Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα θα μας τρελανετε?:lol::lol:

 

Eυχαριστησου το κινητο, 6gb ειναι για πεταμα, αχρειαστα πραγματκα. Ακομα να φτασω το δικο μου κατω απο 1.2. Στο boot 2.4 free και με εφαρμογες(fb,gm,hang,mess,chrome,youtube++ sto background) παω στα 1.8 max. Βάλε και το greenify για power management, lol.

 

To κινητο ειναι απιστευτο, μην κανεις μλκιες για μενα. Πας για τα πολλα και χανεις και τα λιγα στο τελος.

Eκτός και αν δεν σαρέσει, εκεί μαζί σου ευκαιρια να το στείλεις. Όλο πάντως καποιος θα το αγοράσει, δεν βλεπω ουτε μια αγγελια για lp3.

 

Φιλικά Πάντα! :):)

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έγινε αυτό που περίμενα. Παραδεχτηκαν το λάθος και θέλουν να μου επιστρέψουν τη διαφορά. Μάλλον θα το δεχτώ αλλά ξενέρωσα με τα 4gb.

Υπάρχει κάποιος που να ενδιαφέρεται για αγορά? Το μόνο που έκανα στο κινητό είναι που πέρασα τη ρομ του tora33. Ούτε σιμ δεν του έβαλα.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

 

Κι εγώ από teknistore είχα παραγγείλει, μια χαρά είναι το κινητό και μετά από σχεδόν 2 μήνες χωρίς πρόβλημα.

Συμφωνώ ότι τα 4 GB είναι ήδη υπεραρκετα, από κει και πέρα αν είναι να μη το ευχαριστηθείς πούλα :)

Link to comment
Share on other sites

Στο ιταλικο φορουμ εχει 2 ρομ.Μια απ τον BB72 και μια απ τον Mauro.Γενικα απο την πειρα μου με το χ800 οι ιταλοι φτιαχνουν καλες ρομ.

Μηπως τις εχει δοκιμασει κανεις?

Επίσης γνωρίζει κανείς στη ρομ του torra33 γιατί τα προγράμματα καιρού αλλάζουν στην τοποθεσία που είσαι μόνο αν έχω ανοιχτό το GPS?

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μετά που έκλεισε από μπαταρία(1%) δεν μπορεί να ανοίξει γιατί σταμάτησε να φορτίζει.

Περίπου 2 μηνών τηλέφωνο με την rom του δικού μας tora33 επάνω.

Αλλάζω τον φορτιστή χωρίς αποτέλεσμα...δεν εμφανίζει και το led φόρτισης. :mad:

Αύριο φεύγει το τηλέφωνο για Κίνα-Guangdong. Τί μου ζήτησε το Teknistore...(με μαύρα μεγάλα γράμματα) να σταλεί μόνο με post και όχι courier.

Δεν τολμώ να κάνω υπολογισμούς :X

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΚΛΕΊΔΩΜΑ BOOTLOADER

 

Εάν δεν γνωρίζετε το συνδυασμό πλήκτρων για μπείτε σε λειτουργία bootloader σε Leeco LeMaxPro3 ή αν είστε αρχάριος στο Android προσοχή στη συνέχεια!! η διαδικασία αυτή συνιστάται για να ελέγξετε και να ξεκλειδώσετε (αν χρειάζεται) τον bootloader στο τηλέφωνό σας:

 

Διαδικασία ελέγχου του bootloader

1.)Κατεβάστε και εγκαταστήστε τα εκτελέσιμα ADB και Fastboot χρησιμοποιώντας το παρακάτω οδηγό εγκατάστασης ADB & Fastboot:

- ADB & Fastboot οδηγός εγκατάστασης για τα Windows

 

Πρώτα από όλα κατεβάζουμε το adb αρχείο https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120698566 και το κάνουμε extract στο C:\\.....το παρακάτω αρχείο που θα μας βάλει τους drivers για να δει σωστά το pc το κινητό και χρειάζεται εγκατάσταση αφού κατέβει:

minimal_adb_fastboot_v1.4.1.zip και το εγκαθιστούμε με δεξί κλικ εκτέλεση ώς διαχειριστές.

