Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

σε ευχαριστω φιλε μου!!! κοιτα δεν εχω κανενα παράπονο δουλεύει παρα πολυ καλα χωρις κολλήματα!!!:)

γενικα βλεπω οτι η xiaomi την εχει χεσμένη λιγο την συσκευή αφου απο θεμα update εχει δωσει μεχρι τωρα μονο ενα global!!!!:X γενικα μακαρι να βγω ψευτης αλλα θα το χαντακώσει το m5s ιδια η xiaomi για να πουλήσει το καινουργιο mi6!!!(που αμφιβάλω αν θα ειναι καλυτερο απο θεμα φωτογραφιας απο το mi5s!!)

 

αυτα που θα ηθελα ακομα σε αυτο το τηλεφωνο τα +

1) ραδιο

2) 5.5 οθονη (αλλα δεν με χαλαει και ετσι οπως ειναι!!)

3) να βγαζει τα πρόσωπα οπως το pixel!!:p

 

Μόνο το 2ο θα καλυφθεί από το Mi 6+. Ράδιο (το θέλω και γω) δυστυχώς το έχουν όλοι απορρίψει. IR, που προσωπικά χρειάζομαι πάρα πολύ, ελπίζω να βάλει όπως (πιθανότατα έχει στο MI6).

Πρόσωπα όπως των Pixel/Nexus (ειδικά σε εσωτερικό ή ικανό εξωτερικό φωτισμό) δεν θα δούμε λόγω της πατέντας του HDR+.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η xiaomi δυστυχως τα τελευταια χρονια ανεβαζει τιμες χωρις ομως να ανεβαζει αντιστοιχα την ποιοτητα. Ελπιζω να βγω ψευτης αλλα το mi6 δεν πιστευω να χει κατι καλυτερο περαν του νεοτερου soc. Και μονο που το mi5s plus εχει χειροτερη καμερα απο το mi5s δειχνει λιγο τσαπα******α για μενα.

 

Προσωπικα με ξενερωσε ασχημα και η κωλοτουμπα της με το RN4X. Ακους εκει στα reviews να το διαφημιζει με τον imx256 και μετα να επιστρεψει στον samsung που ειχε στο RN4 mtk. Μεγαλη μπινια.

 

Υ.Γ. Το τσαπατσουλ-ια δεν ειναι ειναι κακη λεξη ρε παιδια. Με εφαγαν τα key words :p

 

κοιτα αντρεα απο θεμα τιμες!! κανεις λαθος που ανεβαζει τιμες το mi6 εχει 420 νομιζω που λες οτι ειναι μια χαρα τιμη για ναυαρχιδα που βγηκε μολις τωρα με αντίστοιχα specks απο της φετινές ναυαρχίδες ετσι!!! που σιγουρα θα πεσει και αλλο η τιμη αργοτερα!!

 

αυτο με το redmi note 4 που αλλο σενσορα διαφιμιζει και τελικα εχει και αλλο(εκτος απο αυτο που διαφήμιζε) μας το εκανε μοδα η samsung ετσι και μετα ακολουθησαν και οι αλλλοι !!! (βλεπε φέτος την huawei με της διαφορετικες μνημες!! που καβαλησε το καλαμι για τα καλα και η τιμες ειναιστα ουρανια !!)

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο το 2ο θα καλυφθεί από το Mi 6+. Ράδιο (το θέλω και γω) δυστυχώς το έχουν όλοι απορρίψει. IR, που προσωπικά χρειάζομαι πάρα πολύ, ελπίζω να βάλει όπως (πιθανότατα έχει στο MI6).

Πρόσωπα όπως των Pixel/Nexus (ειδικά σε εσωτερικό ή ικανό εξωτερικό φωτισμό) δεν θα δούμε λόγω της πατέντας του HDR+.

