Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) εβγαλε και σημερα update το viber, δεν ξερω αν το πηρατε χαμπαρι

2) γεγονος το τελευταιο, οι πιο "ασχετοι" χρηστες δεν κανουν τοσο συχνα update,

αν και οταν τυχει... δεν λειτουργει και σωστα ετσι κι αλλιως το αυτοματο update του play

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να το συνηθισεις,εχει και εβδομαδιαιο κλπ.ψαξε το λιγο,μην το απορρίπτεις διοτι δεν υπαρχει και κατι καλυτερο.η καλυτερη περιπτωση ειναι εφαρμογες τυπου cloud.dropbox,googledrive,onedrive,mega κλπ.τις κατεβαζεις στο pc και στο κινητο ,πετας μέσα τα αρχεια που θες και συγχρονιζουν αυτοματα .
Ναι θα να το κρατησω το Google ημερολόγιο!

Η πλάκα είναι ότι έβαλα χθες ένα δοκιμαστικό συμβάν στο Google ημερολόγιο με ειδοποίηση 10 λεπτά πριν το συμβάν, και μου χτύπησε η ειδοποίηση και στα δύο!! Και στο Google και στο s planner που δεν χτυπαγανε ειδοποιησεις καθόλου τον τελευταίο μήνα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1) εβγαλε και σημερα update το viber, δεν ξερω αν το πηρατε χαμπαρι

2) γεγονος το τελευταιο, οι πιο "ασχετοι" χρηστες δεν κανουν τοσο συχνα update,

αν και οταν τυχει... δεν λειτουργει και σωστα ετσι κι αλλιως το αυτοματο update του play

Δεν χρειάζεται να κάνεις update αμέσως με το που βγει νέα έκδοση. Εγώ προσωπικά περιμένω λίγες μέρες και πάντα διαβάζω τα σχόλια από κάτω πριν το update. Αν δεις ότι όλοι αναφέρουν πρόβλημα και κόλλημα από κάτω ενώ σε σένα είναι μια χαρά, του κάνεις update??? :p

:p

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

χμ, πολυ καλη ερωτηση και σωστη η προσεγγιση σου, μπα, δεν το ψαχνω τοσο, δεν ανοιγω καν τι και πως,

το εκανα ενα διαστημα, αλλα βαρεθηκε γρηγορα, πλεον update με την μια να ξεμπερδευουμε :p

τα προβληματα που γραφεις υπαρχουν μεν, αλλα ειναι σπανια δε,

επισης αν προκυψει προβλημα υπαρχει και το backup στην ακρη και ειδικα με το titanium

μπορεις να επαναφερεις οποτε θελεις την παλια εκδοση ;)

το λαθος ειναι μαλλον το update & backup, υπαρχει βεβαια και η λυση να κρατας 2 backup καθε φορα,

λες να βγαλουν 2 update στραβα, να τα παρεις backup και τα 2 και να ειναι και τα δυο στραβα;

αυτο κι αν θα ηταν σπανιο :D

 

edit: εδω και οι αλλαγες που φερνει η νεα εκδοση:

http://www.viber.com/en/blog/2017-06-28/forward-multiple-messages-and-more-viber-desktop

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

χμ, πολυ καλη ερωτηση και σωστη η προσεγγιση σου, μπα, δεν το ψαχνω τοσο, δεν ανοιγω καν τι και πως,

το εκανα ενα διαστημα, αλλα βαρεθηκε γρηγορα, πλεον update με την μια να ξεμπερδευουμε :p

τα προβληματα που γραφεις υπαρχουν μεν, αλλα ειναι σπανια δε,

επισης αν προκυψει προβλημα υπαρχει και το backup στην ακρη και ειδικα με το titanium

μπορεις να επαναφερεις οποτε θελεις την παλια εκδοση ;)

το λαθος ειναι μαλλον το update & backup, υπαρχει βεβαια και η λυση να κρατας 2 backup καθε φορα,

λες να βγαλουν 2 update στραβα, να τα παρεις backup και τα 2 και να ειναι και τα δυο στραβα;

αυτο κι αν θα ηταν σπανιο :D

Για το titanium όμως δεν πρέπει να είσαι root?

