Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλερα σε ολους

βρηκα κατι που φανηκε ενδιαφερον σαν πρωτη ματια,δεν το πολυ διαβασα γιατι δεν δουλευω με την 20αρα μπαντα αλλα ισως σε καποιους φανει χρησιμο,απο οτι καταλαβα ειναι οδηγος για να ενεργοποιεις απενεργοποιεις μπαντες στο τηλεφωνο...δε ξερω αν δουλευει ,μια ματια εριξα σε καποια σχολια ολο κ ολο,οποιος καιγεται ας ριξει μια ματια ισως ειναι χρησιμο

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά αυτά που αναφέρεις για τις οθόνες δεν προκύπτουν από πουθενά. Από που προκύπτει η υπεροχή της Sharp οθόνης έναντι της Truly? Έχω δει και τις δύο και η Truly είναι σαφώς ανώτερη κατά την γνώμη μου. Άρα δεν υπάρχει αντικειμενική υπεροχή με βάση τεχνικά στοιχεία. Επίσης όλα τα X820 6/64 από την αρχή μέχρι το τέλος είχαν Truly οθόνη.

Η μονη τους διαφορα συμφωνα με το aida64 ειναι στη συχνοτητα σαρωσης. Το sharp ειναι στα 60Hz ενω το truly στα 59. Εγω που εχω και τις δυο η sharp νομιζω δινει λιγο πιο ζωντανο και ζωηρο λευκο.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Η μονη τους διαφορα συμφωνα με το aida64 ειναι στη συχνοτητα σαρωσης. Το sharp ειναι στα 60Hz ενω το truly στα 59. Εγω που εχω και τις δυο η sharp νομιζω δινει λιγο πιο ζωντανο και ζωηρο λευκο.

 

Το δικό μου Χ820 6/64 έχει truly και 60 hz, έτσι λέει το aida64.

Link to comment
Share on other sites

χρηστο (chrisball) να σε ρωτησω

αν περασω την 26ς,λες οτι εχει ρυθμισεις για την μπαταρια,αν εγω δεν πειραξω κατι απο τις ρυθισεις αυτες που εχεις προσθεσει το τηλεφωνο θα λειτουργει στην διαχείριση της μπαταρίας οπως τώρα με την official?γιατι δεν θελω πραγματικα να πειραξω τιποτα ειμαι ικανοποιημενος οπως λειτουργεί τωρα

Link to comment
Share on other sites

χρηστο (chrisball) να σε ρωτησω

αν περασω την 26ς,λες οτι εχει ρυθμισεις για την μπαταρια,αν εγω δεν πειραξω κατι απο τις ρυθισεις αυτες που εχεις προσθεσει το τηλεφωνο θα λειτουργει στην διαχείριση της μπαταρίας οπως τώρα με την official?γιατι δεν θελω πραγματικα να πειραξω τιποτα ειμαι ικανοποιημενος οπως λειτουργεί τωρα

απλα την θελω γιατι δεν μου εχει εμφανισει ota update για 26ς δεμ ξερω γιατι ,περιμενω απο τοτε που την ποσταρες εσυ εδω αλλα οτα δεν εχω παρει ακομα...

 

και να παρει τι στο καλο,ουτε η επισημη leeco την εχει για download στην ιστοτελιδα της σαν τελευταια εμφανιζει την 23ς ,που την βρηκες ορε παιδι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να βαλω τους φακελους των kernel και profiles μεσα στον φακελο του Viper4Android αλλα δεν μπορω να τον βρω στη νεα nougat. Mηπως πρεπει να τον δημιουργησουμε μονοι μας στην sd card και να πεταξουμε τα kernel &profiles μεσα??

Θα μπείς πρώτα στο V4A.

Θα ενεργοποιήσεις το Μaster Power και ποιο κάτω το Convolver.

Θα πατήσεις πρώτα στο Convolver μετα πάνω δεξιά στο IMPULSE RESPONCΕ

Τότε θα δημιουργηθεί ο φάκελος στην SD/Card και θα τον βλέπεις.

Μετά θα κάνεις αντιγραφή/επικόληση και το kernel & profiles.

Τέλος θα πάς πάλι στο V4A και θα βάλεις αυτό που θες.

Δουλεύει καλύτερα μαζί με DOLBY MUSIC ενεργό!;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

απλα την θελω γιατι δεν μου εχει εμφανισει ota update για 26ς δεμ ξερω γιατι ,περιμενω απο τοτε που την ποσταρες εσυ εδω αλλα οτα δεν εχω παρει ακομα...

και να παρει τι στο καλο,ουτε η επισημη leeco την εχει για download στην ιστοτελιδα της σαν τελευταια εμφανιζει την 23ς ,που την βρηκες ορε παιδι?