 

δύστυχως hdr+ δεν θα δουμε σε καμια συσκευη εκτος της google!!:(

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αντρεα απο θεμα τιμες!! κανεις λαθος που ανεβαζει τιμες το mi6 εχει 420 νομιζω που λες οτι ειναι μια χαρα τιμη για ναυαρχιδα που βγηκε μολις τωρα με αντίστοιχα specks απο της φετινές ναυαρχίδες ετσι!!! που σιγουρα θα πεσει και αλλο η τιμη αργοτερα!!(

Μάνθο...και εγώ αγαπάω Xiaomi τρελά...αλλά να ΣΕ πώ κάτι;

Απο πού κι ώς πού ζητάει η Xiaomi 420 ευρώ; Γιατί; Για την Ευρωπαϊκή εγγύηση; Για το Service; Για τα ανταλλακτικά; Που εάν χαλάσει μία οθόνη π.χ ή μία μπαταρία παλεύεις με τα imitation γιατί απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ γνήσιο ανταλλακτικό; Φαντάζεσαι να έδινες 700-800 ευρώ για το mix και να σου χάλαγε η οθόνη; Εκτός του οτι έπρεπε να αποδείξεις στους κινέζους οτι δεν είσαι ελέφαντας, εάν και εφόσον σου δεχόταν την επιστροφή, θα έπαιρνες ένα κινητό με οθόνη 100% imitation!!

 

Δεν μιλάω για την μπαρούφα με τις κάμερες! Που άλλη δίνουμε για test drive και άλλη φοράμε. Δεν θέλω να πέσω τόσο χαμηλά...

 

Αυτό που θέλω να πώ κύριοι...είναι οτι η εγγύηση ΚΟΣΤΙΖΕΙ! Εάν οι Samsung (ή η κάθε samsung...) πουλούσε συσκευές χωρίς εγγύηση θα τις έδινε στην μισή τιμή. Αλλά ακολουθεί Ευρωπαική νομοθεσία, οπότε πρέπει να σου χρεώσει και το κόστος της εγγύησης (λογικότατο!)

 

Καλή χρυσή η Xiaomi λοιπόν, την αγαπάμε αλλά πρέπει να μας αγαπάει και αυτή.

Συγγνώμη αλλά εγώ τo Μi6 ακόμα και τα παιδιά να μου πηγαίνει σχολείο, Ευρωπαϊκή ναυαρχίδα ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ. Τo κατατάσω στις συσκευές "του κιλού" γιατί όταν αγοράζεις κάτι που εάν πάθει κάτι το πιθανότερο είναι να το βάλεις στον pato σου...τότε είναι σκουπίδι.

 

Και "σκουπίδια" στην Κίνα...μπόλικα...και μάλιστα με τα μισά χρήματα που έχει ένα Xiaomi...

 

Υ.Γ Πάει το edge. Δεν την πάλαιψα με το UI της Samsung. ΤΡΟΜΕΡΗ συσκευή με ΤΡΑΓΙΚΟ UI. :down:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μάνθο...και εγώ αγαπάω Xiaomi τρελά...αλλά να ΣΕ πώ κάτι;

Απο πού κι ώς πού ζητάει η Xiaomi 420 ευρώ; Γιατί; Για την Ευρωπαϊκή εγγύηση; Για το Service; Για τα ανταλλακτικά; Που εάν χαλάσει μία οθόνη π.χ ή μία μπαταρία παλεύεις με τα imitation γιατί απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ γνήσιο ανταλλακτικό; Φαντάζεσαι να έδινες 700-800 ευρώ για το mix και να σου χάλαγε η οθόνη; Εκτός του οτι έπρεπε να αποδείξεις στους κινέζους οτι δεν είσαι ελέφαντας, εάν και εφόσον σου δεχόταν την επιστροφή, θα έπαιρνες ένα κινητό με οθόνη 100% imitation!!

 

Δεν μιλάω για την μπαρούφα με τις κάμερες! Που άλλη δίνουμε για test drive και άλλη φοράμε. Δεν θέλω να πέσω τόσο χαμηλά...

