Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ανεβοκατεβαίνει

 

Δίκιο έχεις τώρα το δοκίμασα ανάβοντας και σβήνοντας το φως.

Το πρόβλημα είναι, σε σχέση με πριν, αν σε σκοτεινό δωμάτιο ανεβάσω την φωτεινότητα και μετά κάνω ένα off-on την αυτόματη δεν πέφτει η φωτεινότητα.

Ενώ πριν έπεφτε..

 

**με πρόλαβες, βρίσκω την παλιά ρύθμιση ποιο σωστή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δίκιο έχεις τώρα το δοκίμασα ανάβοντας και σβήνοντας το φως.

Το πρόβλημα είναι, σε σχέση με πριν, αν σε σκοτεινό δωμάτιο ανεβάσω την φωτεινότητα και μετά κάνω ένα off-on την αυτόματη δεν πέφτει η φωτεινότητα.

Ενώ πριν έπεφτε..

 

**με πρόλαβες, βρίσκω την παλιά ρύθμιση ποιο σωστή.

όντως έχεις δίκιο το χάλασαν και την ασύρματη φόρτιση δεν την έφτιαξαν

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη φωτεινότητα Λειτουργεί αλλά λίγο διαφορετικά... Το έχεις στο αυτόματο και θέλεις να ανεβάσεις ή να κατεβάσεις την φωτεινότητα? Οκ το κάνεις αλλά πριν κλείσε τον διακόπτη αυτόματης φωτεινότητας..... Βάλε την μπάρα όπου θες εσύ....και μόλις ξανά ενεργοποιησεις την αυτόματη φωτεινότητα τότε ξεκινάει και λειτουργεί ξανά σωστά.... Δηλαδή εάν δεν απενεροποιησεις πρώτα την αυτόματη φωτεινότητα, δεν πειράξεις την μπάρα και μετά ενεργοποίησης ξανά την αυτόματη τότε δεν λειτουργεί...

Βέβαια κρατάει την τελευταία ρύθμιση που έκανες εσύ χειροκίνητα (κάτι σαν εκμάθηση της φωτεινότητα στο χορό που βρίσκεσαι) και από εκείνο το σημείο αρχίζει να αυξομειωνεται αυτόματα......και αυτός είναι ο λόγος που με ενεργοποιημενη την αυτόματη φωτεινότητα δείχνει αν πειράξεις την μπάρα και μετά ανοιγοκλησεις τον διακόπτη δεν επανέρχεται στην αυτόματη... Οπότε λαμβάνει σαν δεδομένο φωτεινότητας του χορού την τελευταία ρύθμιση που έκανες με ενεργοποιημενη την αυτόματη... Σε πλήρη στοκ αυτόματη λειτουργία δεν επανέρχεται ούτε μετά από επανακινηση... ΣΑΣ μπέρδεψα δες?

Να είναι έτσι καλύτερα? Όχι, όχι το προτιμούσα όπως ήταν πριν....

Αυτό σηκώνει άμεσα νέο update.... Πάω να γράψω και xda.... Αχ ξενύχτια πάλι βλέπω....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη φωτεινότητα Λειτουργεί αλλά λίγο διαφορετικά... Το έχεις στο αυτόματο και θέλεις να ανεβάσεις ή να κατεβάσεις την φωτεινότητα? Οκ το κάνεις αλλά πριν κλείσε τον διακόπτη αυτόματης φωτεινότητας..... Βάλε την μπάρα όπου θες εσύ....και μόλις ξανά ενεργοποιησεις την αυτόματη φωτεινότητα τότε ξεκινάει και λειτουργεί ξανά σωστά.... Δηλαδή εάν δεν απενεροποιησεις πρώτα την αυτόματη φωτεινότητα, δεν πειράξεις την μπάρα και μετά ενεργοποίησης ξανά την αυτόματη τότε δεν λειτουργεί...

