Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Blind test καμερας σε διαφορες συνθηκες μεταξυ G6,S8,I Phone 7 και Pixel...Μαντεψτε,ή μαλλον δειτε ποιο κερδισε....

http://www.phonearena.com/news/LG-G6...arison_id94040

 

Δίνει πόνο !!

 

With a total of 10,764 votes (34.3%), the LG G6 wins this blind camera comparison! Its rival, the Galaxy S8, is second with 8,836 votes. The third spot is occupied by the iPhone 7 with a grand total of 6,768 votes, while the Google Pixel is last with 5,002 people in favor of it.

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δίνει πόνο !!

 

With a total of 10,764 votes (34.3%), the LG G6 wins this blind camera comparison! Its rival, the Galaxy S8, is second with 8,836 votes. The third spot is occupied by the iPhone 7 with a grand total of 6,768 votes, while the Google Pixel is last with 5,002 people in favor of it.

 

Ακριβως!!Το ωραιο της ολης υποθεσης ειναι οτι οι συμμετεχοντες δεν ηξεραν απο ποιο κινητο ηταν τραβηγμενες οι φωτογραφιες που ψηφιζαν για να μην μεροληπτουν....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μονο το lg g flex 2 εχει το κολπο.

 

Λάθος g5 g4 και g2 που είχα στην κατοχή μου το είχαν.. Ψάξου λίγο καλύτερα και μάλλον θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε ξέρω τι λένε αυτά τα τεστ εγώ πάντως με τα μάτια μου άλλα είδα.

Το edge έχει σαφώς ταχύτερο auto focus, τη νύχτα ειδικά ή όταν είναι χαμηλός ο φωτισμός είναι αλλού.

Και στην φώτο φαίνεται αυτό, μπορεί να έχει θόρυβο αλλά βλέπεις καθαρά το θέμα σου σε συνθήκες που ούτε με τα μάτια δε τα βλέπεις τόσο φωτεινά.

Σε αντίθεση το G6 όταν πέφτει το φως είναι μεν πολύ καλό αλλά δεν είναι κορυφαίο.

Μέρα έξω θα κάνω τεστ αύριο και στα δύο.

Κάποια στιγμή θα τα ανεβάσω.

Όλα στο αυτόματο και σε πραγματικές συνθήκες, όχι να βάζω τρίποδο και το κλειστρο στο Θεό, ή να κρατάω την ανάσα μου μέχρι να σκάσω για να μην κουνηθεί η φώτο!!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε ξέρω τι λένε αυτά τα τεστ εγώ πάντως με τα μάτια μου άλλα είδα.

Το edge έχει σαφώς ταχύτερο auto focus, τη νύχτα ειδικά ή όταν είναι χαμηλός ο φωτισμός είναι αλλού.

Και στην φώτο φαίνεται αυτό, μπορεί να έχει θόρυβο αλλά βλέπεις καθαρά το θέμα σου σε συνθήκες που ούτε με τα μάτια δε τα βλέπεις τόσο φωτεινά.

Σε αντίθεση το G6 όταν πέφτει το φως είναι μεν πολύ καλό αλλά δεν είναι κορυφαίο.

Μέρα έξω θα κάνω τεστ αύριο και στα δύο.

Κάποια στιγμή θα τα ανεβάσω.

Όλα στο αυτόματο και σε πραγματικές συνθήκες, όχι να βάζω τρίποδο και το κλειστρο στο Θεό, ή να κρατάω την ανάσα μου μέχρι να σκάσω για να μην κουνηθεί η φώτο!!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν μπορείς βγάλε μια με χαμηλό φωτισμό σε ίδια θέση ίδιο φωτισμό κτλπ και με το 7 edge και με το g6.

Αν και μόνο που μου λες ότι το edge είναι ταχύτερο στο focus απ'το g6 μου φτάνει για να μη το κρατήσω, με είχε βολέψει πάρα πολύ η ταχύτητα του focus στο edge για τις φώτο με το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Βραδινές πολυ καλές htc u11

 

To HTC παίζει να έχει την καλύτερη κάμερα για το 2017. Εξαιρετική δουλειά από την HTC σε αυτό το κομμάτι!