 

Αυτό που θέλω να πώ κύριοι...είναι οτι η εγγύηση ΚΟΣΤΙΖΕΙ! Εάν οι Samsung (ή η κάθε samsung...) πουλούσε συσκευές χωρίς εγγύηση θα τις έδινε στην μισή τιμή. Αλλά ακολουθεί Ευρωπαική νομοθεσία, οπότε πρέπει να σου χρεώσει και το κόστος της εγγύησης (λογικότατο!)

 

Καλή χρυσή η Xiaomi λοιπόν, την αγαπάμε αλλά πρέπει να μας αγαπάει και αυτή.

Συγγνώμη αλλά εγώ τo Μi6 ακόμα και τα παιδιά να μου πηγαίνει σχολείο, Ευρωπαϊκή ναυαρχίδα ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ. Τo κατατάσω στις συσκευές "του κιλού" γιατί όταν αγοράζεις κάτι που εάν πάθει κάτι το πιθανότερο είναι να το βάλεις στον pato σου...τότε είναι σκουπίδι.

 

Και "σκουπίδια" στην Κίνα...μπόλικα...και μάλιστα με τα μισά χρήματα που έχει ένα Xiaomi...

 

Υ.Γ Πάει το edge. Δεν την πάλαιψα με το UI της Samsung. ΤΡΟΜΕΡΗ συσκευή με ΤΡΑΓΙΚΟ UI. :down:

 

Χρήστο καταρχας η xiaomi δεν τα εισάγει επισιμα στην ευρωπη οποτε τι εγγυηση θελεις στην ευρωπη??

απο την αλλη για αυτο τον λογο εγω δεν θα επερνα ποτε απο την xiaomi το mi mix που εχει 600-700 ευρω!!(λογο εγγυησης!!)

οσο για το "Τo κατατάσω στις συσκευές "του κιλού" γιατί όταν αγοράζεις κάτι που εάν πάθει κάτι το πιθανότερο είναι να το βάλεις στον pato σου...τότε είναι σκουπίδι" απλα νομιζω οτι εισαι άδικος με αυτα που λες !!

πρώτον εχω διορθώσει μονος μου αρκετα τηλεφωνα ειτε κινεζικα ειτε οχι περνοντας μονος μου το ανταλλακτικο !!!

δευτερον υπαρχουν παρα πολυ που θα σου το διορθώσουν !!(διαφορα μαγαζακια!!) και γενικα τα μαγαζια σου δινουν και ενα χρονο εγγύηση ασχετος αν θα περιμενεις 2-3 μηνες μεχρι να ερθει!!!!!:lol::lol:

 

τεταρτον γιατι αν εσπαγες την οθονη του s7 edge !! θα σου το καλυπτε η εγγυηση ??? απλα θα πλήρωνες 300 ευρω για οθονη στην samsung η καθε samsung ετσι!! (που και αυτοι μια χαρα μαλα@@@@ες κανουν με το εχει υγρασια και τελος η εγγυηση!!)

 

γενικα εγω μια χαρα ποιοτητα βλεπω στο mi5s που εχω παραπονα δεν εχω!! οπως εχω γραψει το s7 kai s7 edge τα ειχα περσι το καλοκαιρι και γενικα της περισοτερες ναυαρχιδες μιας και το εχω σαν χομπι να αλλαζω τηλέφωνα!!! και γενικα σε αυτα τα λεφτα 270-290 δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο σαν συνολο!!!

 

τι πηρες φιλε μου τωρα ?? ειχα δει οτι ζητουσες για ανταλλαγη το mi5s αν δεν κανω λαθος εε!??

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αντρεα απο θεμα τιμες!! κανεις λαθος που ανεβαζει τιμες το mi6 εχει 420 νομιζω που λες οτι ειναι μια χαρα τιμη για ναυαρχιδα που βγηκε μολις τωρα με αντίστοιχα specks απο της φετινές ναυαρχίδες ετσι!!! που σιγουρα θα πεσει και αλλο η τιμη αργοτερα!!

