Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα κατι επαθε χθες το κοντι ενω πηγα να προσθεσω ενα addon κρασαρε και οταν το ανοιξα ειχαν σβηστει ολα. πηγα να προσθεσω παλι το schism tv (dimitrology) μετα την εγκατασταση και τρεχουν καποιες εφαρμογες βλεπω μου πεταει σφαλμα indigo και στη συνεχεια οταν επιλεγω για υποτιτλους το subtitles.gr και το opensubtitles και τα δυο μου λενε απετυχαν. τι παιζει ρε παιδια; να βρω να γυρισω στην 17.1 τι εχει γινει..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια καλησπερα κατι επαθε χθες το κοντι ενω πηγα να προσθεσω ενα addon κρασαρε και οταν το ανοιξα ειχαν σβηστει ολα. πηγα να προσθεσω παλι το schism tv (dimitrology) μετα την εγκατασταση και τρεχουν καποιες εφαρμογες βλεπω μου πεταει σφαλμα indigo και στη συνεχεια οταν επιλεγω για υποτιτλους το subtitles.gr και το opensubtitles και τα δυο μου λενε απετυχαν. τι παιζει ρε παιδια; να βρω να γυρισω στην 17.1 τι εχει γινει..

 

Βάλε από τα GKN builds το Simplicity . Εκεί δουλεύουν σχεδόν όλα γιατί έχει γίνει η ενημέρωση μετά την θύελλα ξέσπασε στο Kodi όπου έγιναν πολλές ανακατατάξεις σε repo και πρόσθετα.

Link to comment
Share on other sites

με τους υποτιτλους τι παιζει ομως γιατι δε δουλευει κανενα; σχετιζεται το indigo με υποτιτλους;;;

Το indigo όχι αλλά το tvaddons (fusion) ναι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμη καμια hd πηγη δεν παιζει ουτε στο specto

Ουτε στο ellysioum ουτε πουθενα δεν ξερω αν ειναι θεμα των addons

Από Zen στο Simplicity Build μόλις τώρα βλέπω 1080p. Elysium όντως δεν έπαιζαν ή δεν είχε καθόλου 5379fd0f41e60a5721f737f078f35320.jpg72ec087985451ba7a48146148e1e99f4.jpg

Link to comment
Share on other sites

@kandilak πως το βάζω αυτό το build, αλλά και πάλι δε ξέρω αν θα αλλάξει κάτι νομίζω θα παραμένει το πρόβλημα με τους υπότιτλους μιας και είναι στις ρυθμίσεις του kodi.
Link to comment
Share on other sites

@kandilak πως το βάζω αυτό το build, αλλά και πάλι δε ξέρω αν θα αλλάξει κάτι νομίζω θα παραμένει το πρόβλημα με τους υπότιτλους μιας και είναι στις ρυθμίσεις του kodi.

 

https://youtu.be/n7PAX2b3_Ok

Επέλεξε το ελληνικό setup

Link to comment
Share on other sites

Για τους υπότιτλους και γενικά το AliveGr,που τους έχει σαν πρόσθετα,βάλτε το νέο repo που πήγε

http://alivegr.net/master και ονομαστεί το AliveGr

Μετά εγκατάσταση από repo και τα γνωστά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να κάνετε εγκατάσταση το AliveGr από το νέο repo? Μου πετάει μήνυμα URLRESOLVER η ενημέρωση απέτυχε. Θέλει καθαρό build για να εγκαστασταθεί?

 

Επίσης το ΣΚΑΙ player κολλάει σε όλους ή έχω μόνο εγώ θέμα? Ξεκινάει, κάνει ένα λουπ και κολλάει σε ούτε 10".

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να κάνετε εγκατάσταση το AliveGr από το νέο repo? Μου πετάει μήνυμα URLRESOLVER η ενημέρωση απέτυχε. Θέλει καθαρό build για να εγκαστασταθεί?

 

Επίσης το ΣΚΑΙ player κολλάει σε όλους ή έχω μόνο εγώ θέμα? Ξεκινάει, κάνει ένα λουπ και κολλάει σε ούτε 10".

Έκανες οπως τα γράφει εδώ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7226341

Το έκανα και έγινε κανονικά η εγκατάσταση. Βγάλε το παλιό πριν το βάλεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ξέρω τι γίνεται. Έχω σβήσει τα indigo, tvaddons. Έκανα εγκατάσταση από zip το UrlResolver αλλά και πάλι δεν.. Πετάει απέτυχε η αναβάθμιση στο ρεσολβερ και η εγκατάσταση στο Αlive. Πφφφ... πρέπει να πάρω απόφαση να ξεκινήσω fresh install. Βάσανο...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. 3.0.1 είχα περάσει και το τελευταίο ήταν το 3.0.32. Endomondo repo έχει σταματήσει? Γιατί το έψαχνα σε αυτό και ήταν λάθος τελικά.

 

Φαίνεται και το Live Tv να δουλεύει σωστά τώρα.

