Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο για σε εμένα έχει επιλογές χρόνου .

Πάω από security , battery , πάνω δεξιά γρανάζι , clear cache when device is locked.

Δοκίμασες να ξαναπεράσεις την εφαρμογή ;

 

Δεν έχω το τηλέφωνο τώρα μπροστά μου να δω.

Την ξαναπερασα αλλά τίποτα.

Θα συνεχίσω να γράφω όταν θα έχω την συσκευή στα χέρια μου.

Είμαι εκτός πόλης τώρα ( Λάρισα)

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εκτος οτι περιμενω τα κινητα 3 βδομαδες απο geek και δεν εχουν πατησει ελλαδα κ τα εχω παρει.

Εχω και τους μ@@@@@ς απο το ebay και στελνουν οτι ναναι σε θηκες,οι μισες κανουν οι αλλες μισες οχι...

Γιατι ετσι ρε παιδια?αφου για redmi note 4x διαλεξα!?

IMG_20170629_073548_1498720647014.jpg

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Μηπως οι 2 ειναι για το Redmi 4X και οχι Redmi Note 4X ?

Η κοκκινη ναι μολις το παρατηρησα,λαθος παραγγελια...

 

Για την γκρι μαυρο παντως επελεξα redmi note 4x και ενω προχτες παρελαβα μια μαυρη απο τον ιδιο πωλητη σωστη,αυτη η γκρι μαυρο ειναι λαθος...:cool::cool:

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Η 2 και η 4 είναι σίγουρα λάθος! Αν έχεις κάνει λάθος εσύ στην παραγγελία δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Αν όχι στείλε στον πωλητή φωτογραφία της θήκης που παρέλαβες και ζήτα είτε refund είτε να σου στείλει τη σωστή (αν σου ζητήσει να του στείλεις πίσω τη λάθος ζήτα του να γίνει με δικά του έξοδα).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Η κοκκινη ναι μολις το παρατηρησα,λαθος παραγγελια...

 

Για την γκρι μαυρο παντως επελεξα redmi note 4x και ενω προχτες παρελαβα μια μαυρη απο τον ιδιο πωλητη σωστη,αυτη η γκρι μαυρο ειναι λαθος...:cool::cool:

 

Ποσο σου κοστισαν αν επιτρεπεται;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Η 2 και η 4 είναι σίγουρα λάθος! Αν έχεις κάνει λάθος εσύ στην παραγγελία δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Αν όχι στείλε στον πωλητή φωτογραφία της θήκης που παρέλαβες και ζήτα είτε refund είτε να σου στείλει τη σωστή (αν σου ζητήσει να του στείλεις πίσω τη λάθος ζήτα του να γίνει με δικά του έξοδα).

 

Για την 2η ειναι δικο μου λαθος...για την 4η ενω ειχα παρει κ αλλη τωρα μου εστειλε αυτη...πρεπει να ειναι για redmi 4x αν κρινω κ το λαθος που εχω κανει στην δευτερη

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποσο σου κοστισαν αν επιτρεπεται;

 

~3 € το κομματι

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Προκειμενου να μπει στο αρχικο post.

 

Για να δουλευουν τα εικονιδια φουσκες στο messenger

Αφου το ανοιξεις πατας multitasking -> σερνεις το messenger προς τα κατω -> πατας γραναζακι -> πας αλλες αδειες -> προβολη αναδυομενων παραθυρων.

 

Για να δουλευουν οι led ειδοποιησεις σε μια εφαρμογη

Ανοιγεις την εφαρμογη -> πατας το multitasking -> το σερνεις προς τα κατω -> πατας γραναζακι -> ειδοποιησεις -> φλας ειδοποιησης.

 

Αν τυχον δεν σας ερχονται ειδοποιησεις πχ στο (viber)

Πας ρυθμισεις συστηματος -> αδειες -> αυτοματη εναρξη -> επιλεγεις την εφαρμογη (πχ viber).

Link to comment
Share on other sites

Μprabo ρε Ανδρεα. Κανε μας μια χαρη, αν μπορουτε να μαζεψε ολες τις ρυθμισεις σε ενα αρχικο Post, θα μας διευκολυνατε παρα πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Σε πρωτη φαση εβαλα αυτα που θεωρω χρησιμοτερα/συχνοτερες ερωτησεις και θα μπουνε και αλλα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ένας ωραίος οδηγός για το πρόβλημα με ειδοποιήσεις, κλείσιμο και περιορισμό εφαρμογών και γενικώς όλα αυτά που λίγο μπερδεύουν στο MIUI πριν μάθεις να το δουλεύεις καλά, είναι ΑΥΤΟΣ από το xda.

