Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Αντρέα όχι δεν ειναι σταθερη η υπερέκθεση, σχεδον σε ολες τις νυχτερινές του htc 11 που ανεβηκαν απο την ιδια συσκευη εχω δει

 

-1/2, -0,7, -3/2, -0,03, -1,8, -1,4 και παει λεγοντας, αρα ειναι κατι που θελει ρυθμιση, εξτρα χρόνο και σε γρηγορες ληψεις πιθανον να χασεις το θεμα.

 

οποιος θελει μπορει να το παρατησει ανετα ανοιγωντας το καρτελακι που λεει show exif

 

Οταν βρω χρονο θα κατσω να τις κοιταξω. Αλλα αυτες οι διαφορες που βλεπεις δεν σημαινει απαραιτητα οτι εγιναν αποκλειστικα για να μην καουν τα higlights αλλα ενδεχομενως μερος της διαφορας να ειναι και λογω γουστου/προτιμησης στο συγκεκριμενο καδρο. Αυτο λοιπον μπορει να το κανεις σε οποιοδηποτε κινητο (ειτε με ev ειτε με tap to focus) αν απλα προτιμας διαφορετικο φωτισμο.

 

Το θεμα λοιπον ειναι ποσο χρειαζεται να μειωσεις για να μην βγουν καμμενα. Εαν αυτο ειναι random τοτε ειναι σοβαρο προβλημα για καμερα κινητου. Εαν οχι και ειναι σταθερο προσωπικα θα συμβιβαζομουνα και απλα θα εκανα πχ -1/2 μονιμα στις νυχτερινες. Για παραδειγμα και το nexus 5x μονιμα υποεκθετε περιπου μισο στοπ. Απλα η υποκθεση ειναι λιγοτερο σοβαρο προβλημα απο την υπερεκθεση οπου το καμμενο δεν μπορεις να το σωσεις με επεξεργασια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντρέα είναι θέμα αυτό και είναι κάτι που έχουμε δει και σε φώτο του μελους finn με το htc11 ο οποίος δεν στηνει σκηνικα και απλα τραβάει με auto.

Σε σκηνες με εντονες πηγες φωτος υπάρχουν καμένα σημεία εντελώς.

Επίσης αρκετά σχόλια σε τεχνολογικα σιτε αναφερουν το θεμα.

Οσον αφορά την φωτό με την ποζερια πιο πανω επιβεβαιώνει ακόμα μια φορά το προβλημα γιατί αν πας στα exif θα δεις exposure -1,2 αλλιώς θα είχε κάψει τη λαμπα πισω.

 

Διαβασε το αναλυτικο και εκτενες review του Dxomark για την καμερα του htc u11.

Πουθενα μα πουθενα δεν αναφερει για το "προβλημα" του Overexposure Που γραφεις.

Οποτε ολλα αυτα που γραφεις δεν ισχυουν απλα..

αντιθετα εντονο προβλημα φαινεται να εχει το galaxy S8 με Overexposed photos.

Παραθετω μερικα δειγματα οπου το φαινομενο ειναι εμφανες

36263395041_ac0d6714db_c.jpgS8 plus by Nikos Bletas, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Οταν βρω χρονο θα κατσω να τις κοιταξω. Αλλα αυτες οι διαφορες που βλεπεις δεν σημαινει απαραιτητα οτι εγιναν αποκλειστικα για να μην καουν τα higlights αλλα ενδεχομενως μερος της διαφορας να ειναι και λογω γουστου/προτιμησης στο συγκεκριμενο καδρο. Αυτο λοιπον μπορει να το κανεις σε οποιοδηποτε κινητο (ειτε με ev ειτε με tap to focus) αν απλα προτιμας διαφορετικο φωτισμο.

