Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για προσπάθησε να κάνεις σύνδεση με λειτουργία πτήσης, και να έχεις μονο το wifi ανοιχτό. Λογικά θα λειτουργήσει.

Εγώ έχω σύνδεση wind , και έτσι έχω την εφαρμογή να είναι συνδεδεμένη με το Whatsup καρτοκινητό , το οποίο έχω μόνιμα σε ένα mifi huawei , για ίντερνετ , λόγω του ότι η WIND σέρνεται βορεια Ελλάδα .

 

Με αυτό τον τρόπο προχώρησε λίγο παραπάνω και έστειλε το sms ενεργοποίησης στο ... εξοχικό !

Μάλλον πρέπει λοιπόν να το ενεργοποιήσω μια φορά σε κάποια συσκευή (και να μη της βάλω sim) και να το αφήσω μόνιμα συνδεδεμένο. Καψόνια από την cosmote, πολύ μπροστά σε κάλυψη, αλλά πολύ πίσω στη διαχείριση. Θα το βολέψω πιστεύω, αν δεν τα καταφέρω, θα επανέλθω.

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ημέρες διαρκεί η μεταφορά αριθμών απο άλλο δίκτυο;

Αναμένω ηδη 6 ημέρες, απο τη προγούμενη Τετάρτη 28/6 να μεταφερθούν σε καρτοκινητό What s up 2 γραμμές συμβολαίου που δεν έχουν δέσμευση απο άλλο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θέμα καταστήματος,αυτό ισχύει πλέον, 30 ευρώ για ενεργοποίηση και τίποτα δεν μένει μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τον τρόπο προχώρησε λίγο παραπάνω και έστειλε το sms ενεργοποίησης στο ... εξοχικό !

 

Μάλλον πρέπει λοιπόν να το ενεργοποιήσω μια φορά σε κάποια συσκευή (και να μη της βάλω sim) και να το αφήσω μόνιμα συνδεδεμένο. Καψόνια από την cosmote, πολύ μπροστά σε κάλυψη, αλλά πολύ πίσω στη διαχείριση. Θα το βολέψω πιστεύω, αν δεν τα καταφέρω, θα επανέλθω.

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. :)

 

 

Υπαρχει περιπτωση απ το πουθενα να σου ξαναζητησει να κανεις επιβεβαιωση, ενω τον εχεις κανει ηδη μια φορα οποτε να πρεπει να ξαβατρεχεις. Φροντισε να ενεργοποιησεις το My Cosmote. Μεσω της εφαρμογης, σου εμφανιζει ολα τα πακετα-νουμερα που εχεις. Αν πατησεις στον αριθμο του κινητου του εξοχικου σου, καθ μετα απο το πλαινο μενου επιλεξεις τις υπηρεσιες, σου εμφανιζει ολα τα πακετα που μπορεις να ενεργοποιησεις με βαση το υπολοιπο που εχει μεσα η καρτα σου.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Στείλε Υ στο 1330 να δεις τι λέει και εκεί να σου φύγει η αγωνία
Δεν το είχα σκεφτεί αυτό...

Εντάξει λήγουν σε 1 μήνα τελικά!

Λέω κ εγώ τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Μας εχουν κολλήσει και τα περιμένουμε όλα από τα app ενω υπάρχουν οι απλές παραδοσιακες λυσεις
Link to comment
Share on other sites

Μας εχουν κολλήσει και τα περιμένουμε όλα από τα app ενω υπάρχουν οι απλές παραδοσιακες λυσεις
Αυτό ακριβώς!

Ειχα πάνω από δύο χρόνια να στείλω sms για να δω κάποιο υπόλοιπο μου. Είχα συνηθίσει από την εφαρμογή τόσο καιρό και δεν μου πέρασε από το μυαλό το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Μας εχουν κολλήσει και τα περιμένουμε όλα από τα app ενω υπάρχουν οι απλές παραδοσιακες λυσεις

Αν δουλεύει σωστά το app γιατί όχι

 

Όλα τα app της cosmote είναι για τα πανηγύρια άλλες φορές δουλεύουν άλλοτε όχι . Στην περίπτωση του Frog δεν δείχνουν όλα τα υπόλοιπα οπότε καλύτερα το κλασικό sms

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Btw ειδα και αυτο. Αν καποιος ενδιαφεροταν για συσκευη mifi, ειναι καλγ προσφορα τα 50gb για 3 μηνες.