 

δεν ξέρω αν έχει νόημα να επικολλήσουμε το κείμενο όπως είναι. μάλλον μια μετάφραση θα είχε νόημα αν ήταν να παρατεθεί!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ένας ωραίος οδηγός για το πρόβλημα με ειδοποιήσεις, κλείσιμο και περιορισμό εφαρμογών και γενικώς όλα αυτά που λίγο μπερδεύουν στο MIUI πριν μάθεις να το δουλεύεις καλά, είναι ΑΥΤΟΣ από το xda.

 

δεν ξέρω αν έχει νόημα να επικολλήσουμε το κείμενο όπως είναι. μάλλον μια μετάφραση θα είχε νόημα αν ήταν να παρατεθεί!

 

Πλεον νομιζω οτι δεν χρειαζεται και αρκει η αυτοματη εναρξη. Παρολα αυτα θα το βαλω συμπληρωματικα στο μηνυμα που ηδη παραπεμπω.

 

Edit: μαλλον ειναι χρησιμος για το multitasking. Βεβαια νομιζω χρειαζεται μονο αν κανεις το λαθος και πατησεις εξοικονομηση. Φυσικα θα μπει :)

Link to comment
Share on other sites

Πλεον νομιζω οτι δεν χρειαζεται και αρκει η αυτοματη εναρξη. Παρολα αυτα θα το βαλω συμπληρωματικα στο μηνυμα που ηδη παραπεμπω.

 

Edit: μαλλον ειναι χρησιμος για το multitasking. Βεβαια νομιζω χρειαζεται μονο αν κανεις το λαθος και πατησεις εξοικονομηση. Φυσικα θα μπει :)

 

απλώς είναι αναλυτικό!

εμένα με βοήθησε λίγο να διορθώσω κάποια πράγματα που δεν αρκούσε η αυτόματη έναρξη ( πχ το pebble app που αν δεν πάταγα την εφαρμογή - δεν αρκούσε να ανοίξω το bluetooth για να συνδεθεί το ρολόι! ή το last.fm app για να ξεκινάει μαζί με τον μουσικό player ώστε να scrobble-αρει τα τραγούδια που ακούω ! )

Link to comment
Share on other sites

απλώς είναι αναλυτικό!

εμένα με βοήθησε λίγο να διορθώσω κάποια πράγματα που δεν αρκούσε η αυτόματη έναρξη ( πχ το pebble app που αν δεν πάταγα την εφαρμογή - δεν αρκούσε να ανοίξω το bluetooth για να συνδεθεί το ρολόι! ή το last.fm app για να ξεκινάει μαζί με τον μουσικό player ώστε να scrobble-αρει τα τραγούδια που ακούω ! )

 

Μπηκε κανονικα. Απλα επειδη τα περισσοτερα λυνονται με πιο απλα βηματα δεν θελω να τους τρομαξω :lol: Οποτε το βαλα ως "προβληματα με multitasking" που αυτος ειναι αλλωστε και ο τιτλος του και στο xda :)

Link to comment
Share on other sites

Μπηκε κανονικα. Απλα επειδη τα περισσοτερα λυνονται με πιο απλα βηματα δεν θελω να τους τρομαξω :lol: Οποτε το βαλα ως "προβληματα με multitasking" που αυτος ειναι αλλωστε και ο τιτλος του και στο xda :)

 

είναι τρομακτικό όντως !! αλλά αν έχεις θέματα μόνο οι τρομαχτικοί οδηγοί έχουν λύσεις !

 

ακόμα και το gsam battery monitor ήθελe να το σεττάρω για να μην κλείνει μετά από κάνα reboot που θα μπορεί να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειχες τοσα προβληματα; Μηπως ειχες πατησει ναι οταν σου προτεινε εξοικονομηση ενεργειας; Γιατι συνηθως αυτο κανει τη ζημεια.
Link to comment
Share on other sites

Για την 2η ειναι δικο μου λαθος...για την 4η ενω ειχα παρει κ αλλη τωρα μου εστειλε αυτη...πρεπει να ειναι για redmi 4x αν κρινω κ το λαθος που εχω κανει στην δευτερη

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

~3 € το κομματι

 

Δεν αξίζει να ασχολεισαι καλυτερα να έπαιρνες απο εδω να τις δεις και ζωντανά γιατι να περιμένεις ποτε θα ερθουν και τι θα ερθει; :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα εδώ σε ένα μαγαζί στο Περιστέρι πήρα μια διαφανή με πέντε ευρω γιατί βαριόμουν να ψάχνω και να τρέχω.
Link to comment
Share on other sites

Για την 2η ειναι δικο μου λαθος...για την 4η ενω ειχα παρει κ αλλη τωρα μου εστειλε αυτη...πρεπει να ειναι για redmi 4x αν κρινω κ το λαθος που εχω κανει στην δευτερη

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

~3 € το κομματι

 

3 ευρω αυτες οι θηκες απο ebay? :confused:

 

Πολυ ακριβες ρε συ για απλες tpu. Συνηθως 1-2 ευρω τις βρισκεις αυτες. Γαι 3 ευρω δεν αξιζει η αναμονη, πας και σκρουτζομαγαζο ;) Εκτος εαν εισαι επαρχια και εχεις και μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites

[[/color]Μολις παρελαβα αυτη τη θηκη http://www.ebay.com/itm/Shockproof-Silicone-Hybrid-Soft-Bumper-TPU-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Note-4-4X/272591061396?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=571708285169&_trksid=p2060353.m2749.l2649 .

