Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι αδιάβροχο?Γιατί μερικοί λέτε ότι θέλετε?Όταν λέει αντέχει μέχρι 1.5 μέτρο βάθος για 30 λεπτά τι είναι αυτο;αυτό δεν είναι αδιάβροχο?για να είναι αδιάβροχο πρέπει να βγάλει ουρά να κολυμπήσει?

 

Ναι φίλε μου, Περα απο την πλακα την αδιάβροχοποιηση του πως την πιανει το έχεις δει; αυτό είναι αντέχει για λιγο στο νερό και το iPhone 7 μπαίνει στο νερό δεν το κάνει αδιάβροχο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι φίλε μου, Περα απο την πλακα την αδιάβροχοποιηση του πως την πιανει το έχεις δει; αυτό είναι αντέχει για λιγο στο νερό και το iPhone 7 μπαίνει στο νερό δεν το κάνει αδιάβροχο

 

Την είχαμε ξανά κάνει την συζήτηση. Το ελληνικό site της Samsung λέει επίσημα αδιάβροχο. Επίσης η πιστοποίηση λέει ξεκάθαρα για βυθιση στο νερό και μάλιστα αρκετά. Τώρα μερικοί κολλατε σε μια αγγλική μετάφραση ξανά και ξανά που μόνο λάθος εντυπώσεις δημιουργεί. Σίγουρα το θαλασσινό νερό απαγορεύεται γιατί το αλάτι διαβρωνει, είναι αυτονόητο, όμως το γλυκό είναι εντός προδιαγραφών άνετα.

Μια χαρά λοιπόν μπαίνει και μια χαρά σε καλύπτει η εγγύηση σε περίπτωση αστοχιας..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Την είχαμε ξανά κάνει την συζήτηση. Το ελληνικό site της Samsung λέει επίσημα αδιάβροχο. Επίσης η πιστοποίηση λέει ξεκάθαρα για βυθιση στο νερό και μάλιστα αρκετά. Τώρα μερικοί κολλατε σε μια αγγλική μετάφραση ξανά και ξανά που μόνο λάθος εντυπώσεις δημιουργεί. Σίγουρα το θαλασσινό νερό απαγορεύεται γιατί το αλάτι διαβρωνει, είναι αυτονόητο, όμως το γλυκό είναι εντός προδιαγραφών άνετα.

Μια χαρά λοιπόν μπαίνει και μια χαρά σε καλύπτει η εγγύηση σε περίπτωση αστοχιας..

 

Σου εύχομαι καλή τύχη σε περίπτωση "αστοχίας υλικού" με το σέρβις

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το σέρβις...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το service δεν καλύπτει καμιά συσκευή σε περίπτωση που βρεθεί υγρασία.

 

Το λες επειδή το ξέρεις, το είδες κάπου γραμμένο ή απλά το φαντάζεσαι ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου εύχομαι καλή τύχη σε περίπτωση "αστοχίας υλικού" με το σέρβις

 

Επιμένεις με τεκμηριωμενη παντα απαντηση, μετα από έναν χρόνο να λες τα ίδια όταν είχα κάνει ολόκληρη τεκμηρίωση με επίσημα λινκ κτλ και απλά δεν υπήρχε κάτι άλλο να πεις. Τα ξέχασες ? Ξεκόλλα λίγο λοιπόν, εκτος αν κανω λαθος ως προς το προσωπο αλλα νομιζω με σενα τα λεγαμε..

 

και παμε παλι τα λινκ :

http://www.samsung.com/gr/smartphones/galaxy-s7/hardware/

 

οπου λεει:

"Με τα Galaxy S7 και S7 edge, δεν θα φοβάστε να ακουμπήσετε το τηλέφωνό σας σε μια βρεγμένη επιφάνεια. Μπορείτε να συνεχίσετε να το χρησιμοποιείτε, ακόμα και αν πριν από λίγο σας είχε πέσει κατά λάθος στο νερό. Μπορείτε να παίζετε παιχνίδια δίπλα στην πισίνα, να ανεβάζετε selfie στην παραλία και να καλείτε ταξί ενώ στέκεστε στη βροχή. Διαθέτουν αξιολόγηση IP (Προστασία από εισροή) 68.

*Μπορεί να βυθιστεί σε νερό βάθους 1.5 μέτρου έως και 30 λεπτά."