 

Το θεμα λοιπον ειναι ποσο χρειαζεται να μειωσεις για να μην βγουν καμμενα. Εαν αυτο ειναι random τοτε ειναι σοβαρο προβλημα για καμερα κινητου. Εαν οχι και ειναι σταθερο προσωπικα θα συμβιβαζομουνα και απλα θα εκανα πχ -1/2 μονιμα στις νυχτερινες. Για παραδειγμα και το nexus 5x μονιμα υποεκθετε περιπου μισο στοπ. Απλα η υποκθεση ειναι λιγοτερο σοβαρο προβλημα απο την υπερεκθεση οπου το καμμενο δεν μπορεις να το σωσεις με επεξεργασια.

Αντρεα σε ολες τις υπόλοιπες συσκευές που είχε το συγκεκριμένο μελος και απο τις παμπολλες νυχτερινες που ανεβασε μονο σε 1 ειδα να έχει κατεβασμενη την έκθεση.

Άντε να υπάρχουν κάνα δυο αραια ακομα αν ψάξεις με τις ώρες.

 

Αντιθέτως με το htc11 σχεδόν σε όλες εχει κατεβασμένη την εκθεση με ανομοιομορφια στα στοπ.

Νομίζω οτι αυτό τα λεει ολα.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω μερικους εδω μεσα σε μια απεγνωσμενη προσπαθεια να μειωσουν την καμερα του htc u11

Με τεχνασματα τυπου "στημενα σκηνικα, καλοφωτισμενοι χωροι, κ.τ.λ".

Αντιθετως θα επρεπε να την επικροτουν γιατι η καμερα ειναι κορυφαια.Οι λογοι φυσικα που το κανουν ειναι προφανεις.

Εχω να πω το εξης ¨

εγω αυτην τη φωτογραφια εχω να παρουσιασω σε αυτους τους φωτισμους με το Htc u11.

οποιος εχει να μας δειξει κατι ανωτερο απο αυτο με το Galaxy S8, παρακαλω να το δουμε

 

Htc u11

36389688045_6d02baf226_c.jpgIMAG0295 by xristos zerzis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λές είναι σοβαρότατο μείον. Γιατί οι περισσότεροι ενδιαφέρονται για auto-καταστάσεις.

Έτσι είναι ακριβως, οι πιο πολλοι ενδιαφέρονται για αυτό που λεμε βγαζω κάμερα και τραβάω, τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλαβω γιατι πρεπει μια απο της συσκευές να ειναι καλυτερη η χειροτερη!!?? εγω αuτο που βλεπω παντως ειναι πως το htc 11 βγαζει παρα πολυ καλα και με αρκετη λεπτομερια τα πρόσωπα!1 απο την αλλη στο αυτοματο low light το s8 τα παει καλυτερα απο θεμα θορύβου!!

γενικα το εχω το s8 τωρα στα χερια και στα πρόσωπα χανει απο το 6p που εχω τωρα σε λεπτομερια !!! παρολα αυτα εχει παρα πολυ καλη καμερα καλυτερη απο το s7 σιγουρα!!!

τωρα σαν συσκευη ειναι απο της πιο ωραίες !! σαν χρηση για μενα απογοήτευση !! και θα πω τι με χαλασε παρα πολυ

η αναλιγια οθονης ειναι μαπα!!(οπως και ολα τα υπολοιπα τηλεφωνά με αυτην την αναλογια!!) κανει το σερφαρισμα στο ιντερνετ χαλι μαυρο !

στο 6π ειναι παρα πολυ καλυτερα τα πραγματα και ας ειναι και μικροτερη η οθονη του!!!

2)ειναι σαν τηλεκοντρολ ρε γα@@@@ !! δεν θα το προτιμήσω σιγουρα σαν συσκευη!( θα ηθελα να δω και το plus φυσικα )

και εννοειται το δακτυλικό ειναι ακυρο εντελως εκει που ειναι!!! αλλα φυσικα αυτα ειναι για μενα!! και για εσας ολα αυτα μπορει απλα να μην ισχύουν ετσι

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω μερικους εδω μεσα σε μια απεγνωσμενη προσπαθεια να μειωσουν την καμερα του htc u11

Με τεχνασματα τυπου "στημενα σκηνικα, καλοφωτισμενοι χωροι, κ.τ.λ".