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς βγάλε μια με χαμηλό φωτισμό σε ίδια θέση ίδιο φωτισμό κτλπ και με το 7 edge και με το g6.

Αν και μόνο που μου λες ότι το edge είναι ταχύτερο στο focus απ'το g6 μου φτάνει για να μη το κρατήσω, με είχε βολέψει πάρα πολύ η ταχύτητα του focus στο edge για τις φώτο με το παιδί.

Εντελώς πρόχειρα με το ένα χέρι μάλιστα έχουν τραβηχτεί και οι 4

Πρώτα το LG c29b6ea13e2f471168fff37bfe6dd2c1.jpg277d57779920bc8b42ecf4d60fa3d226.jpga05a3e62a262b52b6e967c6f7961b54a.jpg14c630a83010571b0985d546258742d6.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς πρόχειρα με το ένα χέρι μάλιστα έχουν τραβηχτεί και οι 4

Πρώτα το LG

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη δυστυχώς, ειδικά σε συνδιασμό με το πιο αργό focus βλέπω να έκανα λάθος επιλογή.

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς βγάλε μια με χαμηλό φωτισμό σε ίδια θέση ίδιο φωτισμό κτλπ και με το 7 edge και με το g6.

Αν και μόνο που μου λες ότι το edge είναι ταχύτερο στο focus απ'το g6 μου φτάνει για να μη το κρατήσω, με είχε βολέψει πάρα πολύ η ταχύτητα του focus στο edge για τις φώτο με το παιδί.

 

Ετσι ακριβως. Οταν πηρα G5, οκ επαιξα με wide camera, εβγαλα και τις περιεργες βραδινες για το φορουμ, ολα καλα. ΟΤαν πηγα να κανω την χρηση που το θελω πραγματικα, και οχι στησιμο κτλ, τοτε ειδα οτι υπαρχει θεμα. Ειχε τετοιο shutter lag, ή αργο focus πες το οπως θες που εχασα απειρες στιγμες του παιδιου αλλα και εξω με παρεες που στηνονταν και δεν επιανα το στιγμιοτυπο που ηθελα.

 

To HTC παίζει να έχει την καλύτερη κάμερα για το 2017. Εξαιρετική δουλειά από την HTC σε αυτό το κομμάτι!

 

Ισχυει αλλα αν κοιτας συνολικα μια συσκευη, δεν ειναι καλη επιλογη, ειδικα σε αυτη την τιμη.

Μακαρι να κρατησει την καλη καμερα και να βγαλει ενα βελτιωμενο σε σχεδιο κτλ κινητο.

 

Εντελώς πρόχειρα με το ένα χέρι μάλιστα έχουν τραβηχτεί και οι 4

Πρώτα το LG

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οντως πολυ μετριες του G6, πραγματικα με τον αισθητηρα που εχει 1/3" φαινεται οτι χειροτερεψε το πραγμα και ειναι ο μονος λογος που με κρατησε να μην το χτυπησω σε αυτη την τιμη..

ΘΑ μπορουσε να ειναι πληρεστατη συσκευη (προσωπικα υπερυθρες και ραδιο δε με ενδιαφερουν, μονο το Led ειναι θεμα για μενα) αλλα θα το επαιρνα αν ηταν κορυφη και πολυ βελτιωμενο απο το G5. Φαινεται ομως οτι εκαναν το αντιθετο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη δυστυχώς, ειδικά σε συνδιασμό με το πιο αργό focus βλέπω να έκανα λάθος επιλογή.

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

Και στο ίδιο σημείο την ίδια ώρα φώτο απ το J5 να έχετε μια ιδέα πόσο σκοτεινά φαίνεται απ φακό ενός τίμιου μεν, απλού δε κινητού όπως το J502d816568fcf9672e527ec0a4557a446.jpg44d58a77a4b011995d65f19c8450565f.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αλλα αν κοιτας συνολικα μια συσκευη, δεν ειναι καλη επιλογη, ειδικα σε αυτη την τιμη.

