Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cris καλησπέρα μήπως είναι εύκολο κανένα zipακι για αλλαγή γραμματοσειράς που είχε στις πρώτες tele?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω τελε 23s40 και δεν μου βγάζει στην εφαρμογή ota άλλο update.. τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ

 

Καθαρισμός αρχείου ΟΤΑ από την εφαρμογή τι μεσαίο κάτω κοίτα πίσω έχω και φώτο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris καλησπέρα μήπως είναι εύκολο κανένα zipακι για αλλαγή γραμματοσειράς που είχε στις πρώτες tele?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μεθαύριο το πρωί

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καθαρισμός αρχείου ΟΤΑ από την εφαρμογή τι μεσαίο κάτω κοίτα πίσω έχω και φώτο.

 

Το βρήκα το φώτο αλλά σε μένα δεν έχει αυτές τις επιλογές στα γερμανικα που είναι για καθάρισμα.. Μήπως δεν τα χωράει το παράθυρo λόγω ανάλυσης?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα το φώτο αλλά σε μένα δεν έχει αυτές τις επιλογές στα γερμανικα που είναι για καθάρισμα.. Μήπως δεν τα χωράει το παράθυρo λόγω ανάλυσης?

 

Βάλτο στα Ελληνικά. Τι σχέση έχει η ανάλυση? Γύρνα το στο πλάι αν δεν χωράει στο παράθυρο! :p

Αλλιώς πήγαινε με Root Explorer στον φάκελο ΟΤΑ και Σβήσε το αρχείο conf χειροκίνητα αλλά δεν θυμάμαι τώρα ποιο ακριβώς είναι. Δοκίμασε...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο στα Ελληνικά. Τι σχέση έχει η ανάλυση? Γύρνα το στο πλάι αν δεν χωράει στο παράθυρο! :p

Αλλιώς πήγαινε με Root Explorer στον φάκελο ΟΤΑ και Σβήσε το αρχείο conf χειροκίνητα αλλά δεν θυμάμαι τώρα ποιο ακριβώς είναι. Δοκίμασε...

 

Ελληνικό μενού έχω.. ούτε πλάι ούτε ίσια θα δοκιμάσω το Root Explorer

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ειδοποιήσεις φτιάξανε μετά από restart αλλά δεν κράτησε πολύ γιατί από μισή ώρα χαλασανε*.έκανα ξανά ρεσταρτ και μετά από μιση ώρα πάλι τα ιδια
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Cris, προσπάθησα να βάλω νέο ΑPN αλλά όταν ζητώ να το αποθηκεύσει αντικαθιστά το αρχικό. Έτσι αναγκαστικά κάνω επαναφορά. Τι θα μπορούσα να κάνω άλλο;
LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Cris, προσπάθησα να βάλω νέο ΑPN αλλά όταν ζητώ να το αποθηκεύσει αντικαθιστά το αρχικό. Έτσι αναγκαστικά κάνω επαναφορά. Τι θα μπορούσα να κάνω άλλο;

 

Προτείνω να γράφετε ΌΛΟΙ κάτω από τα ποστ σας μια υπογραφή με το τηλέφωνο και την ρομ που φοράτε γιατί με 40 ρομ δεν ξέρω τι να πω σε ποιον! :lol:

Πάμε πίνακα ελέγχου πάνω δεξιά πάτάμε υπογραφή και βάζουμε το τηλέφωνο και τη ρομ που έχουμε επάνω αυτή τη στιγμή.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι ένα βήμα πριν πατήσω το κουμπί. Σχετικά με την Rom. Πρέπει να τους πω ότι θέλω την official με τα αγγλικά μέσα ή εξ ορισμού έχει αγγλικά; Και ένα δεύτερο από χρώμα τι προτείνεται; χρυσό ή γκρι; το ξέρω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό αλλά ρωτάω έτσι για μια γνώμη. Τελικά βγήκε άκρη με τα ακουστικά από το preorder? To priority mail ειναι σίγουρο οτι θα έρθει με postNL?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλαβω και για αυτο βάζω φώτο. Που αναφέρει την μπάντα. 323428784d457b96f05b2686cac11de9.jpg

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Άλλαξα 4g σε 3g σε 2g και κάθε φορά τα ίδια δείχνει. Άλλαξα θέσεις στην sim αλλά πάλι τα ίδια. Το παρατάω. Βαρέθηκα.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να γράφετε ΌΛΟΙ κάτω από τα ποστ σας μια υπογραφή με το τηλέφωνο και την ρομ που φοράτε γιατί με 40 ρομ δεν ξέρω τι να πω σε ποιον! :lol:

Πάμε πίνακα ελέγχου πάνω δεξιά πάτάμε υπογραφή και βάζουμε το τηλέφωνο και τη ρομ που έχουμε επάνω αυτή τη στιγμή.

Miui8 v.6 7.4.24 by CrisBalGreece

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris, προσπάθησα να βάλω νέο ΑPN αλλά όταν ζητώ να το αποθηκεύσει αντικαθιστά το αρχικό. Έτσι αναγκαστικά κάνω επαναφορά. Τι θα μπορούσα να κάνω άλλο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Miui8 v.6 7.4.24 by CrisBalGreece

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris, προσπάθησα να βάλω νέο ΑPN αλλά όταν ζητώ να το αποθηκεύσει αντικαθιστά το αρχικό. Έτσι αναγκαστικά κάνω επαναφορά. Τι θα μπορούσα να κάνω άλλο;

Cris, με την miui το σήμα της κινητής (wind) δείχνει μόνο τις μπάρες χωρίς κάποιο γράμμα, πχ G, 3G, 4G, H, H+. Έτσι είναι στην rom αυτή ή κάτι άλλο μου συμβαίνει.

