Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα το Link που παραπέμπεις και τα γράφει στο site της frog, αλλά δεν ισχύουν πλέον. Το 13897 δέχεται πια φορητότητες μόνο προς συμβόλαιο. Αυτό μετά από επικοινωνίες δικές μου με 13897 και 13888. Οπότε αναγκαστικά σε κατάστημα και με το αντίστοιχο χαράτσι.

Τι είναι αυτά τα πράγματα! :mad: Στο site λενε έναν αριθμό που δεν ισχύει. Στο site λενε αντικατάσταση sim με 5€ και κάνει 8€ (εγώ την πάτησα εδώ). Ότι να 'ναι είναι! Απαράδεκτοι. Παρατημένο site της πλάκας που δείχνει το site από 90s-00s γεμάτο σκουπίδια και υπολήματα. Πάλι καλά που δεν λέει τιμές σε δραχμές.. :lol:

 

Αν θες να πας q να βάλουν μυαλό. Καλύτερα/οικονομικότερα πακέτα έχει.. :mad: δλδ 150 ολους +150' wind/q ανα sec με 3.5€. Δυστυχώς όμως αρκετά χειρότερο ίντερνετ.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά τα πράγματα! :mad: Στο site λενε έναν αριθμό που δεν ισχύει. Στο site λενε αντικατάσταση sim με 5€ και κάνει 8€ (εγώ την πάτησα εδώ). Ότι να 'ναι είναι! Απαράδεκτοι. Παρατημένο site της πλάκας που δείχνει το site από 90s-00s γεμάτο σκουπίδια και υπολήματα. Πάλι καλά που δεν λέει τιμές σε δραχμές.. :lol:

 

Αν θες να πας q να βάλουν μυαλό. Καλύτερα/οικονομικότερα πακέτα έχει.. :mad: δλδ 150 ολους +150' wind/q ανα sec με 3.5€. Δυστυχώς όμως αρκετά χειρότερο ίντερνετ.

 

Και να προσθέσω στο τέλος "και αρκετά λιγότερο ιντερνετ".

Link to comment
Share on other sites

το σκεπτικό πλέον είναι να δένουν όσο μπορούν τους καταναλωτές

ιδανικά θέλουν να τους κάνουν συνδρομητές αλλά εφόσον αυτό δεν πετυχαίνει, τουλάχιστον να περιορίσουν την κινητικότητα.

εδώ έρχεται και μπαίνει το φτιαχτό εμπόδιο με το κόστος φορητότητας.

 

νομίζω οτι μόνο η cyta είναι εκτός καρτέλ ακόμα.

 

απο την ΕΕΤΤ μην περιμένετε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, γιατί ασχολείστε με τις φορητότητες; Καινούριος αριθμός και αφήστε τους να κάνουν τους πρίγκιπες...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν ειναι καθ πολυ ευκολο να αλλαζεις αριθμο. Αλλα και παλι, αν εισαι σε συμβολαιο και θες να πας σε καρτοκινητο, τα 20-30 ευρω τε κερδιζεις μεσα σε ενα 3μηνο σιγουρα οποτε παλι συμφέρει!

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν ειναι καθ πολυ ευκολο να αλλαζεις αριθμο. Αλλα και παλι, αν εισαι σε συμβολαιο και θες να πας σε καρτοκινητο, τα 20-30 ευρω τε κερδιζεις μεσα σε ενα 3μηνο σιγουρα οποτε παλι συμφέρει!

 

Πραγματικά, απορώ με τον κόσμο που ακόμα έχει συμβόλαιο, έτσι όπως έχουν εξελιχθεί αυτά, αλλά και η κατάσταση της χώρας...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, απορώ με τον κόσμο που ακόμα έχει συμβόλαιο, έτσι όπως έχουν εξελιχθεί αυτά, αλλά και η κατάσταση της χώρας...

Υπάρχουν και οι "έχοντες", που αδιαφορούν για τους λογαριασμούς.

 

Όσο αφορά τις φορητοτητες, πράγματι η cyta δεν χρεώνει τίποτα. Το αρνητικό είναι ότι δεν έχει σοβαρά πακέτα ίντερνετ. Νομίζω 500μβ με 5ε και τις κεραίες της βονταφον, χωρίς το 4γ

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, απορώ με τον κόσμο που ακόμα έχει συμβόλαιο, έτσι όπως έχουν εξελιχθεί αυτά, αλλά και η κατάσταση της χώρας...

