Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή ποσα refurbished υπάρχουν;;μονο κ μονο εδω στην κοινοτητα τα 829 ειναι αρκετα περισσότερα απο τα 820..δηλαδη τοσα πολλα βγήκαν refurbished που μπορεσαν να πουλήσουν τοσα κομμάτια...εμενα το 829 ηρθ3 ανοιγμένη μεν η συσκευασια αλλα στην εντελεια ολα δουλεύουν γυαλισμενο ολα..με ποια δικαιολογία το επέστρεψαν και το πούλησαν ως refurbished;
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποσα refurbished υπάρχουν;;μονο κ μονο εδω στην κοινοτητα τα 829 ειναι αρκετα περισσότερα απο τα 820..δηλαδη τοσα πολλα βγήκαν refurbished που μπορεσαν να πουλήσουν τοσα κομμάτια...εμενα το 829 ηρθ3 ανοιγμένη μεν η συσκευασια αλλα στην εντελεια ολα δουλεύουν γυαλισμενο ολα..με ποια δικαιολογία το επέστρεψαν και το πούλησαν ως refurbished;

Κι εμένα 829 και τα πάντα λειτουργούν στην εντέλεια και το fingerprint ακαριαίο. Ίσα ίσα που τα 820 έχουν περισσότερο θέμα στο fingerprint έχω την εντύπωση.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ αγορασμενο από geekbuying x829 64/4 σφραγισμένο και στην εν τέλεια

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο...διαβαζοντας τις τρεις πρωτες σελιδες του forum για τα μοντελα που παιζουν Αμερικη το S3 και το LePro 3 δηλαδη... ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FINGERPRINT!!!!

τα link τα εβλα αν θελει καποιος να ρωτησει και αυτος,εγω ειχα στειλει στο support δεν ειχα γραψει στο φορουμ τους

αλλα ναι εχεις δικιο αν κοιταξεις την σελιδα παιζουν μονο αυτα που ειπες πουθενα x829 πραγμα που σημαινει η οτι ποτε δεν ηταν προς πωληση η παει πολυς καιρος πραγμα παραξενο για μοντελο που υποτιθεται προοριζεται για αυτους

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εδώ αγορασμενο από geekbuying x829 64/4 σφραγισμένο και στην εν τέλεια

δηλαδη σου ηρθε με ζελατινα ??? αυτα ειναι ο πρωτος που διαβαζω μετα απο 100 σελιδες σε αυτο και σε ξενα φορουμ!!!

αρα θα εχει και το οτα update γιατι αφου σφραγισμενο δεν θα μπορεσαν να του περασουν την ρομ του κινεζομαγαζου ουτε θα εχει ξεκλειδοτο bootloader

αν οντως ισχυει και εχεις την καλοσυνη ανεβασε την καπου να την εχουμε,λογικα ολοι οι χ829 θα την θελουνε

Link to comment
Share on other sites

Όσοι την ζήτησαν μπορούν να την έχουν. ;)

Εγκατάσταση από το σύστημα σαν απλό apk.

Link

https://mega.nz/#!JpJ3nAKT!htRWKlFc47kC4WAl_E1vDZH6lgcVVVEXtZa-dpREfpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

μπορείς αν σου είναι εύκολο να μας εξηγήσεις εσύ ή κάποιος άλλος ποια από τα τρία TWRP να χρησιμοποιήσουμε? Με το 3.0.2.2 μου έλεγε κάτι με encryption, με το δικό σου LeEco_LE_x2-f2fs_X820_822_TWRP_v1_CRISBAL_GR δεν μου έβγαλε τίποτα και πήρα backup στο κινητό και μετά το αντέγραψα στο computer για να μην πιάνει χώρο. Αν είναι εύκολο να το ξεκαθαρίσουμε μια και καλή για εμάς του πιο "χαζούς". Ένα μεγάλο ευχαριστώ και από μένα για ότι έχεις κάνει και κάνεις ακόμα. Είσαι και ο λόγος που πήρα και το κινητό με τέτοια υποστήριξη που έχει από μέρους σου.
Έχεις δίκιο, εκεί είναι το πρόβλημα: πέρασα τη LeEco_LE_x2-f2fs_X820_822_TWRP_v1_CRISBAL_GR.zip και το αρχείο εμφανίζεται κανονικά. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