 

παμε και το manual της συσκευης:

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201602/20160222111252982/SM-G935_UM_EU_Marshmallow_Eng_Rev.1.0_160219.pdf

 

"Maintaining water and dust resistance

Your device supports water- and dust-resistance. Follow these tips carefully to maintain the

water- and dust-resistance of your device. Failure to do so may result in damage to your

device.

• Do not immerse the device in water deeper than 1.5 m and keep it submerged for more

than 30 minutes.

• Do not expose the device to water moving with force, such as running water from taps,

ocean waves, or waterfalls.

• If the device is exposed to clean water, dry it thoroughly with a clean, soft cloth. If the

device is exposed to other liquids, rinse it with clean water and dry it thoroughly with a

clean, soft cloth. If you do not follow these instructions, the device’s performance and

appearance may be affected.

• If the device has been immersed in water or the microphone, speaker, or receiver is

wet, sound may not be heard clearly during a call. Wipe the device with a dry cloth or dry

it thoroughly before using it."

 

Ελπιζω να ξερετε αγγλικα και να καταλαβαινουμε ολοι τι λεει..

επισης λεει:

"• Your device has been tested in a controlled environment and certified to be waterand

dust-resistant in specific situations (meets requirements of classification IP68 as

described by the international standard IEC 60529-Degrees of Protection provided

by Enclosures [iP Code]; test conditions: 15-35°C, 86-106 kPa, 1.5 metre, 30 minutes).

Despite this classification, it is still possible for your device to be damaged in certain

situations"

χαιρω πολυ, δεν ειπαμε οτι δεν υπαρχουν αστοχιες, ομως ΤΙΣ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ.

ΚΑι γιατι το λεω με κεφαλαι? γιατι 1ον η εμπειρια μου απο αλλες συσκευες εχει δειξει οτι αν δεν εχεις κανει πατατα (πχ χτυπημενο κινητο κτλ) δεν εχεις θεμα,

και 2ον, το ρωτησα ξεκαθαρα στην Omnitech οπου μου ειπαν οτι εφοσον ειναι προβλημα της συσκευης σου δινουν αλλη.

Και μαλιστα οι ανρθωποι μου ειπαν οτι σπανια δε θα καλυψουν καποιον, θα πρεπει να εχει χτυπησει το κινητο πολυ..

 

Απο εκει και περα ειχα πει κατι απλο, εγω πρωτη μερα το βαζω στο νερο, αν βγαλει προβλημα πρωτη μερα εχεις αλλο αερα στο σερβις (ποσο μαλλον στο doa) απο ο,τι μετα απο 5 μηνες. Αρα αν εχει ελαττωμα η συσκευη θα φανει..

Τωρα αν το αφηνεις στον ηλιο καλοκαιριατικα, αν παιζεις παιχνιδια με το φορτιστη στην πριζα κτλ, σιγουρα ολα αυτα επιβαρυνουν τη στεγανοποιηση, γιαυτο ο καθε ενας πρεπει να το σκεφτει αν μπορει να το βαλει στο νερο, αναλογα με το ποσο το εχει ταλαιπωρησει.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το λες επειδή το ξέρεις, το είδες κάπου γραμμένο ή απλά το φαντάζεσαι ?

 

Το γνωρίζω, άμα δεν με πιστεύεις πάρε τηλέφωνο σε κάποιο εξουσιοδοτημενο service και ρώτα τους άμα τους πας s7/s8 στο οποίο υπάρχει υγρασία αν το καλύψει η εγγύηση.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω, άμα δεν με πιστεύεις πάρε τηλέφωνο σε κάποιο εξουσιοδοτημενο service και ρώτα τους άμα τους πας s7/s8 στο οποίο υπάρχει υγρασία αν το καλύψει η εγγύηση.

 

τοτε καποιος λεει ψεμματα, ή εμενα η smartec ή εσενα αυτος που στο ειπε. Διαβασε παραπανω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τοτε καποιος λεει ψεμματα, ή εμενα η smartec ή εσενα αυτος που στο ειπε. Διαβασε παραπανω.

 

Πόσο πιο ξεκάθαρα να στο πω, εφόσον σε ένα s7/s8 βρεθεί βλάβη από υγρασία δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Δεν μιλάμε για DOA, το κινητό δεν είναι αδιάβροχο, υπάρχουν περιπτώσεις στις οποίες μπορεί να μπει νερό.

