Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Πριν από 10 ή 15 μέρες δεν θυμάμαι καλά είχε έρθει ένα σμς που έλεγε να στείλουμε το ΄κεινο στο τάδε νούμερο και θα πάρουμε 5000 λεπτά προς φρογκ που θα ισχύουν για 1 μήνα χωρίς χρέωση και ενεργοποίηση έως και 26/6. Μήπως θυμάστε που στέλνουμε τι; γιατί κατά λάθος έσβησα το σμς και θέλω να το ενεργοποιήσω στις 26/6. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πριν από 10 ή 15 μέρες δεν θυμάμαι καλά είχε έρθει ένα σμς που έλεγε να στείλουμε το ΄κεινο στο τάδε νούμερο και θα πάρουμε 5000 λεπτά προς φρογκ που θα ισχύουν για 1 μήνα χωρίς χρέωση και ενεργοποίηση έως και 26/6. Μήπως θυμάστε που στέλνουμε τι; γιατί κατά λάθος έσβησα το σμς και θέλω να το ενεργοποιήσω στις 26/6. Ευχαριστώ.

 

5000 στο 1330

Link to comment
Share on other sites

Απο το Φεβρουαριο του 16 παιρνω 2+2.... Ψάξτε το στο γκρουπ του φβ και ελατε να μου ζητησετε συγγνωμη... Καλυτερα αμάθεια, παρά ημιμάθεια...

 

Eμένα παντως πρωτη φορά sms διπλασιασμού στο (τότε) 2gb/4,40€ μου ηρθε γυρω στις ~15/9/2016.

Μηπως εννοείς οτι ενεργοποιούσες απλά 2φορές το (τότε) 2gb πακετο? οποτε ειχες συνολικά 4gb (2x2gb) καθε μηνα.

οπότε οι εταιρείες προκειμένου να μη μπουν μέσα, ξεχωρίζουν ορισμένα πακέτα, στα οποία καταργούν την περιαγωγή.

 

δεν μπαινουν μεσα μην ανησυχεις, υπαρχουν ειδικες Intra-group ή group bilateral συμφωνιες (με τρίτα δίκτυα) γι'αυτο (απο τα τελη του 2014) οι sim της cosmote συνηθως κλειδωνουν σε ενα και μόνο (ανα χωρα) δικτυο.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχεις δίκιο Στέφανε, δεν έχω και την παλιά μου συσκευή να δω σμσ ενεργοποίησης. Πάντως εάν δε δώσει έστω τα 2 γιγα σε περιαγωγή, θα έχει φάει τρολαρισμα από την Κιού!
Link to comment
Share on other sites

Οσονούπω θα ενημερώσω αν εξακολουθεί να ισχύει στη περιαγωγή εντός ΕΕ. Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

5000 στο 1330

ουπς! και το ειχα αφησει να το κανω για οταν βαλω καρτα (γιατι αν δεν ειχες βαλει καρτα προσφατα δεν σ αφηνε) και το ειχα ξεχασει, οχι οτι εχω.. βατραχια να μιλησω, αλλα ευχαριστουμε οπως και να χει :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα γυρισα απο Λονδινο και ναι δουλευει κανονικα το ιντερνετ του Frog απο την προσφορα χωρις επιπλεον χρεωση.

Ειχα 1,5 Gb απο τα 4 της προσφορας και πριν φυγω εκανα μια ανανεωση των 10 ευρω που μου εδωσε 500 mb ακομα. Δεν αγορασα κανενα πακετο ιντερνετ επιπλεον, και μου καταναλωσε κανονικα τα mb χωρις καμια επιπλεον χρεωση.

Οποτε δουλευουν και τα 4 gb και τα mb των ανανεωσεων!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα γυρισα απο Λονδινο και ναι δουλευει κανονικα το ιντερνετ του Frog απο την προσφορα χωρις επιπλεον χρεωση.

Ειχα 1,5 Gb απο τα 4 της προσφορας και πριν φυγω εκανα μια ανανεωση των 10 ευρω που μου εδωσε 500 mb ακομα. Δεν αγορασα κανενα πακετο ιντερνετ επιπλεον, και μου καταναλωσε κανονικα τα mb χωρις καμια επιπλεον χρεωση.

Οποτε δουλευουν και τα 4 gb και τα mb των ανανεωσεων!!

