Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να ειχε έρθει κάποιο μήνυμα με σχετική προσφορά,π.χ. ανανέωσε ως τότε και θα λάβεις 300' για 15 μέρες.

 

Δίκαιο έχεις. Την είπα να δει τα μηνύματά της και της είχε έρθει χτες, με προθεσμία ενεργοποίησης τις 2 μέρες.

Απλά, ξέρεις, καμιά φορά έρχονται τόσα διαφημιστικά, που δεν τα δίνεις σημασία...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα.έχω ένα δικαρτο κινητο cubot s600.έχω μέσα 2 κάρτες.μια vodafone και μια της q.στην q έχω τα data και στην vodafone ομιλία και μηνύματα.έχω κάνει τις ρυθμίσεις για Internet στην q και ανοίγοντας τα data έχω Internet κανονικά στο κινητό.κάνω και hotspot το κινητό και δίνω και στο tablet Internet.όταν κλείσω τα data όμως και μετά τα ξανά ανοίξω η κάνω επανεκκίνηση το κινητό δεν μπορώ να κάνω το κινητό hotspot με τίποτα.με την Vodafone το κινητό κάνει hotspot κανονικά και πάντα.Μάλιστα αυτό τον καιρό παίζει μια προσφορά 1gb κάθε Σάββατο και Κυριακή μέχρι 16/7 και το κάνω hotspot κανονικά με την vodafone.μήπως έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αυτο;κάνω κάτι λαθος; πάντως ξέχασα να πω πως βάζοντας την κάρτα της q σε ένα lg bello 2 χωρίς κανονικά και πάντα Internet στο tablet μου με hotspot..αλλά θα ήθελα να χρησιμοποιώ το cubot γιατί είναι 4g.

δείχνει θέμα του κινητού σου (αφού σε άλλο δεν συμβαίνει) και ίσως καλύτερα να το ρωτήσεις στο θέμα/thread για την συσκευή αυτή ή με βάση αυτό το σκεπτικό να αναζητήσεις βοήθεια στο google.

 

Για αρχή θα αλλάζα θέση στις δύο sim στο cubot καθώς κάποια κινητά κάνουν λίγο διαφορετικά πράγματα στα δεδομενα ανάλογα που είναι η sim (θέση 1 ή θεση 2). Για δες αν κάνει διαφορά.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια.μάλλον κάτι παίζει με το κινητό μου.έχεις δίκιο.γιατί και θέση στις sim άλλαξα και γενικά ότι πείραμα μπορούσα έκανα αλλά το κινητό μου κάποιες φορές μοιράζει το Internet σε άλλες συσκευές ( tablet , laptop ) και μόλις κλείσω τα δεδομένα η κάνω επανεκκίνηση δεν ξαναμοιράζει και κάποιες άλλες φορές δεν δίνει ίντερνετ με τίποτα.ενώ με ένα παλιό lg bello 2 όλα καλά.αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί με την κάρτα της Vodafone μπορώ πάντα να μοιράσω Internet ενώ με αυτή της q όχι.τι να πω; άβυσσος η ψυχή του Κινέζου ( cubot s600 ) μου.θα το ψάξω στο thread του κινητού μου και ίσως βρω άκρη.
Link to comment
Share on other sites

πως κάνω εκτροπή σε άλλο αριθμό?

υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένες οι ψηφιακές ευκολίες της Q?

 

Απο το κινητό σου μπορείς να το κάνεις,στις προωθήσεις,δεν χρειάζεται να μπλέξει κάπου η q.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από 15 χρόνια στην Q έκανα φορητοτητα για cosmote. Καλά χρυσά τα πακέτα (αν και αυτά τα μουρνταρεψανε) αλλά το σήμα είναι σημαντικό και η ταχύτητα στο mobile internet. Ειδικά επαρχία.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Απο το κινητό σου μπορείς να το κάνεις,στις προωθήσεις,δεν χρειάζεται να μπλέξει κάπου η q.

θα ήθελα να γίνονται από τον πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει ημερήσιο όριο στα MB και μετά σταματάει να λειτουργεί?!?!?

 

Χτες μετά από κάμποση ώρα παρακολούθησης youtube, σταμάτησε να λειτουργεί το 3G. Σήμερα δούλεψε κανονικά πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω..μόνο η vodafone έχει.Ίσως είναι τυχαίο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/my-q-app/

για μας που το εχουμε ηδη δεν εχει τιποτα? :confused:

 

θα ήθελα να γίνονται από τον πάροχο.

 

https://www.wind.gr/gr/q/upostirixi/upiresies/upiresies-diktuou/

εκει που λέει προωθηση κλησεων έχει αυτό που θες,αν εννοείς την προώθηση με χρήση εντολών δικτύου

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε το μηνυματακι 1500"/1500mb με 8,07€ για ενα μηνα .θα ενεργοποιειται αυτοματα καθε μηνα η θελει Κάθε μηνα αποστολη sms;
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορα πρέπει να στέλενςι.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω τους τελευταίους 18 μήνες το πρόγραμμα wind Καρτοσύνδεση plus και πληρώνω 13,70€ το μήνα.

Για καθαρά οικονομικούς λόγους ζήτησα να έρθω Q και η wind κου πρότεινε νέο συμβόλαιο στα 16,90€ / μήνα για 18 μήνες.