Αντιθετως θα επρεπε να την επικροτουν γιατι η καμερα ειναι κορυφαια.Οι λογοι φυσικα που το κανουν ειναι προφανεις.

Εχω να πω το εξης ¨

εγω αυτην τη φωτογραφια εχω να παρουσιασω σε αυτους τους φωτισμους με το Htc u11.

οποιος εχει να μας δειξει κατι ανωτερο απο αυτο με το Galaxy S8, παρακαλω να το δουμε

 

Htc u11

36389688045_6d02baf226_c.jpgIMAG0295 by xristos zerzis, on Flickr

 

Δεν βλέπω κάτι το ιδιαίτερο, απεναντίας παρατηρώ άτονα χρώματα και μια φλαταδούρα. Επίσης βρίσκω υποτονική και την υφή της (texture). Σαφώς και το S8+ που έχω τα πηγαίνει καλύτερα στο συγκεκριμένο κομμάτι. Απο την άλλη αδικείς και το μοντέλο με τον τρόπο που έχεις στηθεί απεναντί του.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι το ιδιαίτερο, απεναντίας παρατηρώ άτονα χρώματα και μια φλαταδούρα. Επίσης βρίσκω υποτονική και την υφή της (texture). Σαφώς και το S8+ που έχω τα πηγαίνει καλύτερα στο συγκεκριμένο κομμάτι. Απο την άλλη αδικείς και το μοντέλο με τον τρόπο που έχεις στηθεί απεναντί του.

 

το ξαναγραφω

αμα εχεις να μας δειξεις κατι ανωτερο απο αυτο εδω με το galaxy S8, σε προκαλω να το δουμε.

Αμα δεν εχεις... συνεχισε να κοιτας τη φωτο απο το U11

Link to comment
Share on other sites

Παρτε και ενα τελευταιο σετακι απο S8 vs G6 πριν τα δωσω:

36063000680_ca2a15f67a_c.jpgS8 plus by Nikos Bletas, on Flickr

36291636332_e4d4c90b5d_c.jpgG6 by Nikos Bletas, on Flickr

 

36322846891_d28617d0c4_c.jpgS8 plus by Nikos Bletas, on Flickr

36460016185_254f90df07_c.jpgG6 by Nikos Bletas, on Flickr

 

36291657512_739c0ac986_c.jpgS8 plus by Nikos Bletas, on Flickr

36322842431_f8a387327e_c.jpgG6 by Nikos Bletas, on Flickr

 

 

Τελικο συμπερασμα:

Ως προς το θεμα καμερα και μονο, το G6 εχει πολυ καλυτερη λεπτομερεια. Επισης τα χρωματα του ειναι σωστα ενω και η φωτομετρηση του πεφτει μεσα.

Τη νυχτα δυσκολευεται αρκετα ομως οποτε ειτε θες παραπανω χρονο κλειστρου, αρα και τριποδο εκει που με σ8 το γλιτωνεις ειτε γενικα δε θα παρεις καλο αποτελεσμα.

Αποψη μου:

Η καλυτερη λεπτομερεια ειναι σημαντικο προσον, αλλα κατεληξα οτι για να την δω πρεπει να ζουμαρω 100%. Αν δηλαδη βλεπεις τις φωτο οπως ειναι δεν υπαρχει διαφορα, επομενως προσωπικα δεν θα το εβαζα ως κριτηριο αφου δεν ζουμαρω ποτε φωτο απο κινητο, ειτε τις βαλω FB, ειτε στην ψηφιακη κορνιζα, ειτε εκτυπωσω του παιδιου, μπαινουν ετσι.

απο την αλλη, με ενδιαφερει η ευκολια να παιρνω καλο αποτελεσμα, και ας μην ειναι τελειο, για μενα κινητο και τελειο ειναι σπανιος συνδυασμος και υπο συγκεκριμενες συνθηκες, και μετραει να μην παιδευεσαι και να παιρνεις αυτο που θες με την ελαχιστη προσπαθεια, αλλιως θα κουβαλαγαμε ψηφιακες.