ΥΓ Chris, μήπως πρέπει να αφαιρεθούν οι άλλες εκδόσεις TWRP από τον οδηγό;

Edited by MaxH
Link to comment
Share on other sites

Όσοι την ζήτησαν μπορούν να την έχουν. ;)

Εγκατάσταση από το σύστημα σαν απλό apk.

Link

https://mega.nz/#!JpJ3nAKT!htRWKlFc47kC4WAl_E1vDZH6lgcVVVEXtZa-dpREfpg

 

Δωσε μας και το link για τη Nougat:rolleyes:

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, εκεί είναι το πρόβλημα: πέρασα τη LeEco_LE_x2-f2fs_X820_822_TWRP_v1_CRISBAL_GR.zip και το αρχείο εμφανίζεται κανονικά. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

ΥΓ Chris, μήπως πρέπει να αφαιρεθούν οι άλλες εκδόσεις TWRP από τον οδηγό;

 

Όχι γιατί αυτές είναι όι επίσημες που δουλεύουν σέ όλα τα max2 εκτός από μερικά χ829 .

Ετοιμάζεται και το τελευταίο επίσημο 3.1.1.-0 x2

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξαναφλάσαρα το TWRP 3.0.2.1 έχοντας περάσει την επίσημη 19s και αφού έκανα WIPE data, cache, system, dalvik, στο Reboot μου ζητάει κωδικό για να αποκωδικοποιήσει τα δεδομένα (decrypt data)

 

Τί κάνω;

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

-Tempered glass: αφου δοκίμασα αυτό της remax απο banggood και το πρώτο σε orders από aliexpress, διαπίστωσα ότι το κινητό χρειάζεται όντως ενα καλό τζαμάκι, λογω έλειψης gorilla glass. Της remax ηταν αξιοπρεπες, απλα δεν το είχα βάλει σωστά και την πάτησα (5Ε). Του aliexpress ήταν απλό τυπικό τζαμάκι, πολύ κατώτερης ποιοτητας (2,5Ε). Εφόσον θέλω να βάλω και vr συντομα και παρήγγειλα εκείνο το VR3 glass της Blitzwolf, θεώρησα ότι πρέπει να έχω το καλύτερο δυνατό, οπότε μετά από τις παραινέσεις και εδω μέσα, κατέληξα σε εκείνο της Ace.uk από Αγγλία (8Ε+3 μεταφορικά). Είναι πολύ καλό και γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος,το προτείνω. Νομίζω και η έλλειψη gorilla glass του κινητού κάνει επιτακτικη την ανάγκη καλής προστασίας. Και βέλτιστης εμφάνισης φυσικά, με τόσο μεγάλη και καλή οθόνη.

 

-Tempered glass κάμερας: Όλο και όλο ένας πωλητής το παρέχει από aliexpress. Πιο πολύ σα μεμβράνη είναι. Δεν μου άρεσε καθόλου και το έβγαλα τελικά. Σε όσους έχουν εκείνη τη σκληρή αντικραδασμική θήκη που πρότεινα παλιότερα και κάνει γυρω 4,5Ε θα είναι κομπλέ, εφόσον δεν προεξέχει και προστατεύεται. Αν το έχετε με την απλή θήκη ζελατίνας που έχει το κουρί ή και σκέτο, τότε ναι θα την πρότεινα.

 

-Καλώδιο: Θα πρότεινα της blitzwolf από banggod, εφόσον το αυθεντικό τα έφτυσε ήδη. Ευτυχώς είχα προνοήσει και το είχα πάρει νωρίτερα, για καλύτερη ποιότητα.

