Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς μπορώ να στήσω το τηλ από την αρχή; γιατί όταν έβαλα την νουγκατ χωρίς εγκατάσταση η μπαταρία κράτει πιο λίγο σε σχέση πριν την περασψ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Πώς μπορώ να στήσω το τηλ από την αρχή;

 

Με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μάλλον το δικό μου έχει πρόβλημα...Ηρθε φίλος με άλλο s7 και με όλους τους συνδυασμούς sim (f2g,Cosmote,voda) σε 2,3,4g ,το δικο του ειχε πολυ καλύτερο σήμα..Με βλέπω για service ...Κεραια ,πλακέτα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοώ πως γίνεται να περάσω από την αρχή την ρομ ή δεν χρειάζεται;

 

Το ίδιο πράγμα είναι κάνοντας επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε αυτή τη διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε Ελβετική 7αρα με νεο changelist και security patch. Οποιος "Ελβετός" υπάρχει με χαμένες κλήσεις και επανεκκινήσεις ας μας ενημερώσει αν άλλαξε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μάλλον το δικό μου έχει πρόβλημα...Ηρθε φίλος με άλλο s7 και με όλους τους συνδυασμούς sim (f2g,Cosmote,voda) σε 2,3,4g ,το δικο του ειχε πολυ καλύτερο σήμα..Με βλέπω για service ...Κεραια ,πλακέτα?

 

Αύριο, smartec..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :)

Εδω και 3 μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα δεδομένα. Το έχω πάντα σε 4g απλώς τα ανοίγω και τα κλείνω. Ενώ δείχνει ότι έχει σήμα και 4g κάλυψη δικτύου, δεν έχει ίντερνετ και δεν ανοίγει καμία σελίδα ή εφαρμογή. Έχετε παρόμοιες εμπειρίες..? Με airplane mode on off στρώνει... Εμπειρία με χαμένες κλήσεις δεν έχω... Του τηλεφώνου ή του δικτύου της cosmote θέμα.?

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

 

μου εχει κανει ακριβως το ιδιο 3-4 φορες!

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

μου εχει κανει ακριβως το ιδιο 3-4 φορες!

Και σε εμένα το κάνει (Cosmote έχω αν και δεν νομίζω να παίζει ρόλο) και με τις χαμένες κλείσεις το κάνει αλλά όχι πολύ έντονα. Περιμένω να πάρω άλλο για να το πάω αυτό για επισκευή

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το κάνει (Cosmote έχω αν και δεν νομίζω να παίζει ρόλο) και με τις χαμένες κλείσεις το κάνει αλλά όχι πολύ έντονα. Περιμένω να πάρω άλλο για να το πάω αυτό για επισκευή

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ενημερωσε μας για την εξελιξη!

εγω που τους καλεσα παντως δεν καταφεραν να βρουν ακρη στη cosmote

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :)

Εδω και 3 μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα δεδομένα. Το έχω πάντα σε 4g απλώς τα ανοίγω και τα κλείνω. Ενώ δείχνει ότι έχει σήμα και 4g κάλυψη δικτύου, δεν έχει ίντερνετ και δεν ανοίγει καμία σελίδα ή εφαρμογή. Έχετε παρόμοιες εμπειρίες..? Με airplane mode on off στρώνει... Εμπειρία με χαμένες κλήσεις δεν έχω... Του τηλεφώνου ή του δικτύου της cosmote θέμα.?

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

 

Και σε μένα το κάνει αυτό τελευταία. Αυτό που κάνω είναι να επιλέγω πρώτα μόνο 3G που μπαίνει με την πρώτη και μετά το γυρίζω σε 4G (δίκτυο cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες με τα δεδομενα το ειχα ακριβως το ιδιο θεμα σε note 4!πηρα τηλ την κοσμοτε κ μου ειπαν οτι δεν υπηρχε καποιο προβλημα ομως μετα απο πολυ επιμονη μου αλλαξαν καρτα σιμ κ απο τοτε μεχρι σημερα αν κ εχω αλλαξει 4 τηλεφωνα κ μεσα σ αυτα κ το s7 δεν εχω θεμα!
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

8 ημερες με μαρς 0 επανεκκινησεις 0 χαμενες κλησεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ημερες με μαρς 0 επανεκκινησεις 0 χαμενες κλησεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

8 ημερες με μαρς 0 επανεκκινησεις 0 χαμενες κλησεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα μετά από 2,5 εβδομάδες το πρωτοπαρουσίασε ( S7 edge ), ευτυχώς μόνο τις χαμένες κλήσεις, επανεκκινήσεις δεν έχω.

Εύχομαι να σου διατηρηθεί!

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες με τα δεδομενα το ειχα ακριβως το ιδιο θεμα σε note 4!πηρα τηλ την κοσμοτε κ μου ειπαν οτι δεν υπηρχε καποιο προβλημα ομως μετα απο πολυ επιμονη μου αλλαξαν καρτα σιμ κ απο τοτε μεχρι σημερα αν κ εχω αλλαξει 4 τηλεφωνα κ μεσα σ αυτα κ το s7 δεν εχω θεμα!

