Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα συμβιβαζομουν εάν το 64αρι κάνει 480 και το 128αρι 520 ας πούμε. Η το 128αρι και 256gb αν βγει σε τέτοιες εκδόσεις τουλάχιστον.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιλάμε για μια συσκευή top όπως ήταν και πέρυσι το oneplus 3

Όποτε κι εκείνο ήταν top και αυτό θα έχει τα top χαρακτηριστικά, όποτε γιατί να είναι πιο ακριβό;

269 oneplus x

299 oneplus one

339 oneplus two

399 oneplus 3

349 oneplus 3t

499 oneplus 5??????????

Ας ελπίζουμε πως όχι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για μια συσκευή top όπως ήταν και πέρυσι το oneplus 3

Όποτε κι εκείνο ήταν top και αυτό θα έχει τα top χαρακτηριστικά, όποτε γιατί να είναι πιο ακριβό;

269 oneplus x

299 oneplus one

339 oneplus two

399 oneplus 3

349 oneplus 3t

499 oneplus 5??????????

Ας ελπίζουμε πως όχι

 

449-479 one plus 3T 64-128 GB.....

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 499 μπορώ να πω ότι σχεδόν δικαιολογείται, εφόσον δεν κάνει settle πουθενά! Αλλιώς υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές..
Samsung Galaxy S6 edge, iPad mini 2, iPad air.
Link to comment
Share on other sites

είναι βέβαιο ότι ΔΕΝ θα το πάρω :) Θα απολαύσω το 3Τ μου έως ότου βγει το 6 :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

439 ευρώ το 64άρι. :lol:

 

#μπλέξατε_τα_μπούτια_σας

 

Χαχα,έχεις δίκιο....κάτι δεν μου άρεσε στην τιμή του 64αρι.....τα κάναμε μαντάρα!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είναι βέβαιο ότι ΔΕΝ θα το πάρω :) Θα απολαύσω το 3Τ μου έως ότου βγει το 6 :)

 

Μια αύξηση της τιμής θα πρέπει να δικαιολογηθεί και με άλλα χαρακτηριστικά...

Αν είναι ΙΡ68,π.χ μπορεί να το δώσει από 500+ αλλά και πάλι μπαίνει σε άλλα μονοπάτια...

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια εικόνα που μοιάζει με τις παραπάνω...

https://techblog.gr/mobile/oneplus-5-shown-another-leaked-real-life-image-4376/

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προβλέπω την φθηνή έκδοση στα 499 και την πλούσια στα 549.

 

Εκτός αν προσθέσει η βελτιώσει περαιτέρω τα feature της συσκευης(αδιαβροχοποιηση-DAC ήχο-stereo ηχεία και βάλει top κάμερα η τίποτα sapphire η κεραμικό υλικο σαν υλικά κατασκευής) τότε προβλέπω άνετα ένα 600αρι :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προβλέπω την φθηνή έκδοση στα 499 και την πλούσια στα 549.

 

Εκτός αν προσθέσει η βελτιώσει περαιτέρω τα feature της συσκευης(αδιαβροχοποιηση-DAC ήχο-stereo ηχεία και βάλει top κάμερα η τίποτα sapphire η κεραμικό υλικο σαν υλικά κατασκευής) τότε προβλέπω άνετα ένα 600αρι :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τα 650 ευρω παραπανω γι αυτο τον λογο γραφτηκαν σαν υποθεση απο αλλη πηγη. Λογω κεραμικης κατασκευης κυριως.

Και αν προσθεσουμε την συσνεργασια με την DxO για πιθανοτατα καλυτερη καμερα συν την καλυτερη οθονη, δεν ειναι καθολου απιθανο να παει προς τα εκει η τιμη.

 

Εδω που τα λεμε αν προσθεσει ολα τα παραπανω, βαλει 8GB ram, κεραμικη κατασκευη, καλυτερη οθονη, 835 cpu κλπ, δε νομιζω να μπορει να κανει πολλες εκπτωσεις στην τιμη. Απλα θα ειναι λιγο πιο κατω απο τον ανταγωνισμο ο οποιος ηδη θα εχει φτασει στα 650 ευρω (πχ S8) και εκει η εταιρια θα χασει παρα πολυ!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στα 500 θα πρέπει να έχει τέλεια κάμερα και όχι απλά καλύτερη. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο δύσκολο είναι να βάλουν για παράδειγμα την 'κάμερα' του lg g4, μιας και είναι πλέον παλαιά..
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω το λόγο να αλλάξει κάποιος το 3/3τ για το 5 πέρα από το μικρόβιο.Θα πρέπει να είναι εξωπραγματικά καλύτερο για να γίνει αυτό.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω το λόγο να αλλάξει κάποιος το 3/3τ για το 5 πέρα από το μικρόβιο.Θα πρέπει να είναι εξωπραγματικά καλύτερο για να γίνει αυτό.

 

Κάτσε να δούμε τι θα έχει

Η oneplus έχει πολύ μικρό πελατολόγιο.

Νέους πελάτες να αναζητήσει και θα έχει ως στόχο. Όχι πρώην κατόχους του 3t

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

https://techblog.gr/mobile/oneplus-5-keeps-headphone-jack-2862/

Μαλλον θα εχει υποδοχη ακουστικων αλλα σε αλλη θεση.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω το λόγο να αλλάξει κάποιος το 3/3τ για το 5 πέρα από το μικρόβιο.Θα πρέπει να είναι εξωπραγματικά καλύτερο για να γίνει αυτό.