 

αυτο με το redmi note 4 που αλλο σενσορα διαφιμιζει και τελικα εχει και αλλο(εκτος απο αυτο που διαφήμιζε) μας το εκανε μοδα η samsung ετσι και μετα ακολουθησαν και οι αλλλοι !!! (βλεπε φέτος την huawei με της διαφορετικες μνημες!! που καβαλησε το καλαμι για τα καλα και η τιμες ειναιστα ουρανια !!)

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δύστυχως hdr+ δεν θα δουμε σε καμια συσκευη εκτος της google!!:(

 

Μην ξεχναμε οτι μιλαμε για κινεζο. Ας ερχοταν επισημα ελλαδα απο αντιπροσωπεια με πανευρωπαικη εγγυηση και ολες του τις μπαντες και θα βλεπαμε ποσο θα εκανε. Ειναι δυνατον ο κινεζος να πλησιαζει επωνυμες εταιρειες σε τιμες;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

@manthosffvll

Βρε συ...δεν λέω να σου σπάσει η οθόνη...να καούν 5 πίξελ λέω...ας πούμε! Πάπαλα...πάς για ιμιτασιόν...και εάν και εφόσον το Κινέζος μαγαζάτορας κοιμήθηκε καλά...! :happy:

Επίσης...το επισκευάζω το κινητό μόνος μου, ε οκ...δεν είναι λύση για όλους :p

 

Το Mi5s (και όλα τα Κινέζικα) τα αγοράζουμε στην Ευρώπη σωστά; Σωστά. Όταν συγκρίνουμε τις τιμές τους με συσκευές που ακολουθούν την Ευρωπαϊκή νομοθεσία, πρέπει να είμαστε δίκαιοι. Δεν μπορούμε να λέμε ακριβή την Samsung που θέλει 500 και δίνει 2 χρόνια εγγύηση και επισκευή (σε πολλές πολλές περιπτώσεις) σε 1-2 ώρες ή 1-2 μέρες και να λέμε φθηνή την Xiaomi που δεν δίνει εγγύηση (άστο αυτό με την εγγύηση του Κινεζομάγαζου, ακόμα και εάν ισχύει θέλει γερό στομάχι!!!) και για να επισκευάσεις θέλεις 2 μήνες και initation ανταλλακτικά!!!

 

Η Xiaomi ΔΕΝ είναι φθηνή λοιπόν. Είναι εξίσου ακριβή με όλες τις επώνυμες εταιρίες. Μπορεί να φαίνεται φθηνή αλλά δεν είναι.

Και δεν βάζω μέσα και την έλλειψη Β20 ε...

 

Οκ, εμείς αγαπάμε και την προτιμάμε, όχι όμως να λέμε οτι τα 420 του mi6 είναι λίγα! Γιατί ΔΕΝ προσφέρουν απολύτως καμία κάλυψη!!! Απολύτως καμία!!!! Μία που τα έσκασε τα φράγκα και μία που στηρίζεσαι στην fardikWλία σου μήν τύχει και γίνει η στραβή...

 

Mi5s ψάχνω. Αλλά δυστυχώς είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ :rolleyes:

 

Άντε...ας το αφήσουμε εδώ γιατί εκτροχιάσαμε το θέμα και δεν θέλω παρατηρήσεις :rolleyes:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχναμε οτι μιλαμε για κινεζο. Ας ερχοταν επισημα ελλαδα απο αντιπροσωπεια με πανευρωπαικη εγγυηση και ολες του τις μπαντες και θα βλεπαμε ποσο θα εκανε. Ειναι δυνατον ο κινεζος να πλησιαζει επωνυμες εταιρειες σε τιμες;

 

μα δεν πλησιάζει καν αυτο λεμε η κανονικη του τιμη στην κινα εχει 360 ευρω επισιμα μην κοιτας που τα κινεζομαγαζα φούσκωσαν της τιμες!!!!