Αν δεν μπορείς να το συνειδητοποιησεις ή δεν θέλεις να το αποδεχθείς αυτό είναι άλλο θέμα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο ξεκάθαρα να στο πω, εφόσον σε ένα s7/s8 βρεθεί βλάβη από υγρασία δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Δεν μιλάμε για DOA, το κινητό δεν είναι αδιάβροχο, υπάρχουν περιπτώσεις στις οποίες μπορεί να μπει νερό.

Αν δεν μπορείς να το συνειδητοποιησεις ή δεν θέλεις να το αποδεχθείς αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Τι να δεχτώ ρε φίλε ? Σου παραθέτω το επίσημο site, τις οδηγίες που σου λένε μην το βάλεις πάνω από 1 μέτρο για πάνω από μισή ώρα, σου λέω ότι έχω μιλήσει με Smartec και έχω δει σε άλλον να του κάνουν αντικατάσταση, σου λέω ότι μου έχουν κάνει σε άλλες μάρκες (Sony) και μένα και σε φίλους, και μου λες ότι δε θέλω να το αποδεχτω ??

Εσύ πες μας που στηρίζεις ότι δεν είναι αδιάβροχο και που ότι δε θα με καλύψουν. είσαι τεχνικός σε σέρβις ? Είσαι από samsung? Ρώτησες και σου απάντησαν αρνητικά ? Πήγες και δε σε κάλυψαν ??

Ή απλά μου τη λες χωρίς ούτε ένα επιχείρημα ??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο ξεκάθαρα να στο πω, εφόσον σε ένα s7/s8 βρεθεί βλάβη από υγρασία δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Δεν μιλάμε για DOA, το κινητό δεν είναι αδιάβροχο, υπάρχουν περιπτώσεις στις οποίες μπορεί να μπει νερό.

Αν δεν μπορείς να το συνειδητοποιησεις ή δεν θέλεις να το αποδεχθείς αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Γιατί να μη σε καλυψει η εγγύηση?αγοράζω το κινητό καινούργιο και μου ρίχνουν ένα ποτήρι νερό στη καφετέρια καταλαθος και το κινητό χαλάει.ουτε το έβαλα στο νερό ούτε τιποτα. Με ποια δικαιολογία δε το καλύπτουν?Ότι πήρε υγρασία?Αφού είναι αδιάβροχο..εγω φταίω αν έπεσα σε ελαττωματικό?είναι υποχρεωμενοι να το αλλάξουν η να στο φτιάξουν. Εμένα αυτή είναι η γνωμη μου

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μη σε καλυψει η εγγύηση?αγοράζω το κινητό καινούργιο και μου ρίχνουν ένα ποτήρι νερό στη καφετέρια καταλαθος και το κινητό χαλάει.ουτε το έβαλα στο νερό ούτε τιποτα. Με ποια δικαιολογία δε το καλύπτουν?Ότι πήρε υγρασία?Αφού είναι αδιάβροχο..εγω φταίω αν έπεσα σε ελαττωματικό?είναι υποχρεωμενοι να το αλλάξουν η να στο φτιάξουν. Εμένα αυτή είναι η γνωμη μου

Φίλε μου έχω γράψει ολόκληρη έκθεση με επιχειρήματα και μας λένε ένα δε θα σε καλύψουν και ένα άκυρο " δεν είναι αδιάβροχο " και θέλουμε να λέμε ότι είμαστε ψαγμενο φόρουμ.. Απλά κρίμα γιατί και πέρυσι κάναμε 2 φορές την ίδια κουβέντα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω γράψει ολόκληρη έκθεση με επιχειρήματα και μας λένε ένα δε θα σε καλύψουν και ένα άκυρο " δεν είναι αδιάβροχο " και θέλουμε να λέμε ότι είμαστε ψαγμενο φόρουμ.. Απλά κρίμα γιατί και πέρυσι κάναμε 2 φορές την ίδια κουβέντα..

 

Ακριβώς ετσι. Το κινητό έχει εγγύηση 2 χρόνια.ειναι αδιάβροχο. Μεσα σε αυτο το χρονικο διάστημα ειναι υποχρεωμένοι να σε εξυπηρετήσουν..εννοειται να μην εχει το κινητό εμφανεις σημάδια κακιας χρήσης. Άμα είναι έτσι όπως τα λέμε κάποιοι να μη σε καλυπτει ούτε για καμενα πιξελ ούτε αν το κεντρικο κουμπι χάλασε Γιατί δε ξέρουν στο σερβις αν εσύ εκανες τιποτα