Μακαρι να κρατησει την καλη καμερα και να βγαλει ενα βελτιωμενο σε σχεδιο κτλ κινητο.

 

Διαφωνώ στο παραπάνω, εγώ θεωρώ ότι είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή. Ο μόνος λόγος που την απέρριψα και αγόρασα το S8+ είναι λόγω του notification led της HTC (δεν είναι RGB αλλά μόνο RG) αλλά και των bezels. Άμα δε με ενδιέφεραν αυτά, θα πήγαινα χαλαρά στο U11 με τον εξαιρετικό ήχο και κάμερα. Ήδη από εξωτερικό, βρίσκεις το 6/128 σε τιμή στα 600 ευρώ, αρκετά χαμηλότερη από το ευρωπαϊκό 4/64.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ στο παραπάνω, εγώ θεωρώ ότι είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή. Ο μόνος λόγος που την απέρριψα και αγόρασα το S8+ είναι λόγω του notification led της HTC (δεν είναι RGB αλλά μόνο RG) αλλά και των bezels. Άμα δε με ενδιέφεραν αυτά, θα πήγαινα χαλαρά στο U11 με τον εξαιρετικό ήχο και κάμερα. Ήδη από εξωτερικό, βρίσκεις το 6/128 σε τιμή στα 600 ευρώ, αρκετά χαμηλότερη από το ευρωπαϊκό 4/64.

 

Νομίζω ότι το να σου απαντήσω με ανάλυση στο θέμα του g6 για το u11 vs s8 plus είναι ότι πιο λάθος. Παρόλα αυτά μόνος σου λες σε τι είναι καλύτερο το ένα από το άλλο. Βάλε μπαταρία, βαρόμετρο, εμφάνιση, Bluetooth 5 και από εκεί και πέρα ο κάθε ένας διαλέγει ότι του αρέσει. Εγώ για το ένα κλικ καλύτερη κάμερα που το διαπιστώνεις μόνο στο πολύ ψάξιμο δε θα τα θυσίαζα όλα αυτά. Γιαυτό άλλωστε απορρίπτω το g6 γιατί έχει μικρές ελλείψεις αλλά έχει και μια κάμερα χειρότερη από το g5 λόγω του παλιού και μικρού αισθητήρα.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λάθος g5 g4 και g2 που είχα στην κατοχή μου το είχαν.. Ψάξου λίγο καλύτερα και μάλλον θα το βρεις

 

G5 δεν ειχα ποτε, το g2 που λες δεν εχει την λειτουργια εκτος αν εχω αλλο κινητο και δε το ξερω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντελώς πρόχειρα με το ένα χέρι μάλιστα έχουν τραβηχτεί και οι 4

Πρώτα το LG c29b6ea13e2f471168fff37bfe6dd2c1.jpg277d57779920bc8b42ecf4d60fa3d226.jpga05a3e62a262b52b6e967c6f7961b54a.jpg14c630a83010571b0985d546258742d6.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η 1η και η τριτη ειναι του g6 δηλαδή;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καυτες καλημερες σε ολους τους συμφοριτες...!!! Ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας παιδια, ειμαι κατοχος v10 και g5, ελεγα να δωσω ενα απο τα δυο...και να παω στο κοσμημα g6, μοναδικο μου ομως κριτηριο...ειναι η καλυτερη καμερα...λογω ασχολιας με το αθλημα...ποια ειναι η γνωμη σας ?? Δυστηχως διαβαζω πως το g6 το υποβαθμισανε λιγο...σε σχεση με το g5, επιθετικοτερη επεξεργασια, μικροτερος αισθητηρας, καδρο 4/3, αν μπορουσατε σαν πιο εμπειροι χρηστες να με βοξθησετε....ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Καυτες καλημερες σε ολους τους συμφοριτες...!!! Ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας παιδια, ειμαι κατοχος v10 και g5, ελεγα να δωσω ενα απο τα δυο...και να παω στο κοσμημα g6, μοναδικο μου ομως κριτηριο...ειναι η καλυτερη καμερα...λογω ασχολιας με το αθλημα...ποια ειναι η γνωμη σας ?? Δυστηχως διαβαζω πως το g6 το υποβαθμισανε λιγο...σε σχεση με το g5, επιθετικοτερη επεξεργασια, μικροτερος αισθητηρας, καδρο 4/3, αν μπορουσατε σαν πιο εμπειροι χρηστες να με βοξθησετε....ευχαριστω πολυ...