 

και οσο για της μπαντες αυτο και αν ειναι γελιο πραγματικα για το 4g η 800αρα!!!!:lol:

μπορουν να δώσουν σε ολοι την ελλαδα τουλαχιστον 3g της προκοπης?? γιατι στο χωριο που μενω ουτε 3g κανονικο δεν εχω κανει ενα χρονο να φορτώσουν η σελιδες!!!

και φυσικα αυτο δεν ενδιαφερει αυτους που μενουν αθηνα η θεσσαλονικη η αλλες μεγαλες πολεις που εχουν καλή καλύψει δικτύου!!!

Link to comment
Share on other sites

μα δεν πλησιάζει καν αυτο λεμε η κανονικη του τιμη στην κινα εχει 360 ευρω επισιμα μην κοιτας που τα κινεζομαγαζα φούσκωσαν της τιμες!!!!

 

και οσο για της μπαντες αυτο και αν ειναι γελιο πραγματικα για το 4g η 800αρα!!!!:lol:

μπορουν να δώσουν σε ολοι την ελλαδα τουλαχιστον 3g της προκοπης?? γιατι στο χωριο που μενω ουτε 3g κανονικο δεν εχω κανει ενα χρονο να φορτώσουν η σελιδες!!!

και φυσικα αυτο δεν ενδιαφερει αυτους που μενουν αθηνα η θεσσαλονικη η αλλες μεγαλες πολεις που εχουν καλή καλύψει δικτύου!!!

 

Ρε παιδι μου το οτι μπορεις να βολευτεις και ετσι (και οντως ετσι εχω κανει αρκετες φορες) δεν σημαινει οτι ειναι σωστο. Αλλα γιατι να μην εχω 4g παντου στη τελικη; Θελω να χω 4g και σε εσωτερικο κτηριου οχι μονο στο δρομο. Αν μαλιστα εχεις παρε δωσε με επαρχια δεν το συζηταμε καν οπου χωρις 800αρα μπορει να μην εχεις καν ιντερνετ. Επιπλεον αλλο οι τιμες κινας και αλλο οι τιμες ευρωπης. Θυμαμαι κατι κινητα που εβρισκες της lenovo απο kimovil στα 100 κατι ευρω και ελλαδα ειχαν κανα 250αρη.

 

Αντε με τις Infoquest το καταπια και εδωσα το 250αρη που σου παρεχει εστω ελληνικη εγγυηση (οχι ομως πανευρωπαικη) και 800αρα. Αλλα παραπανω απο 200 ευρω για κινεζο χωρις εγγυηση, χωρις ανταλλακτικα, χωρις 800αρα μπαντα και με μεταπωλητικη αξια που πεφτει κατακορυφα αφου συνεχως βγαζει νεοτερες συσκευες για κανενα λογο...

 

Το mi5s ημουν στο τσακ να το παρω αλλα σκεφτηκα οτι αν υποθετικα εσκαγα κανα 50αρη για εγγυηση και κανα 30αρη για τις μπαντες (τοσα ημουν διατεθειμενος να σκασω αντιστοιχα) εμμεσα σημαινε 370 ευρω βασει των απαιτησεων μου. Για καποιον αλλον βεβαια δεν εχουν καμια αξια αυτα οποτε μια χαρα τα 290. Θεμα προτεραιοτητων ειναι.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

@manthosffvll

Βρε συ...δεν λέω να σου σπάσει η οθόνη...να καούν 5 πίξελ λέω...ας πούμε! Πάπαλα...πάς για ιμιτασιόν...και εάν και εφόσον το Κινέζος μαγαζάτορας κοιμήθηκε καλά...! :happy:

Επίσης...το επισκευάζω το κινητό μόνος μου, ε οκ...δεν είναι λύση για όλους :p

 

Το Mi5s (και όλα τα Κινέζικα) τα αγοράζουμε στην Ευρώπη σωστά; Σωστά. Όταν συγκρίνουμε τις τιμές τους με συσκευές που ακολουθούν την Ευρωπαϊκή νομοθεσία, πρέπει να είμαστε δίκαιοι. Δεν μπορούμε να λέμε ακριβή την Samsung που θέλει 500 και δίνει 2 χρόνια εγγύηση και επισκευή (σε πολλές πολλές περιπτώσεις) σε 1-2 ώρες ή 1-2 μέρες και να λέμε φθηνή την Xiaomi που δεν δίνει εγγύηση (άστο αυτό με την εγγύηση του Κινεζομάγαζου, ακόμα και εάν ισχύει θέλει γερό στομάχι!!!) και για να επισκευάσεις θέλεις 2 μήνες και initation ανταλλακτικά!!!

