Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με το scroll στο facebook. Πως; απλά έβαλα tele...

 

Cris στην tele 42s εκτός απο τη λευκή σελίδα στο on/off δεν ανοίγει και τις ρυθμίσεις επιδόσεων cpu.

 

Επίσης το xposed πως το εγκαθιστώ σωστά; Μου λέει xposed framework not installed, πήγα official, έκανα εγκατάσταση ζήτησε δικαιώματα του τα 'δωσα, έκανε restart και κόλλησε στο αρχικό logo πολύ ώρα, οπότε αναγκαστικά ξαναπέρασα τη ρομ απ'την αρχή.

Πρέπει να κατεβάσεις kernel adiutor μόνος σου για τις ρυθμίσεις επιδόσεων.googlαρε το και κατέβασε τελευταία version.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Αν θες άλλη ρομ τότε ξεκινάς με έλεγχο bootloader (αν και δεν νομίζω) - drivers - εγκατάσταση TWRP RECOVERY και μετά βάζεις Ελληνική ρομ που τα έχει όλα από εδώ ή όποια άλλη θες. Ξεκίνα από αρχική σελίδα και θα τα βρεις όλα..;)

 

Καησπέρα και ευχαριστώ!

 

Για να καταλάβω η rom πάει ανάλογα με τι χρησει γιατί δε ξέρω ποια να διαλέξω..

Η χρήση είναι απλή internet,mail,videos,photos,google maps όχι κάτι εξιδικευμενο..

Υπάρχει κάποια rom που βελτιστοποιεί τη μπαταρία και τη ταχύτητα πχ ;;

 

επισης ξεκινησα να κανω root στη τελευταια REMIXED CN23S αλλα δε μπορω να τρεξω το fastboot μου βγαζει σφαλμα σε win7 x64 (καμια λύση)

 

Ευχαριστώ

Edited by haptic
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πες μας ποια ρομ έχεις πρώτα από τις 18 και θα σου πούμε! ;)

Καλησπέρα, επειδή το πήρα έτοιμο με τη ρομ περασμένη και δεν έχω ασχοληθεί με αυτά θα σου πω ό,τι γράφει:

Android 6.0.1

FEXCNFN5902302071S

EUI version 5.9.023S

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός μεταφοράς αρχείων TWRP full nandroid backup από το τηλ στον υπολογιστή χωρίς να καταστραφούν τα αρχεία που συνήθως γίνεται.

 

1. Δημιουργούμε μέσω TWRP recovery το backup με τα partition που θέλουμε.

 

2. Έχοντας εγκατεστημένους τους adb driver στον υπολογιστή και έχοντας συνδεμένο το τηλ με το καλώδιο usb ,πάμε c:\adb

 

3. Πατώντας shift+δεξί κλικ μέσα στο παράθυρο adb επιλέγουμε άνοιγμα εντολών παραθύρου εδώ.

 

4. Πληκτρολογούμε adb devices για να δούμε αν όντως έχουμε συνδεθεί.

 

5. Αφού δούμε τον σειριακό αριθμό της συσκευής μας γράφουμε

 

adb pull /sdcard/TWRP TWRP

 

6. Περιμένουμε να αντιγράφει όλο το backup μέσα στο φάκελο adb.

 

7. Για να αντιγράψουμε τώρα σωστά το backup από τον υπολογιστή στο τηλ χωρίς να έχουμε κατεστραμμένα partition ξανακάνουμε την διαδικασία 1 έως 4 και μετά πληκτρολογούμε

 

adb push TWRP /sdcard/TWRP

 

(Προσοχή, το backup πρέπει να βρίσκεται μέσα στο φάκελο adb για να γίνει η επαναφορά προς το τηλ)

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα και εγβ παιδιά...το κινητο ειναι πανέμορφο και πολυ δυνατο...μου ηρθε με 16s...ερωτηση πρώτη το σλοου μοτιον δεν εχει καλη ανάλυση οταν τραβάω...κανει σαν χιονια ειναι φυσιολογικο; μονο στο σλοου τα αλλα πεντακάθαρα...2ον μου φανηκε πως ζεσταθηκε ευκολα τραβηξα καποια βινυεο για να δω την καμερα και τα εβλεπα μετα και μετα ενα βιντεο στο youtube και ζεσταθηκε αλλα μετα απο 5 λεπτα παγωσε...φυσιολογικό και αυτο;
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

1. Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με το scroll στο facebook. Πως; απλά έβαλα tele...2. Cris στην tele 42s εκτός απο τη λευκή σελίδα στο on/off δεν ανοίγει και τις ρυθμίσεις επιδόσεων cpu.3. Επίσης το xposed πως το εγκαθιστώ σωστά; Μου λέει xposed framework not installed, πήγα official, έκανα εγκατάσταση ζήτησε δικαιώματα του τα 'δωσα, έκανε restart και κόλλησε στο αρχικό logo πολύ ώρα, οπότε αναγκαστικά ξαναπέρασα τη ρομ απ'την αρχή.