 

Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση...έχω το G4 αλλά αν είναι να πάω σε χειρότερη κάμερα, άστο καλύτερα. Αν και μου αρέσει τέρμα το G6.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση...έχω το G4 αλλά αν είναι να πάω σε χειρότερη κάμερα, άστο καλύτερα. Αν και μου αρέσει τέρμα το G6.

 

Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Παρόλο ότι έχω το s8 plus.. Στα λεφτά που κάνει το g6 και με τόσο ωραίο σχέδιο και υλικά ήθελα μόνο καλύτερη κάμερα και βλέπω ότι δεν έχει. Μόνο που βλέπω το μέγεθος αισθητήρα κωλωνω. Ίσως κάτσω στα αυγά μου μέχρι να πέσει το u11.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντως καμία σχέση τα reviews με τις φωτογραφίες από χρήστες. Δε ξέρω τι διαφήμιση έχει ρίξει η LG αλλά εμένα με έπεισαν τα reviews και το χω ψιλο μετανιώσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα σε ολους. Εχθες τελικα απεκτησα το G6 σε Platinum εκδοση. Και πραγματικα εαν δεν υπηρχε το logo της LG δυσκολα θα πιστευε καποιος οτι η LG κατασκευασε κινητο με τετοια ποιοτητα υλικου. Δεν υπαρχουν λογια κοσμημα κανονικοτατα! Θα σναφερθω στα 3 αγχη μου πριν αγορασω τη συσκευη. (1) το νεο ratio (2:1) τελικα ηρθε για να μεινει. Δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο βολικοτερο του 16:9 ειναι! Δεν εχω κρατησει ποτε τοσο ανετα ενα smartphone οπως το G6. Στα βιντεο του, youtube κλπ δεν εχω νοιωσει καποια ασχημη εμπειρια με την νεα αναλογια. Ισα ισα... (2) Μπαταρια. Πανω απο 6 ωρες sot. Εχθες το φορτισα 2 φορές και τις 2 μου εβγαλε γυρω στις 6.5 ωρες sot. Με χρηση τα παντα ολα κ Wifi μονιμα ανοικτο. (3) Led ειδοποιησεων. πραγματικα το AOD του εμενα με βολευει καλυτερα απο τα led. Ανα πασα ωρα κ στιγμη ξερω τι συμβαινει. Ενω με τα led του G3 ολο μπερδευομουνα με αποτελεσμα μολις βλεπω λαμπακι να ανοιγω το κινητο κ να ειναι ανουσιες ειδοποιησεις. Εδω μπαμ βλεπεις κατευθειαν τι παιζει. Εαν ειχα επιλογη δλδ led η aod, πλεον θα επελεγα απο μονος μου aod. Απο αρνητικα μεχρι στιγμης το μονο που με χαλασε ειναι η θεση του μεγαφωνου. Που ειναι κατω δεξια. Μαλλον ειχα συνηθισει με το G3 που ηταν πισω κ οταν κραταω το κινητο με το αριστερο μου χερι το μικρο μου δαλτυλακι παει κ στηριζει το κινητο δυστυχως στο σημειο που ειναι το ηχειο. Ενα δευτερο περιεργο feeling που εχω ειναι με την αισθηση της δονησης κατα πατημα. Δεν ξερω πως να το εξηγήσω όμως. Στο G3 η δονηση κατα πατημα σαν να ηταν πιο ευχαριστη. Απο εκει κ περα το κινητο εχει ενα πολυ μεγαλο μειον. Και αυτο ειναι ο βαθμος εθιστικοτητας του! Δλδ κλεινω 24 ωρες που το εχω στη κατοχη μου κ αν εξαιρεσεις τις 7 ωρες που κοιμηθηκα δεν εχω ξεκολησει δευτερολεπτο! Ναι για πολλους θα το θεωρειτε νορμαλ γιατι ειναι πρωτη μερα ρυθμισεις κλπ. Εγω ομως μετα απο 1 αντε 2 ωρες δε την παλευω σερι να καθομαι στο κινητο. Και εδω περνανε οι ωρες χωρις να το καταλαβω! Φοβερο! Αυτα προς το παρον. φωτογραφιες δεν ασχοληθηκα ακομα στα σοβαρα μαζι του. Οποιος θελει να με ρωτησει οτιδηποτε μιας κ πλεον το εχω στα χερια μου he is more than welcome.