Είναι DeveloperVersion. Σε κανα δίμηνο θα υπολογίσεις αν έχεις επίσημη επάνω με ΟΤΑ!;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1o Update για την RR+Google_Nougat

 

CHANGELOG

▼ 25/05/2017

 

▪ Update project packages/AKT Profiles with 1.4.5-Beta Profiles

 

▪ Update project packages/priv-app/Settings/Full 100% Greek Translation

 

▪ Update project packages/priv-app/LePref

Greek & Russian Translation

 

▪ Update project packages/priv-app/LePref/

New AKT Profiles 1.4.5-Beta

 

▪ Update project Fingerprint Values

for fast responce

 

 

Φλασάρουμε από TWRP χωρίς κανένα WIPE πριν και μετά. Reboot to system!

 

 

Download Link

https://mega.nz/#!dJUFQTxY!4oH7T4yhs9QE2hIieA6ws8lo21Su_K_KpWkEQqyp_F8

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα μπείς πρώτα στο V4A.

Δουλεύει καλύτερα μαζί με DOLBY MUSIC ενεργό!;)

Dolby Atmos εννοεις??

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικό μου Χ820 6/64 έχει truly και 60 hz, έτσι λέει το aida64.

Το ξανατσεκαρα. Το δικο μου λεει 59. Δεν ξερω μηπως εχει να κανει με την αναλυση. Στα 1440x2560 στα 640 dpi το εχω.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Dolby Atmos εννοεις??

Εμ? Τι άλλο?:p Ανοίγεις DOLBY >Ενεργοποιείς>Επιλέγεις Music.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλησπερα. Ενδιαφερομαι για το x820 και επειδη εχω wind και μενω επαρχια (θεσπρωτια-γιαννενα και κοντα στα συνορα) μπορει καποιος να μου πει σιγουρα αν θα εχω δεδομενα 4g στην κυρια καρτα της wind?

 

μένω Γιαννενα και έχω το Χ822 που είναι ίδιο .η WIND δε φημίζεται για το 4G αλλά πιάνει 4g η 800 μπάντα

Edited by CrisBal
Διπλό ποστάρισμα
Link to comment
Share on other sites

Για την LeMax2 CN-26s Official Developer rom Stable χρειαζεται το firmware update?Υπάρχει διαφορα? Mε την nougat εχει καλυτερη κάμερα?Δοκιμασα την παραπάνω ρομ και ειναι μια χαρα η καμερα απλα λεω μηπως υπαρχει διαφορα γιατι με ενδιαφερει πολυ το θεμα καμερας.
Link to comment
Share on other sites

Για την LeMax2 CN-26s Official Developer rom Stable χρειαζεται το firmware update?Υπάρχει διαφορα? Mε την nougat εχει καλυτερη κάμερα?Δοκιμασα την παραπάνω ρομ και ειναι μια χαρα η καμερα απλα λεω μηπως υπαρχει διαφορα γιατι με ενδιαφερει πολυ το θεμα καμερας.

Η μία είναι EUI με μαμα κάμερα η άλλη με moded camera. Σχεδόν τα ίδια είναι...

Το firmware το βάζεις αν έχεις θέμα με σταθερότητα σήματος και αποσυνδέσεις.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εύγε η καινούρια νουγκατ άριστη και με μικρό ρυθμίσεις παρα πολύ βολικές

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτα χ820 είχαν sharp οθόνη. Όμως υπάρχουν X820 με truly. Στην αρχή όλα είχαν sharp οθόνη και ποιοτικό fp. Στην πορεία και λόγο ζήτησης και αδυναμία ανταπόκρισης εμφανίστηκαν X820 με truly και όχι τόσο καλό fp. Αυτά που πουλιούνται στην αγορά της Ινδίας ονομάστηκαν x822.

 

Επειδή η παραγωγή έχει σταματήσει τώρα ότι κυκλοφορεί είναι stock αρα δύσκολο να βρεις sharp οθόνη σε X820.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

ειμαι απο τους πρωτους (αν οχι ο πρωτος) που πηραν στα χερια τους το X820 και σιγουρα δεν υπαρχει κανενα ποιοτικο fp στα πρωτα X820, η ολη ιστορια ειναι ενα φιασκο για την εταιρια αστο καλυτερα

 

