Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του Ιταλού.

Έκανα εγκατάσταση ξανά το αρχείο γιατί ήταν όπως το παρέλαβα από vickmall ήταν μία χαρά και μετά από μια βδομάδα ξανά τα ίδια.

Λογικά είναι θέμα software υπάρχει κάποια άλλη rom να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

A.O.S.P. multilanguage rom: http://www.leeco.re/topic/2327-mtk-x20-aosp-3-in-1-multilingual-gapps-incl-12-march-2017/

 

Stable SuperSU: https://forum.xda-developers.com/apps/supersu/stable-2016-09-01supersu-v2-78-release-t3452703 (flash μέσω TWRP)

 

Πρόγραμμα για γρήγορη επανεκκίνηση ή μεταφορά σε recovery mode: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antaresone.quickrebootpro&hl=el

 

Δοκιμάστε τη ρομ και πείτε μου γιατί περιμένω να το παραλάβω μες στην εβδομάδα....

Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σας.

Όπως έγραψα παραπάνω είχα θέμα με την κάμερα κολλούσε και δεν λειτουργούσε η βασική κάμερα (μόνο για σελφι είχα)

Έκανα factory reser μετά από λίγο τ ίδια. Κατέβασα του Ιταλού και έκανα καθαρή εγκατάσταση μετά από μια βδομάδα περίπου τα ίδια.

Σήμερα έβαλα τη lineage που βρήκα στο xda και εκεί τα ίδια.

 

Τι μπορώ να κάνω.?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σας.

Όπως έγραψα παραπάνω είχα θέμα με την κάμερα κολλούσε και δεν λειτουργούσε η βασική κάμερα (μόνο για σελφι είχα)

Έκανα factory reser μετά από λίγο τ ίδια. Κατέβασα του Ιταλού και έκανα καθαρή εγκατάσταση μετά από μια βδομάδα περίπου τα ίδια.

Σήμερα έβαλα τη lineage που βρήκα στο xda και εκεί τα ίδια.

 

Τι μπορώ να κάνω.?

πήγαινε ρυθμίσεις> εφαρμογές > camera ,> αποθηκευτικός χώρος , και κάνε εκκαθάριση δεδομένων και προσωπικής μνήμης.Επίσης δες στα permissions μήπως έχεις δώσει δικαιώματα σε κάποια εφαρμογή που δημιουργεί conflicts .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H αφαίρεση της σπασμένης οθόνης είναι πανεύκολη.Υπάρχουν βιντεάκια στο youtube.Με ενα πιστολάκι αν ζεστανετε τις ακρες,μια λεπτη σπατουλίτσα και μια σκληρη καρτα το ανοιγετε.Καθαριζετε τις κόλλες και είναι έτοιμο.Τις επόμενες μέρες περιμενω την οθόνη και μια κόλλα.Πιστευω να πανε ολα καλά https://postimg.org/image/55wl8klhr/
Link to comment
Share on other sites

H αφαίρεση της σπασμένης οθόνης είναι πανεύκολη.Υπάρχουν βιντεάκια στο youtube.Με ενα πιστολάκι αν ζεστανετε τις ακρες,μια λεπτη σπατουλίτσα και μια σκληρη καρτα το ανοιγετε.Καθαριζετε τις κόλλες και είναι έτοιμο.Τις επόμενες μέρες περιμενω την οθόνη και μια κόλλα.Πιστευω να πανε ολα καλά https://postimg.org/image/55wl8klhr/

 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Τράβα και εσύ βιντεάκι να έχουμε τη διαδικασία....;)

Link to comment
Share on other sites

Μερικά print screens από την AOSP rom που ανέφερα παραπάνω. Δεν έχει κανένα κατάλοιπο LeEco account και γενικότερα κινεζιες. Πάει μια χαρά. Το θέμα είναι ότι μου δείχνει ως ανώτερη ανάλυση 12 mp στις ρυθμίσεις κάμερας. Θα ενημερώσω για τα λοιπά.. 36dfa0ecaf4b761e4e640c88f6fbfbec.jpg8e97f689481c3be2dd95a8c6e09a1613.jpg31cbfd3cb62ecdbbb7611ffd39fc4412.jpg3bb7d5556833ad11f8c66eff0a2eaa9d.jpgfcdeb9cb72cbd1a7546bbb2acb663384.jpgf5b0baf2a71535f35d51d6ba5c31a589.jpg

e5afdb499da0142c4f5b783ed1d827c5.jpg

4b9576b27d1e24d36be362a8950bad98.jpg

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κάμερα είναι γνωστό πρόβλημα με όλες τις AOSP rom.απλά αγνόησε το.

Στο antutu λογικά θα πρέπει να περνάει τις 100.000. Κάνε ένα τεστ όποτε βρεις χρόνο, και πες μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνο τόσο έβγαλε ενώ ήταν σε λειτουργία πτήσης από εχθές και φορτισμένο με κρύα μπαταρία. Ίσως φταίει ότι δε του έκανα επανεκκίνηση και το ότι έχω εφαρμογές μέσα. Αρχεία αλλά δεν έχω. Άρα δεν ισχύει το 12 που γράφει; 3c12ca51f3573fafbe523a86e20e97ac.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαμηλό σκορ, μου κάνει εντύπωση.σε εμένα με του ιταλού την Rom, δείχνει 95.000.Κάνε επανεκκίνηση με γεμάτη κρύα μπαταρία με χωρίς λειτουργία πτήσης και ανοιχτό Wi-Fi και gps, και άμα δείξει πάλι τόσο λίγο, πέταξε την.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα το κινητό γιατί το είχα πάρει για συγγενή. Θα του πω τι να κάνει και θα σας πω.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγη της σπασμένης οθόνης εγινε μια χαρά.Μακαρι να μη σας χρειαστει ποτέ.Αν συμβεί παντως,τολμήστε το.Στο συγκεκριμενο κινητό είναι πραγματικά εύκολη υπόθεση:)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνο τόσο έβγαλε ενώ ήταν σε λειτουργία πτήσης από εχθές και φορτισμένο με κρύα μπαταρία. Ίσως φταίει ότι δε του έκανα επανεκκίνηση και το ότι έχω εφαρμογές μέσα. Αρχεία αλλά δεν έχω. Άρα δεν ισχύει το 12 που γράφει; 3c12ca51f3573fafbe523a86e20e97ac.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πολυ χαμηλο,συνηθως ειναι ανω των 90000

