Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Update: Πολύ ωραία (για τα γούστα μου) η λευκή θήκη (back cover) σιλικόνης της Samsung. Κάνει τρομερή αντίθεση με την πλήρη μαυρίλα. Αναρωτιέμαι, μόνο, αν λερώνεται εύκολα...

 

Καλησπέρα...απο που την αγόρασες?

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ μόλις παρέλαβα και τις δύο πρώτες μου θήκες.

Ελπίζω να μείνω με αυτές για καιρό...

https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8-plus/products/copy-of-galaxy-s8-case-rugged-armor

https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8-plus/products/galaxy-s8-plus-case-liquid-air

Πριν λίγες μέρες έφτασε και η μεμβράνη iq shield case frienly και είμαι έτοιμος.

Μόνο την συσκευή περιμένω.

Ας ρωτήσω και εδώ, φορτίζει κανένας με τον fast wireless charger σταντ του s7 edge?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρόταση για μία καλή 128GB κάρτα χωρίς όμως να ξεφεύγουμε :rolleyes:;

 

Με αυτή τη συσκευή δεν πρέπει να κάνεις εκπτώσεις στην κάρτα μνήμης, πρέπει να πάρεις την καλύτερη... https://www.amazon.de/Samsung-Speicherkarte-MicroSDXC-Smartphones-Tablets/dp/B019QO1Q4O/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1493326368&sr=8-1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη συσκευή δεν πρέπει να κάνεις εκπτώσεις στην κάρτα μνήμης, πρέπει να πάρεις την καλύτερη... https://www.amazon.de/Samsung-Speicherkarte-MicroSDXC-Smartphones-Tablets/dp/B019QO1Q4O/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1493326368&sr=8-1

 

Θα την έχω υπόψην μου αλλά επειδή σκέφτομαι ότι για την εγγραφή σε 4Κ θα χρησιμοποιώ την εσωτερική μνήμη που είναι και ποιο γρήγορη και μετά θα μεταφέρω τα αρχεία στην εξωτερική-κάρτα μνήμη ως αποθηκευτικό χώρο με παίρνει σε κάτι ποιο φθηνό.

 

Αν κατέβουμε ένα κλίκ ποιο κάτω τι επιλογές έχουμε;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ παρήγγειλα και ήδη παρέλαβα πολλές θήκες και το original screen protector της Samsung (αλλά και 2 Brando tempered glasses). Για την ώρα του φοράω αυτό της Samsung σε συνδυασμό με την alcantara θήκη της Samsung. Παρέλαβα όμως και την UAG, αλλά και την Samsung clear cover και μια Ivso σιλικόνης. Περιμένω ακόμη άλλη μια UAG, τη Samsung clear view με το ενσωματωμένο σταντάκι, τη Spigen thin fit, τη Spigen Neo Hybrid και τη Spigen Slim Armor.

 

Πώς είναι η Alcantara? Μου αρέσει πολύ εμφανισιακά αλλά στις φωτογραφίες φαίνεται λίγο bulky. Είναι, ή δεν προσθέτει πολύ όγκο;

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι η Alcantara? Μου αρέσει πολύ εμφανισιακά αλλά στις φωτογραφίες φαίνεται λίγο bulky. Είναι, ή δεν προσθέτει πολύ όγκο;

 

Για εμένα (που μου αρέσει πολύ ακόμη και η UAG που όντως προσθέτει όγκο), η Alcantara είναι μια χαρά. Πολύ όμορφη, ποιοτική (πιστεύω ότι θα αντέξει περισσότερο από το να ήταν δερμάτινη και δε θα χαράζεται) και με άψογο grip. Επειδή έχω και την black/gray και την μπλε, προτιμώ τη δεύτερη για την αλλαγή που προσφέρει στην όλη μαυρίλα (σε μαύρο κινητό τουλάχιστον). Πάρτη και δε θα το μετανιώσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει ήδη μια Pro κάρτα της Samsung η αντίστοιχη κατηγορία άλλης εταιρίας ας τρέξει ένα benchmark να δούμε τι ταχύτητες πιάνει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.sdbench&hl=el

Διότι στο 7 edge δεν έπιανε την full ταχύτητα της με την δικια μου Pro ενώ σε αλλά κινητα η tablet έπιανε πολύ κοντά στις ονομαστικές που αναφέρει η Samsung.

Δηλαδή 90/80 ανάγνωση/εγγραφή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πηρα την γνησια της samsung μονο πλατη και ειναι τελεια.λεπτη,δεν δινει καθολου extra ογκο.παντα τετοια ειχα στα κινητα μου.πρωτα πηρα μια sbs σιλικονης αλλα δεν μου αρεσε καθολου κ την αλλαξα.