Ευχαριστούμε για το feedback

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πριν από 10 ή 15 μέρες δεν θυμάμαι καλά είχε έρθει ένα σμς που έλεγε να στείλουμε το ΄κεινο στο τάδε νούμερο και θα πάρουμε 5000 λεπτά προς φρογκ που θα ισχύουν για 1 μήνα χωρίς χρέωση και ενεργοποίηση έως και 26/6. Μήπως θυμάστε που στέλνουμε τι; γιατί κατά λάθος έσβησα το σμς και θέλω να το ενεργοποιήσω στις 26/6. Ευχαριστώ.

Εγώ πάντως που το εβαλα σήμερα 25/7 έχει ημερομηνία λήξης...

 

Πιστεύω ότι η ημερομηνία λήξης είναι σε όλους ίδια εμένα κανονικά ήταν 23/7 να λήγει

 

Άρα και 26 να το βάλεις 25/7 πιστεύω ότι θα λήγει..

 

 

Γνώμη μου είναι να την βάλεις 25 γιατί 26 υπάρχει περίπτωση να μην την προλάβεις

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το εβαλα σήμερα 25/7 έχει ημερομηνία λήξης...

 

Πιστεύω ότι η ημερομηνία λήξης είναι σε όλους ίδια εμένα κανονικά ήταν 23/7 να λήγει

 

Άρα και 26 να το βάλεις 25/7 πιστεύω ότι θα λήγει..

 

 

Γνώμη μου είναι να την βάλεις 25 γιατί 26 υπάρχει περίπτωση να μην την προλάβεις

 

Εφοσον την εβαλες σημερα, σωστα σου ληγει στις 25/7 και θα ηταν λαθος να ληξει 23/7. Αυτος που θα το βαλει αυριο θα του ληξει στις 26/7. Δεν ειναι ιδια η ημερομηνια ληξης.

 

Αν εχει βαλει καρτα τις τελευταιες 30 μερες, γιατι να μην προλαβει να την βαλει στις 26; Προσφορα σουπερμακετ ειναι που θα τελειωσει η διαθεσιμοτητα; :p

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον την εβαλες σημερα, σωστα σου ληγει στις 25/7 και θα ηταν λαθος να ληξει 23/7. Αυτος που θα το βαλει αυριο θα του ληξει στις 26/7. Δεν ειναι ιδια η ημερομηνια ληξης.

 

Αν εχει βαλει καρτα τις τελευταιες 30 μερες, γιατι να μην προλαβει να την βαλει στις 26; Προσφορα σουπερμακετ ειναι που θα τελειωσει η διαθεσιμοτητα; :p

Συνήθως λήγουν το πρωί για αυτό το είπα...26 είναι τελευταία μέρα εγώ δεν θα το έριχνα στα ζάρια :p

 

Και γιατί μου λήγει στης 12 το πρωί στης 25/7....?

και όχι στης 26/7 η στην τελική 25/7 00:00 την νύχτα....?

 

8 το πρωί την έβαλα σημερα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως λήγουν το πρωί για αυτό το είπα...26 είναι τελευταία μέρα εγώ δεν θα το έριχνα στα ζάρια :p

 

Και γιατί μου λήγει στης 12 το πρωί στης 25/7....?

και όχι στης 26/7

 

8 το πρωί την έβαλα σημερα

 

Το πρωί λήγουν μονο τα πακέτα που έχεις, ειτε αγορασμενα ειτε δωρεαν. Η προσφορά (για να την παρεις) ποτέ δεν ληγει το πρωι αλλα πάντα το βραδυ 23:59.

 

Σου λήγει στις 25/7 και οχι στις 26 γιατι το εβαλες στις 24/6. Μετρα τις μερες. Δεν στο δινει 32 μερες το πακετο.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας κανενα καταστημα στην θεσσαλονικη που να πουλανε καρτες Frog? (και να εχουνε και στοκ εννοω, οχι θεωρητικα) Edited by georgemei
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας κανενα καταστημα στην θεσσαλονικη που να πουλανε καρτες Frog? (και να εχουνε και στοκ εννοω, οχι θεωρητικα)

 

Στον Γερμανο στο cosmos σιγουρα. Απο εκει πηραμε με τον κολλητο μου.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανο στο cosmos σιγουρα. Απο εκει πηραμε με τον κολλητο μου.