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20336764

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Btw ειδα και αυτο. Αν καποιος ενδιαφεροταν για συσκευη mifi, ειναι καλγ προσφορα τα 50gb για 3 μηνες.

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20336764

 

Αν πρόσφερε το πακέτο χωρίς συσκευή, μια χαρά θα ήταν. Δυστυχώς δεν μου κάνει αυτή η λύση καθώς έχω στη κατοχή μου ήδη 3 συσκευές 4G mifi κι ένα Huawei 4G Wingle, οπότε από συσκευές είμαι πλήρης. Σ' ευχαριστώ πάντως. :)

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τον τρόπο προχώρησε λίγο παραπάνω και έστειλε το sms ενεργοποίησης στο ... εξοχικό !

Μάλλον πρέπει λοιπόν να το ενεργοποιήσω μια φορά σε κάποια συσκευή (και να μη της βάλω sim) και να το αφήσω μόνιμα συνδεδεμένο. Καψόνια από την cosmote, πολύ μπροστά σε κάλυψη, αλλά πολύ πίσω στη διαχείριση. Θα το βολέψω πιστεύω, αν δεν τα καταφέρω, θα επανέλθω.

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. :)

 

Τιποτα σιγα την βοηθεια.Χαχα , και ξέχασα να σου πω ότι θα στείλει μήνυμα στο whatsup. Απλώς μετά δεν πρεπει να πατήσεις πότε από την εφαρμογή αποσύνδεση, γιατι θα ξανα χρειαστει να κάνεις την ίδια διαδικασία με λειτουργία πτήσης και αποστολή μηνυματος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω καινούρια σιμ πριν δυο χρονιά την πήρα. έχω περασμένες 251 επαφές, και τώρα πηγαίνω να περάσω νέα επαφή και δεν την παίρνει μου γράφει (πλήρης κάρτα usim). Τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω καινούρια σιμ πριν δυο χρονιά την πήρα. έχω περασμένες 251 επαφές, και τώρα πηγαίνω να περάσω νέα επαφή και δεν την παίρνει μου γράφει (πλήρης κάρτα usim). Τι συμβαίνει;

 

Ότι σου λέει συμβαίνει. Έχει γεμίσει η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Νεο update της εφαρμογής με αλλαγή στο Reload it.

Δεν το δοκίμασα βασικά αλλα φαίνεται καλή φάση απο αυτα που δείχνει! b5cbd4c6a9f4ebad1945363c824eadad.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Νεο update της εφαρμογής με αλλαγή στο Reload it.

Δεν το δοκίμασα βασικά αλλα φαίνεται καλή φάση απο αυτα που δείχνει! b5cbd4c6a9f4ebad1945363c824eadad.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ πριν λίγο το διαπίστωσα, κατεβάζοντας την νέα έκδοση. Καλά που κράτησα τον κωδικό από πρόσφατη ανανέωση. Μόλις πήρα 600mb για ένα μήνα! Είχε 1GB για μια εβδομάδα και 120' προς What's Up για μία εβδομάδα. Μόνο τα 600mb είναι για ένα μήνα.

 

Τέλεια φάση!

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Νεο update της εφαρμογής με αλλαγή στο Reload it.

Δεν το δοκίμασα βασικά αλλα φαίνεται καλή φάση απο αυτα που δείχνει! b5cbd4c6a9f4ebad1945363c824eadad.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ουάου, 1GB για μια βδομάδα; Πάρα πολύ καλό. :up:

Ξέρουμε αν το απευθείας δώρο με τον κωδικό που δίνει με το update του application, θα δίνεται και μέσω του mobile site?

