Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κύριοι καλησπέρα σας,

Μια ερώτηση- ενημέρωση από μένα.

Μετά την αναβάθμιση σε νούγκατ δεν δουλεύει στην οθόνη edge η πυξίδα.Όσες φορές κιαν έκανα βαθμονόμιση τίποτα!!

Το έκανα και μέσα απο το μενού και πάλι δεν έφτιαξε. Τελικά πήρα την σάμσουγκ ελλάς, μου έιπαν θα το κάνουμε με απομακρισμένη βοήθεια, αλλά όταν με πήρε κάποιος τηλ. μου είπε ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι και ότι φτάει το widget και όχι το τηλέφωνο.Τέλος μου είπε ότι θα το αναλάβει το θέμα η μητρική εταιρεία της σάμσουγκ (Κορέα;) μάλλον με κάποια αναβάθμιση.

Το έχει δει κανένας άλλος απο σας αυτό;;

Πάτησε *#0*# και θα σου ανοίξει το service menu. Εκεί πάτησε το "sensor" και προς τα κάτω έχει και επιλογή που λέει "magnetic sensor" και ένα κύκλο με μια ακτίνα μέσα του με ένα νούμερο. Ένα η πυξίδα είναι βαθμονομημένη θα πρέπει να είναι όπως στην φωτο που σου βάζω. Έαν δεν είναι θα πρέπει να κάνεις την κλασσική κίνηση με το οχταρι και μετά θα γίνει έτσι. Έαν σου γίνεται αυτό σε κάθε reboot έχει πρόβλημα η πυξίδα και πας για εγγύηση.

ab0707057dae105a35d7a0f3129b1e94.jpgc912972f016127a3d04b9841e4bdb8c6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οσοι έχετε μειωμένη αυτονομία μετά το τελευταίο update απενεργοποιηστε την επιλογή σάρωση wifi ( αν την είχατε απενεργοποιημενη) γιατί ενεργοποιηθηκε μόνη της. Google rules :mad: :mad: :mad: 7407d360f2a188030609a8d0b394b730.jpg Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Ε πως θα σε ελέγχει για να δει που ακριβώς είσαι; Το να ανοίγει τα μικρόφωνα δεν πιάνει πάντα. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Να κάνω μια ερώτηση γιατί έχω παλαβώσει;

Είχα την αγγλική ρομ και έβαλα ελληνική cosmote για να έχω τις κλήσεις μέσω WiFi καθώς θα ερχόμουν στο χωριό για ένα μήνα και δεν έχω σήμα καλο. Από τότε δεν δουλεύει η ταχεία φόρτιση και γενικά το κινητό αργεί να φορτισει. Όλη μέρα στην πρίζα και ανεβαίνει μόνο 30%.

Έκανα hard reset αλλα το αποτέλεσμα το ίσιο.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Να κάνω μια ερώτηση γιατί έχω παλαβώσει;

Είχα την αγγλική ρομ και έβαλα ελληνική cosmote για να έχω τις κλήσεις μέσω WiFi καθώς θα ερχόμουν στο χωριό για ένα μήνα και δεν έχω σήμα καλο. Από τότε δεν δουλεύει η ταχεία φόρτιση και γενικά το κινητό αργεί να φορτισει. Όλη μέρα στην πρίζα και ανεβαίνει μόνο 30%.

Έκανα hard reset αλλα το αποτέλεσμα το ίσιο.

Μήπως φταίει ο φορτιστής? Δοκιμασε τον σε αλλο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω επανεκκίνηση μια φορά την ημέρα περίπου και μου ζητάει pin προέρχομαι πρόσφατα απο αλλαγή πλακέτας συμβαίνει σε κανέναν άλλον? περιμένω το τελευταίο update μπας και διορθωθεί όπως έχω ξαναπεί οι χαμένες κλήσεις έπαψαν να υπάρχουν και είμαι μια χαρά στο θέμα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω επανεκκίνηση μια φορά την ημέρα περίπου και μου ζητάει pin προέρχομαι πρόσφατα απο αλλαγή πλακέτας συμβαίνει σε κανέναν άλλον? περιμένω το τελευταίο update μπας και διορθωθεί όπως έχω ξαναπεί οι χαμένες κλήσεις έπαψαν να υπάρχουν και είμαι μια χαρά στο θέμα αυτό.

Εμενα που μου ειχαν αλλαξει πλακετα ως τωρα λειτουργει παρα πολυ καλα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα κάτοχος και εγώ από σήμερα, πρώτη με samsung android

Έχω κάποιες απορίες σε βασικές λειτουργίες, αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

 

- η οθόνη δεν ενεργοποιείται με ειδοποιήσεις π.χ gmail ενεργοποιείτε μόνο το led

 

- έχοντας widget σέ κάποια οθόνη ρόλοι ή ρόλοι καιρό πατώντας πάνω δεν μπαίνει στο ρολόι να ρυθμίσω π.χ. ξυπνητήρι , μπαίνει μόνο στον καιρό.