Ίσως αυτός να είναι ο σωστός τρόπος λειτουργίας αν και το προτιμούσα όπως ήταν πριν

Όντως έτσι δουλεύει, αν και ακόμη δεν έχω καταλάβει πως το επαναφέρουμε στο πλήρως αυτόματο. Η Samsung προσπαθεί να μας κάνει τη ζωή δύσκολη...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι δουλεύει, αν και ακόμη δεν έχω καταλάβει πως το επαναφέρουμε στο πλήρως αυτόματο. Η Samsung προσπαθεί να μας κάνει τη ζωή δύσκολη...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι έκανα διορθώσεις στο ποστ ακριβώς από πάνω...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εχουν κανει την λειτουργια του οπως του iphone, μπορεις να ρυθμισεις τα ελαχιστα και τα μεγιστα της φωτεινοτης που θες εσυ. Για την ρυθμιση του πας σε ενα σκοτεινο μερος, ενεργοποιεις το αυτοματο κσι βαζεις την μπαρα εκει που σε βολευει καλυτερα, συνηθως οχι τερμα χαμηλα. Επειτα χωρις να πειραξεις τιποτα πας σε ενα φωτεινο μερος ειτε στον ηλιο ειτε κατω απο καποια λαμπα και εκει παλι βαζεις το μεγιστο που θες. Ετσι η φωτεινοτητα της συσκευης θα παιζει αναλογα με το περιβαλλον που βρισκεσαι μεσα στα ορια που εθεσες στη ρυθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι κάνατε το update η αυτόματη φωτεινότητα σας δουλεύει σωστά;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πες μου ότι το χάλασαν και αυτό.:blink:

Τι θα γίνει ρε εσείς με τους ανεπρόκοπους Κορεάτες κάθε μήνα θα χαλάνε και κάτι που δούλευε άριστα.:wacko:

 

Σε δουλειά να βρισκόμαστε :lol::lol:

 

Α ρε Sammy θέλοντας και μη μας προτρέπεις να ταμπούρωθουμε.

 

Δεν βάζουν μυαλό με τίποτα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μια αρνητική αλλαγή (για εμένα τουλάχιστον) είναι στην εφαρμογή YouTube...

Τέλος στην Full screen παρακολούθηση βίντεο με την περικοπή που γέμιζε την οθόνη από άκρη σε άκρη.

Πλέον με την περικοπή απλά γεμίζει την οθόνη τόσο ώστε να γεμίσει πάνω κάτω και δεξιά αριστερά (σε landscape) αφήνει μαύρα τεράστια bazels αυτή η υπέροχη κατά τα άλλα bazzelless συσκευή...βέβαια αν δεν κάνω λάθος με την περικοπή περικοβει το βίντεο αλλά δεν το κάνει full screen και το κρατάει στα προηγούμενα επίπεδα... Μάλλον έχει να κάνει με την εφαρμογή YouTube γιατί στα δικά μου βίντεο λειτουργεί κανονικά...Τσαντίστηκα τώρα....

UPDATE

Έκανα εκκαθάριση και ξανά update μου πέρασε ξανά την 12.27.53 η οποία είναι μια εντελώς διαφορετική σε interface εφαρμογή που λειτουργεί σωστά η πλήρης οθόνη... Τι να πω ότι να ναι...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι σβηστή η οθόνη ενεργοποιείται με το αποτύπωμα. Στην περίπτωση αυτή αν θέλω να τη σβήσω (την οθόνη μόνο όχι το τηλέφωνο) πρέπει αναγκαστικά να πατάω το power button; Επίσης τρόπος ενεργοποίησης της οθόνης με τα soft keys υπάρχει (και μετά ας ζητάει αποτύπωμα);

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι σβηστή η οθόνη ενεργοποιείται με το αποτύπωμα. Στην περίπτωση αυτή αν θέλω να τη σβήσω (την οθόνη μόνο όχι το τηλέφωνο) πρέπει αναγκαστικά να πατάω το power button; Επίσης τρόπος ενεργοποίησης της οθόνης με τα soft keys υπάρχει (και μετά ας ζητάει αποτύπωμα);

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Όχι δεν μπορείς να σβήσεις την οθόνη με άλλο τρόπο εκτός του power... Εκτός βέβαια αν βάλεις κάποια εφαρμογή από playstore που θα κάνει αυτή την δουλειά...

 

Υπάρχει τρόπος ενεργοποίησης της οθόνης πατώντας το εικονικό Home button αρκεί να το ρυθμίσεις από τις κεντρικές ρυθμίσεις πως ακριβώς θέλεις εσύ να συμπεριφερεται... Αν έχεις ενεργοποίηση την always on τότε αυτό λειτουργεί με διπλό κλικ...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μια αρνητική αλλαγή (για εμένα τουλάχιστον) είναι στην εφαρμογή YouTube...