 

Αφιερωμενο σε ολους το ακολουθο:

 

;-)

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι έχω αρχίσει και κολλάω κι εγώ με το form factor του και το έχω πει.

Ακόμα ναι το S7 edge που δε το λες άσχημο κινητό μοιάζει παλιό μπροστά του και ειδικά σε αίσθηση και σε κράτημα το G6 είναι μια κατηγορία μόνο του σε θέμα αίσθησης και άνεσης.

Ειδικά με Nova prime και gestures είναι απίστευτη η ευκολία σε όλα.

Όσο για ποιότητα και στιβαρότητα άψογο απλά...

Και γράφω και πολύ πιο άνετα με το ένα χέρι πάντα και swipe στο touch pal

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μεγάλη διαφορά στις βραδινές ρε παιδιά..;

Πολύ θολούρα οι του G6... Πως έτσι; :wacko:

Να πω την αλήθεια δεν το παίρνω αποκλειστικά για τις φωτογραφικές δυνατότητές του αλλά μου φαίνεται τραγική η διαφορά στις φωτό του φίλου παραπάνω...:worry:

Link to comment
Share on other sites

(3) Led ειδοποιησεων. πραγματικα το AOD του εμενα με βολευει καλυτερα απο τα led. Ανα πασα ωρα κ στιγμη ξερω τι συμβαινει. Ενω με τα led του G3 ολο μπερδευομουνα με αποτελεσμα μολις βλεπω λαμπακι να ανοιγω το κινητο κ να ειναι ανουσιες ειδοποιησεις. Εδω μπαμ βλεπεις κατευθειαν τι παιζει. Εαν ειχα επιλογη δλδ led η aod, πλεον θα επελεγα απο μονος μου aod.

 

Το θέμα με την AOD είναι ότι πρέπει να πας πάνω από το τηλέφωνο για να δεις για τυχόν ειδοποιήσεις ενώ το led είναι πολύ πιο πρακτικό και κατά πολύ λιγότερο ενεργοβόρο καθώς μπορείς να είσαι στην άλλη άκρη του δωματίου και να δεις τι ειδοποιήσεις έχεις. Κατά τη γνώμη μου, καμία σχέση η AOD με το led. Το ιδανικότερο βέβαια είναι να τα είχε και τα 2, όπως έκανε η Samsung.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

G5 δεν ειχα ποτε, το g2 που λες δεν εχει την λειτουργια εκτος αν εχω αλλο κινητο και δε το ξερω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η 1η και η τριτη ειναι του g6 δηλαδή;

 