Θέλω να βάλω το δώρο και στην SIM που εχω για το 4G mobile WiFi μου.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Άλλη ερώτηση:

Ξέρουμε αν αναμένεται κάποια καλοκαιρινή προσφορά όπως δίνει κάθε καλοκαίρι η Cosmote;;;

Edited by Troll_Hunter
Link to comment
Share on other sites

f6c2465887db2ea918346b6038d87b8c.jpg

Οποτε μας μενει το ενα 500αρι ΜΒ + οτι επιλεξει ο καθενας απο το reload, σωστα;

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

f6c2465887db2ea918346b6038d87b8c.jpg

Οποτε μας μενει το ενα 500αρι ΜΒ + οτι επιλεξει ο καθενας απο το reload, σωστα;

 

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι κατάργηση της προσφοράς από ανανέωση 10€ και επιλογή των data μέσω του reload it... Ή κατάλαβα λάθος το μήνυμα που σου έστειλαν; Αν είναι έτσι, τσάμπα η χαρά με τις αλλαγές του reload it.

 

Μετά αυτό που θα αξίζει, θα είναι η online ανανέωση, που δίνει 1200mb μέσω reload it, αντί για 600mb. (Αν και έκανα ανανέωση με χρεωστική 600mb μου έδωσε το reload it... παράξενο...και η φόρμα επικοινωνίας τους, δεν λειτουργεί, μου βγάζει κάτι invalid entry...)

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω καταλαβαίνω οτι τα 500 με την ανανεωση δεν θα τα δινει και θα δινει 600 ή 1200 απο reloadit.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην 5ευρη ανανέωση να αλλαξε κατι αραγε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην περιμένετε να σας απαντησουν γι'αυτες τις αλλαγες,μολις τωρα εγιναν το πιο πιθανόν να πουν οτι ναναι. Καντε 2 μερες υπομονή να ενημερωθουν σωστα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι κατάργηση της προσφοράς από ανανέωση 10€ και επιλογή των data μέσω του reload it... Ή κατάλαβα λάθος το μήνυμα που σου έστειλαν; Αν είναι έτσι, τσάμπα η χαρά με τις αλλαγές του reload it.

 

Μετά αυτό που θα αξίζει, θα είναι η online ανανέωση, που δίνει 1200mb μέσω reload it, αντί για 600mb. (Αν και έκανα ανανέωση με χρεωστική 600mb μου έδωσε το reload it... παράξενο...και η φόρμα επικοινωνίας τους, δεν λειτουργεί, μου βγάζει κάτι invalid entry...)

Το πολύ ευχάριστο είναι το ότι με ανανέωση με πιστωτική ή PayPal, θα μπορείς να έχεις 1200ΜΒ για ένα μήνα. Και το ποσό θα μένει στην κάρτα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ ευχάριστο είναι το ότι με ανανέωση με πιστωτική ή PayPal, θα μπορείς να έχεις 1200ΜΒ για ένα μήνα. Και το ποσό θα μένει στην κάρτα. ;)

 

Όντως τα 1200mb είναι πολύ καλή φάση. Ελπίζω να συνεχίσουν να ισχύουν και τα 500mb για 15 ημέρες, για ανανεώσεις μέσω χρεωστική κάρτας.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη πήρε κανείς 1200? Γιατί παραπάνω γράφουν πως δεν τα πηραν... επισης εχουν δική τους ημερομηνία λήξης ή μεταφέρονται ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κλειδώσει ο γιος μου το τηλέφωνο πατωντας 3 φορες λαθος πιν και το πουκ δεν το εχω, τώρα τη πρεπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη πήρε κανείς 1200? Γιατί παραπάνω γράφουν πως δεν τα πηραν... επισης εχουν δική τους ημερομηνία λήξης ή μεταφέρονται ?

 

Εγώ αντί για 1200mb πήρα 600mb, παρά την online ανανέωση. Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση της Cosmote και μου είπαν πως έχω δίκιο και θα το διευθετήσουν.

 

Δεν νομίζω πως μεταφέρονται. Είναι ξεχωριστά. Μιας και συνεπάγονται στα δωρεάν. Επίσης, από όσο βλέπω, πέρα της κατάργησης των 500mb για 1μηνα, καταργήθηκαν και τα 500mb για 15ημερες, από ανανέωση μέσω χρεωστικής κάρτας.

 

Οπότε γι'αυτό το έκαναν 1200mb, εάν ανανεώσεις με χρεωστική. Στην ουσία κερδίσαμε 200mb όσον αφορά την πρώτη επιλογή δώρου (αυτό του ενός μηνός).

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...