Επομενως, αν και μου αρεσε το G6, δεν το βαζω πανω απο το s8 φωτογραφικα γιατι συνολικα δεν ειναι καλυτερο, οποτε δειτε τι αναγκες εχετε και αποφασιστε.

Αν θελετε να βγαζετε φωτο και να ψαχνετε τιποτα σχισμες σε ξυλα και τοιχους, μην παρτε σ8 παντως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παραλία Μάτι, Μεσσηνίας.

Huawei 6p.

36325813411_244fbf3626_c.jpgIMG_20170809_171822 by P. V, on Flickr

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Πως στηρίζω κινητό σε τρίποδο; είχα ρωτήσει πριν λίγες μέρες, έκανα και θέμα στα αξεσουάρ αλλά δεν είχα καμία απάντηση. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πως στηρίζω κινητό σε τρίποδο; είχα ρωτήσει πριν λίγες μέρες, έκανα και θέμα στα αξεσουάρ αλλά δεν είχα καμία απάντηση. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

 

χρειαζεσαι εναν ανταπτορα για να κουμπωσει στον τριποδα ...και εκει θα στηριζεται το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Παραλία Μάτι, Μεσσηνίας.

Huawei 6p.

36325813411_244fbf3626_c.jpgIMG_20170809_171822 by P. V, on Flickr

Μετα το ΚΟΑ είσαι εκεί? Στο όασης?

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικο συμπερασμα:

Ως προς το θεμα καμερα και μονο, το G6 εχει πολυ καλυτερη λεπτομερεια. Επισης τα χρωματα του ειναι σωστα ενω και η φωτομετρηση του πεφτει μεσα.

Τη νυχτα δυσκολευεται αρκετα ομως οποτε ειτε θες παραπανω χρονο κλειστρου, αρα και τριποδο εκει που με σ8 το γλιτωνεις ειτε γενικα δε θα παρεις καλο αποτελεσμα.

Αποψη μου:

Η καλυτερη λεπτομερεια ειναι σημαντικο προσον, αλλα κατεληξα οτι για να την δω πρεπει να ζουμαρω 100%. Αν δηλαδη βλεπεις τις φωτο οπως ειναι δεν υπαρχει διαφορα, επομενως προσωπικα δεν θα το εβαζα ως κριτηριο αφου δεν ζουμαρω ποτε φωτο απο κινητο, ειτε τις βαλω FB, ειτε στην ψηφιακη κορνιζα, ειτε εκτυπωσω του παιδιου, μπαινουν ετσι.

απο την αλλη, με ενδιαφερει η ευκολια να παιρνω καλο αποτελεσμα, και ας μην ειναι τελειο, για μενα κινητο και τελειο ειναι σπανιος συνδυασμος και υπο συγκεκριμενες συνθηκες, και μετραει να μην παιδευεσαι και να παιρνεις αυτο που θες με την ελαχιστη προσπαθεια, αλλιως θα κουβαλαγαμε ψηφιακες.

Επομενως, αν και μου αρεσε το G6, δεν το βαζω πανω απο το s8 φωτογραφικα γιατι συνολικα δεν ειναι καλυτερο, οποτε δειτε τι αναγκες εχετε και αποφασιστε.

Αν θελετε να βγαζετε φωτο και να ψαχνετε τιποτα σχισμες σε ξυλα και τοιχους, μην παρτε σ8 παντως.

 

Νικο σε σχεση με το s7 πως σου φαινεται που ειναι και κοντυνοτερα σε τιμη;

Link to comment
Share on other sites

Μετα το ΚΟΑ είσαι εκεί? Στο όασης?

 

 

Φιλοξενούμε ουσιαστικά και μας πήγαν στο "ΟΑΣΙΣ". Αλλά και να διάλεγα εγώ είμαι τύπος του ΟΑΣΙΣ.

Καταπληκτικά νερά και μέρος γενικά, πάντως.

Να μην διακοπτόταν και το νερό στην ευρύτερη περιοχή και θα ήταν τέλεια....