Δηλαδη τι μπορει να ειχε η παλια σιμ καρτα και σου παρουσιαζε ολα αυτα τα προβληματα?

Απλα πηγες και εδωσες 5 ευρω στην cosmote και σου εδωσαν νεα micro sd card με το ιδιο νουμερο και ολα καλα?

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

Εμένα μετά από 2,5 εβδομάδες το πρωτοπαρουσίασε ( S7 edge ), ευτυχώς μόνο τις χαμένες κλήσεις, επανεκκινήσεις δεν έχω.

Εύχομαι να σου διατηρηθεί!

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαμενες κλησεις σε περιοχες με κακο σημα συμβαινει με ολα τα κινητα. Με Νουγκατ εχανα κλησεις με φουλ σήμα... Επανεκκινησεις ήταν 5 σε 2 μήνες..

Link to comment
Share on other sites

 

Χαμενες κλησεις σε περιοχες με κακο σημα συμβαινει με ολα τα κινητα. Με Νουγκατ εχανα κλησεις με φουλ σήμα... Επανεκκινησεις ήταν 5 σε 2 μήνες..

Εννοείτε ότι δε μιλάω για περιοχές με κακό σήμα ή σημεία με κακό σήμα. Μιλώ για περιοχές με φουλ σήμα και το πρόβλημα όπως σου είπα μου παρουσιάστηκε μετά από 2,5 περίπου εβδομάδες, από όταν πέρασα τη nougat.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χαμενες κλησεις σε περιοχες με κακο σημα συμβαινει με ολα τα κινητα. Με Νουγκατ εχανα κλησεις με φουλ σήμα... Επανεκκινησεις ήταν 5 σε 2 μήνες..

Εννοείτε ότι δε μιλάω για περιοχές με κακό σήμα ή σημεία με κακό σήμα. Μιλώ για περιοχές με φουλ σήμα και το πρόβλημα όπως σου είπα μου παρουσιάστηκε μετά από 2,5 περίπου εβδομάδες, από όταν πέρασα τη nougat.

Επίσης να πω συγνώμη διότι μπερδευτηκα και νόμισα ότι μιλούσες στο αρχικό ποστ που σου απάντησα για την 7αρα, αλλά τώρα πρόσεξα ότι έλεγες για την 6.

Sorry.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά να τη βάλω τη nougat ή όχι ???

Εγώ στη θέση σου θα περίμενα λίγο ακόμα να βγει το update, να δούμε αν διορθώνει τα πράγματα και μετά.

Δεν έγινε και τίποτα αν δε τη βάλεις. Στις περισσότερες των περιπτώσεων, ψυχολογικό είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα μεινω σε 6 μεχρι να φτιαξει η 7 Ωραια αυτα που προσφερει η 7αρα αλλα δεν λεει οσο εχει θεματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάνω αρκετά συχνά δοκιμές με διάφορα modem με το τελευταίο DQD7 μου παρουσίασε χαμένες κλήσεις σε cosmote. Επιστροφή στο πολύ καλό DQC2 και όλα καλά εδώ και 2 ημέρες. Όσοι έχετε θέμα θα έλεγα να δοκιμάσετε μια αλλαγή στο DQC2 με το Odin επιλέγοντας μόνο το CP αρχείο. Δεν γράφει Knox αλλά όσοι δεν το γνωρίζετε διαβάστε πρώτα ή περιμένετε να ακούσουμε αποτελέσματα από κάποιους πιο έμπειρους. Μη με κυνηγάτε μετά.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι μπορει να ειχε η παλια σιμ καρτα και σου παρουσιαζε ολα αυτα τα προβληματα?

Απλα πηγες και εδωσες 5 ευρω στην cosmote και σου εδωσαν νεα micro sd card με το ιδιο νουμερο και ολα καλα?

 

Δεν εδωσα 5 ευρω μου το περασε σαν βλαβη γι αλλαγη σιμ κ πηγα σ ενα καταστημα κ εκανα απλα αντικατασταση!απο τοτε οσο ειχα το note(περιπου 5 6 μηνες μεχρι να το αλλαξω)ολα δουλευαν τελεια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά να τη βάλω τη nougat ή όχι

 

Τυχαινει να εχουμε 2 s7,το ενα με nougat τ αλλο με 6!αυτο με nougat αρχισε προχτες ενω εχει σημα να δειχνει κλειστο ενω το αλλο με τη 6αρα δουλευει ρολοι!τα συμπερασματα δικα σου.....

lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα! θα ηθελα την βοηθεια σας. αγορασα το s7 edge και εχω προβλημα με την μπροστινη καμερα, δεν εστιαζει σε εμενα αλλα πισω μου και υπαρχει μια θολουρα στο προσωπο. τι μπορω να κανω? σας ευχαριστω για το χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...