 

Το 3/3Τ ίσως όχι, αλλά από το Oneplus One?? :p

Προσωπικά το περιμένω πως και πως στην "μικρή" έκδοση (μιας και έχω nas drive 5TB στο σπίτι, οπότε και δε με ενδιαφέρει η 128GB)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με το 2 είμαι και το 5 το σκέφτομαι σοβαρά. Ειδικά αν δω πως είναι καλή αναβάθμιση - κυρίως στην κάμερα. Edited by BestMan

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη επίσημη τοποθέτηση από την OP, για χαρακτηριστικά του ΟΡ5:

SnapDragon 835 και βελτιωμένο touch

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη επίσημη τοποθέτηση από την OP, για χαρακτηριστικά του ΟΡ5:

SnapDragon 835 και βελτιωμένο touch

 

Αρα λογικά δεν θα είναι αδιάβροχο.....Παντός θα παίξει από 499€-549€...

Link to comment
Share on other sites

Αρα λογικά δεν θα είναι αδιάβροχο.....Παντός θα παίξει από 499€-549€...

Φαντάζομαι επειδή δεν το αναφέρουν το λες.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι επειδή δεν το αναφέρουν το λες.

 

Το λεω διοτι οταν πρωτοακουσαμε φημες για το 1+5 μςζι με ολα,ειχανε και πιστοποιηση ΙΡ68,εδω καξ μια βδομαδα σχεδον ξερουμε τα παντα για την συσκευη αλλα πουθενα δεν βλεπω να γινεται αναφορα σε αυτο το θεμα....Αρα πιστευω οιτι δυστηχως δεν θα ειναξ αδιαβροχο.....

Link to comment
Share on other sites

Το λεω διοτι οταν πρωτοακουσαμε φημες για το 1+5 μςζι με ολα,ειχανε και πιστοποιηση ΙΡ68,εδω καξ μια βδομαδα σχεδον ξερουμε τα παντα για την συσκευη αλλα πουθενα δεν βλεπω να γινεται αναφορα σε αυτο το θεμα....Αρα πιστευω οιτι δυστηχως δεν θα ειναξ αδιαβροχο.....

Περα από το χθεσινο επίσημο για την συσκευή (Snapdragon 835), τίποτα δεν ξέρουμε άλλο...

πχ για την πίσω κύρια κάμερα έχουν εμφανιστεί "leaks" με όλες τις πιθανές διατάξεις...!

Ας περιμένουμε λοιπον λίγο.-

oneplus-5-prototype.jpg

 

OnePlus-5-concept-design_5.png

 

http://cdn02.androidauthority.net/wp-content/uploads/2017/04/LG-G6-OnePlus-X-840x473.jpeg

 

oneplus-5-leak.jpg

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Οι τρεις τελευταιες φωτο δεν ειναι καν leaks. Photoshop αλλων συσκευων με το σημα της One Plus μπορει να ειναι.

Αντιθετως η πρωτη φωτο πιστευω οτι ειναι πιο κοντα σε αυτο που θα δουμε.

Προσωπικα αν δεν εχει πιστοποιηση IP67-68 δεν ειναι deal breaker για μενα, αρκει να ειναι το κατι παραπανω απο το One Plus 3T ωστε να αξιζει η αγορα του.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Tι ασχολειστε με τα διαφορα leaks και renders;

Θυμαστε τι @@ριες ειχαν βγει και με το 1+3; Μεχρι και με διπλη καμερα ειχαν βγαλει Leaks-renders.

Και καποια που πλησιαζαν το πραγματικο 1+3, ηταν απλα drafts και εδειχναν πολυ πιο ασχημα απο το πραγματικο.

Οταν βγει το κρινουμε.

 

Για κατοχους 1+3/t φυσικα δεν τιθεται θεμα αναβαθμισης, εκτος αν ειναι οντως εξωπραγματικο.

Εγω εχω το "μικρο" 1+3 και ειναι σφαιρατο, με τρομερη οθονη και καλη μπαταρια.

Και τα υπολοιπα φυσικα (πανγρηγορη nand, πανγρηγορη φορτιση, καλος ηχος στα ακουστικα, πανλεπτο)

 

Προσωπικα, πραγματικα το 1+3 μου χτυπησε πολλά sweetspot, το θεωρω τελειο για τη χρηση μου.

 

Ειναι πραγματικα σφαιρατο, για lag ουτε λογος, stutter δεν υπαρχει πουθενα.

Ουτε το s8 δεν παει ετσι (το πηρε ενας φιλος αλλα το ειδα και στο πλαισιο - Αυτοι θα παει 2025 και ακομα ολα τα animations τους θα ειναι τιγκα στο stutter)

 

Για να σκασω το 500-600ρι που θελει το 1+5, τι θα πρεπει να εχει; Δεν γινεται.

Ακομα και πολυ καλυτερη καμερα να εχει και πολυ μεγαλυτερη μπαταρια, δεν αρκουν γιατι ειμαι ηδη πολυ ωραιος.

 

Κατοχοι 1+2, φυσικα, εχουν μεγαλο λογο για αναβαθμιση, και μονο το 810->835 να δεις, φτανει.

 

Το μονο που ζηταω απο την oneplus, ειναι να δωσει camera blobs αμεσα και να μην ξεχασει το 1+3, οπως εκανε με το 1+2 (που ακομα δεν εχει nougat)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...