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Miui8 v.6 7.4.24 by CrisBalGreece

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris, προσπάθησα να βάλω νέο ΑPN αλλά όταν ζητώ να το αποθηκεύσει αντικαθιστά το αρχικό. Έτσι αναγκαστικά κάνω επαναφορά. Τι θα μπορούσα να κάνω άλλο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris, με την miui το σήμα της κινητής (wind) δείχνει μόνο τις μπάρες χωρίς κάποιο γράμμα, πχ G, 3G, 4G, H, H+. Έτσι είναι στην rom αυτή ή κάτι άλλο μου συμβαίνει.

 

APN πατάς το + νέο APN βάζεις τις ρυθμίσεις όνομα proxy κλπ ότι λέει ο παροχος σου και πατάς επάνω δεξιά αποθήκευση

Σήμα πας στις ρυθμίσεις μπάρα και ενεργοποιείς το εμφάνιση παροχών σήμα κλπ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα 4g σε 3g σε 2g και κάθε φορά τα ίδια δείχνει. Άλλαξα θέσεις στην sim αλλά πάλι τα ίδια. Το παρατάω. Βαρέθηκα. k

Όχι με αυτό το άλλο GURU και ή με το signal spy (pro καλυτερα) ή με EARFCN Calculator δοκίμασε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν μπόρεσαν να το περάσουν από το ΟΤΑ

Φλασάρουμε από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά. ;)

 

Link MEGA

https://mega.nz/#!oUtxla5Z!HzxV5nYVVJfHO6NBZ19SF_VNKXu0pRLlGjUgkN9vs8M

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φλασάρουμε κανονικά από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

Διορθώσεις σε απόκριση Kernel, απόδοση CPU, και ειδοποιήσεις.

Για καλύτερες ειδοποιήσεις κατεβάζουμε και το Heartbeat από PayStore και παίζουμε και με Greenify αν θέλουμε

 

MEGA LINK

 

https://mega.nz/#!xEVTWbKY!FTWMTpjq2nnNuLvSVLDXhcJkWNLfZ35wagGyJ3zsQIA

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στους drivers είναι.στην αρχική σελίδα τα τσακάλια αυτού του forum έχουν όλους τους drivers για να αναγνωρίσειτο pc το lemax.συνηθως τα ηλίθια win 7 το κάνουν αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται για χ820 η χ829 179 usd με κουπονι το χ820 απο http://www.duangtop.com 10DISFORALL και το 6/128 χ829 197 usd..

Με paypal free shipping..

Εγω για αρχη λεω να παρω ενα mi5s plus για τη γυναικα ;) Το κουπονι αυτο ισχυει για ολα. Το mi5s plus εχει κουπονι με 20%. Δεν υπαρχουν οι τιμες. Αλλα ηδη υπαρζουν συσκευες με sd 835 .

Το miui δεν το συμπαθω σε σχεση με το eui..

Πολυ.πιο.απλο.το eui νομιζω.. και με ευκολη διαχειρηση μπαταριας/ρυθμισεις

..c86ba34742a7304ca3b37a0c60e67b45.jpg

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις παρελαβα και εγβ παιδιά...το κινητο ειναι πανέμορφο και πολυ δυνατο...μου ηρθε με 16s...ερωτηση πρώτη το σλοου μοτιον δεν εχει καλη ανάλυση οταν τραβάω...κανει σαν χιονια ειναι φυσιολογικο; μονο στο σλοου τα αλλα πεντακάθαρα...2ον μου φανηκε πως ζεσταθηκε ευκολα τραβηξα καποια βινυεο για να δω την καμερα και τα εβλεπα μετα και μετα ενα βιντεο στο youtube και ζεσταθηκε αλλα μετα απο 5 λεπτα παγωσε...φυσιολογικό και αυτο;

Το slow ειναι σαν να πιξελιαζει ναι.. ας ελπισουμε σε μελλοντικη αναβαθμιση να το διορθωσουν ..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται για χ820 η χ829 179 usd με κουπονι το χ820 απο http://www.duangtop.com 10DISFORALL και το 6/128 χ829 197 usd..

Με paypal free shipping..

 

Πάντως και στο 6/128 δείχνει να έχει την μπάντα 20. είναι σίγουρα χ829 ή έχουνε κάνει λάθος στην περιγραφή;

Link to comment
Share on other sites

http://dummiesgadget.blogspot.gr/2017/03/download-latest-android-marshmallow-60_25.html?m=1

 

Εδω λεει για STOCK x829 rom.. οποιος μπορει να τσεκαρει ας πει στους υπολοιπους αν ειναι οντως η επισημη χ829

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως και στο 6/128 δείχνει να έχει την μπάντα 20. είναι σίγουρα χ829 ή έχουνε κάνει λάθος στην περιγραφή;

X829 θα ειναι αν κρινω απο την τιμη.. το χ820 ειναι αρκετα ακριβοτερο σε 6/64..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Διαμόρφωση φωτισμού και όχι μόνο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.deskangel.adjbrightness

Διαμόρφωση ρυθμίσεις sensors

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.deskangel.sensorsinfo

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το network cell info δείχνει να δουλεύει. Ξέρει κάποιος να μας πει τι σημαίνουν αυτά που γράφει ή έστω σε ποία μπάντα έχω lte. 73ca0b3742c89a9665f70f7c42e10edb.jpg

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...