1. Σωστός! :lol:

2. Έρχεται ΟΤΑ σε λίγο. Το Kernel audiotor είναι στο χέρι κάθε χρήστη. Κατέβασε τελευταία έκδοση v15 https://github.com/yoinx/kernel_adiutor/raw/master/download/app/app-release.apk

3. Πας xposed apk πατάς Official βρίσκεις χ87 arm64 κατεβάζεις μπαίνει δίνεις δικαιώματα. Κανείς Reboot και άστο κάνει λίγη ώρα μην αγχώνεσαι θα κάνει optimize apk's και θα ανοίξει. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με 23.42s στο fingerprint? (X829). Θέλω να πω ότι ναι μεν δεν μπαίνει σε deep sleep,αλλά όταν περάσει ώρα με κλειστή οθόνη και βάζω το δάχτυλο για να ανοίξει, παίρνει μερικά δευτέρα για να το κάνει. Αν κλείσω και ανοίξω γρήγορα την οθόνη με το δάχτυλο, το ανοίγει άμεσα....

Πριν το ΟΤΑ δεν είχα κανένα απολύτως θέμα.

 

Το παρατήρησε άλλος μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το τηλέφωνο x 822με την εργοστασιακή 23s, μια απορία στο theme store εγινε αναβάθμιση ενός θέματος στο οποίο το εικονίδιο live αντικαθιστάται από το voice assistance,αλλά με το που το περνάω απλά μεγαλώνει το εικονίδιο live, ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό;7928c01ac693a32c4d39b77dacf8c025.jpg027fe0a403fe1ad84ce151314be64af0.jpg

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το τηλέφωνο x 822με την εργοστασιακή 23s, μια απορία στο theme store εγινε αναβάθμιση ενός θέματος στο οποίο το εικονίδιο live αντικαθιστάται από το voice assistance,αλλά με το που το περνάω απλά μεγαλώνει το εικονίδιο live, ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό;

Γιατί δεν αλλάζει έτσι απλά εκτός κι αν σου γίνει ενημέρωση και στον Launcher! ;)

Αν εχεις Root και TWRP βάλε αυτόν >> https://mega.nz/#!5VUSXaRA!PBA9XvhEZGZ6sP2Nmy7vTm6FdA38DvcF1WJAyUwOk4M

Ή βάλε NOVA, zenui κλπ..

Βάλε μια άλλη ρομ... Και μόνο που βλέπω τόσα Κινέζικα αποσυντονίζομαι. :D

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@Crisbal καταπληκτικό αγόρι :innocent:

 

Μπορείς να κάνεις ένα Collection με Convolver Samples για το Viper4Android και για την RR :love:

Δοκίμασα αυτό που έχεις ανεβάσεις αλλά όπως ήταν αναμενόμενο δεν λειτουργούσε στην RR.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Chrisbal ? Η X829 που δίνεις είναι η stock του x829? Γιατί δεν υπάρχει official για x829.. Ρωτάω επειδή πρέπει να φλασάρω καινούργια, για να καταφέρω να επιστρέψω το κινητό και να πάρω replacement, το δικό μ εχει πρόβλημα. Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανείς πως εμφανίζονται κανονικά οι ειδοποιήσεις στην lock screen και όχι σαν κρυφά δεδομένα;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια να κανω μια χαζη ερωτηση...για να βαλω την tele πρεπει να κανω full wipe οπως γραφει ο χρηστος και αναφερει οτι βαζουμε την ρομ στο κινητο αφου κανουμε το wipe οντας στο twrp...εμενα δεν μου διαβαζει το κινητο τωρα οσο ειμαι στο twrp για να του περασω την ρομ μεσα...μηπως φταιει οτι ακομα δεν εχω κανει wipe και η παλια ρομ δεν το αφηνει να το διαβασει?
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αλλάζει έτσι απλά εκτός κι αν σου γίνει ενημέρωση και στον Launcher! ;)

Αν εχεις Root και TWRP βάλε αυτόν >> https://mega.nz/#!5VUSXaRA!PBA9XvhEZGZ6sP2Nmy7vTm6FdA38DvcF1WJAyUwOk4M

Ή βάλε NOVA, zenui κλπ..