Πάντα κοιτούσα σχόλια και πάντα θα κοιτάω πριν ενημερώσω μια χρήσιμη εφαρμογή που την χρησιμοποιώ τόσο συχνά και βασίζεται η επικοινωνία μου σε αυτήν! Messenger και viber δηλαδή που είναι βασικές για μένα!

Τις χαζο-εφαρμογες (παιχνίδια κτλ) που δεν με μοιάζει και πολύ αν βγάλουν πρόβλημα, τις ενημερώνω κατευθείαν και ας γίνει ο,τι θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Για το titanium όμως δεν πρέπει να είσαι root?

Πάντα κοιτούσα σχόλια και πάντα θα κοιτάω πριν ενημερώσω μια χρήσιμη εφαρμογή που την χρησιμοποιώ τόσο συχνά και βασίζεται η επικοινωνία μου σε αυτήν! Messenger και viber δηλαδή που είναι βασικές για μένα!

Τις χαζο-εφαρμογες (παιχνίδια κτλ) που δεν με μοιάζει και πολύ αν βγάλουν πρόβλημα, τις ενημερώνω κατευθείαν και ας γίνει ο,τι θέλει.

Ρουτ θέλει το Titanium backup αλλά μπορείς να πάρεις backup τα πάντα. Το helium που είναι για no Root συσκευές χρειάζεται και υπολογιστής.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Για το titanium όμως δεν πρέπει να είσαι root?

Πάντα κοιτούσα σχόλια και πάντα θα κοιτάω πριν ενημερώσω μια χρήσιμη εφαρμογή που την χρησιμοποιώ τόσο συχνά και βασίζεται η επικοινωνία μου σε αυτήν! Messenger και viber δηλαδή που είναι βασικές για μένα!

Τις χαζο-εφαρμογες (παιχνίδια κτλ) που δεν με μοιάζει και πολύ αν βγάλουν πρόβλημα, τις ενημερώνω κατευθείαν και ας γίνει ο,τι θέλει.

δεν υπαρχει ποτε περιπτωση να βασισω την επικοινωνια μου σε μπουρδες του android,

εχω τηλεφωνο να μιλησω, εχω υπολογιστη να κανω την δουλεια μου ;)

 

Ρουτ θέλει το Titanium backup αλλά μπορείς να πάρεις backup τα πάντα. Το helium που είναι για no Root συσκευές χρειάζεται και υπολογιστής.

ακριβως! με την σημειωση οτι το helium δουλευει και χωρις υπολογιστη οταν εισαι ρουτ ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει ποτε περιπτωση να βασισω την επικοινωνια μου σε μπουρδες του android,

εχω τηλεφωνο να μιλησω, εχω υπολογιστη να κανω την δουλεια μου ;)

 

 

ακριβως! με την σημειωση οτι το helium δουλευει και χωρις υπολογιστη οταν εισαι ρουτ ;)

Καλά, τηλέφωνο έχουμε όλοι! :p

Το θέμα όμως είναι κατά πόσο συμφέρει μερικούς /ες να στέλνουμε συνέχεια κανονικά sms και να μιλάμε στο τηλέφωνο με τις χρεώσεις που υπάρχουν

;)

Link to comment
Share on other sites

οχι, δεν μιλησα για sms, απαπα, εκει εννοειται θα πας facebook/viber κλπ,

αλλα μπορεις ευκολα να μιλησεις, εχοντας ενα πακετο χρονου ομιλιας που

πανω κατω εχουν ολοι

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ δεν έχω gif πλέον.

το βγάλανε στα τελευταία updates!