 

 

 

Πολλα παιζουν ρολο. Ας πουμε οι γονεις μου δε μπορουν να ασχοληθουν με την καρτα για να βαζουν πακετα κτλ, και εγω δεν εχω τον χρονο να μπαινω καθε τρεις και λιγο για να βλεπω τα πακετα τους (ασε που τωρα αλλαξε λιγακι το cosmote app), οποτε καταφερα με τους γνωστους τροπους να τους εχω συμβολαια με 14€/μηνα και με 19€/μηνα.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

http://m.huffpost.com/gr/entry/17627048?1501409619&utm_hp_ref=greece

 

Να μην ξεχναμε και αυτο. 40% πανω απο τον μεσο ορο πιο ακριβα η Ελλαδαρα μας. Ηρθε η αναπτυξη!

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και οι "έχοντες", που αδιαφορούν για τους λογαριασμούς.

 

Όσο αφορά τις φορητοτητες, πράγματι η cyta δεν χρεώνει τίποτα. Το αρνητικό είναι ότι δεν έχει σοβαρά πακέτα ίντερνετ. Νομίζω 500μβ με 5ε και τις κεραίες της βονταφον, χωρίς το 4γ

 

Οι "πραγματικοί" έχοντες είμαι σίγουρος είναι ελάχιστοι, σε σχέση με αυτούς που φαίνονται ότι είναι..

 

Με 5€, τα 500mb, δεν πάει πουθενά.

 

Οι κεραίες της vodafone, μόνο αρνητικό είναι για 'μένα. Ίσως το χειρότερο σήμα που έχω δει (έχω αριθμούς και στους 3 παρόχους). Και που δεν έχει 4g, δεν είναι απαραίτητα κακό. Και η "μαμά" εταιρεία που το έχει, ανύπαρκτο είναι.. :lol:

 

Πολλα παιζουν ρολο. Ας πουμε οι γονεις μου δε μπορουν να ασχοληθουν με την καρτα για να βαζουν πακετα κτλ, και εγω δεν εχω τον χρονο να μπαινω καθε τρεις και λιγο για να βλεπω τα πακετα τους (ασε που τωρα αλλαξε λιγακι το cosmote app), οποτε καταφερα με τους γνωστους τροπους να τους εχω συμβολαια με 14€/μηνα και με 19€/μηνα.

 

Συγγνώμη, αλλά είναι πανάκριβα. Ειδικά το 2.

Δε μπορούν ή δε θέλουν να ασχοληθούν; Γιατί, αυτά τα 2 συγχέονται συνέχεια...

 

P.S.: Δεν είναι κακό να μαθαίνουμε καινούρια πράγματα..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είναι η "τεχνητή" φοβία μην μείνουν από κάρτα σε ώρα ανάγκης και "που να τρέχω να αγοράζω κάρτα". Είναι απαραίτητοι και αυτοί οι πελάτες, ώστε να εχει άνεση η εταιρία να μοιράζει δωρακια σε εμάς τους καρτοκινητους.

 

Όσο αφορά τους έχοντες που λεω, ξέρω τουλάχιστον 30 άτομα που κάνουν μηνιαιο λογαριασμό κοντά σε 4ψηφιο αριθμό...

Link to comment
Share on other sites

καινούργειο;

Τώρα με το Frog μιλάς ξέγνοιαστα όλο το Σαββατοκύριακο!

 

Γιατί με το FROG έχεις δωρεάν:

 

1.500΄ προς αριθμούς FROG &

1.500 SMS προς αριθμούς FROG

 

Για κάθε Σαββατοκύριακο, κάθε μήνα.

 

Για να ενεργοποιήσεις την προσφορά στείλε δωρεάν SMS με μήνυμα «WK» στο 1330 και κάθε Σαββατοκύριακο θα παίρνεις αυτόματα την προσφορά.

 

Τα δωρεάν λεπτά της υπηρεσίας free weekend έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια η κατανάλωσή τους γίνεται ανά δευτερόλεπτο.

Τα δωρεάν λεπτά & SMS προς FROG δεν θα ισχύουν σε κατάσταση περιαγωγής.

