Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παίδες οποίος θέλει τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά (επεξεργαστή,ράμ,εννοείται 800άρα μπαντα)δεν υπάρχει αντίστοιχο μοντέλο σε 5άρα οθόνη; Εννοώ redmi 4 δεν υπάρχει με τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες οποίος θέλει τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά (επεξεργαστή,ράμ,εννοείται 800άρα μπαντα)δεν υπάρχει αντίστοιχο μοντέλο σε 5άρα οθόνη; Εννοώ redmi 4 δεν υπάρχει με τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά;

 

Υπάρχει το redmi 4 αλλά δεν έχει 800άρα και δε νομίζω να αναμένετε να βγεί. Πλέον η πλειοψηφία πάει στις 5,5 οποτε και η xiaomi μόνο εδώ και με σχεδόν 8 μήνες καθυστέρηση έβγαλε global version σκέψου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το redmi 4 που το είδα σε public είναι πανέμορφο και ποιοτικό.Αναμενετε να πέσει η τιμή του note 4 αισθητά σε 2-3 μήνες;Κάτω από 200 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το redmi 4 που το είδα σε public είναι πανέμορφο και ποιοτικό.Αναμενετε να πέσει η τιμή του note 4 αισθητά σε 2-3 μήνες;Κάτω από 200 ευρώ;

Πανέμορφα είναι και τα δύο φίλε μου και στο λέω με σιγουριά αν πάς στο note σε 2-3 μέρες θα το συνηθίσεις και θα απορεις πως ζούσες τόσα χρόνια σε μικρότερη οθόνη. Και στο λέω εγώ που πριν 2 χρόνια μου φαινόνταν και η 5αρα τεράστια και είχα πάρει 4,7 σκέψου.

Από Ελλάδα και επίσημα από infoquest δύσκολο να πέσει τόσο γρήγορα και γενικά να πέσει. Αλλά λογικά αν σκεφτείς ότι απ' έξω βγαίνει τελική τιμή που το πήραμε πολλοί μαζί με μεταφορικά από Κίνα 140€ σύντομα θα το φέρουν μικρά σκρουτζομάγαζα πιστεύω οπότε θα το δούμε κανά 200άρι εκεί υποθέτω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα του note 4 mtk εδω και 3 μηνες που χει κυκλοφορησει δεν εχει πεσει η τιμη. Και φανταζομαι αν πεσει καποιου η τιμη θα ειναι πρωτα του mtk. Οποτε κρινε μονος σου. Υποθετω πως ναι θα παιξει καμια προσφορα σε κανα 2μηνο αλλα κατω απο 200 ευρω δυσκολο...

 

Ακομα και το note 3 pro που ειχε χαμηλοτερη τιμη οταν βγηκε (229) μετα απο κανα 3 μηνο επεσε στα 199... αρα αν δεν επεσε η τιμη του φτηνοτερου note 3 pro στους 3 μηνες κατω απο 200, πιστευεις οτι θα πεσει του note 4 snapdragon που εχει 249? Δεν λεω οτι αποκελειται, αλλα εφοσον ζητας να μαντεψουμε, εικαζω οτι δεν δεν θα πεσει κατω απο 200 τοσο συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έκανα την παραγγελεία για το note 4 http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-note-4-32gb-3gb-sd625-dual-sim-lte-black-p-TEL.090743

και θέλω να του βάλω ένα καλό γυαλί έχετε κάτι να μου προτείνετε ;

Οπως και μια σκληρή αλλά λεπτή θήκη.

 

Ευχαριστώ.

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν θελει κανεις μια θηκη εχω μια περισευμα την δινω οσο την πηρα.για πληροφοριες στειλτε πμ
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έκανα την παραγγελεία για το note 4 http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-note-4-32gb-3gb-sd625-dual-sim-lte-black-p-TEL.090743

και θέλω να του βάλω ένα καλό γυαλί έχετε κάτι να μου προτείνετε ;

Οπως και μια σκληρή αλλά λεπτή θήκη.

 

Ευχαριστώ.