 

-4G (Θεσσαλονίκη): σε cosmote-whats up έχω 90-95$ κάλυψη σε 4g στην Θεσσαλονίκη. Όταν το χάνει (πχ ασανσερ ή κλειστό κτίριο)και γυρνάει σε 3G, αν μείνω για λίγο σταθερός σε σημείο και ανοικτό χώρο ή κοντά σε παράθυρο, το ξαναβρίσκει. Το ίδιο και σε vodafone, με τη vodafone αλλου να πιάνει καλύτερα και αλλού χειρότερα όπως είναι φυσικό. Το αντίστοιχο και σε κλειστούς χωρους με τις 2 εταιριες, η μια να μου δινει 4g και η άλλη καθόλου. Μια χαρά είναι, είμαι πολύ ικανοποιημένος

 

Γενικό σχόλιο: το κινητό για τα λεφτά του, το φθηνό ειδικά δε (χ829 4/64) τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Σιγουρα θα ήθελα λίγο μεγαλύτερη μπαταρία και δυνατότητα επεκτασης sd αλλά συμβιβάζομαι με τα άλλα υπερ του. Σε συνδυασμο και με την όλη φιλοσοφία να μην παίρνω κάτι πάνω από 200Ε, ειδικά δε από Κίνα, για να το αντικαταστήσω και γρήγορα σε περίπτωση απώλειας-βλάβης,είναι το καλύτερο VFM που θα μπορούσα να έχω. Αλλιώς πας σε leeco le pro3 με μικρότερη οθόνη και λίγο ψηλότερη τιμή και όλα τα άλλα υπερ ή σε κανα xiaomi note 4 global για πιο φθηνο,μεγαλύτερη μπαταρία επίσης και 800μπαντα. Νομίζω αυτά παίζουν από καλύτερες επιλογές τη περίοδο αυτή.

Θέμα με fingerprint δεν είχα ή αν είχα έφταιγε είτε το ακτ (battery profiles) είτε το firmware είτε το background resources. Αλλά με τις κατάλληλες προτάσεις που ήδη ειπώθηκαν εδώ μέσα, είμαι σχεδόν 10/10. Θα πω 9,5/10 ευστοχία για να είμαι μέσα.

Αν διαπιστώσετε ότι έχετε refurbished ή πρόβλημα άλυτο σε fingeprint, άμεσα μήνυμα ή και dispute στο μαγαζί που το πήρατε για ευκαταφρόνητο partial refund ή και επιστροφή. Θα πρότεινα το πρώτο, άλλα όπως αγαπάει κανείς. Το ίδιο φυσικά και σε τυχόν screen flickering που διαπιστώσετε.

 

Παράκληση: Cris ξέρω ότι δουλεύεις πολλές ρομ ταυτοχρονα και σε ζητάνε και ''δανεικό'' στο νημα του le pro 3 :P, αλλά κατά το δυνατόν της 23s google rom και τη 23s CN μη τις αφήσετε χωρίς περαιτέρω υποστήριξη. Προσφέρουν all around σταθερότητα και μέχρι να βγει, αν βγει , επίσημη nougat από εταιρία, καλύτερα θα ήταν να έχουμε ως βάση αυτές για τώρα. Δεν γνωρίζω αν θα γίνει και μεταπήδηση της google rom σε 26s τίποτα. Αναμένουμε μαζί με τα υπόλοιπα όποια καλούδια :)

 

Βάλε και κανένα link για τα Tempered glass.

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το 820 και από την αρχή είμαι με την μαμά ROM στα αγγλικα. Εχθές έλαβα αυτόματα την τελευταία αναβάθμιση 26s. Το πρόβλημα είναι πως από τότε κάθε λίγο μου εμφανίζει το μύνημα "sorry Google play services has stopped. Reported this issue now." Μπορείς κάποιος να βοηθήσει? Κάθε 1 λεπτό μου το εμφανίζει. Μέχρι τώρα δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα με την συσκευή.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα link τα εβλα αν θελει καποιος να ρωτησει και αυτος,εγω ειχα στειλει στο support δεν ειχα γραψει στο φορουμ τους