Τέλος στην Full screen παρακολούθηση βίντεο με την περικοπή που γέμιζε την οθόνη από άκρη σε άκρη.

Πλέον με την περικοπή απλά γεμίζει την οθόνη τόσο ώστε να γεμίσει πάνω κάτω και δεξιά αριστερά (σε landscape) αφήνει μαύρα τεράστια bazels αυτή η υπέροχη κατά τα άλλα bazzelless συσκευή...βέβαια αν δεν κάνω λάθος με την περικοπή περικοβει το βίντεο αλλά δεν το κάνει full screen και το κρατάει στα προηγούμενα επίπεδα... Μάλλον έχει να κάνει με την εφαρμογή YouTube γιατί στα δικά μου βίντεο λειτουργεί κανονικά...Τσαντίστηκα τώρα....

 

φιλε μου για ψαξτο καλυτερα σε μενα με την περικοπη γεμιζει ολη η οθονη , αν και χαλαει και κοβει το video

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη ρύθμιση έψαχνα για το home button ήταν στις ρυθμίσεις του notificatio bar. Κρίμα να μην σβήνει η οθόνη με παρόμοιο τρόπο. Χίλια ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για ψαξτο καλυτερα σε μενα με την περικοπη γεμιζει ολη η οθονη , αν και χαλαει και κοβει το video

 

Έχεις περάσει την τελευταία αναβάθμιση της Samsung και αν ναι με πια έκδοση του YouTube είσαι? Εγώ έχω την 12.27.53......οσο και αν το έψαξα δεν το βρήκα... Αν και τι να ψάξω? Πατάω τον κύκλο μου βγάζει προσαρμογή στην οθόνη, ξαναπατάω μου βγάζει περικοπή αλλά δεν μου γεμίζει την οθόνη... Δοκίμασα σε δικά μου βίντεο και το κάνει κανονικά.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει την τελευταία αναβάθμιση της Samsung και αν ναι με πια έκδοση του YouTube είσαι? Εγώ έχω την 12.27.53......οσο και αν το έψαξα δεν το βρήκα... Αν και τι να ψάξω? Πατάω τον κύκλο μου βγάζει προσαρμογή στην οθόνη, ξαναπατάω μου βγάζει περικοπή αλλά δεν μου γεμίζει την οθόνη... Δοκίμασα σε δικά μου βίντεο και το κάνει κανονικά.

 

το software update ναι qg5 και youtube εκδοση 12,27,53 και μου γεμιζει ολη η οθονη

Link to comment
Share on other sites

το software update ναι qg5 και youtube εκδοση 12,27,53 και μου γεμιζει ολη η οθονη

 

Έκανα εκκαθάριση και ξανά update μου πέρασε ξανά την 12.27.53 η οποία είναι μια εντελώς διαφορετική σε interface εφαρμογή που λειτουργεί σωστά η πλήρης οθόνη... Τι να πω ότι να ναι...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να σβήσεις την οθόνη με άλλο τρόπο εκτός του power... Εκτός βέβαια αν βάλεις κάποια εφαρμογή από playstore που θα κάνει

To double home (οι ίδιοι που φτιάξανε το bxactions) ειναι ιδιαίτερα πρακτικό. Κλείνει την οθόνη με διπλό κλικ στο home button όπως λέει και το όνομά του .Δεν έχω προσέξει κάποια δυσλειτουργία ή ιδιαίτερη κατανάλωση μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μια αρνητική αλλαγή (για εμένα τουλάχιστον) είναι στην εφαρμογή YouTube...

Τέλος στην Full screen παρακολούθηση βίντεο με την περικοπή που γέμιζε την οθόνη από άκρη σε άκρη.

Πλέον με την περικοπή απλά γεμίζει την οθόνη τόσο ώστε να γεμίσει πάνω κάτω και δεξιά αριστερά (σε landscape) αφήνει μαύρα τεράστια bazels αυτή η υπέροχη κατά τα άλλα bazzelless συσκευή...βέβαια αν δεν κάνω λάθος με την περικοπή περικοβει το βίντεο αλλά δεν το κάνει full screen και το κρατάει στα προηγούμενα επίπεδα... Μάλλον έχει να κάνει με την εφαρμογή YouTube γιατί στα δικά μου βίντεο λειτουργεί κανονικά...Τσαντίστηκα τώρα....