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεσαι εναν ανταπτορα για να κουμπωσει στον τριποδα ...και εκει θα στηριζεται το κινητο

 

Ευχαριστώ πολύ. Έπεσε ήδη παραγγελία στο ebay.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα όχι δεν ειναι σταθερη η υπερέκθεση, σχεδον σε ολες τις νυχτερινές του htc 11 που ανεβηκαν απο την ιδια συσκευη εχω δει

 

-1/2, -0,7, -3/2, -0,03, -1,8, -1,4 και παει λεγοντας, αρα ειναι κατι που θελει ρυθμιση, εξτρα χρόνο και σε γρηγορες ληψεις πιθανον να χασεις το θεμα.

 

οποιος θελει μπορει να το παρατησει ανετα ανοιγωντας το καρτελακι που λεει show exif

 

Πάντως όπως έχω αναφέρει και στο παρελθόν, την ίδια "τεχνική" την έχω δει και από χρήστες του s8 σε ορισμένες "εντυπωσιακές" φωτογραφίες όπου και καλά το software επέλεξε μόνο του χαμηλό ISO. Όπως το είχα πει και για το u11. Γίνεται από πολλούς επομένως, και αν θέλεις το ψάχνεις και συ.

 

Από την άλλη στη σύγκριση του Νίκου με το g6 έχουμε

G6: σωστά χρώματα, φωτομετρηση, καλή λεπτομέρεια, ευρυγωνιος

S8: ταχύτητα κλείστρου, φωτεινότερες νυχτερινές.

Για τον ίδιο και τις ανάγκες του όπως αναφέρει το s8 υπερτερεί. Παρόλα αυτά γενικά δεν θα έλεγα ότι μειονεκτει το g6 οπότε ας μη το διαγράφουμε έτσι απλά. Απλά το αναφέρω γιατί βλέπω πως η μάχη μεταξύ u11 και s8 μονοπωλεί πολύ τελευταία, ενώ υπάρχει κι άλλος ανταγωνισμός που ίσως και να τα ξεπερνάει.

Link to comment
Share on other sites

Παρτε και ενα τελευταιο σετακι απο S8 vs G6 πριν τα δωσω:

 

Το g6 εχει αρκετα καλυτερη λεπτομερεια σε εξωτερικα ημερησια πλανα αλλα και σε εσωτερικους χωρους με νορμαλ φωτισμο.

Στα χρωματα δεν βλεπω ιδαιτερες διαφορες αναμεσα στις 2 καμερες.

Η αποδοση του g6 πεφτει ομως στις βραδυνες ( αν και εχουμε δει λιγες), υπερβολικο noise reduction και σβησιμο λεπτομερειων.

Γενικα απο αυτα που διαβαζα και εβλεπα στο internet, την περιμενα πολυ χειροτερη την καμερα του g6.

Προκειται ομως για μια αξιοπρεπεστατη καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όπως έχω αναφέρει και στο παρελθόν, την ίδια "τεχνική" την έχω δει και από χρήστες του s8 σε ορισμένες "εντυπωσιακές" φωτογραφίες όπου και καλά το software επέλεξε μόνο του χαμηλό ISO. Όπως το είχα πει και για το u11. Γίνεται από πολλούς επομένως, και αν θέλεις το ψάχνεις και συ.

 

Από την άλλη στη σύγκριση του Νίκου με το g6 έχουμε

G6: σωστά χρώματα, φωτομετρηση, καλή λεπτομέρεια, ευρυγωνιος

S8: ταχύτητα κλείστρου, φωτεινότερες νυχτερινές.

Για τον ίδιο και τις ανάγκες του όπως αναφέρει το s8 υπερτερεί. Παρόλα αυτά γενικά δεν θα έλεγα ότι μειονεκτει το g6 οπότε ας μη το διαγράφουμε έτσι απλά. Απλά το αναφέρω γιατί βλέπω πως η μάχη μεταξύ u11 και s8 μονοπωλεί πολύ τελευταία, ενώ υπάρχει κι άλλος ανταγωνισμός που ίσως και να τα ξεπερνάει.