 

Ευχαριστώ! :)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια υπάρχει addon που δείχνει 1080p η HD ταινίες σειρές γιατί πχ το exodus μου βγάζει μόνο sd και αυτές αν έχει κέφια και δεν μου πετάει το παράθυρο με το pair

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τις ταινίες το έγραψε και το tvaddons θα πρέπει σιγά σιγά να πάμε σε φάσεις debrid

Εγώ που έχω τώρα το exodus πάει καμπάνα και πότε δεν είχα πρόβλημα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ http://koditips.com/tvaddons-offshoregit-future-update/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία προς το παρών έκδοση του Diamond_Build φιλαράκι ...http://www.mediafire.com/file/ii19zho6s0ucjcf/Diamond_Aeon_Krypton17.3_v1.9.zip

Κατέβασέ το και κάνε το εγκατάσταση μέσω του Wizard που διαθέτεις (προφανώς έχεις τον G.K.N. Wizard). Θα πας GKN WIZARD - MAINTENANCE - BACKUP/RESTORE - [GKN] Restore Local Build. Και είσαι έτοιμος..πλέον έχει προστεθεί κάτω απο το μενού ''ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ'' του Diamond, ένα κουμπί ''UPDATE'' που μπορείς να βλεπεις και να ελέγχεις αν το build που έχεις ''φοράει'' την τελευταία έκδοση. Η συγκεκριμένη είναι η πιο πρόσφατη με αριθμό 1,9 !! Εντός των ημερών, θα βγεί νεότερη, μόλις ''κάτσουν'' λίγο τα πράγματα και ξεκαθαρίσουν με τα πρόσθετα το τι θα γίνει..αν και η τρέχουσα μια χαρά λειτουργεί !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν το έχουν αφήσει φίλε μου.. την ''δημοσιότητα'' έπαψαν !!

Η τελευταία προς το παρών έκδοση του Diamond_Build φιλαράκι ...http://www.mediafire.com/f...n17.3_v1.9.zip

Κατέβασέ το και κάνε το εγκατάσταση μέσω του Wizard που διαθέτεις (προφανώς έχεις τον G.K.N. Wizard). Θα πας GKN WIZARD - MAINTENANCE - BACKUP/RESTORE - [GKN] Restore Local Build. Και είσαι έτοιμος..πλέον έχει προστεθεί κάτω απο το μενού ''ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ'' του Diamond, ένα κουμπί ''UPDATE'' που μπορείς να βλεπεις και να ελέγχεις αν το build που έχεις ''φοράει'' την τελευταία έκδοση. Η συγκεκριμένη είναι η πιο πρόσφατη με αριθμό 1,9 !! Εντός των ημερών, θα βγεί νεότερη, μόλις ''κάτσουν'' λίγο τα πράγματα και ξεκαθαρίσουν με τα πρόσθετα το τι θα γίνει..αν και η τρέχουσα μια χαρά λειτουργεί !!

Κάτι έκανα λάθος και δεν κατάφερα να το αναβαθμίσω, είμαι τώρα με simplιcity , πως θα πάω σε diamond build ξανά ?

edit

το βρήκα, δεν είχα κατεβάσει σωστά το build....όλα οκ τώρα :)

Γενική ερώτηση.......

έχω περάσει τις σειρές μου στα ΄΄αγαπημένα΄΄ βρίσκοντας τα από το specto, τώρα όμως δεν λειτουργεί με αποτέλεσμα να μου βγάζει ΄΄μη διαθέσιμη ροή΄΄ πρέπει να τα σβήσω από την λίστα και να τα περάσω ξανά όλα από άλλη πηγή ή υπάρχει τρόπος ώστε να παίζει από zen πχ ή exodus και ας τα έχω περάσει από το specto ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θα ηθελα αν γίνεται να μου πείτε ποιο build προτείνετε από τα ελληνικά. Είχα βάλει το grecotm αλλά θέλω να το αλλάξω. Διαβάζω για διάφορα άλλα εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θα ηθελα αν γίνεται να μου πείτε ποιο build προτείνετε από τα ελληνικά. Είχα βάλει το grecotm αλλά θέλω να το αλλάξω. Διαβάζω για διάφορα άλλα εδώ.

Simplicity βάλε είναι πολύ καλό

 

Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μας πει κάποιος αναλυτικά τι είναι το debird τι οφέλη έχει και πως αν γίνεις συνδρομητής αυτό μπαίνει στο kodi;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Simplicity βάλε είναι πολύ καλό

 

Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using Tapatalk

Υπάρχει και οδηγία γι αυτό εδώ https://mag250-greece.blogspot.gr/2017/06/simplicity-m-krypton-kodi-builds-v12.html?m=1

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εδώ https://youtu.be/n7PAX2b3_Ok

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μας πει κάποιος αναλυτικά τι είναι το debird τι οφέλη έχει και πως αν γίνεις συνδρομητής αυτό μπαίνει στο kodi;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

https://real-debrid.com/faq

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο εγκατασταση simplicity κτλ μεσω Gnk, μου βγαινει ενα error οτι το tempname δεν μπορεί να εγκατασταθεί, κτλ.

Επισης, με το συγκεκριμενο build παλι καποια πραγματα δεν παιζουν (ελληνική τβ, σειρες, ταινιες).

 

Τι άλλο μένει να κάνουμε;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Χτες μια ωρα παλευα να περασω fusion. Μετα ήρθε φλασια οτι δε παιζει τελικά.

 

 

Παρατησα το στησιμο του box.

Ενα build που λέτε στα τελευταια ποστς, ειναι ετοιμο με σειρες και ταινιες?

Το εγκαθιστω και παιζει αμέσως?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/n7PAX2b3_Ok

Επέλεξε το ελληνικό setup

 

αδερφε μου χιλια ευχαριστω. μολις το εκανα φαινεται να δουλευει αψογα. κατι τελευταιο επειδη πριν ειχα schism tv απο dimitrology εκεινο σβηστηκε η πρεπει με καποιο τροπο να το σβησω ωστε να να μην υπαρχουν και τα δυο ή διαγραφηκε αυτοματα;

να με συγχωρατε παιδια ειμαι ασχετος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...