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο παίκτης!! Βίντεο τράβηξες τελικά; Να μας στείλεις λινκ με τα υλικά που χρειάστηκες.

τραβηξα αλλα με πολλες ατελειες να πω την αληθεια.θα το ανεβασω σε κατι θα βοηθησει

Το βιντεακι. Μια ιδεα θα πάρετε,να ξέρετε εχει επαγγελματικα βιντεο στο youtube

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

τραβηξα αλλα με πολλες ατελειες να πω την αληθεια.θα το ανεβασω σε κατι θα βοηθησει

Το βιντεακι. Μια ιδεα θα πάρετε,να ξέρετε εχει επαγγελματικα βιντεο στο youtube

 

Μπράβο για το βίντεο. Ουσιαστικά κάλυψες όλα τα Leeco. Δεν μας είπες όμως η κόλα ποια είναι και από που την πήρες. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για το βίντεο. Ουσιαστικά κάλυψες όλα τα Leeco. Δεν μας είπες όμως η κόλα ποια είναι και από που την πήρες. ;)

https://www.aliexpress.com/item/2017-50ml-T-8000-Epoxy-Resin-T8000-Multi-Purpose-LED-Phone-Screen-Shell-Repair-Liquid-Glue/32798422459.html?spm=2114.13010708.0.0.yHDKkU

το καταστημα με διαφορες κολλες αυτης της εταιρείας ειναι αυτό https://www.aliexpress.com/store/2208144?spm=2114.12010108.0.0.PZobna δεν το πηρα απο εδω γιατι ηθελα tn και στελνει με Μαλαισία

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια στον αμπαλο .

Πηρα προχτες το κινητο κι εχω ενα θεματακι .

Οι ειδοποιησεις απο καποιες εφαρμογες μετα απο καποιο διαστημα δεν δουλευουν π.χ.flashscore .

Μετα απο restart φτιαχνει και μετα παλι τα ιδια .

Εχει περασμενη την 5.9.020S .

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Περνά τη ρομ του Ιταλού φίλε. Λογικά θα έχεις τη ρομ που παρέλαβες το κινητό.

Νομιζω του Ιταλου εχει περασμενη , bb72 λεει .

Πρεπει να ηταν καποιο θεμα με την μπαταρια , εκλεινε καποιες εφαρμογες .

Τωρα τσεκαρω να δω αν οντως ηταν αυτο .

Ευχαριστω παντως φιλε μου !

 

Υ.Γ. Τελικα ουτε με την μπαταρια δεν λυθηκε , ποια ειναι η καλυτερη ρομ και που την βρισκουμε με οδηγιες ;

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό έχει πρόβλημα στο ακουστικό. Δεν ακούει τίποτα. Έχει αντικαταστήσει κανείς; Ή έχει στείλει για επισκευή στο http://easyservice.gr/;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μια βοηθεια στον αμπαλο .

Πηρα προχτες το κινητο κι εχω ενα θεματακι .

Οι ειδοποιησεις απο καποιες εφαρμογες μετα απο καποιο διαστημα δεν δουλευουν π.χ.flashscore .

Μετα απο restart φτιαχνει και μετα παλι τα ιδια .

Εχει περασμενη την 5.9.020S .

 

Ευχαριστω

 

Δοκίμασε με Nova launcher αλλιώς κατέβασε το Light Flow από play store.

 

Επίσης, δοκίμασε: Πληκτρολόγησε *#*#46360000#*#* και απενεργοποίησε το “Enable background resource control” και κάνε επανεκκίνηση.

Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

[/color]

 

Δοκίμασε με Nova launcher αλλιώς κατέβασε το Light Flow από play store.

 

Επίσης, δοκίμασε: Πληκτρολόγησε *#*#46360000#*#* και απενεργοποίησε το “Enable background resource control” και κάνε επανεκκίνηση.

 

Καλημερα .

Το nova launcher δουλευω.

 

Το τελευταιο απο αυτα που προτεινεις εκανα , ελπιζω να φτιαξει γιατι ειναι εκνευριστικο .

Ειδοποιησεις απο ebay , yahoo mail , flashscore και καποιες αλλες εφαρμογες δουλευουν μονο για λιγο αφου κανω restart το κινητο , μετα τιποτα .

Αφου κανω restart μου ερχονται και οι ειδοποιησεις που δεν ειχα παρει ...

Link to comment
Share on other sites

όταν θα καλέσω για δεύτερη φορά ένα τηλέφωνο μέσα από τις επαφές, μου βγάζει το μήνυμα " Δυστυχώς η εφαρμογή Επαφές έχει σταματήσει" και μου δίνει τις επιλογές ΟΚ και Cancel.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...