UPDATE

Έκανα εκκαθάριση και ξανά update μου πέρασε ξανά την 12.27.53 η οποία είναι μια εντελώς διαφορετική σε interface εφαρμογή που λειτουργεί σωστά η πλήρης οθόνη... Τι να πω ότι να ναι...

Χωρίς καμία εκκαθάριση η εφαρμογή λειτουργεί οκ ,γεμίζει κανονικά την οθόνη....εκδοση 12.27.53

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

To double home (οι ίδιοι που φτιάξανε το bxactions) ειναι ιδιαίτερα πρακτικό. Κλείνει την οθόνη με διπλό κλικ στο home button όπως λέει και το όνομά του .Δεν έχω προσέξει κάποια δυσλειτουργία ή ιδιαίτερη κατανάλωση μπαταρίας

 

επισης αν χρησιμοποεις νοβα μπορεις να το κανεις απο τα gestures χωρις επιπλεν εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που η google άρχισε τις ******** χρησιμοποιώ το screen lock pro

Το οποίο μπορεί να έχει κάποιο delay όταν κλειδώνει την οθόνη αλλά μετά δε σου ζητάει κωδικό και δουλεύει κανονικά το αποτύπωμα.

Ευτυχώς με έχει σώσει

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iglint.android.screenlockpro

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παντως αντί η Samsung να ασχοληθεί να εμπλουτίσει με νέα feature το λογισμικό πχ double tap to wake,βελτίωση και παραπανω επιλογές σε AOD,να ελαφρύνει περαιτέρω το λογισμικό,να αποκτήσει περισσότερη σβελτάδα,να δώσει επιτέλους την 7.1.1 κάθονται και ασχολούνται με βλακείες πραγματικά να πειράζουν πράγματα όπου ήδη δουλεύουν καλά και αλχημείες του κ@λου.

 

Πραγματικά οι τύποι δεν παίζονται.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια πράγματα πειράζουν ρε παιδια; Τι είναι τόσο σημαντικό που σας λείπει από την καθημερινή σας εμπειρία ώστε να υπάρχει αυτή η γκρινια;...με όλο το σεβασμό...
Link to comment
Share on other sites

Ποια πράγματα πειράζουν ρε παιδια; Τι είναι τόσο σημαντικό που σας λείπει από την καθημερινή σας εμπειρία ώστε να υπάρχει αυτή η γκρινια;...με όλο το σεβασμό...
Αυτό που έκαναν με την αυτόματη φωτεινότητα πχ. είναι φάουλ. Στην προηγούμενη αναβάθμιση είχαν αφαιρέσει την αλλαγή χρωμάτων στην navigation bar...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια πράγματα πειράζουν ρε παιδια; Τι είναι τόσο σημαντικό που σας λείπει από την καθημερινή σας εμπειρία ώστε να υπάρχει αυτή η γκρινια;...με όλο το σεβασμό...

 

 

Πολλά πράγματα που τα έχουμε αναφέρει κατά καιρούς και διάσπαρτα

Πολλές μικρές η μεγάλες λεπτομέρειες που όταν τις αθροίσεις περιοριζουν σε καπιο βαθμό την θετική εμπειρία χρήσης.

 

Άμα αρχίσω να γράφω μια σελίδα θα την γεμίσω,σε σεβαστο βαθμό λύνω αρκετά θέματα με χρήση του πλουραλισμού του Android,σε κάποια αλλα με αρκετές επεμβάσεις στο ίδιο το λογισμικό,με κόψιμο ενημερώσεων,απεγκατάσταση η απενεργοποίηση εφορμογων και υπηρεσιών,αλλά όλα αυτά έχουν ένα όριο,δεν λύνουν όλα τα πράγματα.

 

Δηλαδή στην Samsung υπάρχει το τμήμα hardware που δίνει top επίπεδο υλοποίηση και από την άλλη έχουμε το software department που σαν να προσπαθεί συνεχώς να τραβά το χαλί κάτω από τα πόδια του hardware department.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...