Προσοχή σε εκδόσεις windows 8,8.1,10 πρέπει να απενεργοποιήσουμε τα signatures verification για να γίνει σωστά η εγκατάσταση (βλ. εδώ). http://adbdriver.com/documentation/how-to-install-adb-driver-on-windows-8-10-x64.html μπορούμε να εγκαταστήσουμε και κατευθείαν το ADB Driver Installer 2.0 http://dl.adbdriver.com/upload/adbdriver.zip με οδηγίες από την ιστοσελίδα.

 

2)Αφου τελειώσει η εγκατάσταση πάμε για ενεργοποίηση usb debuggin στο πλαίσιο των επιλογών Developer από τις ρυθμίσεις. 2. Εδώ είναι πώς να ενεργοποιήσετε τις επιλογές Developer και πώς να ενεργοποιήσετε το usb debuggin στο πλαίσιο των επιλογών Developer.

Settings - phone info - build version - ταπ 7 φορες - πίσω - Developer options - ενεργοποιηση usb debugging και έχει δει το κινητό μας ο υπολογιστής (τσεκάρουμε πάντα διαχείρηση συσκευών στο pc). Βάζουμε το κινητό σε fastboot mode πατώντας Volume- και Power μέχρι να μπούμε σε fastboot mode και μετά το συνδέουμε με τον υπολογιστή με τη χρήση ενός USB-C καλωδίου

3) Τρέχουμε το minimal ADB & Fastboot.

4.) Έπειτα πατάμε fastboot devices για να δούμε ότι εμφανίζεται η συσκευή μας μια χαρά.

(θα εμφανιστεί ένας αριθμός δίπλα στο device όπως φαίνεται στην εικόνα. Σε εσάς θα δείχνει άλλον αριθμό "της δικής σας συσκευής" και σε κάποιες συσκευές στη θέση του device θα βγάζει σκέτο fastboot "και αυτό σωστό είναι")

Εδώ μπορείτε να δείτε αναλυτικές οδηγίες με φωτογραφίες >> https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/leeco-le-pro-3-root-t3476560

---- ΠΡΟΣΟΧΗ! Οι εικόνες είναι από άλλο κινητο, απλά για να καταλάβετε περίπου πως θα είναι-------

PYkISAn.jpg

 

6) Δίνουμε τώρα την παρακάτω εντολή και βλέπουμε τι γίνεται.

 

fastboot oem device-info

 

Αν λάβουμε την παρακάτω εικόνα τότε ο bootloader είναι κλειδωμένος:

 

YCUraIr.jpg

 

Αν λάβουμε όμως την παρακάτω εικόνα τότε ξέρουμε ότι ο bootloader είναι ξεκλείδωτος:

 

XJxo04Q.jpg

7.) Ανάλογα τι μας έδειξε και αν τελικά είναι κλειδωμένος, προχωράμε όπως είμαστε στην παρακάτω διαδικασία στον αριθμό (9.)

Αν είναι ξεκλείδωτος, πάμε για εγκατάσταση TWRP και φυσικά custom rom.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader

 

Πως θα επιτρέψουμε στο κινητό να βλέπει και να δέχεται εντολές από το pc (usb debuggin)

1.)Ενεργοποίηση usb debuggin στο πλαίσιο των επιλογών Developer.. (βλ. επάνω)

2.) Μπαίνουμε σε fastboot πατώντας το πλήκτρο vol - και Power μέχρι να βγει ο πιγκουινος στη συνέχεια, ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα για να ξεκλειδώσετε τον bootloader.

 

3.) .Τρέχουμε το minimal ADB & Fastboot.

 

4.)Συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας ένα καλώδιο USB-C.

 

5.)Πληκτρολογήστε την ακόλουθη εντολή στο παράθυρο εντολών:

fastboot devices

Αυτή θα μας δείξει αν βλέπει σωστά το κινητό το Pc και αν μπήκαν σωστά οι drivers. Αν δεν το δειχνει ξαναβαζουμε drivers και τσεκάρουμε στην διαχειριση συσκευών να δείχνει Usb Android ADB Device.

Μετά δίνουμε την εντολή.

adb reboot Bootloader

 

6.Αυτή θα θέσει το Android σας σε κατάσταση bootloader, όπου μπορείτε να ξεκλειδωσετε τον Bootloader ή να κάνετε flash / εγκαταστήσετε το recovery custom γνωστό ως TWRP.

 

7.)Εάν η συσκευή σας Android ζητά την άδεια, όπως "Αφήστε τον εντοπισμό σφαλμάτων USB", στη συνέχεια, απλά πατήστε στο OK για να συνεχίσετε.