Οι συνδρομητές θα μπορούν να ενημερώνονται για τα υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά & SMS προς FROG, στέλνοντας Υ στο 1330.

 

Tα διαθέσιμα λεπτά προς FROG δεν είναι διαθέσιμα για χρήση σε περιαγωγή.

 

Η προσφορά ισχύει μέχρι 31/12/2017.

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx?cid=18094&id=m2

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αριθμό frog μπορούμε να τον διαχειριστούμε από την εφαρμογή της Cosmote? Για διαθέσιμο υπόλοιπο ή αγορά πακέτου πχ
Link to comment
Share on other sites

Αριθμό frog μπορούμε να τον διαχειριστούμε από την εφαρμογή της Cosmote? Για διαθέσιμο υπόλοιπο ή αγορά πακέτου πχ

Στο mycosmote, αλλά αγορά πακέτου δεν κάνεις.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο mycosmote, αλλά αγορά πακέτου δεν κάνεις.

 

Ο μόνος τρόπος για αγορά πακέτου είναι με μύνημα ή κλήση από τον αριθμό frog?

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος για αγορά πακέτου είναι με μύνημα ή κλήση από τον αριθμό frog?

 

Για τα gb μήνυμα και για ομιλία κλήση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και για ομιλία μπορείς να στείλεις μήνυμα

60Μ στο 1330 για τα 60 ή 120 λεπτά ομιλίας.

ΠΡΟΣΟΧΗ αν στείλεις 60 θα πάρεις 120 ΜΒ

Επαναλαμβάνω 60Μ

Link to comment
Share on other sites

Πάντος είναι τραγικό ειδικά για ην Cosmote να μην μπορείς να το κάνεις μέσω της εφαρμογής, τον θέλω για τη μάνα μου μιας και στη Vodafone που είναι τώρα δεν έχει κάποιο πακέτο ομιλίας με λιγότερα από 6 ευρώ και δεν χρειάζεται τα 250 λεπτά που προσφέρει, το ότι δεν έχω πλήρη έλεγχο μέσω της εφαρμογής είναι ένας λόγος να κοιτάξω προς Q ή Cyta
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως αν ειναι για ατομα που δε χρησιμοποιουν internet, ειναι μονοδρομος η wind/q εξαιτιας της εφαρμογης, για να μας κανει τη ζωη μας πιο ευκολη στο να τους ανανεωνουμε τα πακετα!

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Αγορά πακέτου κάνεις κανονικά απο την εφαρμογή. Αυτά που λείπουν είναι τα πακέτα προς φρογκ. Το πακέτο των 60'/120' και τα άλλα για μηνύματα και ίντερνετ που υπάρχουν στο 1330,υπάρχουν επισης και στην εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Αγορά πακέτου κάνεις κανονικά απο την εφαρμογή. Αυτά που λείπουν είναι τα πακέτα προς φρογκ. Το πακέτο των 60'/120' και τα άλλα για μηνύματα και ίντερνετ που υπάρχουν στο 1330,υπάρχουν επισης και στην εφαρμογή.

 

Είσαι σίγουρος ότι γίνεται από την εφαρμογή? Ανανέωση και εμφάνιση χρηματικού υπολοίπου γίνεται επίσης?

Link to comment
Share on other sites

Για την mycosmote δεν μιλάμε? Γίνονται κανονικά όλα. Αν κατα περιόδους η εφαρμογή κάνει νερά είναι άλλο θέμα,σαν features υπάρχουν όλα. Πριν 20 μέρες ειχα βάλει το πακέτο των 3 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι στην ενότητα υπηρεσίες. Πατας στο ομιλία/μηνύματα/δεδομένα και σου βγάζει τα πακέτα αναλογα με το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Για την mycosmote δεν μιλάμε? Γίνονται κανονικά όλα. Αν κατα περιόδους η εφαρμογή κάνει νερά είναι άλλο θέμα,σαν features υπάρχουν όλα. Πριν 20 μέρες ειχα βάλει το πακέτο των 3 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι στην ενότητα υπηρεσίες. Πατας στο ομιλία/μηνύματα/δεδομένα και σου βγάζει τα πακέτα αναλογα με το υπόλοιπο.

 

Ναι, για αυτή μιλάμε, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...