Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεις λιγο πιο πανω δεν ηξερε οτι υπαρχουν διαφορετικες εκδοσεις. Για αυτο το εγραψα ;)

 

Γενικα μπουρ... τα χει κανει η xiaomi. Εχει μια εκδοση 4X και αλλες τρεις ως Note 4 32αρια... αντε βγαλε ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Οκ φαινεται. Τους ρωτησες αν εχει B20 ?

 

Στο my24shop για παραδειγμα σε τηλεφωνημα που χα κανει μου παν οτι εγραφε με κοκκινα global edition αλλα δεν εχει B20. Εκει ειναι η αμφιβολλια μου. (και καπου εκει παραιτηθηκα να το ψαχνω στα σκρουτζομαγαζα)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Οκ φαινεται. Τους ρωτησες αν εχει B20 ?

 

Στο my24shop για παραδειγμα σε τηλεφωνημα που χα κανει μου παν οτι εγραφε με κοκκινα global edition αλλα δεν εχει B20. Εκει ειναι η αμφιβολλια μου. (και καπου εκει παραιτηθηκα να το ψαχνω στα σκρουτζομαγαζα)

 

Όχι γιατί ο υπάλληλος δεν ήταν σχετικός. Σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ !!!

 

Αυτό έχω και γω φίλε

4ecb2f180731842df4c8dfe03168450e.jpge0be1130d79a7c381739add47eeb7a54.jpg

Και το αυτοκόλλητο από το πίσω μέρος του κινητου

9b0bb41a34c2e15b257a8fb270d3e3c5.jpg

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ναι πρέπει να έχει την Β20

5adef28e4d7b0d5183258ba554cdd577.jpg

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ξαναρωτάω, επειδή χαθήκαμε στα πόστα, από geekbuying την global την έχει πάρει κανείς; Την έχει 156€ πόσο έχει στην Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ξαναρωτάω, επειδή χαθήκαμε στα πόστα, από geekbuying την global την έχει πάρει κανείς; Την έχει 156€ πόσο έχει στην Ελλάδα;

207€ στο skrutz 249€ σε καταστήματα της infoquest

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά

http://m.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-3G-3GB-32GB-Smartphone---Black-377527.html

Σας φαίνεται οκ; Από ότι βλέπω έχει την 800αρα αλλά όχι ελληνικά, λογικά με μία ελληνική ρομ θα έχει ελληνικά, το έχει πάρει κανείς από geek;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε ο γιός μου και δεν μπορώ να βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο στην στήλη των επαφών ( δηλ να πηγαίνω στο γράμμα που θέλω για να βρώ τις επαφές αυτού του γράμματος ) Γνωρίζει κανείς πως γίνεται ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο παντως που παντου γραφουν 4100 mah μπαταρια ενω ειναι 4000 δεν μπορω να το καταλαβω. Φταιω αν τους το παω πισω και ζητησω τα χρηματα μου πισω ετσι για σπασιμο;

 

Εγώ απο κατάστημα του εξωτερικού πηρα επιστροφή 50% της τιμής για λανθασμένα χαρακτηριστικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παλικάρια τα εχουμε πει.

Αφήστε το τι γράφει το κουτί ή τι χρωμα αυτοκόλλητα εχει επάνω.

Πάτε στην σελιδα του καταστήματος και στο τηλεφωνο που θελετε να αγοράσετε ελέγχετε τα χαρακτηριστικά του.

Πρεπει να γραφει 4G LTE : B20 ή 800 mhz

Αν το αγοράσετε απο μη επισημο διανομέα της infoquest οποιαδηποτε αλλη μεθοδος ειναι σαν να παίζετε ρουλέτα και μαλλον με πειραγμένη μπίλια......