Οι παροχές που έχω τώρα είναι 600 προς όλους 1000 προς wind κ q 100 sms κ 1gb το μήνα.

Μήπως να το ξανασκεφτώ;

Εσείς με την εμπειρία σας μια δεκάρα κάρτα στη q το μήνα θα με καλύπτει σε χρόνο ομιλίας και mb?

Πχ είναι εφικτό ενα πλανο με 120 λεπτά το μηνα προς όλους και 300 mb? Η θα χρειάζονται κάρτες ανω των 10€.

Επίσης υπάρχει εφαρμογή στη q που σου δείχνει υπόλοιπο χρήσης όπως στη wind?

Κάπου διάβασα τέλος ότι με τη q καταναλώνετε πιο γρήγορα η χρήση σε mb!

Είναι αλήθεια αυτό η ράδιο αρβύλα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποία απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Άρβυλα είναι

Με ανανέωση 10€ και πανω, παιρνεις δωρεάν 500mb ή 1gb για ενα μήνα + 1000 λεπτα προς q για ενα μηνα.

Επισης με ανανέωση 5 ευρω και πανω σε καταστημα, χρεωνεσαι θες δε θες 0.30€ ΑΛΛΑ παιρνεις 120 λεπτα προς σταθερα ή 120mb(διαλεγεις τι θες και τους το λες ΠΡΙΝ δώσεις τον αριθμό σου για ανανεωση, αλλιώς by default παιρνεις 120mb)

Περαν αυτού, τρεχει πακετο 3.50€ για 150 λεπτα προς ολους και 150 λεπτα προς wind/q

 

Αν δεν ισχυουν τα παραπανω, ας ενημέρωσει καποιος.

Επισης αν μπορει να μαε πει τι βηματα χρεωσης εχουν τα λεπτα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα με 10 ευρη ανανεωση εχεις 1 γιγα και 1000'προς q και μετα βαζεις με 3,50ε το πακετο με 150'προς ολους και 150' προς wind q και αν θελεις με 0,30 λεπτα ενα απο τα 2 μπονους που ειπε ο φιλος πιο πανω 120' σε σταθερα h 120 mb,επισης εχει και τα countdown offers,

Με μια 10 ευρη εισαι μια χαρα πιστευω και θα σου μενουν κιολας

Link to comment
Share on other sites

Μπορει ομως αυριο να μην ισχυουν ολα αυτα. Δεν ειναι στάνταρ πακετα/προσφορες δηλαδή

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει ομως αυριο να μην ισχυουν ολα αυτα. Δεν ειναι στάνταρ πακετα/προσφορες δηλαδή

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Πολύ σωστή παρατήρηση, αλλά όπως φαίνεται Wind/Q και Cosmote δίνουν όλο και περισσότερη βαρύτητα στη καρτοκινητή τους με περισσότερες προσφορές και φτηνότερο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα συγκεκριμένα ειναι ενεργα εδω και πολυ καιρό.

 

Επισης οποίος εχει σταθερη wind, παίρνει δώρο 120 λεπτα προς όλους καθε 1η του μηνα, αυτοματα (ειτε σε f2go ειτε σε q)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Άρβυλα είναι

Με ανανέωση 10€ και πανω, παιρνεις δωρεάν 500mb ή 1gb για ενα μήνα + 1000 λεπτα προς q για ενα μηνα.

Επισης με ανανέωση 5 ευρω και πανω σε καταστημα, χρεωνεσαι θες δε θες 0.30€ ΑΛΛΑ παιρνεις 120 λεπτα προς σταθερα ή 120mb(διαλεγεις τι θες και τους το λες ΠΡΙΝ δώσεις τον αριθμό σου για ανανεωση, αλλιώς by default παιρνεις 120mb)

Περαν αυτού, τρεχει πακετο 3.50€ για 150 λεπτα προς ολους και 150 λεπτα προς wind/q

 

Αν δεν ισχυουν τα παραπανω, ας ενημέρωσει καποιος.

Επισης αν μπορει να μαε πει τι βηματα χρεωσης εχουν τα λεπτα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Σωστός. Θα πρόσθετα και το + της χρέωσης ανά δευτερόλεπτο.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει παντού ανα δευτερόλεπτο. Αυτο είναι το θεμα ;) να ξες σε ποια εχει

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει παντού ανα δευτερόλεπτο. Αυτο είναι το θεμα ;) να ξες σε ποια εχει

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Ακριβώς. Τα αγορασμένα πακέτα ομιλίας έχουν ανα δευτ. Τα μπονους και τα δωρα (γενικά τα μη-αγοραμένα) εχουβ ελαχ. 3' και μετά ανα δευτερ.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Τα αγορασμένα πακέτα ομιλίας έχουν ανα δευτ. Τα μπονους και τα δωρα (γενικά τα μη-αγοραμένα) εχουβ ελαχ. 3' και μετά ανα δευτερ.

Τα 1000' (σε μένα 600', επειδή έχω Q International) προς Q, που δίνονται ως bonus ανανέωσης, είναι ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης, κι'ας μην είναι αγορασμένα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κανω 10ευρη ανανέωση σε κατάστημα, δε γίνεται να μη χρεώσουν τα 35 λεπτά για το δήθεν δωρο?

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις σε public δεν σε χρεώνει 0.30. Φυσικά δεν σου δίνει και το μπόνους. Σε κατάστημα wind δυστυχώς δεν το γλυτώνεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...