αλλα ναι εχεις δικιο αν κοιταξεις την σελιδα παιζουν μονο αυτα που ειπες πουθενα x829 πραγμα που σημαινει η οτι ποτε δεν ηταν προς πωληση η παει πολυς καιρος πραγμα παραξενο για μοντελο που υποτιθεται προοριζεται για αυτους

Μην τρελαινεσαι με το 829....ουτε το x820 υπαρχει Αμερικη οποτε.....κι αυτο απ τον ουρανο επεσε??? Φανταζομαι οπως ηρθε εδω το "αμερικανικο" 829 με το ιδιο σκεπτικο και λογικη θα ειχε παει το "ευρωπαικο" 820 στο Αμερικα. Ολα φαντασματα ειναι??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαινεσαι με το 829....ουτε το x820 υπαρχει Αμερικη οποτε.....κι αυτο απ τον ουρανο επεσε??? Φανταζομαι οπως ηρθε εδω το "αμερικανικο" 829 με το ιδιο σκεπτικο και λογικη θα ειχε παει το "ευρωπαικο" 820 στο Αμερικα. Ολα φαντασματα ειναι??
το χ820 όμως το αναγνωρίζει η επίσημη αντιπροσωπεία της Αμερικής το χ820 είναι το επίσημο Κινέζικο μοντέλο στο κινέζικο site το χ822 το αναγνωρίζουν και το κινεζικό και το επίσημο αμερικανικό και ινδικό site

Το χ829 όμως μου απάντησαν λες και δεν το παρήγαγαν ποτέ, καμία επίσημη αντιπροσωπεία δεν μου είπε ναι υπάρχει... τέλος πάντων δεν το δίνω συνέχεια γιατί θα κουραστούν όλοι νομίζω πιο αναλυτικά δεν μπορούσα να τα γράψω

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξαναφλάσαρα το TWRP 3.0.2.1 έχοντας περάσει την επίσημη 19s και αφού έκανα WIPE data, cache, system, dalvik, στο Reboot μου ζητάει κωδικό για να αποκωδικοποιήσει τα δεδομένα (decrypt data)

 

Τί κάνω;

 

Ευτυχώς υπάρχει η X829 fastboot έκδοση της ROM για το Χ829, την φλάσαρα, πέρασα και την stock recovery, κι όλα καλά...

 

Αλλά από περιέργεια μετά ξαναπέρασα την TWRP και πάλι μου έβγαλε μήνυμα "decrypt data" με το καλημέρα...πού οφείλεται αυτό;

Ξανά stock recovery λοιπόν, έκανα κι ένα factory reset μέσα από τις Ρυθμίσεις κι είμαστε πάλι στο μηδέν (το δαχτυλικό δεν λειτουργεί και πάλι)

 

Με την ROM που είχα από Banggood όμως, αρχικά, όταν πήγαινα στο μενού "Factory Reset", μου έβγαζε επιλογή αν θέλω να σβήσω και την εσωτερική μνήμη/αποθηκευτικό χώρο...

...με την ΡΟΜ που κατέβασα από εδώ και πέρασα από το fastboot ΔΕΝ μου δίνει την ίδια επιλογή...το factory reset σβήνει - χωρίς δυνατότητα επιλογής ή εξαίρεσης - ΚΑΙ τον αποθηκευτικό χώρο...

 

Και οι δύο είναι 16s

 

Το ίδια παρατήρησα στην επίσημη Indian 19s που είχα δοκιμάσει για λίγο...

 

...να ήταν επιλογη διαθέσιμη μόνο στην πειραγμένη ROM που βάζει το Banggood;;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και κανένα link για τα Tempered glass.