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ετσι. Το κινητό έχει εγγύηση 2 χρόνια.ειναι αδιάβροχο. Μεσα σε αυτο το χρονικο διάστημα ειναι υποχρεωμένοι να σε εξυπηρετήσουν..εννοειται να μην εχει το κινητό εμφανεις σημάδια κακιας χρήσης. Άμα είναι έτσι όπως τα λέμε κάποιοι να μη σε καλυπτει ούτε για καμενα πιξελ ούτε αν το κεντρικο κουμπι χάλασε Γιατί δε ξέρουν στο σερβις αν εσύ εκανες τιποτα

 

Απλα επειδή στην apple είναι Εβραίοι και δεν σε καλύπτουν, και δίνουν παράνομα και 1 χρόνο εγγύηση, θεωρούν ότι τα ίδια ισχύουν και εδώ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα. Παντως μακαρι να μην χρειαστεί σε κανέναν ή εγγύηση και να χαίρεται το κινητό του
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοράω την αγγλική rom και μου ήρθε αναβάθμιση 268 mb DQG1

 

Και εγώ από σένα το έψαξα δεν ξέρω αν θα βοηθήσει σε κάτι αλλά την έκανα. Τώρα μένει να κάνω μια επαναφορά αφού τα κρατήσω όλα στο pc μήπως κ στρώσω την μπαταρία

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τι να δεχτώ ρε φίλε ? Σου παραθέτω το επίσημο site, τις οδηγίες που σου λένε μην το βάλεις πάνω από 1 μέτρο για πάνω από μισή ώρα, σου λέω ότι έχω μιλήσει με Smartec και έχω δει σε άλλον να του κάνουν αντικατάσταση, σου λέω ότι μου έχουν κάνει σε άλλες μάρκες (Sony) και μένα και σε φίλους, και μου λες ότι δε θέλω να το αποδεχτω ??

Εσύ πες μας που στηρίζεις ότι δεν είναι αδιάβροχο και που ότι δε θα με καλύψουν. είσαι τεχνικός σε σέρβις ? Είσαι από samsung? Ρώτησες και σου απάντησαν αρνητικά ? Πήγες και δε σε κάλυψαν ??

Ή απλά μου τη λες χωρίς ούτε ένα επιχείρημα ??

 

Φιλε μην τα μπερδευεις...

Οταν θα πας το S7 με υγρασια και αυτοι στο σερβις το manual Θα σου δειξουν...και θα σου πουν οτι για να μπηκε υγρασια στο ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ κινητο σημαινει πως το εβαλες βαθυτερα απο 1.5 μετρα ή πανω απο 30 λεπτα στο νερο. Πως θα αποδειξεις εσυ οτι το κινητο απλως βρεχτηκε?

 

Οταν βρεχτει βεβαιως απο ενα ποτηρι νερο δεν θα τραβηξει υγρασια ολο μεσα, αλλα τοπικα καπου θα φανει εσωτερικα. Σε αυτη την περιπτωση ειναι οντως εμφανες οτι περασε μικροποσοτητα σε καποιο σημειο και λογικα θα το καλυψουν. Αν πας ομως ενα κινητο πλημμυρα και τους πεις οτι το εβαλες στην πισινα στο 1 μετρο και χαλασε αποκλειεται να σε καλυψουν...

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην τα μπερδευεις...

Οταν θα πας το S7 με υγρασια και αυτοι στο σερβις το manual Θα σου δειξουν...και θα σου πουν οτι για να μπηκε υγρασια στο ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ κινητο σημαινει πως το εβαλες βαθυτερα απο 1.5 μετρα ή πανω απο 30 λεπτα στο νερο. Πως θα αποδειξεις εσυ οτι το κινητο απλως βρεχτηκε?

 

Μάλλον δεν το έχεις ψάξει καλά. Υπάρχει τρόπος και μηχάνημα να διαπιστώνουν αν υπάρχει ελάττωμα στη συσκευή..

Ένας απλός τρόπος αλλά όχι πολύ αξιόπιστος είναι να μπεις στο σέρβις μενού και να βλέπεις την πίεση που μετράει το κινητό, και να το πιέσεις στην πλάτη ή στην οθόνη. Τότε θα βλέπεις ότι αυξάνεται αρκετά η πίεση που μετράει. Αν έχει πρόβλημα ή μεταβολή της πίεσης είναι ελάχιστη ή και μικρή.

Πέρα από αυτό που το κάνεις εσύ και που δεν ξέρω αν ισχύει απόλυτα, αυτοί έχουν τον τρόπο.