- τα πλήκτρα δεξιά αριστερά από το κεντρικό ρυθμίζονται για το πόση ώρα θα είναι φωτισμένα ή ρυθμίζονται από κάποιο αισθητήρα;

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μενα το μικρο update, Πολωνικη συσκευη με Πολωνικο firmware. Ενω στο τηλεφωνο ειναι 183.36mb (περιπου), στο Smart Switch ειναι 222.20mb (θα ανεβασω και εικονες σε λιγο). Οποτε περιμενω να κατεβει μεσω smart switch, να γινει απο'κει.

 

Edit: Όλα κομπλέ, και όλα μια χαρά μετά το update. Βλέπουμε τις επόμενες μέρες για περαιτέρω.

 

803d36e862bc977ff0b612c722dae4a7.jpg

 

710ea067d30871938aafe2d6d1f53c39.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Σκεφτομαι να κανω την εξης αγορά

http://www.iphonego.gr/main/index.php?route=product/product&product_id=159907

 

Εχεις κανεις αλλος εμπερια με το Dual Sim στο s7 edge?

 

Η ερωτηση μου

Το λογισμικο ειναι το ιδιο με το κανονικο

Αν θελω να βαλω καμια Custom Rom

Η Διαδικασια ειναι ιδια? Και μπορω κανονικα να χρησιμοποισω τις ΡΟΜ του κανονικου S7 Edge η υπαρχουν αλλεσ ΡΟΜ για την εκδοση για 2 αριθμους κινητων?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτήσω κάτι παρατηρώ ενώ βγάζω την αυτόματη φωτεινότητα μικρές αλλαγές όταν αλλάζω δωμάτιο συμβαίνει και σε άλλους;
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω κ εγω αναβάθμιση για ελληνικό σήμερα το πρωί κ το μονο που παρατηρω είναι ενα εφε στο ξεκλείδωμα +ασφάλεια google Απριλίου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή δεν βλέπω αυτό το εφέ μπορείς να μου πεις πως είναι;;;;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω αυτό το εφέ μπορείς να μου πεις πως είναι;;;;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε λίγο σαν ....... αλά iphone.

Ξεκλειδώνοντας είναι σαν να κάνει ένα zoom out η οθόνη....

Link to comment
Share on other sites

Έγινε λίγο σαν ....... αλά iphone.

Ξεκλειδώνοντας είναι σαν να κάνει ένα zoom out η οθόνη....

Το οποίο παρεμπιπτόντως με εκνευρίζει κ η μονη λύση για να φύγει είναι από τις ρυθμίσεις προγραμματιστη. Το έχω κατεβάσει στο 0,5 βέβαια και κάπως παλευεται. :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει ο φορτιστής? Δοκιμασε τον σε αλλο τηλέφωνο.

Φυσικά... Αγόρασα και νέο φορτιστή με νέο καλώδιο ταχείας φόρτισης αλλά πάλι το ίδιο...

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας την προηγούμενη BTU περασμένη DQB3 , είχα βάλει νεωτερο apk για συλλογη που υπαρχει το γνωστο προβλημα με το ρολλαρισμα ,apk για AOD απο S8,apk για weather widget S8 και γενικά το ρολλαρισμα ήταν άψογο....

 

Έβαλα το update Απριλίου OTA και πλέον δεν μπορούσα να περάσω κανένα apk με οποιοδήποτε trick και να εψαξα (Δεν υπάρχει λύση απ ότι διάβασα στο xda)...τα transition effect όλα με σπασιματα...

 

Επιχείρησα και ξαναπεράσα ολο το firmware μεσω odin....η κατάσταση βελτιώθηκε αισθητά...αλλα το πρόβλημα με την συλλογή παρέμενε και πάλι δεν μπορούσα να περάσω νεώτερη έκδοση της....

 

Έτσι γύρισα ξανα στην DQB3 και μέσω του Package disable pro απενεργοποιήσα το update...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε *#0*# και θα σου ανοίξει το service menu. Εκεί πάτησε το "sensor" και προς τα κάτω έχει και επιλογή που λέει "magnetic sensor" και ένα κύκλο με μια ακτίνα μέσα του με ένα νούμερο. Ένα η πυξίδα είναι βαθμονομημένη θα πρέπει να είναι όπως στην φωτο που σου βάζω. Έαν δεν είναι θα πρέπει να κάνεις την κλασσική κίνηση με το οχταρι και μετά θα γίνει έτσι. Έαν σου γίνεται αυτό σε κάθε reboot έχει πρόβλημα η πυξίδα και πας για εγγύηση.

ab0707057dae105a35d7a0f3129b1e94.jpgc912972f016127a3d04b9841e4bdb8c6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το είχα κάνει όπως γράφω και στο μην. μου (μεσα από το μενού) Εκεί έγινε μπλε και ο αριθμός 3. Το έκανα βαθμονόμηση και στους χάρτες, οι οποίοι δουλεύουν σωστά, όπως και οι εφαρμογές πυξίδας που κατέβασα απο το μάρκετ και το earth app το ίδιο.

Η εφαρμογή στην edge οθόνη όταν γυρίζω το τηλ. αλλάζει στο κέντρο που γράφει Βορά Νότο Αν. και Δύση, αλλά όχι και οι μοίρες.