 

Η Xiaomi ΔΕΝ είναι φθηνή λοιπόν. Είναι εξίσου ακριβή με όλες τις επώνυμες εταιρίες. Μπορεί να φαίνεται φθηνή αλλά δεν είναι.

Και δεν βάζω μέσα και την έλλειψη Β20 ε...

 

Οκ, εμείς αγαπάμε και την προτιμάμε, όχι όμως να λέμε οτι τα 420 του mi6 είναι λίγα! Γιατί ΔΕΝ προσφέρουν απολύτως καμία κάλυψη!!! Απολύτως καμία!!!! Μία που τα έσκασε τα φράγκα και μία που στηρίζεσαι στην fardikWλία σου μήν τύχει και γίνει η στραβή...

 

Mi5s ψάχνω. Αλλά δυστυχώς είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ :rolleyes:

 

Άντε...ας το αφήσουμε εδώ γιατί εκτροχιάσαμε το θέμα και δεν θέλω παρατηρήσεις :rolleyes:

 

κατι τελευταίο να πω και τελος !! το αν τα παίρνουμε απο Ευρώπη αυτο δεν παει να πει οτι η xiaomi τα εισάγει επίσημα αλλα καποιοι πωλητες έμποροι και τα πουλανε πιο ακριβα λογο τελωνειου και του προσωπικού τους κερδους!!!

 

οσο για τα καμενα pixels ( οχι τα pixels της google ετσι!!!!:lol::lol:() απλα κανεις τα στραβα ματια η περιμενεις 2-3 μηνες!!!:wacko::wacko:

 

γιατι βρε πανάκριβο καινουργιο στο σκρουτζ 290 εχει !!και αν παρεις μεταχειρισμενο ακομα πιο κάτω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε με τις Infoquest το καταπια και εδωσα το 250αρη που σου παρεχει εστω ελληνικη εγγυηση (οχι ομως πανευρωπαικη) και 800αρα. Αλλα παραπανω απο 200 ευρω για κινεζο χωρις εγγυηση, χωρις ανταλλακτικα, χωρις 800αρα μπαντα και με μεταπωλητικη αξια που πεφτει κατακορυφα αφου συνεχως βγαζει νεοτερες συσκευες για κανενα λογο...

 

Το mi5s ημουν στο τσακ να το παρω αλλα σκεφτηκα οτι αν υποθετικα εσκαγα κανα 50αρη για εγγυηση και κανα 30αρη για τις μπαντες (τοσα ημουν διατεθειμενος να σκασω αντιστοιχα) εμμεσα σημαινε 370 ευρω βασει των απαιτησεων μου. Για καποιον αλλον βεβαια δεν εχουν καμια αξια αυτα οποτε μια χαρα τα 290. Θεμα προτεραιοτητων ειναι.

 

Συμφωνώ 100%!!!

 

@manthosffvll Μάνθο...μόλις βρείς "Ελληνικό" κάτω απο 250 ευρώ...σφύρα ε!!! ;)

Μπορεί να λέω ότι λέω (και να λέει και ο Αντρέας...και έχει δίκιο...) αλλά εάν βρώ κάνα "Ελληνικό" Mi5s σε καλή τιμή...δύσκολα θα του αντισταθώ! :love:

Μόνο για Mi5s θα δώσω τόσα χρήματα σε Android. Αλλιώς ένα της σειράς με 150 ευρώ και τέλος! Και μία RX για σοβαρές επιτέλους φωτό...:rolleyes:

 

Άντε...το σκίσαμε στο offtopic...τα άλλα με PM άμα γουστάρετε. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100%!!!

