Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατάς πχ στις ταινίες και μέχρι να σου ανοίξει τις κατηγορίες κάνει 2 λεπτά? Δοκίμασες να αλλάξεις dns?

Φίλε μου, μπορείς να μου εξηγήσεις πως γίνεται αυτό, γιατί εδώ και 2 μέρες κάνει κι εγώ δεν ξέρω πόσα λεπτά για να μου φορτώσει τη λίστα των ταινιών από το trakt. Σ' ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

pappao
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φίλε μου, μπορείς να μου εξηγήσεις πως γίνεται αυτό, γιατί εδώ και 2 μέρες κάνει κι εγώ δεν ξέρω πόσα λεπτά για να μου φορτώσει τη λίστα των ταινιών από το trakt. Σ' ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.
Από τις ρυθμίσεις τοτ tv box γίνεται. Δες το βίντεο τα δείχνει βήμα βήμα:

Link to comment
Share on other sites

Την πιο αξιόπιστη και τελείως δωρεάν λύση που χρησιμοποιώ καιρό τώρα είναι το quasar(torrent streaming).Μου δείχνει ολόκληρο το όνομα του αρχείου(άρα μπορώ να βρω τον ακριβώς συμβατό υπότιτλο χωρίς δοκιμές).Με το quasar Burst(πάροχος) μου βρίσκει torrent από όλες τις γνωστές σελίδες.

 

Σωστός και γω αυτό χρησιμοποιώ και βλέπω σχεδόν τα πάντα σε full HD. Δοκίμασε και το torrenter επίσης είναι πολύ καλο και επίσης υπάρχει και το magnetic όπου σε οποιαδήποτε ταινία ή σειρά μέσα στο Kodi κανείς δεξί κλικ πατάς magnetic και κατευθείαν σου βρίσκει τα παντα από torrents

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρόσθετο είναι το quasar.
Βρήκα έναν οδηγό το πέρασα και όντως φαίνεται πολύ καλή εναλλακτική λύση μαζί με το covenant πλέον

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα έναν οδηγό το πέρασα και όντως φαίνεται πολύ καλή εναλλακτική λύση μαζί με το covenant πλέον

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μοιράζεσαι μαζί μας ποιον ακριβώς οδηγό χρησιμοποίησες σε παρακαλώ;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχω εγκαταστησει το Kodi με το G.K.N Build ολα ενημερωμενα με τα τελευταια updates. Αυτο το μηνυμα που μου βγαζει κατα την εκκίνηση του προγράμματος πως το απενεργοποιώ;https://postimg.org/image/nx6bbehi3/

Link to comment
Share on other sites

Σύστημα-ρυθμίσεις-Υπηρεσίες-Τηλεχειριστήριο και ενεργοποιείς και τις δύο επιλογές.

Επανεκκίνηση kodi.

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μοιράζεσαι μαζί μας ποιον ακριβώς οδηγό χρησιμοποίησες σε παρακαλώ;
Αυτόν εδώ

https://howtomediacenter.com/en/install-quasar-kodi-addon/

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σύστημα-ρυθμίσεις-Υπηρεσίες-Τηλεχειριστήριο και ενεργοποιείς και τις δύο επιλογές.

Επανεκκίνηση kodi.

 

Βοήθεια,δεν μπορω να βρω την επολογη Τηλεχειριστήριο.Αυτα μου βγαζει στις ρυθμισεις

 

Edit: ok το βρηκα. Συστημα, Υπηρεσίες, Ελεγχος.

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Για τους μυημένους στο acestreaming (δεν έχει σχέση με kodi)

https://acestreamid.com/ ...στα δεξιά Top Acestream sites με λίγο ψάξιμο θα βρείτε και το football 2 HD για paok

Link to comment
Share on other sites

Έστησα το quasar σύμφωνα με τις οδηγίες και μου βγάζει internal server error.

Καμία ιδέα παρακαλώ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το Library σε Android 16.1

Το σεταρα με το Specto και έχω κάνει authorise και το Trakt.

 

Όμως στο Library βγάζει ως unwatched παλιές σειρές που τις έχω δει στο 100% και το ίδιο δείχνει και η σελίδα του Trakt. Για να το φτιάξω, πήγα χειροκίνητα στον tv folder του Specto και έσβησα όλους τους φακέλους των σειρών αυτών.

Αλλά γιατί δεν έγινε σωστό sync με trakt;

 

Επίσης, δεν μπορώ να προσθέσω κάπως μια σειρά που είναι in progress.

Την έκανα και add file, αλλά δεν την δείχνει στο Library.

 

Γενικά κάτι δεν πάει καλά με το trakt στο Kodi;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και στο sport365live πιάνει πεντακάθαρα σε 720

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ποιο πρόσθετο δουλεύει το το sport365live; στο ZEM που έχω σταμάτησε να δουλεύει.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο πρόσθετο δουλεύει το το sport365live; στο ZEM που έχω σταμάτησε να δουλεύει.

Στο ZEM που έχει το Simplicity πάντως δουλεύει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο ZEM που έχει το Simplicity πάντως δουλεύει ακόμα.
Ποια έκδοση του ΖΕΜ έχει το simplicity? Έχω την έκδοση 6.5.9 και δουλεύουν όλα εκτός του sport365.
Link to comment
Share on other sites

Το Simplicity και το Diamond, προέβλεψαν και "πρόλαβαν" να απενεργοποιήσουν επερχόμενα updates του Zem, γι'αυτό και δουλευει και στα 2 αυτά Builds το 365
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ απενεργοποιημένο το έχω. Στο update που έγινε μετά τις μηνύσεις αφαιρέθηκε η κατηγορία sports εντελώς. Εγώ την έχω κανονικά και δουλεύουν όλες οι υποκατηγορίες εκτός του 365.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το terrarium παίζει μόνο σε android , σωστά? Και αν θες σε win ή ios μόνο μέσω emulator ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πότε απενεργοποιήσες τις αυτόματες ενημερώσεις. Η έκδοση που δουλεύει ακόμη το 365 , είναι η 6.7.0. Ψάξε να την βρεις .
Link to comment
Share on other sites

Νέο πρόσθετο με μεταγλωτισμένα παιδικά από τον develloper του grecotm.

Βάζετε πηγή το http://repo.grecotm.com/

Κάνετε εγκατάσταση από αρχείο zip από την προηγούμενη πηγή το repository.GRecoTM-2.2.zip

Κάνετε εγκατάσταση από το απόθετήριο και επιλέγετε το GRecoTM repository, μετά Προσθετα βίντεο και τέλος CartoonsGR.

Link to comment
Share on other sites

Νέο πρόσθετο με μεταγλωτισμένα παιδικά από τον develloper του grecotm.

 

Βάζετε πηγή το http://repo.grecotm.com/

 

Κάνετε εγκατάσταση από αρχείο zip από την προηγούμενη πηγή το repository.GRecoTM-2.2.zip

 

Κάνετε εγκατάσταση από το απόθετήριο και επιλέγετε το GRecoTM repository, μετά Προσθετα βίντεο και τέλος CartoonsGR.

 

 

 

Ωραίο φαίνεται αδερφέ,σε ευχαριστούμε!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...