 

8.Τώρα, όταν το Android σας είναι στην κατάσταση bootloader απλά εκτελέστε την ακόλουθη εντολή στην κονσόλα:

fastboot oem device-info

Αυτό θα μας δείξει αν είναι κλειδωμένος ο Bootloader. Αν βγάλει το device unlocked - false σημαίνει ότι είναι κλειδωμένος και θέλει ξεκλείδωμα. Αν βγάλει device unlocked - true είναι ανοιχτός και βάζουμε το TWRP. Αν το κινητό ήρθε με Custom rom σίγουρα είναι ξεκλείδωτος αλλά καλό είναι να τσεκάρουμε.

 

(9). Προχωράμε σε περίπτωση που είναι κλειδωμένος και δίνουμε την εντολή.

fastboot oem unlock-go

Αυτό θα ξεκλειδώσει το bootloader και να διαγράψει όλα τα δεδομένα χρήστη που υπάρχουν στο τηλέφωνο. Καλό έιναι να έχετε πάρει πρώτα ένα πλήρες αντίγραφο ασφαλείας των αρχείων και των δεδομένων του τηλεφώνου σας.

 

10. Τώρα, όταν το Android σας είναι στην κατάσταση bootloader απλά εκτελέστε την ακόλουθη εντολή στην κονσόλα:

fastboot oem device-info για επειβεβαίωση ξεκλειδώματος θα πρέπει να εμφανιστεί το true εκεί που έιχε false.

--------------- Αυτά θα πρέπει να εμφανίσει αν ξεκλειδώθηκε σωστά------

(bootloader) Device product name: [le_zl1_whole_netcom]

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: true

(bootloader) Device critical unlocked: true

(bootloader) Charger screen enabled: false

(bootloader) Serial console enabled: false

(bootloader) Serial hw output enabled: false

(bootloader) Display panel:

OKAY

 

Συγχαρητήρια !!! Τώρα έχετε ξεκλειδώσει με επιτυχία τον bootloader..:). Το επόμενο βήμα που μπορεί να γίνει, είναι να εγκαταστήσετε τo TWRP στο Android σας.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εγκατάσταση recovery ανάκτησης TWRP

Επίσημα τελευταία TWRPs εδώ.. https://eu.dl.twrp.me/zl1/

Κατεβάστε το recovery TWRP για LePro3 x720 από τον παραπάνω σύνδεσμο

Αφού κατέβει το TWRP σαν image file, βάλτε το μέσα στο φάκελο minimal ADB Folder χύμα.

και ακολουθήστε τις οδηγίες.

Πολυεργαλείο εδώ>> https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/development/tool-tool-one-driversunlocktwrpfactory-t3398993

1.)Ενεργοποίηση usb debuggin στο πλαίσιο των επιλογών Developer.. (βλ. επάνω)

 

2.) Μπαίνουμε σε fastboot πατώντας το πλήκτρο vol - και Power μέχρι να μπει.

 

3.)Συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας ένα καλώδιο USB-C.

 

5.)Τρέχουμε το minimal ADB & Fastboot

 

6.) Τέλος, όταν το Android σας είναι στην κατάσταση fastboot απλά εκτελέστε την ακόλουθη εντολή στην κονσόλα:

fastboot flash recovery twrp.img όπου twrp.img πρέπεςι να είναι το ίδιο με το όνομα του custom recovery που κατεβάσατε.

 

Επανεκκινήστε το τηλέφωνό σας σε recovery mode και θα έχετε το TWRP εγκατεστημένο..:)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εγκατάσταση root στο τηλέφωνο Απαιτείται custom TWRP recovery!

 

Κατ' αρχήν κατεβάζουμε το τελευταίο SuperSU από εδώ και το βάζουμε χύμα στον εσωτερ. χώρο (οχι σε φάκελο)>> https://download.chainfire.eu/1021/SuperSU/SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742.zip

1. Σβήνουμε το τηλέφωνο.

2. Μπαίνουμε TWRP πατώντας λίγη ώρα τα vol(+) & power μεχρι να γράψει LeEco recovery και αφήνουμε.

3. Στο TWRP πατάμε Install βρίσκουμε χαμηλά το SUPERSU zip το επιλέγουμε και κάνουμε slide δεξιά για εγκατάσταση.

4. Αφου τελειώσει κάνουμε reboot στο σύστημα και είμαστε root.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

LePro3 x720 - Έλεγχος - ξεκλείδωμα bootloader,TWRP Recovery & Root

Ευχαριστούμε για τον οδηγό πολυ χρήσιμος.....