 

@manthosffvll Μάνθο...μόλις βρείς "Ελληνικό" κάτω απο 250 ευρώ...σφύρα ε!!! ;)

Μπορεί να λέω ότι λέω (και να λέει και ο Αντρέας...και έχει δίκιο...) αλλά εάν βρώ κάνα "Ελληνικό" σε καλή τιμή...δύσκολα θα του αντισταθώ! :love:

Μόνο για Mi5s θα δώσω τόσα χρήματα για Android. Αλλιώς ένα της σειράς με 150 ευρώ και τέλος! Και μία RX για σοβαρές επιτέλους φωτό...:rolleyes:

 

Άντε...το σκίσαμε στο offtopic...τα άλλα με PM άμα γουστάρετε. :)

 

Για να κλεισω και γω, γουσταρω φουλ με χιλια miui. Και πιο πολυ τη κραζω γιατι με απογοητευει. Ειμαι σιγουρος οτι ειναι θεμα χρονου να ξαναπαρω xiaomi συσκευη αλλα ειναι μια πραγματικοτητα οτι δεν ειναι φτηνη. Για περισσοτερα οπως λεει και ο Χρηστος, pm :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ειχα αρκετά xiaomi και μάλιστα σε πολλα απο αυτα ειχα επισκευαση μόνος μου την οθόνη.

Ποτέ δεν κατάφερα να βρω γνήσια οθόνη. Μπορει να ηταν μια χαρά στο μάτι αλλα γνήσιες δεν ηταν

και καμία δεν ειχε προστασία απο γρατζουνιες που ειχε η γνήσια.

Πάντως και εγω θα το περνα το mi5s αν είχε οθόνη 5,5 οταν έψαχνα καλή κάμερα και τελικά πήρα το 950xl.

 

33695189800_b59bdfd077_c.jpgWP_20170416_17_13_57_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Με βάση πρόσφατη συζήτηση για τις "κιτρινίλες" σε 950(XL), μια γρήγορη σύγκριση μέρα-μεσημέρι μεταξύ του 950 μου και της παλιάς-καλής compact Casio Exilim EX-Z750, όλα full auto.

 

Casio1

http://i66.tinypic.com/xmu8tz.jpg

 

Lumia1

http://i66.tinypic.com/2aolf5.jpg

 

Casio2

http://i68.tinypic.com/15ga4hc.jpg

 

Lumia2

http://i64.tinypic.com/v5lp4y.jpg

 

4:3 και στις δύο περιπτώσεις, full ανάλυση η κάθε συσκευή (7.2 vs 19 ΜΡ, με διαφορά τελικού μεγέθους 1:2)

 

Αν μπορέσω, θα δώσω και αντίστοιχες απογευματινές και βραδυνές.

 

(για κάποιο περίεργο λόγο η 2η του L εμφανίζεται ξαπλωτή, ενώ στον υπολογιστή είναι κανονική).

 

Απογευματινές, με πιο δύσκολο φωτισμό.

 

Casio3

http://i67.tinypic.com/2mpzxif.jpg

 

Lumia3 Εδώ, φαίνεται πια κάποια "κιτρινίλα", αποδεκτή ίσως, αλλά αποκλίνει από το "πραγματικό" που βλέπω εγώ με το μάτι μου

http://i68.tinypic.com/1495c9i.jpg

 

Casio4 Με εστίαση στο "σκοτεινό" δέντρο, και κάψιμο στα πάντα

http://i68.tinypic.com/28khx00.jpg

 

Lumia4 Αντίστοιχα, με λίγο καλύτερο αποτέλεσμα, αλλά όχι καλό

http://i63.tinypic.com/2je9zjl.jpg

 

Casio5 Η ίδια, με εστίαση στο φωτεινό σημείο

http://i64.tinypic.com/2nkj31x.jpg

 

Lumia5 Το αυτό

http://i68.tinypic.com/1pgzgy.jpg

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

Motorola moto g4 plus (auto) σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου ταβερνας..