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά

http://m.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-3G-3GB-32GB-Smartphone---Black-377527.html

Σας φαίνεται οκ; Από ότι βλέπω έχει την 800αρα αλλά όχι ελληνικά, λογικά με μία ελληνική ρομ θα έχει ελληνικά, το έχει πάρει κανείς από geek;

Είναι καλή τουλάχιστον εγώ θα το πάρω :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να βοηθησε τε σχετικα με τη αποδοση της καμερας του global σε σχεση με το Μτκ version πια ειναι ποιο καλη
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή τουλάχιστον εγώ θα το πάρω :) :) :) :)

Ξέρεις με τι ταχυδρομείο το στέλνουν; Μην παίξει ξανά τελωνείο..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις με τι ταχυδρομείο το στέλνουν; Μην παίξει ξανά τελωνείο..

 

Η μόνη σίγουρη λυση για να μην πληρώσεις δασμούς και φόρους ειναι ευρωπαϊκή αποθήκη αλλά εκει η τιμή παει στα 220 περίπου.

Απο Κινα πλεον πολλά μπαινουν τελωνείο και δεν εχει να κανει με τον τροπο αποστολης, την επιλογή ταχυδρομείου ή τις εξυπναδες που γραφει στο δεμα ο Κινέζος (gift, 20$ κλπ) αλλά ειναι απλως θεμα τυχης και όγκου δεμάτων σε μια συγκεκριμένη ημερα.

Link to comment
Share on other sites

η μητέρα της κοπέλας μου πήρε ένα redmi note 4 από welcome stores στα 240κατι σήμερα. στις ρυθμίσεις λέει μόνο note 4(όχι 4Χ). υπάρχει περίπτωση να είναι το απλό μοντέλο χωρίς 800αρα? υπάρχει τρόπος να ελέγξει το μοντέλο χωρίς να βάλει κάποια εφαρμογή από playstore?
Link to comment
Share on other sites

η μητέρα της κοπέλας μου πήρε ένα redmi note 4 από welcome stores στα 240κατι σήμερα. στις ρυθμίσεις λέει μόνο note 4(όχι 4Χ). υπάρχει περίπτωση να είναι το απλό μοντέλο χωρίς 800αρα? υπάρχει τρόπος να ελέγξει το μοντέλο χωρίς να βάλει κάποια εφαρμογή από playstore?

Δεν χρειάζεται καμία εφαρμογή...τα welcomestores έχουν τα κινητά της infoquest πέραν του ότι είναι σοβαρή αλυσίδα καταστημάτων.http://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Και κάτι άλλο, από όσα τουλάχιστον ξέρω, δεν υπάρχει μοντέλο του Xiaomi Redmi Note 4 με τον επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon 625 που να μην έχει την 800άρα μπάντα (Β20)https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-4-global-3gb-32gb

επομένως και το E-SHOP αυτό το τηλέφωνο έχει σε προσφορά αυτή την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα Xiaomi redmi note 4X CN version έχουν snapdragon 625 και ΔΕΝ εχουν Β20

 

Επίσης το 4Χ που διαθέτουν τα σκρουτζομάγαζα και τα καταστήματα του εξωτερικού με τον Snapdragon 625 δεν εχουν σχεση με το 4Χ της infoquest που κακώς το ονομασε 4Χ γιατι πρόκειται για αλλο μοντέλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επομένως και το E-SHOP αυτό το τηλέφωνο έχει σε προσφορά αυτή την εβδομάδα.

 

Μπορείς να μας δωσεις ενα link που να δείχνει το τηλέφωνο που λες και στα χαρακτηριστικά του να φαίνεται ξεκάθαρα οτι για 4G LTE εχει την Β20 ?

Edited by vagd66
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται καμία εφαρμογή...τα welcomestores έχουν τα κινητά της infoquest πέραν του ότι είναι σοβαρή αλυσίδα καταστημάτων.http://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Και κάτι άλλο, από όσα τουλάχιστον ξέρω, δεν υπάρχει μοντέλο του Xiaomi Redmi Note 4 με τον επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon 625 που να μην έχει την 800άρα μπάντα (Β20)https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-4-global-3gb-32gb

επομένως και το E-SHOP αυτό το τηλέφωνο έχει σε προσφορά αυτή την εβδομάδα.