Edited by CrisBal
Επανάδημοσίευση αρχικού ποστ
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

---ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ROM---

Με stock recovery (Μόνο για Official)

 

1. Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, αυτή που ήρθε το κινητό, official, ή όχι.

 

2.Βάζουμε την νέα CN official rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) από το pc μας και την μετονομάζουμε σε update.zip.

 

3.Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή (πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

4.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+) & on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

5.Μπαίνουμε στο stock official recovery και επιλέγουμε τα δύο τετραγωνάκια clear & update και μετά πατάμε start. Tο τηλέφωνο θα κάνει αυτόματα την εγκατάσταση. Αν μας ζητήσει κάνουμε και clear data θα χαθούν τυχόν φακέλοι/αρχεία από το κινητό.

 

6.Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 3-5 λεπτά. Για Google Play γνωστό (GAPS) μπαίνουμε στην εφαρμογή LeStore κάνουμε αναζήτηση και μόλις το βρεί πατάμε εγκατάσταση.

 

Με custom TWRP recovery

 

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, official ή όχι.

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

3. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

4.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

5.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε το wipe (Data & Cache &Dalvic) το γνωστό factory reset . Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει.

 

6.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση.Για Google Play store & services συνήθως τα έχουν προεγκατεστημένα.

Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 3-5 λεπτά.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε μια συσκευή που έστειλα επιστροφή με ταχυδρομείο (και tracking number) πλήρωσα 9,3€.

 

Απλό ταχυδρομείο 12.5 € + συστημένο 2.5. Συνολικά 15€.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με συγχωρείτε (επειδή διάβασα σχεδόν όλο το νήμα). Με δεδομένα: 1) τη μη πιστοποίηση από Google, 2) τα διάφορα προβλήματα με τις αγγλοκινέζικες rom και τα θέματα με τα ελληνικά, 3) τη σχετικά χαμηλή ενασχόληση της κοινότητας για θέματα root, custom roms κλπ, που εγώ θεωρώ ΠΟΛΥ σημαντική και 4) τα οικονομικά προβλήματα της εταιρίας, γιατί να πάει κάποιος σε αυτή τη λύση και να μπει στον κόπο, όταν με λίγα παραπάνω χτυπάς πχ. το Axon 7 ή το Mi5 ή κάτι αντίστοιχο. Ειδικά το Axon 7 το καλοβλέπω πολύ (έχει πάει ήδη σε Νougat). Οι διαφορές 820 και 821 δε θα έλεγα ότι είναι τόσο τρομερές. Όλα αυτά τα λέω, επειδή πραγματικά με ενδιέφερε ΠΟΛΥ το εν λόγω κινητό και έχει τρομερό vfm. Edited by nikoskazanakis
Link to comment
Share on other sites

. Όλα αυτά τα λέω, επειδή πραγματικά με ενδιέφερε ΠΟΛΥ το εν λόγω κινητό και έχει τρομερό vfm.

 

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι είναι ΑΠΊΣΤΕΥΤΟ τηλέφωνο...

Edited by petraKOS07
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με συγχωρείτε (επειδή διάβασα σχεδόν όλο το νήμα). Με δεδομένα: 1) τη μη πιστοποίηση από Google, 2) τα διάφορα προβλήματα με τις αγγλοκινέζικες rom και τα θέματα με τα ελληνικά, 3) τη σχετικά χαμηλή ενασχόληση της κοινότητας για θέματα root, custom roms κλπ, που εγώ θεωρώ ΠΟΛΥ σημαντική και 4) τα οικονομικά προβλήματα της εταιρίας, γιατί να πάει κάποιος σε αυτή τη λύση και να μπει στον κόπο, όταν με λίγα παραπάνω χτυπάς πχ. το Axon 7 ή το Mi5 ή κάτι αντίστοιχο. Ειδικά το Axon 7 το καλοβλέπω πολύ (έχει πάει ήδη σε Νougat). Οι διαφορές 820 και 821 δε θα έλεγα ότι είναι τόσο τρομερές. Όλα αυτά τα λέω, επειδή πραγματικά με ενδιέφερε ΠΟΛΥ το εν λόγω κινητό και έχει τρομερό vfm.

