Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν...

Σε Samsung & LG που έχω δουλέψει κατά καιρούς στο βασικό ημερολόγιο που διαθέτουν έχει το εξής προνόμιο (για μένα που το χρησιμοποιώ κατά κόρον) όταν ξεκινάς μια σημείωση σε αυτό, στη προκειμένη περίπτωση γράφω της βαρδιες της υπηρεσίας, αν έχω ξαναγράψει την ίδια βάρδια παλιότερα αυτόματα μου τη βγάζει "από κάτω" σαν παράθυρο ας πούμε, και μπορούσα να την επιλέξω χωρίς να χρειαστεί να την ξαναγράψω...

 

Θα ρωτήσω βέβαια και στο νήμα της συσκευής (mate 8) αλλά ρωτώ και εδώ μήπως υπάρχει κάπου το APK ή να δοκιμάσω κάποιο άλλο ίσως ημερολόγιο που να κάνει αυτό που μου είναι πολύ χρηστικό...

 

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια σας ;)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το Business Calendar το κάνει αυτό. Κατά τη δημιουργία νέου συμβάντος έχει εικονίδιο "ιστορικό" στο οποίο αποθηκεύονται όλα τα κείμενα των καταχωρίσεων που έχεις γράψει στο παρελθόν, το πατάς και βγαίνει drop-down λίστα. Αλλά και να μην το πατήσεις, έχει και αυτόματη συμπλήρωση με suggestions μόλις αρχίζεις να πληκτρολογείς, όπως το στο google search.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάτι για ιστορικό ούτε μου έβγαλε κάτι μόλις συμπλήρωσα 4 πρώτους χαρακτήρες... Εκτός αν δεν παίρνει δεδομένα από τις υπάρχων σημειώσεις και από τούθε και στο εξής τις κρατάει πράγμα μη χρήσιμο για μένα... Άσε που είδα ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά στις ρυθμίσεις... (προσωπικά ρίχνω άκυρο σε τέτοιου είδους εφαρμογές που οι "προγραμματιστες" δεν βάζουν την ελληνική γλώσσα...)

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τους δοκίμασα (εκτός από Nova που τον ήξερα και είναι εγγύηση). Είναι θέμα γούστου φυσικά. Εμένα οι τύπου 3D δε μου άρεσαν καθόλου (βλέπε TSF). Με κουράζουν οπτικά, τον δούλευα στο μετρό γυρίζοντας από τη δουλειά και έβλεπα αστεράκια μετα.. :rolleyes:. Κατέληξα στον Arrow της Microsoft. 'Εχει ακριβώς ο,τι θέλω: είναι απλός (τις βασικές παραμετροποιήσεις), είναι πολύ ελαφρύς και γρήγορος και χωρίς καθόλου διαφημίσεις. Είναι free και φυσικά έχει την Microsoft από πίσω που εγγυάται καλό support. Σίγουρα για κάποιον που θέλει πιο ψαγμένα πράγματα και οπτικά και για features δε θα κάνει. Αλλά αν κάποιοι έχουν τις ίδιες απαιτήσεις με εμένα τότε ας τον δει.

 

΄Εχετε κανένα suggestion για πρόγραμμα για RAM management? Χωρίς να με ταράζει στο bloatware. Ευχαριστώ!

 

 

Καταρχάς αυτούς που αναφέρεις δεν τους ξέρω, οπότε πάμε στους άλλους.

Ο Nova είναι ο πιο vfm, δεν είναι τυχαία όσα λέγονται και δεν έχει μείνει κάτι να πω και εγώ για αυτόν !

O Next έχει φανταστικά εφέ και πλήρη παραμετροποίηση (ο αγορασμένος), αλλά είναι ακριβός. Μπορείς βέβαια να τον δοκιμάσεις, δε χάνεις κάτι. Προσωπικά, αυτόν χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια και δεν τον αλλάζω με τίποτα.

Ο TSF που αναφέρθηκε είναι πάρα πολύ καλός Launcher, λίγο βαρύς αλλά με ένα κινητό με 1,5 giga ram η περισσότερο, δεν θα καταλάβεις τίποτα. Κάποτε ήταν επί πληρωμή (τον είχα αγοράσει), τώρα είναι δωρεάν.

Ο Go επίσης πολύ καλός, με πολύ καλά εφέ και απαλλαγμένος πλέον από το bloatware που τον έκανε βαρύ και ασήκωτο κάποτε.