Τέλος πάντων, έχω μιλήσει με 2 ανθρώπους μέσα από σέρβις και σας το λεω παραπάνω, και επιμένετε σε θεωρίες.

Αν έχεις χρόνο πήγαινε σε ένα σέρβις σοβαρό και ρώτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην τα μπερδευεις...

Οταν θα πας το S7 με υγρασια και αυτοι στο σερβις το manual Θα σου δειξουν...και θα σου πουν οτι για να μπηκε υγρασια στο ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ κινητο σημαινει πως το εβαλες βαθυτερα απο 1.5 μετρα ή πανω απο 30 λεπτα στο νερο. Πως θα αποδειξεις εσυ οτι το κινητο απλως βρεχτηκε?

 

Οταν βρεχτει βεβαιως απο ενα ποτηρι νερο δεν θα τραβηξει υγρασια ολο μεσα, αλλα τοπικα καπου θα φανει εσωτερικα. Σε αυτη την περιπτωση ειναι οντως εμφανες οτι περασε μικροποσοτητα σε καποιο σημειο και λογικα θα το καλυψουν. Αν πας ομως ενα κινητο πλημμυρα και τους πεις οτι το εβαλες στην πισινα στο 1 μετρο και χαλασε αποκλειεται να σε καλυψουν...

 

Και αυτοι στο σερβις πως θα αποδειξουν οτι έφταιγα εγώ και το έβαλα πανω από ένα μέτρο και πάνω από μισή ωρα;?με αυτή τη λογική που λες εσύ να μην αλλάζουν ούτε οθόνες για καμενα πιξελ ούτε για γραμμές ουτε γισ τιποτα αλλο γιατί πως θα αποδείξεις εσύ στο σερβις ότι δε φταίς εσύ?

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Και αυτοι στο σερβις πως θα αποδειξουν οτι έφταιγα εγώ και το έβαλα πανω από ένα μέτρο και πάνω από μισή ωρα;?με αυτή τη λογική που λες εσύ να μην αλλάζουν ούτε οθόνες για καμενα πιξελ ούτε για γραμμές ουτε γισ τιποτα αλλο γιατί πως θα αποδείξεις εσύ στο σερβις ότι δε φταίς εσύ?

 

Φίλε μου δεν ξέρω, ή εγώ είμαι ανάποδος ή έχει χαθεί η απλή λογική.

Παραθέτω επίσημα στοιχεία, απαντάει ο άλλος ότι δεν είναι αδιάβροχο, λέω ότι έχω μιλήσει με τους τεχνικούς στη Smartec αλλά και με άλλους άλλων εταιρειών και σου λέει θεωρίες για πολλή και λίγη υγρασία και αφού στη μετρήσουν, αν την έχεις πολλή δεν σε καλύπτουν.... Και ακόμα ένα σοβαρό επιχείρημα, να μου πει κάποιος ότι μίλησε με τους τάδε ή του έτυχε αυτό κτλ δεν έχουμε διαβάσει..και ακόμα ασχολούμαστε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το έχεις ψάξει καλά. Υπάρχει τρόπος και μηχάνημα να διαπιστώνουν αν υπάρχει ελάττωμα στη συσκευή..

Ένας απλός τρόπος αλλά όχι πολύ αξιόπιστος είναι να μπεις στο σέρβις μενού και να βλέπεις την πίεση που μετράει το κινητό, και να το πιέσεις στην πλάτη ή στην οθόνη. Τότε θα βλέπεις ότι αυξάνεται αρκετά η πίεση που μετράει. Αν έχει πρόβλημα ή μεταβολή της πίεσης είναι ελάχιστη ή και μικρή.

Πέρα από αυτό που το κάνεις εσύ και που δεν ξέρω αν ισχύει απόλυτα, αυτοί έχουν τον τρόπο.

Τέλος πάντων, έχω μιλήσει με 2 ανθρώπους μέσα από σέρβις και σας το λεω παραπάνω, και επιμένετε σε θεωρίες.

Αν έχεις χρόνο πήγαινε σε ένα σέρβις σοβαρό και ρώτα.

 

Αν εχουν τροπο μα ξεχωρισουν αναμεσα σε 2 κινητα με υγρασια, ποιο μπηκε στα 2 μετρα και ποιο στα 1.5 τοτε η τεχνολογια εχει ξεφυγει και δεν το εχω παρει ειδηση.