οσο για την "ποιοτικη" sharp οθονη ειναι ενας αλλος μυθος, καμια ανωτερη ποιοτητα για την sharp δεν υπαρχει, απλα οι "μαγκες" της sharp εχουν ανεβασμενη στον θεο τη θερμοκρασια οθονης για να βλεπει αυτος που δε γνωριζει και πολλα και να εντυπωσιαζεται....με αποτελεσμα τα χρωματα να χανουν πολυ και γενικα να υπαρχει μια "θολουρα" σε σχεση με τη truly....αλλωστε αν βαλεις διπλα διπλα τις 2 οθονες θα δεις οτι το λευκο της sharp ειναι πιο μπλε ενω της truly πιο κιτρινο

Edited by Paul64
Link to comment
Share on other sites

ειμαι απο τους πρωτους (αν οχι ο πρωτος) που πηραν στα χερια τους το X820 και σιγουρα δεν υπαρχει κανενα ποιοτικο fp στα πρωτα X820, η ολη ιστορια ειναι ενα φιασκο για την εταιρια αστο καλυτερα

 

οσο για την "ποιοτικη" sharp οθονη ειναι ενας αλλος μυθος, καμια ανωτερη ποιοτητα για την sharp δεν υπαρχει, απλα οι "μαγκες" της sharp εχουν ανεβασμενη στον θεο τη θερμοκρασια οθονης για να βλεπει αυτος που δε γνωριζει και πολλα και να εντυπωσιαζεται....με αποτελεσμα τα χρωματα να χανουν πολυ και γενικα να υπαρχει μια "θολουρα" σε σχεση με τη truly....αλλωστε αν βαλεις διπλα διπλα τις 2 οθονες θα δεις οτι το λευκο της sharp ειναι πιο μπλε ενω της truly πιο κιτρινο

Συμφωνώ απόλυτα !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ξανατσεκαρα. Το δικο μου λεει 59. Δεν ξερω μηπως εχει να κανει με την αναλυση. Στα 1440x2560 στα 640 dpi το εχω.

 

Το δικό μου λέει 1440x2560 αλλά 515 dpi. Πως γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο έχω την αίσθηση πως όλα τα μοντέλα της εταιρείας εκτός από το νεότερο μοντέλο αυτή την στιγμή είναι refurbrished, γιατί καταρχάς είναι πολύ φθηνότερο και πιο εικονομικό να έχεις μόνο μία γραμμή παραγωγής για ένα και μόνο μοντέλο, και όχι πολλές για πολλά μοντέλα, γιατί την εταιρεία δεν θα την σύμφερε αλλιώς, σε τέτοια οικονομική κατάσταση που είναι, ήδη τα πουλούσε σε πάρα πολύ καλές τιμές, αλλά να πέσει τόσο απότομα η τιμή δεν εξηγείται αλλιώς. Επίσης έχουν παρουσιαστεί αρκετά προβλήματα ποιότητας που μόνο σε ένα ανακατασκευασμένο θα πρόκυπταν. Τα κινητά έρχονται πολλές φορές με σημάδια, που σίγουρα δείχνει χρήση. Η εταιρεία είναι σε έναν όμιλο εταιρειών, που για πολύ καιρό ήταν στα πρόθυρα να φαλυρήσει. Μέχρι τις 30 Μαρτίου που ένας νέος επενδυτης επένδυσε 2,2δις χρήματα που σε συνεργασία με τον χρόνο θα βοηθήσουν την εταιρεία να επανακάμψει.. Η εταιρεία και γενικότερα ο όμιλος δεν φαλύρησαν, όχι τουλάχιστον ακόμα, αλλά σκεφτέιτε, πως τόσο καιρό που πραγματικά η εταιρεία ήταν μέσα, έβγαζε ζημιές, σκεφτείτε, πως η εταιρεία παρήγαγε τηλέφωνα εκείνο τον καιρό, πως εσείς αγοράσατε το αγαπημένο σας Leeco(παρατραβηγμένο xD). Είναι πολύ απλή η μία και μοναδική εξήγηση, η εταιρεία ανακατασκεύαζε χρησιμοποιημένα, χαλασμένα τα τηλέφωνα και τα πουλούσε. Όχι αγαπητέ αγοραστή, δεν ήταν stock, ήταν refurbrished. Η εταιρεία κατασκευάζει πολύ λίγα τηλέφωνα, και πάντα υπάρχει πολύ μικρό stock της στην αγορά, αλλά σταθερά, έτσι ώστε να υπάρχει μία μόνιμη ροή.(όταν είχε κάνει μπαμ στις πωλήσεις, έλενχα gearbest, και σε μία φάση δεν είχε stock, για αρκετές μέρες-Le Max 2) Ελένξτε https://www.snapdeal.com/brand/leeco/refurbished-mobiles?sort=plrty . Στην ίδια τιμή το έδινε πριν μερικές βδομάδες ίσως και μήνα, το gearbest. Μόνο που το πουλούσε σαν καινούργιο. Μερικά στοιχεία που με κρατάνε από το να πάρω το Le Max 2 έναντι του Mi5. Να τονίσω πως όλα αυτά είναι η γνώμη μου και αν κάπου έχω κάνει λάθος να με διορθώσετε, συγγνώμη που το κείμενο δεν είναι καλογραμμένο, ελπίζω να βγάλετε νόημα.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Θα μιλήσω για το δικό μου κινητό από το efox Ότι και να είναι ανακατασκευασμένο χρησιμοποιημένο διαλυμένο ανακυκλωμένο είναι μία καταπληκτική συσκευή και αυτό με ενδιαφέρει όλα δουλεύουν τέλεια fingerprint οθόνη κάμερα με την τέλε του Χριστού είμαι πολυ ικανοποιημένος.. τώρα τι με νοιάζει Από που το φέρανε.. δεν είχε ούτε γρατζουνιά και συσκευασία ήταν πολυτελείας Ακόμα και τα Note 7 που λέει