Γράφει για παράδειγμα N 158o ή NE 158ο δηλαδή Βοράς ή Βόριοανατολικά 158ο. Στο κύκλο όμως οι γραμμές με τα N-E-S-W και τα βελάκια παραμένουν στα ίδια σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια μετά την αναβάθμιση έχει κοληση στο logo και δεν ανοίγει τι μπορώ να κάνω γιατί ζεσταίνεται παρά πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Να κάνω μια ερώτηση γιατί έχω παλαβώσει;

Είχα την αγγλική ρομ και έβαλα ελληνική cosmote για να έχω τις κλήσεις μέσω WiFi καθώς θα ερχόμουν στο χωριό για ένα μήνα και δεν έχω σήμα καλο. Από τότε δεν δουλεύει η ταχεία φόρτιση και γενικά το κινητό αργεί να φορτισει. Όλη μέρα στην πρίζα και ανεβαίνει μόνο 30%.

Έκανα hard reset αλλα το αποτέλεσμα το ίσιο.

Το ίδιο πρόβλημα είχα κ εγώ αργούσε πολύ να φορτίσει αλλά ήταν γιατί δεν έβγαζα το φορτιστή από την πρίζα καθόλου τον είχα συνέχεια στο ρεύμα κανονικά με το που το φορτίζεις πρέπει να βγαίνει από την πρίζα έτσι λύθηκε το πρόβλημα μου! Την ταχεία φόρτιση δεν την βρίσκεις η δεν μπαίνει σε λειτουργία?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσοι έχετε μειωμένη αυτονομία μετά το τελευταίο update απενεργοποιηστε την επιλογή σάρωση wifi ( αν την είχατε απενεργοποιημενη) γιατί ενεργοποιηθηκε μόνη της. Google rules :mad: :mad: :mad: 7407d360f2a188030609a8d0b394b730.jpg

Το απενεργοποίησα αλλά τώρα όμως που πάω για να το ξαναβρώ δεν μου το βγάζει:blink: δεν μπορώ να το ξαναβρώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις και γράψε εκεί που είναι ο << μεγεθυντικός φακός >> - βελτίωση ακρίβειας - και θα σε πάει αμέσως εκεί.
Link to comment
Share on other sites

για όποιον θέλει βοηθητική εφαρμογή για screenshots,gif από s8...για edge panel

την έβαλα και λειτουργεί...

 

https://www.sammobile.com/2017/05/03/galaxy-s8-tip-capture-custom-screenshots-and-gifs-using-the-smart-select-edge-panel/

 

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/smart-select-2/smart-select-2-1-0-42-release/smart-select-1-0-42-android-apk-download/download/

 

03fa9a88b6f31259ac28ca453f2988ab.jpg

 

 

Και η τελευταία έκδοση του Internet Browser δουλεύει εξαιρετικα και με ωραία προσθηκη αριστερά για ευκολία...

 

 

 

 

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-internet-for-android/samsung-internet-for-android-5-4-20-5-release/samsung-internet-5-4-20-5-android-apk-download/

 

 

4f9cfba3bd190497947743500cf2c545.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια μετά την αναβάθμιση έχει κοληση στο logo και δεν ανοίγει τι μπορώ να κάνω γιατί ζεσταίνεται παρά πολυ

 

Κρατα πατημενο το power button μεχρι να κανει restart.

Λογικα θα στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το wifi του σπιτιού μου.

όταν η συσκευή είναι σε κατάσταση αδράνειας το wifi απενεργοποιείται και ενεργοποιείται ξανά όταν ανοίγω την οθόνη.

 

Ναι, το έχω να διατηρείται ΠΑΝΤΑ ενεργό στις σύνθετες ρυθμίσεις του wifi της συσκευές.

 

Σε άλλα wifi, πχ στη δουλειά μου, δεν απενεργοποιείται.

Έχω διαβάσει παρόμοια προλήματα και σε άλλες συσκευές.

 

Σκέφτομαι ότι κάτι πρέπει να φταίει με κάποια ρύθμιση στο router της cosmote που έχω.

 

Έχετε καμία ιδέα?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Να κάνω μια ερώτηση γιατί έχω παλαβώσει;

Είχα την αγγλική ρομ και έβαλα ελληνική cosmote για να έχω τις κλήσεις μέσω WiFi καθώς θα ερχόμουν στο χωριό για ένα μήνα και δεν έχω σήμα καλο. Από τότε δεν δουλεύει η ταχεία φόρτιση και γενικά το κινητό αργεί να φορτισει. Όλη μέρα στην πρίζα και ανεβαίνει μόνο 30%.

Έκανα hard reset αλλα το αποτέλεσμα το ίσιο.

Άλλαξε το καλώδιο του φορτιστή. Το ίδιο είχα πάθει και εγώ. Τα υπόλοιπα είναι σύμπτωση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλαξε το καλώδιο του φορτιστή. Το ίδιο είχα πάθει και εγώ. Τα υπόλοιπα είναι σύμπτωση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγνώμη μετά είδα ότι αγόρασες καινούργιο καλώδιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...