Μάλλον έχεις το g2 και δεν το έχεις μάθει λίαν επιεικώς.. Πας ρυθμίσεις μετά χειρονομίες και επιλέγεις το κατά την διάρκεια εισερχόμενης κλήσης πλησιάστε το κινητό στο αυτί σας... Τόσο δύσκολο ήταν;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα σε ολους. Εχθες τελικα απεκτησα το G6 σε Platinum εκδοση. Και πραγματικα εαν δεν υπηρχε το logo της LG δυσκολα θα πιστευε καποιος οτι η LG κατασκευασε κινητο με τετοια ποιοτητα υλικου. Δεν υπαρχουν λογια κοσμημα κανονικοτατα! Θα σναφερθω στα 3 αγχη μου πριν αγορασω τη συσκευη. (1) το νεο ratio (2:1) τελικα ηρθε για να μεινει. Δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο βολικοτερο του 16:9 ειναι! Δεν εχω κρατησει ποτε τοσο ανετα ενα smartphone οπως το G6. Στα βιντεο του, youtube κλπ δεν εχω νοιωσει καποια ασχημη εμπειρια με την νεα αναλογια. Ισα ισα... (2) Μπαταρια. Πανω απο 6 ωρες sot. Εχθες το φορτισα 2 φορές και τις 2 μου εβγαλε γυρω στις 6.5 ωρες sot. Με χρηση τα παντα ολα κ Wifi μονιμα ανοικτο. (3) Led ειδοποιησεων. πραγματικα το AOD του εμενα με βολευει καλυτερα απο τα led. Ανα πασα ωρα κ στιγμη ξερω τι συμβαινει. Ενω με τα led του G3 ολο μπερδευομουνα με αποτελεσμα μολις βλεπω λαμπακι να ανοιγω το κινητο κ να ειναι ανουσιες ειδοποιησεις. Εδω μπαμ βλεπεις κατευθειαν τι παιζει. Εαν ειχα επιλογη δλδ led η aod, πλεον θα επελεγα απο μονος μου aod. Απο αρνητικα μεχρι στιγμης το μονο που με χαλασε ειναι η θεση του μεγαφωνου. Που ειναι κατω δεξια. Μαλλον ειχα συνηθισει με το G3 που ηταν πισω κ οταν κραταω το κινητο με το αριστερο μου χερι το μικρο μου δαλτυλακι παει κ στηριζει το κινητο δυστυχως στο σημειο που ειναι το ηχειο. Ενα δευτερο περιεργο feeling που εχω ειναι με την αισθηση της δονησης κατα πατημα. Δεν ξερω πως να το εξηγήσω όμως. Στο G3 η δονηση κατα πατημα σαν να ηταν πιο ευχαριστη. Απο εκει κ περα το κινητο εχει ενα πολυ μεγαλο μειον. Και αυτο ειναι ο βαθμος εθιστικοτητας του! Δλδ κλεινω 24 ωρες που το εχω στη κατοχη μου κ αν εξαιρεσεις τις 7 ωρες που κοιμηθηκα δεν εχω ξεκολησει δευτερολεπτο! Ναι για πολλους θα το θεωρειτε νορμαλ γιατι ειναι πρωτη μερα ρυθμισεις κλπ. Εγω ομως μετα απο 1 αντε 2 ωρες δε την παλευω σερι να καθομαι στο κινητο. Και εδω περνανε οι ωρες χωρις να το καταλαβω! Φοβερο! Αυτα προς το παρον. φωτογραφιες δεν ασχοληθηκα ακομα στα σοβαρα μαζι του. Οποιος θελει να με ρωτησει οτιδηποτε μιας κ πλεον το εχω στα χερια μου he is more than welcome.

 

Αφιερωμενο σε ολους το ακολουθο:

 

;-)

 

Καλοριζικο φιλε μου,καλοδουλευτο κ να το χαιρεσαι..μια ερωτηση..επειδη δεν εχει τυχει να το πιασω στα χερια μου,μονο οτι εχω δει απο βιντεο κ φωτο..μεταξυ platinum κ λευκου χρωματος ποιο ειναι πιο ομορφο;το εχεις δει απο κοντα σε λευκο;το δικο σου παντως δειχνει πολυ ωραιοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...