 

Είμαι ίσως από τους πρώτους που το πήρα στην ελλαδα(αρχές Δεκεμβρίου '16), αν δεν βιάζεσαι θα σου πρότεινα 2λυσεις:

Ή να περίμενειες 2-3μηνες οποτε η τιμή του x720 θα έχει πέσει τουλάχιστον 20-30ευρω από την σημερινή (διότι το x820 σταματάει σταδιακά νέα παραγωγη οπότε οι πωλήσεις του x720 θα αυξηθουν).

Ή να περιμένεις τέλος Σεπτέμβρη την νέα ναυαρχίδα τηςleeco με το 835soc.

 

*Δεν έχω root ειμαι με την stock και ο 821 μου δίνει 160k στο antutu. Όμως το μεγάλο προτέρημα του 821 (σε σχέση με τον 820) είναι η διαχείριση κατανάλωσης.

Το mi5 δεν θα το πρότεινα ως επιλογή.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ίσως από τους πρώτους που το πήρα στην ελλαδα(αρχές Δεκεμβρίου '16), αν δεν βιάζεσαι θα σου πρότεινα 2λυσεις:

Ή να περίμενειες 2-3μηνες οποτε η τιμή του x720 θα έχει πέσει τουλάχιστον 20-30ευρω από την σημερινή (διότι το x820 σταματάει σταδιακά νέα παραγωγη οπότε οι πωλήσεις του x720 θα αυξηθουν).

Ή να περιμένεις τέλος Σεπτέμβρη την νέα ναυαρχίδα τηςleeco με το 835soc.

 

*Δεν έχω root ειμαι με την stock και ο 821 μου δίνει 160k στο antutu. Όμως το μεγάλο προτέρημα του 821 (σε σχέση με τον 820) είναι η διαχείριση κατανάλωσης.

Το mi5 δεν θα το πρότεινα ως επιλογή.

 

Ναι, αλλά ΠΟΛΥ μανούρα ρε παιδί μου :) Θα περάσει τελωνείο; Τί ρομ θα φοράει; Θα έχει ελληνικά; Θα σε δουλέψει ο κινέζος, και ενώ σου λέει ευρώπη θα στο στείλει από Κίνα; Θες να ρουτάρεις, να βάλει καστομιές κλπ κλπ, το βλέπω δύσκολο, δεν ασχολούνται πολλοί. Και υποστήριξη επίσημη απ' ό,τι βλέπω λίγη έχει, αραιή. Δεν ξέρω, είμαι σε δίλημμα, αυτό το Axon φαίνεται αρκετά καλό και το κοντράρει.

Για τη νέα ναυαρχίδα με 835 που λες, δε το βλέπω, έχω αποφασίσει πλέον, μόλις ανακοινώνονται οι ναυαρχίδες να πάω να παίρνω ό,τι καλύτερο περσινό υπήρχε. Εξάλλου θα ξεκινήσει από αρκετά ψηλά. Νομίζω αυτή είναι η καλύτερη vfm επιλογή πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Αν τους ζητήσεις stock rom και συμφωνησει (το έχεις γραπτως) και τελικά σου στείλει μαϊμού ανοίγεις αμέσως dispute και πας για επιστροφή ή βαρβάτη έκπτωση.

Το τελωνείο είναι λαχείο.

Η στοκ eui δεν έχει ελληνικά αλλά πλέον (με την 23s) είναι σχεδον bug free.

Το axon7 OK, αλλά μιλας για κοντά ένα κατοστάρικο διαφορά, δεν είναι και λίγα. Και με μικρότερη μπαταρία . ίσως με λίγα ακόμα περισσότερα να κοιτούσες στο op 3t με τρελή επίσημη υποστήριξη.

Ολα έχουν να κάνουν με το budget που σκοπεύεις να διαθέσεις και τα τεχνικά χαρακτηριστικά που σε ενδιαφέρουν. Εγώ π.x. ηθελα οπωσδήποτε nfc.

Για τη νέα ναυαρχίδα με 835 που λες, δε το βλέπω, έχω αποφασίσει πλέον, μόλις ανακοινώνονται οι ναυαρχίδες να πάω να παίρνω ό,τι καλύτερο περσινό υπήρχε. Εξάλλου θα ξεκινήσει από αρκετά ψηλά. Νομίζω αυτή είναι η καλύτερη vfm επιλογή πλέον.

 

Η νέα ναυαρχίδα με τον 835soc vfm θα είναι και αυτή, γυρω στα 300ευρω θα ξεκινήσει, όπως και το pro3.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι είναι ΑΠΊΣΤΕΥΤΟ τηλέφωνο...