η εταιρεία να πουλήσει ανακατασκευασμένα άνετα θα έπαιρνα ένα αφού θα έχει εγγύηση.. τέλος μπορεί να ήταν και μία πολύ καλή ευκαιρία να πάρεις ένα κτηνακι τηλέφωνο στη μισή τιμή με αυτά τα χαρακτηριστικά οπότε και πάλι συμφέρει:)

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Σοβαρά χωρίς να θέλω να σε θίξω τα πιστεύεις όντως όλα αυτά; :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις οθόνες Έκανα ένα συγκριτικό τεστ δίπλα δίπλα σε διάφορα κινητά η sharp φέρνει πιο πολύ προς τα heawei xiaomi και τα λοιπά με πολύ έντονο λευκό Ενώ η truly Μοιάζει πιο πολύ με Samsung amoled (αν Θέλετε to πιστεύετε )ως προς τα ζεστα χρώματα.
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

 

Το δικό μου λέει 1440x2560 αλλά 515 dpi. Πως γίνεται αυτό?

Αυτό είναι γιατί δεν πειράξες ποτέ το density της οθόνης ούτε την ανάλυση, είναι όπως το πήρες και για εμένα καλά έκανες

Μια φορά είχα αλλάξει στην ζωή μου ανάλυση και density σε ένα zte που είχα και μετά από δύο μήνες γέμισα άσπρα πίξελ,δεν ξέρω αν εφτεξε αυτό αλλά το γεγονός ότι έτυχε την περίοδο που είχα πειράξει την οθόνη μου καρφώθηκε στο μυαλό ότι αυτό έφταιγε, άλλωστε η εταιρεία για να το δίνει με 515 μάλλον αυτό είναι το ιδανικό και τι μπορεί να αντέξει η οθόνη σε σχέση ποιότητας και διάρκειας ζωής

Όπως όλα άλλωστε,κάνε ένα overclock τον επεξεργαστή από τον υπολογιστή σου ή το κινητό,ναι θα ανέβει η απόδοση αλλά θα πέσει το προσδόκιμο ζωής του, αλλιώς η εταιρίες για να σε δελεάσουν θα τα είχαν όλα ανεξέλεγκτα επάνω,για να μην το κάνουν​ είναι γιατί μέχρι εκεί σηκώνει να δουλεύει το κάθε εξάρτημα

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά χωρίς να θέλω να σε θίξω τα πιστεύεις όντως όλα αυτά; :lol:

 

Σοβαρά χωρίς να θέλω να σε θίξω, μία θεωρία είναι μόνο, αλλά χρησιμοποιείς έστω και λίγο τον εγκεφαλό σου; Αν όντως τον χρησιμοποιούσες, είτε θα συμφωνούσες είτε θα χρησιμοποιούσες επιχειρήματα εναντίων μου. Δεν μπορείς έτσι απλά να έρχεσαι και να ακυρώνεις μία θεωρία, αν σε κάτι δεν συμφωνείς, η γενικά δεν συμφωνείς πες το -χρησιμοποίησε και επιχειρήματα- όμως με άλλο τροπο.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά χωρίς να θέλω να σε θίξω,

Παιδιά ηρεμία και όχι ειρωνικά και προσβλητικά σχόλια παρακαλώ γιατί είναι κρίμα να αρχίσουν οι διαγραφές μηνυμάτων και Ban penalties. Όλοι μια παρέα είμαστε και προσπαθούμε για το καλύτερο. Ο καθένας μπορεί να εκφράσει την άποψη το σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ και πάντα με προσοχή. Ευχαριστώ. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...