 

1. Remax: https://www.banggood.com/Remax-2_5D-Arc-edge-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1068269.html?rmmds=search

solt out λεει, αλλά το έχει και ebay

 

2. Από aliexpress πρώτο σε orders: https://www.aliexpress.com/item/0-26mm-Ultra-Thin-9H-0-25D-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Letv-One-S/32556318767.html

 

3. Ace.uk: http://www.ebay.com/itm/381813236944?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

-------------------------

Παρεμπιπτόντως το banggood έχει προσφορά το καλώδιο type c για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Παρήγγειλα και αντάπτορες type c to 3.5 mm για ακουστικά. Αν δεν λένε letv πάνω και συγκεκριμένα για le max 2 συμβατότητα, μην τους πάρετε,γιατί εγώ έτσι τη πάτησα παίρνωντας τους φθηνούς. Παρήγγειλα 2 από alliexpress από διαφορετικούς πωλειτές, θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρέλαβα απο το tomtop το χ829 4/64 είχε ταινιες στα πλαγια και το κινητο μπρος πισω ζελατινα.
Link to comment
Share on other sites

[/color]

δηλαδη σου ηρθε με ζελατινα ??? αυτα ειναι ο πρωτος που διαβαζω μετα απο 100 σελιδες σε αυτο και σε ξενα φορουμ!!!

αρα θα εχει και το οτα update γιατι αφου σφραγισμενο δεν θα μπορεσαν να του περασουν την ρομ του κινεζομαγαζου ουτε θα εχει ξεκλειδοτο bootloader

αν οντως ισχυει και εχεις την καλοσυνη ανεβασε την καπου να την εχουμε,λογικα ολοι οι χ829 θα την θελουνε

 

Δεν έχω ιντερνετ σπίτι, πόσο μάλλον για upload 15gb

Το bootloader ηταν κλειδωμένο και ήταν περασμένη η 16ς

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενδιαφερομαι για το x820 και επειδη εχω wind και μενω επαρχια (θεσπρωτια-γιαννενα και κοντα στα συνορα) μπορει καποιος να μου πει σιγουρα αν θα εχω δεδομενα 4g στην κυρια καρτα της wind?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιντερνετ σπίτι, πόσο μάλλον για upload 15gb

Το bootloader ηταν κλειδωμένο και ήταν περασμένη η 16ς

 

Πολύ περίεργο πάντως γιατί προχθές μου απάντησε το geekbuying που από εκεί είπες αγόρασες η και εσύ ότιμόνη ρομ που έχουν στα τηλέφωνα τους δεν είναι official και δεν έχει ota :)))) μου δώσανε και το λινκ να την κατεβάσω αν θελω ,ας στο κάνω και ένα copy past το λινκ που μου στειλανε να μην με πάρεις και για φαντασιόπληκτο

http://blog.geekbuying.com/2017/03/letv-leeco-le-max-2-x829-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-android-6-0-smartphone-firmware-adding-language-software

Edited by Relin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενδιαφερομαι για το x820 και επειδη εχω wind και μενω επαρχια (θεσπρωτια-γιαννενα και κοντα στα συνορα) μπορει καποιος να μου πει σιγουρα αν θα εχω δεδομενα 4g στην κυρια καρτα της wind?

 

Αν πάρεις το χ820 θα έχεις λογικά

 

Πολύ περίεργο πάντως γιατί προχθές μου απάντησε το geekbuying που από εκεί είπες αγόρασες η και εσύ ότιμόνη ρομ που έχουν στα τηλέφωνα τους δεν είναι official και δεν έχει ota :)))) μου δώσανε και το λινκ να την κατεβάσω αν θελω ,ας στο κάνω και ένα copy past το λινκ που μου στειλανε να μην με πάρεις και για φαντασιόπληκτο

http://blog.geekbuying.com/2017/03/letv-leeco-le-max-2-x829-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-android-6-0-smartphone-firmware-adding-language-software

 

Δεν ξέρω να σου πω, την άλλαξα πάντως από την πρώτη μέρα που το πήρα στα χέρια μου.

Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Λινκ απ το τυπε c να το παρω τωρα :)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

 

 

UPDATE:

https://m.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-BW-TC5-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-3_33ft1m-With-Magic-Tape-Strap-p-1144832.html?rmmds=search

Edited by maglin
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...