Συμφωνα με αυτα που λες ομως δεν καλυπτουν ολα τα κινητα με υγρασια αλλα μονο αυτα που ΑΥΤΟΙ θα καταληξουν οτι ειχε εξάρχης ελαττωμα.

Γιατι αν τα καλυπτουν ολα, τι νοημα εχει το οριο του1.5 μετρα και των 30 λεπτων?

 

Και σε ρωταω εγω τωρα. Το βαζω σε ενα βαρελι στον πατο για 31 λεπτα και στα 1.6 μετρα και γινεται μπαρουτι. θΑ το καλυψουν? Και ποιος θα μου πει εμενα ποση ωρα και σε τι βαθος το εβαλα με τετοια ακριβεια. Και αλλος το βαζει στα 1.4 μετρα για 29 λεπτα και γινεται παλι μπαρουτι. Θα τον καλυψουν? Και πως θα τα ξεχωρισουν. Γι'αυτο εγω λεω, αλλο λιγο υγρασια απο ενα ποτηρι νερο (π.χ. στο ηχειο) και αλλο κινητο κομποστα.

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

Αν εχουν τροπο μα ξεχωρισουν αναμεσα σε 2 κινητα με υγρασια, ποιο μπηκε στα 2 μετρα και ποιο στα 1.5 τοτε η τεχνολογια εχει ξεφυγει και δεν το εχω παρει ειδηση.

Συμφωνα με αυτα που λες ομως δεν καλυπτουν ολα τα κινητα με υγρασια αλλα μονο αυτα που ΑΥΤΟΙ θα καταληξουν οτι ειχε εξάρχης ελαττωμα.

Γιατι αν τα καλυπτουν ολα, τι νοημα εχει το οριο του1.5 μετρα και των 30 λεπτων?

Θα στο απαντήσω αλλιώς για να συνεννοηθούμε. Και μένα η γυναίκα μου κάθε 2 μήνες κόβει τα ακουστικά του κινητού της επειδή δεν προσέχει. Όμως όποτε και να ζήτησα άλλα, επειδή δεν έχουν εξωτερικά κάποιο κόψιμο, μου έδωσαν νέα. Τι πάει να πει ? Ότι είναι σωστό που έδωσαν ? Τα έδωσαν όμως.

Γιαυτό λοιπόν, πες ότι ξέρεις και άσε τις θεωρίες. Στο ενδεχόμενο που ρωτάς δεν ξέρω τι γίνεται. Αν το πας 10 μέτρα θα σπάσει και θα ησυχασεις, αν το πας 2 μετρα και χαλάσει ίσως απλά πάρεις καινούριο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα στο απαντήσω αλλιώς για να συνεννοηθούμε. Και μένα η γυναίκα μου κάθε 2 μήνες κόβει τα ακουστικά του κινητού της επειδή δεν προσέχει. Όμως όποτε και να ζήτησα άλλα, επειδή δεν έχουν εξωτερικά κάποιο κόψιμο, μου έδωσαν νέα. Τι πάει να πει ? Ότι είναι σωστό που έδωσαν ? Τα έδωσαν όμως.

Γιαυτό λοιπόν, πες ότι ξέρεις και άσε τις θεωρίες. Στο ενδεχόμενο που ρωτάς δεν ξέρω τι γίνεται. Αν το πας 10 μέτρα θα σπάσει και θα ησυχασεις, αν το πας 2 μετρα και χαλάσει ίσως απλά πάρεις καινούριο..

 

https://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s7-edge/729858-s7-edge-warranty-water-damage.html

 

Αν ξερεις Αγγλικα θα διαβασεις οτι αν βρεθει ολικη υγρασια σε ολο το κινητο η Samsung θεωρει οτι ξεπερασες τις συνθηκες ip68 και δεν καλυπτει με εγγυηση.

 

και Αγγλια

https://www.thesun.co.uk/news/2524137/water-resistant-samsung-galaxy-s7-phones-not-covered-for-water-damage-angry-brits-discover/

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

Είδα σκρουτζ με 10- 15 ευρώ παίρνεις μπαταρία για s7 edge γράφουν γνήσια. Αν θελήσω να αλλάξω την παίρνω κ την πάω σε σμαρτεκ κτλ; πόσο θα φτάσει όλο αυτό; έχω ακόμα αρκετή εγγύηση πιστεύω δώρο πρέπει να μου την κάνουν γιατί έχω πολλούς μήνες που το έχω φορτωμένο με εφαρμογές και τελειώνει γρήγορα η μπαταρία

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...