 

Εγω αντιθέτως μιλαω για το 95% των νυχτερινών του συγκεκριμένου οχι για ορισμένες οπως λες που είναι και λογικο κάποιοι να ρίχνουν 1 ή 2 στοπ σε κάποιες σκηνές.

Εχω πει επίσης οτι στις προηγούμενες του συσκευές το έβλεπες σπανια αυτό, αρα για να γίνεται συνεχώς εδω κάτι σημαίνει.

Εχουμε δει πάντως οτι το σ8 κραταει αρκετά χαμηλά το ισο στις νυχτερινές οπότε το ''και καλα" νομιζω δεν ισχύει.

 

Για να ολοκληρωσω δεν εκφράστηκε κανείς απο τους χρήστες του σ8 με εκφράσεις τύπου "είναι για πέταμα" για καμια καμερα αλλα ουτε και κανένας βροντοφωνάζει οτι έχει την καλύτερη καμερα ever, παπαδες, ποιότητα dslr κτλπ. Οποτε αυτα για το g6 μην τα λες σε μενα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Htc 10 auto με google camera port με HDR+

 

Mην σας ξεγελαει που λεει nexus 6p :)

 

36299712972_e71816977f_c.jpgIMG_20170809_200929 by Guardian, on Flickr

 

35659655883_9eb3683021_c.jpgIMG_20170809_200527 by Guardian, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο έντονα ναι. Πως σου φενονται?

 

Black Leather Htc 10 Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο έντονα ναι. Πως σου φενονται?

 

Black Leather Htc 10 Power

Από το κινητό μια χαρά, γενικα οι σκηνες είναι πιο δραματικες απο οτι θα εβγαζε πριν που εγώ το προτιμω.

Θα τις δω και σε pc σε λίγο και θα κανω edit

 

edit

τα χρωματα μου αρεσαν πολυ, στην2 φωτο στο κτιριο στο κεντρο βλεπω υπερβολικα αυξημενο θορυβο δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιθέτως μιλαω για το 95% των νυχτερινών του συγκεκριμένου οχι για ορισμένες οπως λες που είναι και λογικο κάποιοι να ρίχνουν 1 ή 2 στοπ σε κάποιες σκηνές.

Εχω πει επίσης οτι στις προηγούμενες του συσκευές το έβλεπες σπανια αυτό, αρα για να γίνεται συνεχώς εδω κάτι σημαίνει.

Εχουμε δει πάντως οτι το σ8 κραταει αρκετά χαμηλά το ισο στις νυχτερινές οπότε το ''και καλα" νομιζω δεν ισχύει.

 

Για να ολοκληρωσω δεν εκφράστηκε κανείς απο τους χρήστες του σ8 με εκφράσεις τύπου "είναι για πέταμα" για καμια καμερα αλλα ουτε και κανένας βροντοφωνάζει οτι έχει την καλύτερη καμερα ever, παπαδες, ποιότητα dslr κτλπ. Οποτε αυτα για το g6 μην τα λες σε μενα. ;)

 

Δεν τα είπα σε σένα, άραξε στον τρόπο έκφρασης. Το σχόλιο ήταν διαχωρισμένο για αναφορά προς όλους και γενικότερα. Στο ότι δεν έχει εκφραστεί κάνεις άλλος με τέτοιες εκφράσεις συμφωνώ παρόλα αυτά. Επίσης δεν ανέφερα πουθενά τον παοκ στο σχόλιο μου, οπότε δεν κολλάει πουθενά και το σχόλιο για τις παλιότερες συσκευές του. Τέλος, οι περισσότερες με χαμηλό iso στο s8 είναι επίσης πειραγμένες, τουλάχιστον μέχρι τότε που το είχα αναφέρει ξανά. Οπότε το κινητό ως τότε δεν επέλεγε μόνο του χαμηλές τιμές. Δες δείγματα αν θες αλλιώς όταν έχω pc μπορώ να σου στείλω ορισμένες.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...