 

Δεν ισχυει αυτο. Δεν ξερω τι ειναι του eshop αλλα υπαρχουν και redmi note 4 snapdragon που δεν εχουν 800αρα. Δηλαδη δεν ειναι μονο τα 4X ή τα 4 mtk που δεν εχουν 800αρα. Γενικα πριν παρετε κατι δειτε τα specs του κινητου ή εστω ρωτηστε τους πριν το παρετε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορειτε να βοηθησε τε σχετικα με τη αποδοση της καμερας του global σε σχεση με το Μτκ version πια ειναι ποιο καλη

 

Ειχα το mtk και ειναι καλυτερη του snapdragon. Οριστε μια νυχτερινη βγαλμενη απο note 3, note 4 mtk, note 4 snap Redmi Note 3 vs Note 4 vs Note 4x (low light) και εδω ενα αλμπουμ με δειγματα που χω τραβηξει Redmi Note 4X/4 Global samples

 

Επιπλεον εχει και δυνατοτητα 4K video και manual mode με εφαρμογες τυπου bacon camera (focus, iso, shutter, wb) που στο mtk δεν υπαρχει. Σε shutter speed επιτρεπει μεχρι 0.6 δευτερολεπτα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Για πείτε κάποια εφαρμογή για την μέτρηση της υποστήριξης Β20

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι και εγω για το συγκεκριμενο κινητο, τι με συμβουλευετε, να το παρω απο καποιο ελληξνικο κατστημα στα 200€, η να περιμενω ποτε θα βγει η εκδοση με τα 4GB/64GB και να το παρω απο εξω με το οποιο ρισκο τελωνειου και αναμονης μπορει να εχει?

Αλλιως γνωριζετε καποιο μαγαζι Ελλαδα, που να εχει την Β20 κατω απο 200€?

Edited by euromaster
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα σε χρωμα μαυρο [πολυ ομορφο]χωρις να πληρωσω τελωνειο

 

Mεγειά φίλε μου, μια χαρά η συσκευούλα από Ali? Κι εγώ από το ίδιο καταστημα περιμένω ευτυχώς γλιτώσαμε το τελωνειο μάλλον χτυπάνε πιο πολύ τα "γνωστά" καταστήματα ή απλά είμασταν τυχεροί. Εμένα έχει κολλήσει από προχθές στο Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ να δω πότε θα παραλάβω.

 

Ενδιαφερομαι και εγω για το συγκεκριμενο κινητο, τι με συμβουλευετε, να το παρω απο καποιο ελληξνικο κατστημα στα 200€, η να περιμενω ποτε θα βγει η εκδοση με τα 4GB/64GB και να το παρω απο εξω με το οποιο ρισκο τελωνειου και αναμονης μπορει να εχει?

Αλλιως γνωριζετε καποιο μαγαζι Ελλαδα, που να εχει την Β20 κατω απο 200€?

 

Η απόφαση είναι δική σου φίλε μου δε μπορεί να σε συμβουλέψει κάποιος σε αυτό. Αν το βρεις Ελλάδα 200€ πάρτο απλά θα αργήσει πολύ να πεσει η τιμή τόσο. Aπ'εξω απλά πρέπει να υπολογίζεις +50€ περίπου αν γίνει η στραβή. Πολλοί το πήραμε με τις προσφορές στο ali στα 140€ με ρίσκο αλλα και με τελωνείο να μας έπιανε κάτω από 200€ πάει. Τώρα στα 170€ που κάνει αν σε πιάσει πάει πανω κάτω στη τιμή εδώ.

Το 4/64GB είναι ακόμα σε presell στα 187€ (20/4 παραλαμβάνουν οπότε υπολογισε αποστολή τελη του μήνα)

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Mobile-Phone-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-Core/32802373992.html?spm=2114.01010208.8.73.zzObiL

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...