Ίσως οι φίλοι σου που το έχουν ακόμα, να έχουν λίγο παλαιότερη έκδοση του viber!!

Την ίδια τελευταία έκδοση 7.1 ο ένας μάλιστα πήρε τώρα s8+ και ότι το εγκατέστησε φαίνεται και το εικονίδιο Gif στη συζήτηση που μου έχει στείλει screenshot πολύ περίεργα πράγματα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια τελευταία έκδοση 7.1 ο ένας μάλιστα πήρε τώρα s8+ και ότι το εγκατέστησε φαίνεται και το εικονίδιο Gif στη συζήτηση που μου έχει στείλει screenshot πολύ περίεργα πράγματα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω είμαι στην 6.9.5.9 και δεν έχω gif ενώ se προηγούμενες εκδόσεις είχα.

Είναι κάτι που δεν το χρησιμοποιουσα έτσι κ αλλιώς όμως.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, τηλέφωνο έχουμε όλοι! :p

Το θέμα όμως είναι κατά πόσο συμφέρει μερικούς /ες να στέλνουμε συνέχεια κανονικά sms και να μιλάμε στο τηλέφωνο με τις χρεώσεις που υπάρχουν

;)

 

Νομίζω πως τα πακέτα ομιλία δεν είναι και τα πιο ακριβά πια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

θελω να διαχειριζομαι καποια αρχεια Excel απο το κινητο αλλα να συγχρονιζει και με το pc, σε ποια εφαρμογη ν ανεβασω τ αρχεια για καλυτερα αποτελεσματα; θα ηθελα κατι δοκιμασμενο

Εγώ σαν το Dropbox που το έχω αποκλειστικά για την δουλειά μου δεν βάζω κανένα.

Πρόσεχε όμως η εφαρμογή για κινητό είναι μάπα ή θα μπαίνεις από τον browser του κινητου η ακόμα καλύτερα μέσω solid explorer ρυθμίζεις μέσα και το Dropbox και είναι ότι καλύτερο.

Ναι θα να το κρατησω το Google ημερολόγιο!

Η πλάκα είναι ότι έβαλα χθες ένα δοκιμαστικό συμβάν στο Google ημερολόγιο με ειδοποίηση 10 λεπτά πριν το συμβάν, και μου χτύπησε η ειδοποίηση και στα δύο!! Και στο Google και στο s planner που δεν χτυπαγανε ειδοποιησεις καθόλου τον τελευταίο μήνα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις update αμέσως με το που βγει νέα έκδοση. Εγώ προσωπικά περιμένω λίγες μέρες και πάντα διαβάζω τα σχόλια από κάτω πριν το update. Αν δεις ότι όλοι αναφέρουν πρόβλημα και κόλλημα από κάτω ενώ σε σένα είναι μια χαρά, του κάνεις update??? :p

:p

Μπας και έχεις huawei που έχουν θεματακια με ειδοποιήσεις ή μπας και έχεις παγώσει τπτ και δεν τρέχει για να σε ειδοποιεί και τώρα με τη σειρά δεύτερη που έβαλες δουλεύουν μια χαρά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κουμπί έχουν οι φίλοι μου μάλλον σε όσους κάνουν νέα εγκατάσταση βγαίνει δεν ξέρω.. Αν και εγώ έκανα ξανά εγκατάσταση αλλά και επαναφορά αντιγράφου 305843b63d80e1718a8150681fbd9de4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν το Dropbox που το έχω αποκλειστικά για την δουλειά μου δεν βάζω κανένα.

Πρόσεχε όμως η εφαρμογή για κινητό είναι μάπα ή θα μπαίνεις από τον browser του κινητου η ακόμα καλύτερα μέσω solid explorer ρυθμίζεις μέσα και το Dropbox και είναι ότι καλύτερο.