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-samsung-galaxy-s8-plus-clear-cover-bioleti/prod8542377pp/

 

Εχεις απολυτο δικαιο για την σιλικονη ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ οχι απλες φουσκες αλλα ξεκολαει παντου και οταν βαλεις θηκη πισω τοτε εναι ενα δραμα...

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη θήκη για το S8 η το S8+ είναι ένα πουγκί να το βάζεις μέσα. Δεν θα μπορούσα να το έχω συνέχεια σε θήκη.. Η αίσθηση όταν το πιάνεις είναι καταπληκτική. Κοιτάξτε για πουγκί για να χαίρεσται το κινητό 100%
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι η Alcantara? Μου αρέσει πολύ εμφανισιακά αλλά στις φωτογραφίες φαίνεται λίγο bulky. Είναι, ή δεν προσθέτει πολύ όγκο;

Εχω την gray για το δικό μου στο S8+ , μπορώ να σου πω ότι έχει φανταστική αίσθηση, φοβερό grip και δεν προσθέτει ιδιαίτερη μάζα.

 

Για μένα ειναι πολύ καλό case.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Και γω το περιμενω την Τεταρτη το S8+ και ενω ελεγα να παραγγειλω καμμια spigen απο ιντερνετ μαλλον καταληγω στην alcantara για πιο αμεσα. Εχει δοκιμασει κανενας tempered glass απο Public? Η εφαρμογη του πως ειναι? Η μονο μεσω ιντερνετ παιζει να βρω κατι καλο?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα τις dbrand μου και με αρκετή προσπάθεια έβαλα τη μια. Επιτέλους το χρησιμοποιώ χωρίς θήκη και το νιώθω στο χέρι μου.....τελειοοοο :Ρ

Να ήξερα πως να ανεβάσω και τη φωτογραφία που τράβηξα καλά θα'ταν.

Edited by yianniCrete
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το νόημα των skin να παρέχουν μια μικρό προστασία,ανανέωση look and feel με δεκάδες χρωματικές επιλογές η σχέδια να επιλέξεις και παράλληλα δεν προσθέτουν καθολου όγκο και δεν χάνεις το Premium feeling,αντίθετα το βελτιώνεις μιας και το glossy γυαλί γυμνό είναι άθλιο σαν μαγνήτης αποτυπωμάτων γλίτσα και ιδρωτίλα.

 

Και εγώ περιμένω και από dbrand και slickwarps την επόμενη εβδομάδα(ήδη έγιναν shipped από Καναδά και Αμερική αντίστοιχα)

 

ΥΓ:Με Tapatalk είναι εύκολο το ανέβασμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για tempered glass ισχύει ό,τι και στο s7 edge ή να περιμένουμε κάτι καλύτερο?

Πάντως η stock μεμβρανη ειναι απιθανη.Η συσκευασια εχει 2 τεμαχια και δεν εχει καμια σχεση με τη stock μεμβρανη του edge 7 1de23ed94e6cdd06c205ab5dd6ef69cc.jpg

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η stock μεμβρανη ειναι απιθανη.Η συσκευασια εχει 2 τεμαχια και δεν εχει καμια σχεση με τη stock μεμβρανη του edge 7 1de23ed94e6cdd06c205ab5dd6ef69cc.jpg

Θα την τιμήσω. Φυσικά θα χρειαστώ κ μια θήκη που να ταιριάζει με το orchid grey. Διάφανη ή να κοιτάξω προς alcantara?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και μια ερωτηση που μπορει να ακουστει χαζη. Επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε skin σε κινητο, το tempered glass παει πανω απο το skin η το αναποδο?! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κανω και μια ερωτηση που μπορει να ακουστει χαζη. Επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε skin σε κινητο, το tempered glass παει πανω απο το skin η το αναποδο?! :)

 

Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ένα πάνω στο άλλο... ή το ένα, είτε το άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η stock μεμβρανη ειναι απιθανη.Η συσκευασια εχει 2 τεμαχια και δεν εχει καμια σχεση με τη stock μεμβρανη του edge 7 1de23ed94e6cdd06c205ab5dd6ef69cc.jpg

 

Είναι η ET-FG950CTE ή είναι full cover αυτή; θα προτιμούσα να πηγαίνει ως πάνω και να έχει τρύπες για κάμερα/αισθητήρες πάρα να σταματάει πριν από αυτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και voila το "μεταλλικό" dbrand. 4ec6286d5baeadb564e362a941abdd57.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...