 

Σ ευχαριστω για την ενημερωση. Προσφατα τις αγορασες και τι κοστος εχει η σιμ?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την ενημερωση. Προσφατα τις αγορασες και τι κοστος εχει η σιμ?

 

Απο Γερμανο πληρωσα για καινουριο νουμερο Frog 25 ευρω και εχει μεσα 20 ευρω

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Για να μεταφερθούν τα ΜΒ από το πακέτο με τα 2+2 γίγα, ποια είναι η καλύτερη/φθηνότερη λύση; Το MOBILE INTERNET 60MB; Επίσης αν τα ΜΒ μου λήγουν στις 30 Ιουνίου πότε πρέπει να ενεργοποιήσω το επόμενο πακέτο; Στις 30 ή νωρίτερα; Ευχαριστώ πολύ.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Για να μεταφερθούν τα ΜΒ από το πακέτο με τα 2+2 γίγα, ποια είναι η καλύτερη/φθηνότερη λύση; Το MOBILE INTERNET 60MB; Επίσης αν τα ΜΒ μου λήγουν στις 30 Ιουνίου πότε πρέπει να ενεργοποιήσω το επόμενο πακέτο; Στις 30 ή νωρίτερα; Ευχαριστώ πολύ.

 

Αυτό το πακέτο έχει διάρκεια 24 ώρες,πρέπει να αγοράσεις πακέτο με διάρκεια 30 ημερών 1 μέρα πριν την λήξη του πακέτο σου και αν θυμάμαι καλά μπορείς να αγοράσεις πακέτο data 2 φορές τον μήνα!Στο mycosmote σε λέει πότε λήγει το πακέτο σου ή μήνυμα στο 1330 στέλνεις Υ.

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Για να μεταφερθούν τα ΜΒ από το πακέτο με τα 2+2 γίγα, ποια είναι η καλύτερη/φθηνότερη λύση; Το MOBILE INTERNET 60MB; Επίσης αν τα ΜΒ μου λήγουν στις 30 Ιουνίου πότε πρέπει να ενεργοποιήσω το επόμενο πακέτο; Στις 30 ή νωρίτερα; Ευχαριστώ πολύ.

Το μόνο πακέτο που συμφέρει για να ανανέωσης ΤΑ MB σου .είναι πάλι Το πακέτο με τα 4GB οτιδήποτε άλλο δεν συμφέρει για δύο λόγους μικρότερος όγκος δεδομένων μεγαλύτερη τιμή στα άλλα πακέτα από τα 4.44€

 

Γνώμη μου είναι την ανανέωση στα MB να την κάνει μια μέρα πριν.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προσθέσω τη λέξη "τουλάχιστον" 1 ημέρα πριν.

 

Γι'αυτό έγραψα 1 μέρα πριν , γιατί τον αν λήγει 12::00 ή 23 :59 δεν παίζεις, οπότε 1 μέρα πριν να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου!!!Χρήσιμο είναι και το ημερολόγιο, βάζεις την ημερομηνία που θες ,με ειδοποιήση ,για να μην χάσεις το υπόλοιπο! !!

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Κράξτε λίγο ρε παιδιά στο playstore στην εξυπηρέτηση πελατών για την εφαρμογή mycosmote σε σχέση με το frog

 

Δεν δείχνει τα bonus προς frog από την ανανέωση (600)

Δεν δείχνει τα λεπτά 1500 και SMS από την προσφορά για τα ΣάββατοΚυριάκα

Δεν δείχνει τα λεπτά από την προσφορά με τα 5000 λεπτά για ένα μήνα. Αντίθετα τα SMS τα δείχνει από την προσφορά

 

Πρακτικά άχρηστη εφαρμογή για το frog μόνο τα MB και τα λεπτά προς όλους αντέ και τα SMS και το υπόλοιπο χρημάτων. μόνος μου παλεύω και τους κράξω ενώ είμαστε πολλά άτομα στο forum με frog.

 

Εάν περιμένετε να το φτιάξουν μόνοι τους σωθήκαμε. ίσως το 3017 να το φτιάξουν.

 

Ρίξτε λίγο κράξιμο μήπως φιλοτιμηθεί το τεχνικό τμήμα και το φτιάξει

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...