Να ξέρεις ότι όποιον και να εγκαταστήσεις, θα χρειαστείς λίγο χρόνο για να εξοικειωθείς με το μενού του και να τον φέρεις στα μέτρα σου :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάτι για ιστορικό ούτε μου έβγαλε κάτι μόλις συμπλήρωσα 4 πρώτους χαρακτήρες... Εκτός αν δεν παίρνει δεδομένα από τις υπάρχων σημειώσεις και από τούθε και στο εξής τις κρατάει πράγμα μη χρήσιμο για μένα... Άσε που είδα ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά στις ρυθμίσεις... (προσωπικά ρίχνω άκυρο σε τέτοιου είδους εφαρμογές που οι "προγραμματιστες" δεν βάζουν την ελληνική γλώσσα...)

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Εννοείς ότι δεν χρησιμοποιείς όσες εφαρμογές δεν έχουν ελληνικό μενού;

 

Δηλαδή σαν να μην μπορείς να βάλεις το 70% των εφαρμογών που υπάρχουν.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη torrent που να μπορω να επιλεξω να κατεβασω κατευθειαν με προορισμο στο memory stick που συνδεω με otg καλωδιο και οχι στη συσκευη;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη torrent που να μπορω να επιλεξω να κατεβασω κατευθειαν με προορισμο στο memory stick που συνδεω με otg καλωδιο και οχι στη συσκευη;

TTorrent χρησιμοποιώ, παίζει ρόλο και η έκδοση android που έχεις

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

TTorrent χρησιμοποιώ, παίζει ρόλο και η έκδοση android που έχεις

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και μπορεις και κατεβαζεις κατευθειαν σε στικακι αν θες; χωρις να παει στη συσκευη;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν χρησιμοποιείς όσες εφαρμογές δεν έχουν ελληνικό μενού;

 

Δηλαδή σαν να μην μπορείς να βάλεις το 70% των εφαρμογών που υπάρχουν.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Ναι φίλτατε ρίχνω άκυρο.

Από εμάς μάθανε να μιλάνε.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλτατε ρίχνω άκυρο.

Από εμάς μάθανε να μιλάνε.

 

Πες τα χρυσοστομε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και μπορεις και κατεβαζεις κατευθειαν σε στικακι αν θες; χωρις να παει στη συσκευη;

 

Όχι, μόνο στην εσωτερική μνήμη σ' όποιο φάκελο θες, ή στην κάρτα μνήμης, στον προκαθορισμένο φάκελο της εφαρμογής, στη διαδρομή: microSD/Android/data

 

Δοκιμασμένα δεν αποθηκεύει σε στικάκι με USB otg ή σε οποιοδήποτε δικτυακό μέσο αποθήκευσης. Όπως ακριβώς και το BitTorrent

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ωραια η θεωρια του βελανιδιου, βλεπω στις υπογραφες σας μονο αγγλικά..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια η θεωρια του βελανιδιου, βλεπω στις υπογραφες σας μονο αγγλικά..
Για κάντο πενηνταράκια

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για κάντο πενηνταράκια

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ότι και καλά εμείς φέραμε τον πολιτισμό σε όλο τον κόσμο αλλά βάζουμε υπογραφές στα φόρουμ στα αγγλικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ας το αφησουμε, μεγαλη κουβεντα.

Υπαρχει καμια εφαρμογη να βλεπεις ποια κινητα ειναι συνδεδεμενα σε ενα κοινο wifi και να στελνεις μηνυμα; ασχετα απο κοινες εφαρμογες που εχουν και οι δύο και συνδεονται, πχ es explorer, Quickpic κλπ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ας το αφησουμε, μεγαλη κουβεντα.

Υπαρχει καμια εφαρμογη να βλεπεις ποια κινητα ειναι συνδεδεμενα σε ενα κοινο wifi και να στελνεις μηνυμα; ασχετα απο κοινες εφαρμογες που εχουν και οι δύο και συνδεονται, πχ es explorer, Quickpic κλπ

Με την εφαρμογή fing βλέπεις ποιος είναι συνδεδεμένος, αλλά για να στέλνει και μήνυμα λίγο δύσκολο

 

ONEPLUS A3003

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα μπορεις να στειλεις οτιδηποτε... οποτε εστω οτι στελνεις ενα αρχειο κειμενου

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει τέτοια εφαρμογή θα πρέπει και ο άλλος να την έχει.