 

Φίλε ενημερωτικά καλά νέα.Ερχεται η tele-23 με άλλο permissive kernel dt2wp dt2s έξτρα activities multi led ! super battery κλπ και στο pro3 υπομονή λοιπόν..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ενημερωτικά καλά νέα.Ερχεται η tele-23 με άλλο permissive kernel dt2wp dt2s έξτρα activities multi led ! super battery κλπ και στο pro3 υπομονή λοιπόν..;)

Αλλάζει η baseband?

Link to comment
Share on other sites

Αν τους ζητήσεις stock rom και συμφωνησει (το έχεις γραπτως) και τελικά σου στείλει μαϊμού ανοίγεις αμέσως dispute και πας για επιστροφή ή βαρβάτη έκπτωση.

Το τελωνείο είναι λαχείο.

Η στοκ eui δεν έχει ελληνικά αλλά πλέον (με την 23s) είναι σχεδον bug free.

Το axon7 OK, αλλά μιλας για κοντά ένα κατοστάρικο διαφορά, δεν είναι και λίγα. Και με μικρότερη μπαταρία . ίσως με λίγα ακόμα περισσότερα να κοιτούσες στο op 3t με τρελή επίσημη υποστήριξη.

Ολα έχουν να κάνουν με το budget που σκοπεύεις να διαθέσεις και τα τεχνικά χαρακτηριστικά που σε ενδιαφέρουν. Εγώ π.x. ηθελα οπωσδήποτε nfc.

 

 

Η νέα ναυαρχίδα με τον 835soc vfm θα είναι και αυτή, γυρω στα 300ευρω θα ξεκινήσει, όπως και το pro3.

 

Το Axon δεν έχει 100 διαφορά, γύρω στα 50-60. Το 3T το έχω δει, αυτό πάει αρκετά παραπάνω, και δε το θέλω αφενός γιατί δεν έχει sd και αφετέρου γιατί τα 6 ram τα θεωρώ υπερβολή/πεταμένα λεφτά επί του παρόντος.

Να ρωτήσω κάτι κάτι άλλο, γιατί δεν έχω ασχοληθεί. Το ότι δεν έχει ελληνικά το κινητό σημαίνει πχ ότι όλες οι εφαρμογές κλπ κατεβαίνουν στα αγγλικά; Ακόμα και οι ελληνικές; Δηλαδή αν κατεβάσω ας πούμε το app του in.gr θα είναι στα αγγλικά; Κι αν κάποιο app δεν υποστηρίζει αγγλικα τι γίνεται; Τέλος, αν κατεβάσω ένα καστομ πληκτρολόγιο ή της Google που έχουν ελληνικά, δε θα μπορώ ούτε τότε να γράψω ελληνικά; Γενικά τι επηρεάζει ακριβώς η έλλειψη ελληνικών;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κάτι άλλο, γιατί δεν έχω ασχοληθεί. Το ότι δεν έχει ελληνικά το κινητό σημαίνει πχ ότι όλες οι εφαρμογές κλπ κατεβαίνουν στα αγγλικά; Ακόμα και οι ελληνικές; Δηλαδή αν κατεβάσω ας πούμε το app του in.gr θα είναι στα αγγλικά; Κι αν κάποιο app δεν υποστηρίζει αγγλικα τι γίνεται; Τέλος, αν κατεβάσω ένα καστομ πληκτρολόγιο ή της Google που έχουν ελληνικά, δε θα μπορώ ούτε τότε να γράψω ελληνικά; Γενικά τι επηρεάζει ακριβώς η έλλειψη ελληνικών;

 

Έχουμε και εδώ Ελληνικές ρομ οπότε (έτσι κι αλλιώς) δεν ισχύει τίποτα από τα παραπάνω. Οπότε μην αγχώνεσαι.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει η baseband?