 

Μπας και έχεις huawei που έχουν θεματακια με ειδοποιήσεις ή μπας και έχεις παγώσει τπτ και δεν τρέχει για να σε ειδοποιεί και τώρα με τη σειρά δεύτερη που έβαλες δουλεύουν μια χαρά;

Καλημέρα φίλε, αυτό με το solid μπορείς να μου πεις λίγο πως γίνεται; ευχαριστώ

 

ONEPLUS A3003

Link to comment
Share on other sites

Με τη τελευταία 7.1.0.6 ούτε εμένα έχει κουμπί για gif.

Θα μας τρελάνει τελείως; είναι δυνατόν η μισή να το έχουν και η μισή όχι;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει τελείως; είναι δυνατόν η μισή να το έχουν και η μισή όχι;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κωστή, εμένα το έχει και με την τελευταία αναβάθμιση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κουμπί έχουν οι φίλοι μου μάλλον σε όσους κάνουν νέα εγκατάσταση βγαίνει δεν ξέρω.. Αν και εγώ έκανα ξανά εγκατάσταση αλλά και επαναφορά αντιγράφου 305843b63d80e1718a8150681fbd9de4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έβαλα την έκδοση 7.1.0.6 και δεν έχει gif.

Είναι η νεότερη.

Link to comment
Share on other sites

Version 7.1 εμένα έχει ένα κουμπί με μεγεθυντικό φακό, το πατάς και σου εμφανίζει πολλές επιλογές, gifs, YouTube κλπ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Version 7.1 εμένα έχει ένα κουμπί με μεγεθυντικό φακό, το πατάς και σου εμφανίζει πολλές επιλογές, gifs, YouTube κλπ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Το ιδιο κ η 7.0.0

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, αυτό με το solid μπορείς να μου πεις λίγο πως γίνεται; ευχαριστώ

 

ONEPLUS A3003

 

Με αφορμη το σχολιο του araditsas το κοιταξα κι εγω. Λοιπον, πας Μεταβαση-->Δικτυο-->Χωρος Cloud και πατας το + :)

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει τελείως; είναι δυνατόν η μισή να το έχουν και η μισή όχι;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πιθανων εχει να κανει με πια εκδοση android εχουν.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη το σχολιο του araditsas το κοιταξα κι εγω. Λοιπον, πας Μεταβαση-->Δικτυο-->Χωρος Cloud και πατας το + :)

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη το σχολιο του araditsas το κοιταξα κι εγω. Λοιπον, πας Μεταβαση-->Δικτυο-->Χωρος Cloud και πατας το + :)

Δεν ξέρω αν έχεις τον παλιό σολιντ εμένα είναι ετσι

eea6fb062ca1d260d8f2466c62f33ede.jpg679d048b475fbce9be0cbd4fbb19697f.jpg0bcc2466078fd844a11e4ffdfbea7eaa.jpgd9a5aded0b58904011773461401f5d24.jpg

Σ ευχαριστω πολυ φιλε

Πιστεύω πως είναι ότι καλύτερο.

Αν βρεις κάτι καλύτερο να μου πεις γιατί το δουλεύω πάρα πολύ με τη σειρά δουλειά μου και με ενδιαφέρει.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχεις τον παλιό σολιντ εμένα είναι ετσι

eea6fb062ca1d260d8f2466c62f33ede.jpg679d048b475fbce9be0cbd4fbb19697f.jpg0bcc2466078fd844a11e4ffdfbea7eaa.jpgd9a5aded0b58904011773461401f5d24.jpg

 

Πιστεύω πως είναι ότι καλύτερο.

Αν βρεις κάτι καλύτερο να μου πεις γιατί το δουλεύω πάρα πολύ με τη σειρά δουλειά μου και με ενδιαφέρει.

 

και σε μενα ετσι ειναι φιλε, εννοειτε ,αν υπαρξει κατι καλυτερο θα το αναφερω ,με μια αναζητηση αναφορες εχουν γινει για το one-google drive, κατι αλλο δεν βρηκα, το one λιγο αργο σε σχεση με το google

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...