Βάλε μια άλλη ρομ... Και μόνο που βλέπω τόσα Κινέζικα αποσυντονίζομαι. :D

Εφόσον έχω την official έκδοση για ποιο λόγο να μην είναι συμβατό με τον launcher, γιατί αναβαθμίστηκε ένα θέμα χωρίς να είναι λειτουργικό!

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Crisbal καταπληκτικό αγόρι :innocent:

 

Μπορείς να κάνεις ένα Collection με Convolver Samples για το Viper4Android και για την RR :love:

Δοκίμασα αυτό που έχεις ανεβάσεις αλλά όπως ήταν αναμενόμενο δεν λειτουργούσε στην RR.

 

Γιατί? Που τα βάζεις? Πήγαινε με Root Explorer και βρες το φάκελο με τα Kernel..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chrisbal ? Η X829 που δίνεις είναι η stock του x829? Γιατί δεν υπάρχει official για x829.. Ρωτάω επειδή πρέπει να φλασάρω καινούργια, για να καταφέρω να επιστρέψω το κινητό και να πάρω replacement, το δικό μ εχει πρόβλημα.

Ναι αυτή είναι από διαρροή πάντα. Σε επίσημο US SITE δεν θα τη βρεις. Υπάρχει και σε fastboot.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανείς πως εμφανίζονται κανονικά οι ειδοποιήσεις στην lock screen και όχι σαν κρυφά δεδομένα;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από τις εφαρμογές ειδοποιήσεις σε κλειδωμένη οθόνη. Δώσε και δικαιώματα.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια να κανω μια χαζη ερωτηση...για να βαλω την tele πρεπει να κανω full wipe οπως γραφει ο χρηστος και αναφερει οτι βαζουμε την ρομ στο κινητο αφου κανουμε το wipe οντας στο twrp...εμενα δεν μου διαβαζει το κινητο τωρα οσο ειμαι στο twrp για να του περασω την ρομ μεσα...μηπως φταιει οτι ακομα δεν εχω κανει wipe και η παλια ρομ δεν το αφηνει να το διαβασει?

 

Αν και σου απάντησα σε πμ βάλτην χωρίς Wipe internal με όλα τα άλλα βάλτην στο κινητό πριν και μετά κάνε αυτά που πρέπει και φλάσαρε. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχω την official έκδοση για ποιο λόγο να μην είναι συμβατό με τον launcher, γιατί αναβαθμίστηκε ένα θέμα χωρίς να είναι λειτουργικό!k

 

Leeco customer support http://www.leeco.com/us/user/support

Ρώτα και πες μας και εμάς να δούμε τι ακριβώς εννοεί ο ποιητής με το theme upgrade. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Leeco customer support http://www.leeco.com/us/user/support

Ρώτα και πες μας και εμάς να δούμε τι ακριβώς εννοεί ο ποιητής με το theme upgrade. ;)

Ok Χρήστο ευχαριστώ!

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί? Που τα βάζεις? Πήγαινε με Root Explorer και βρες το φάκελο με τα Kernel..

 

Ναι το έκανα αυτό απλά το Convolver δεν λειτουργεί καθόλου με τα Kernel που υπάρχουν.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω με το viper4.κανω copy paste κανονικά αλλά δεν λειτουργεί.επισης έχω θέμα με τα ακουστικά.εχοντας τα συνδεδεμένα μετά την δεύτερη με τρίτη κλήση που δέχομαι δεν ακούω από τα ακουστικά..φοράω την 21s.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα αυτό απλά το Convolver δεν λειτουργεί καθόλου με τα Kernel που υπάρχουν.

 

Βάζεις και τα profiles στον ίδιο φάκελο του V4A? Εκτός του Β κερνελ φυσικά!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω με το viper4.κανω copy paste κανονικά αλλά δεν λειτουργεί.επισης έχω θέμα με τα ακουστικά.εχοντας τα συνδεδεμένα μετά την δεύτερη με τρίτη κλήση που δέχομαι δεν ακούω από τα ακουστικά..φοράω την 21s.

 

Το ίδιο με επάνω. Τα βάζεις σωστά μέσα? Αν ναι πατώντας το V4A αριστερά στον driver το βγάζει ενεργό? Πρέπει να ενεργοποιηθούν τα Convolver και μετά ανοίγει ο φάκελος με τα κερνελ και profiles

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...