 

Προς το παρόν θά είναι ίδια μέ την 23s.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με συγχωρείτε (επειδή διάβασα σχεδόν όλο το νήμα). Με δεδομένα: 1) τη μη πιστοποίηση από Google, 2) τα διάφορα προβλήματα με τις αγγλοκινέζικες rom και τα θέματα με τα ελληνικά, 3) τη σχετικά χαμηλή ενασχόληση της κοινότητας για θέματα root, custom roms κλπ, που εγώ θεωρώ ΠΟΛΥ σημαντική και 4) τα οικονομικά προβλήματα της εταιρίας, γιατί να πάει κάποιος σε αυτή τη λύση και να μπει στον κόπο, όταν με λίγα παραπάνω χτυπάς πχ. το Axon 7 ή το Mi5 ή κάτι αντίστοιχο. Ειδικά το Axon 7 το καλοβλέπω πολύ (έχει πάει ήδη σε Νougat). Οι διαφορές 820 και 821 δε θα έλεγα ότι είναι τόσο τρομερές. Όλα αυτά τα λέω, επειδή πραγματικά με ενδιέφερε ΠΟΛΥ το εν λόγω κινητό και έχει τρομερό vfm.

 

Για κατι τετοια post υπαρχουν τα forum!

 

1) Who cares?

 

2) Οπως? Ειμουν στην stock και δεν παρατηρησα ουτε ενα προβλημα τουλαχισταν οταν το παρελαβα και περασα 18s.

 

3) Aυτο με τα ελληνικα μπορει να με τρελανει. Xda και πάλι xda. Kαι σαν κοινοτητα μπορεις να ρωτησεις , κοσμος υπαρχει, ειδικοι υπάρχουν και ανθρωποι με ορεξη να βοηθησουν και να δωσουν οδηγιες για τα ατομα που θελουν βοηθεια.

 

4) Μην πιστευεις οτι βλεπεις στο internet. H leeco ναι μεν δεν ειναι κολοσσος τυπου huawei, αυτο δεν σημανει οτι δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα να υποστηριξει τις συσκευες της. Βγαζουν μερικα post και ολοι τρομοκρατουνται σαν ακεφαλα κοτοπουλα. Βγαζει updates απλα λιγοτερα. Ακομα και το max2 πηρε μια 23αρα απο τι ειδα.

 

https://www.mobilescout.com/leeco/news/n93911/LeEco-bounces-reports-increased-revenue-Q1-2017.html

 

Οταν το leeco βγηκε τα διαλυσε ολα σαν value for money κινητο. Ηardware specs καλυτερα σε μια τρομερα οικονομικη τιμη.

Αν ηταν να επιλεξω κινητο θα κατεληγα παλι στο lp3

 

Για να καταληξω, θεωρω πως η stock ειναι μια χαρα και αποδιδει τουλαχιστον ακομα καλυτερα απο custom roms, εκτος αυτων που ειναι stock based. Δωστου λιγο χρονο ακομα και θα δεις πολυ ωραια πραγματα απο rom.

 

Στη θεση σου παντως, θα πηγαινα στο επομενο τρενο, 835. Οχι πως εχει τρελη διαφορα αλλα ειναι κριμα. Εκτος και αν θες να δωσεις λιγοτερο απο 300 οποτε δεν εχεις και πολλες επιλογες.

 

Επισης εχει αρχισει και πεφτει η τιμη του οp3t αλλα και παλι δεν πιστευω οτι αξιζει. Δινεις 30 ευρω και παιρνεις mi6.

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν θά είναι ίδια μέ την 23s.

 

Αγαπητέ Crisbal εαν τη βγαλεις αρουταριστη ή και καμια ακομα σαν τη tele απο το Le max 2 κερναω καφεδακια :lol::lol::lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν θά είναι ίδια μέ την 23s.

 

Εύχομαι να μην αλλάξει, πάει ρολόι.

Είναι με generic drivers της qualcomm, όχι με basic όπως του x820 και τα γνωστά προβλήματα aggregation κτλ

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ενημερωτικά καλά νέα.Ερχεται η tele-23 με άλλο permissive kernel dt2wp dt2s έξτρα activities multi led ! super battery κλπ και στο pro3 υπομονή λοιπόν..;)

ΟΥ. Α. ΟΥ........

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Crisbal εαν τη βγαλεις αρουταριστη ή και καμια ακομα σαν τη tele απο το Le max 2 κερναω καφεδακια :lol::lol::lol:

 

Καλημέρα. Αυτό λέω ακριβώς. Η tele_23 του max2 θα είναι αλλά με Base rom και moded custom Kernel της 23s Pro3. Φυσικά θα έχει Ελληνικά! Αλλά και όλα τα καλά που είπα παραπάνω. Υπομονή μόνο γιατί στήνεται από 3 διαφορετικές χώρες. Ελλάδα - Γερμανία - Ισπανία ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...