 

Οπότε δώρον άδωρον, βάλτε το viber π.χ και θα επικοινωνείτε μιά χαρά;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλτατε ρίχνω άκυρο.

Από εμάς μάθανε να μιλάνε.

Να μιλάμε ρεαλιστικά.

Δικαίωμα σου να μην χρησιμοποιείς κάποιες εφαρμογές, αλλά να μην γράφουμε και ότι έχουμε απαίτηση όλος ο πλανήτης να βγάζει τις εφαρμογές στα Ελληνικά.

 

Και δεν ωφελεί κανένας η μέθοδος της Στρουθοκάμηλου.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να μιλάμε ρεαλιστικά.

Δικαίωμα σου να μην χρησιμοποιείς κάποιες εφαρμογές, αλλά να μην γράφουμε και ότι έχουμε απαίτηση όλος ο πλανήτης να βγάζει τις εφαρμογές στα Ελληνικά.

 

Και δεν ωφελεί κανένας η μέθοδος της Στρουθοκάμηλου.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Καπετάνιο;;;

Έγραψα κάπου ότι έχω απαίτηση τέτοια;

Και αν το θες και διαφορετικά εσένα τι σε πείραξε το τι κάνω εγώ;;

Κανε μας τη χάρη και κοίτα τη δουλειά σου και άσε ήσυχη τη στρουθοκάμηλο και την προσωπική μου επιλογή.

Οκ;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά αφού την είχες κατεβάσει δεν έπρεπε να την έχει χάσει!

 

Είναι υπόθεση 5 λεπτών να κατέβει. Κάνε διακοπή λήψης και δοκίμασε ξανά να δεις

 

Λοιπον, κατι γινεται.

Επειδη προσπαθησα παλι σημερα, και παλι κατεβασε ολα τα mb, αλλα το installation εκανες...ωρες και δεν τελειωνε ποτε,

την αφαιρεσα τη γλωσσα εντελως, και προσπαθησα να την κατεβασω απο την αρχη. Τζίφος!!!!

Ιδιο κολλημα κατα το installation.

 

Ρε παιδια, το χρειαζομαι πολυ το offline translation της google, κι εχω κρεμαστει.

Γιατι αυτο το προβλημα;

Μπορει καποιος να δοκιμασει οτι μπορει οντως να κατεβασει τα γαλλικά σε offline πακετο, να μου πει αν οντως γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κατι γινεται.

Επειδη προσπαθησα παλι σημερα, και παλι κατεβασε ολα τα mb, αλλα το installation εκανες...ωρες και δεν τελειωνε ποτε,

την αφαιρεσα τη γλωσσα εντελως, και προσπαθησα να την κατεβασω απο την αρχη. Τζίφος!!!!

Ιδιο κολλημα κατα το installation.

 

Ρε παιδια, το χρειαζομαι πολυ το offline translation της google, κι εχω κρεμαστει.

Γιατι αυτο το προβλημα;

Μπορει καποιος να δοκιμασει οτι μπορει οντως να κατεβασει τα γαλλικά σε offline πακετο, να μου πει αν οντως γινεται;

Εγώ δεν έχω πρόβλημα. Έχω κατεβασμένες εδώ και δύο χρόνια κάτι γλώσσες που χρειάζομαι και δεν τις έχει χάσει. Δοκίμασε απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής και download πάλι τις γλώσσες.

Link to comment
Share on other sites

Να μιλάμε ρεαλιστικά.

Δικαίωμα σου να μην χρησιμοποιείς κάποιες εφαρμογές, αλλά να μην γράφουμε και ότι έχουμε απαίτηση όλος ο πλανήτης να βγάζει τις εφαρμογές στα Ελληνικά.

 

Και δεν ωφελεί κανένας η μέθοδος της Στρουθοκάμηλου.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Καπετάνιο;;;

Έγραψα κάπου ότι έχω απαίτηση τέτοια;

Και αν το θες και διαφορετικά εσένα τι σε πείραξε το τι κάνω εγώ;;

Κανε μας τη χάρη και κοίτα τη δουλειά σου και άσε ήσυχη τη στρουθοκάμηλο και την προσωπική μου επιλογή.

Οκ;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα παρακαλούσα να μεταχειρίζεστε καλύτερες εκφράσεις, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

typemail και bluemail ίδιας εταιρείας είναι; σαν πολύ δεν μοιάζουν στις φωτο στο play store?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...