Με hdr on

IMG_20170506_131555806_HDR.jpgupload imgcertificity.com

 

Με hdr off

μας τα χαλαει λιγο ο καπνος τσιγαρου..:lol:

IMG_20170506_131828344.jpgphoto uploadingcertificity.com

Link to comment
Share on other sites

Htc 10 Auto

 

33646860624_87c239afdd_c.jpgIMAG1814 by Guardian, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Με βάση πρόσφατη συζήτηση για τις "κιτρινίλες" σε 950(XL), μια γρήγορη σύγκριση μέρα-μεσημέρι μεταξύ του 950 μου και της παλιάς-καλής compact Casio Exilim EX-Z750, όλα full auto.

 

Συμπέρασμα οτι δεν εχει ιδιαιτερη κιτρινίλα. Επίσης το μπλε του ουρανού που κάπου διάβασα οτι παρα ειναι μπλε

ειναι μια χαρά.

 

33662324923_8efd590a2c_c.jpgWP_20170504_18_42_57_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα οτι δεν εχει ιδιαιτερη κιτρινίλα. Επίσης το μπλε του ουρανού που κάπου διάβασα οτι παρα ειναι μπλε

ειναι μια χαρά.

 

33662324923_8efd590a2c_c.jpgWP_20170504_18_42_57_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

Αληθινό είναι αυτό;;;;;

Κ αν ναι, τι θέλει μέσα στην μπανιέρα;

Κ εσείς κάνετε μπάνιο μέσα στο ενυδρείο τώρα που έγινε η κατάληψη στην μπανιέρα ;

Εχω απορίες χαχαχαχαχα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αληθινό είναι αυτό;;;;;

Κ αν ναι, τι θέλει μέσα στην μπανιέρα;

Κ εσείς κάνετε μπάνιο μέσα στο ενυδρείο τώρα που έγινε η κατάληψη στην μπανιέρα ;

Εχω απορίες χαχαχαχαχα

 

Έκανα καποιες αλλαγες στο ενυδρειο και μπήκε στην μπανιέρα για λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσεις που ξερετε,πως τις βλεπετε τις φωτο του p10;;;Μονο εγω τις βρισκω μετριες;;;

 

Φίλε κ μένα κάτι με χαλάει γενικά ειδικά όταν συγκρίνω με άλλα κινητά που βλέπω εδώ μέσα. Βέβαια δεν γίνεται να ξεχνάμε πως είναι κινητό ενός μήνα χωρίς να έχει πάρει κάποια αναβάθμιση, ενώ τα υπόλοιπα έχουν βελτιώσει αισθητά τις επιδόσεις τους (HTC 10 πχ). Κι επιπλέον τουλάχιστον γι αυτές που ανεβάζω εγώ, θα παίζει ρόλο ότι είμαι εντελώς αρχάριος ως και άσχετος.

Link to comment
Share on other sites

 

S8 ξεκάθαρος νικητής νομίζω

 

Φαίνεται γενικά στην φωτογραφία καλύτερο το G6, ενώ στο βίντεο καλύτερο το S8...

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμπέρασμα οτι δεν εχει ιδιαιτερη κιτρινίλα. Επίσης το μπλε του ουρανού που κάπου διάβασα οτι παρα ειναι μπλε

ειναι μια χαρά.

 

33662324923_8efd590a2c_c.jpgWP_20170504_18_42_57_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

 

Εμένα μου άρεσε πάντως το κατοικίδιο :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια εσεις που ξερετε,πως τις βλεπετε τις φωτο του p10;;;Μονο εγω τις βρισκω μετριες;;;

 

Να πω την αλήθεια περίμενα περισσότερα από Huawei... Ίσως το βελτιώσουν με ενημερώσεις...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...