 

Στα θετικα οτι φαινεται αρκετα στιβαρη, εχει εξτρα χωριστα πληκτρα ως επεκταση του πληκτρου ηχου και Power, εξεχει οπως πρεπει λιγο απο την οθονη και εφαρμοζει παντου αψογα εκτος απο το σημειο που ειναι κανα 2 εκατοστα πιο κατω απο το power οπου αν το πιεσεις νιωθεις οτι παιζει μια ιδεα (μαλλον αναμενομενο λογω οτι παταει στα πληκτρα εκει).

 

Στα αρνητικα οτι μαλλον ειναι universal και ας επιλεγεις συγκεκριμενα το Redmi Note 4X αντι του Redmi Note 4 MTK. Το αποτελεσμα ειναι να χει μια εξτρα τρυπα στην πανω μερια (στο σημειο οπου εχει το ir ο mtk) και οτι το ανοιγμα για καμερα και δαχτυλικο ειναι 2 χιλιοστα μεγαλυτερο τοσο απο πανω οσο και απο κατω. Ως εκ τουτου θελει λιγο να συνηθισεις εκ νεου το πως βαζεις το δαχτυλικο στο δαχτυλικο (ειχα συνηθισει με το που εβρισκα κενο να το κανω καρφωτα) και επιπλεον για τους υποχονδριους ισως αυξανει ελαχιστα η πιθανοτητα γρατζουνιας στη καμερα (μιλαω λιγο υπερβολικα).]]

 

Την ίδια θήκη έχω εδώ και ενάμιση μήνα περίπου. Από ebay. Νομίζω στα 4ή5€ την πήρα αλλά είχε δώρο και ένα Tempered. Βολική θήκη και αξιοπιστη. Δοκιμάστηκε σε 2 3 πεσίματα του κινητού και απορρόφησε κραδασμούς και χτυπήματα χωρίς κανένα πρόβλημα. Ένα αρνητικό.. Γλιστρά ελαφρώς από το χέρι. Βέβαια την συνηθίζεις. Overall είναι αρκετά καλή. ]

Edited by tnnik
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια θήκη έχω εδώ και ενάμιση μήνα περίπου. Από ebay. Νομίζω στα 4ή5€ την πήρα αλλά είχε δώρο και ένα Tempered. Βολική θήκη και αξιοπιστη. Δοκιμάστηκε σε 2 3 πεσίματα του κινητού και απορρόφησε κραδασμούς και χτυπήματα χωρίς κανένα πρόβλημα. Ένα αρνητικό.. Γλιστρά ελαφρώς από το χέρι. Βέβαια την συνηθίζεις. Overall είναι αρκετά καλή.

 

Ναι εχεις δικιο. Τωρα που περασε μια μερα χρησης οντως σε σχεση με τις μαλακες tpu γλυστραει. Βεβαια νομιζω γλυστραει λιγοτερο απο τις σκληρες θηκες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο προσοχή εδώ, το λέω και για τους υπόλοιπους που παίρνουν το κινητό.

Είδα πριν λίγο τον αναλυτικό λογαριασμό του μήνα και υπάρχουν μέσα 2 μηνύματα που έχουν σταλεί από το κινητό μου στον αριθμό 447786209730 χωρίς να το καταλάβω. Ορίστε και η φωτό πιο κάτω (ο αριθμός είναι εξωτερικού όπως καταλαβαίνετε).

Capture.jpg

 

Με ένα πρόχειρο googling, φαίνεται ότι ευθύνεται το Mi Cloud. Δε ξέρω τι ρύθμιση πρέπει να αλλάξω για να μην ξανασταλεί τέτοιο SMS, γράφουν διάφορα από 'δω κι από 'κει.

 

Το έχετε δει εσείς αυτό;

Link to comment
Share on other sites

θυμιστε μου λίγο Αθήνα tempered που να ταιριάζει καλά έστω και με ΛΊΓΟ αέρα γύρω γύρω, από που έχει πάρει κάποιος και να το έχει δοκιμάσει; γιατί ένα που πήρα από eBay δεν πατάει καλά γύρω γύρω πάρα πολύ σχεδόν πόντο!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...