 

Δεν μπορουμε να σου προτεινουμε γιατι εδω ειναι θεμα για το GLOBAL EDITION με την 800αρα. Δεν ξερουμε αν ειναι ιδιο σε θεσεις καμερας, αισθητηρων κλπ

 

Υ.Γ. Αυτο παντως που παντου γραφουν 4100 mah μπαταρια ενω ειναι 4000 δεν μπορω να το καταλαβω. Φταιω αν τους το παω πισω και ζητησω τα χρηματα μου πισω ετσι για σπασιμο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουμε να σου προτεινουμε γιατι εδω ειναι θεμα για το GLOBAL EDITION με την 800αρα. Δεν ξερουμε αν ειναι ιδιο σε θεσεις καμερας, αισθητηρων κλπ

 

Υ.Γ. Αυτο παντως που παντου γραφουν 4100 mah μπαταρια ενω ειναι 4000 δεν μπορω να το καταλαβω. Φταιω αν τους το παω πισω και ζητησω τα χρηματα μου πισω ετσι για σπασιμο;

 

Δεν πιστεύω να έχω θέμα με το δίκτυο για Ελλάδα και Εξωτερικό με cosmote ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει 800αρα μπαντα, σε καποια μερη δεν θα χεις 4G. Ειδικα επαρχια...

 

Αν σε νοιαζει απλα ακυρωσε παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει 800αρα μπαντα, σε καποια μερη δεν θα χεις 4G. Ειδικα επαρχια...

 

Αν σε νοιαζει απλα ακυρωσε παραγγελια.

 

Ωραία αλλά 3G και κανονικό σήμα θα έχω όμως ;

Το θέλω για εταιρικό τηλέφωνο για αυτό ρωτάω

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει παροχη 3g η περιοχη ναι. Αλλα θα υπαρχουν περιοχες που θα χεις ειτε 4g απο 800αρα ειτε edge μιας και η 800αρα φτανει μακρυτερα απο οτι οι αλλες μπαντες του 3g. Οποτε σε δυσκολες περιοχες απλα θα καταληγεις με 2g.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια !

 

edit: Όσα έχουν snapdragon έχουν την 800 ενώ οι media δεν έχει ;

Edited by dimitrisOS
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια !

 

edit: Όσα έχουν snapdragon έχουν την 800 ενώ οι media δεν έχει ;

 

μπα είναι πολύ πιο μπερδεμένο για να έχει την 800αρα πρέπει να γράφει στο κουτί επανω global version αλλιώς είτε mediatek είτε snap δε θα την έχει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μπα είναι πολύ πιο μπερδεμένο για να έχει την 800αρα πρέπει να γράφει στο κουτί επανω global version αλλιώς είτε mediatek είτε snap δε θα την έχει

 

Ωραία οπότε το παίρνω και κόβω την εταιρική κάρτα σε nano ώστε αν συμβεί κάτι 1 στο τόσο να έχω και το δικό μ το s7 edge

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά

Θα ήθελα μια βοήθεια ... ενώ έχει κατέβει η νέα ρομ V8.2.4.0 (βρίσκεται ήδη στο φάκελο downloaded_rom στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης), δεν την έχει κάνει αντικατάσταση αυτόματα όπως τις προηγούμενες...

Πηγαίνοντας τώρα χειροκίνητα μέσα από τις ρυθμίσεις - έλεγχος για ενημερώσεις - και πατώντας επιλογή πακέτου ενημέρωσης μου βγαζει το παρακάτω μήνυμα : αδυναμία επαλήθευσης ενημέρωσης - ROM is in beta testing, make sure you have signed in with a beta authorized xiaomi account.....

τι πρέπει να κάνω για να γίνει η εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις αμεσες απαντησεις.Απο Κινα πιο μαγαζι ειναι αξιοπιστο και πιο <ασφαλες>για αποφυγη τελωνειου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Γνωριζει κανεις αν το VOPMART είναι αξιοπιστο μαγαζι? Στραβωσα το πισω καπακι καταλαθος και σκέφτομαι να παραγγειλω ένα από εκει.Ειδα βιντεο στο youtube ότι αλλαζει σχετικα ευκολα.Αν εχει καποιος ψωνισει από εκει θα εκτιμουσα την γνωμη του. Επισης ξερει κανεις αν μπορω να το βρω από εδώ? Το κινητο το αγορασα από το πλαισιο θα κανω μια ερωτηση και εκει.Ευχαριστω πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά το κουτί έχει ένα κόκκινο αυτοκόλλητο με άσπρα γράμματα και λέει Global Version τελικά είναι με τον 800άρι ?
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει και ολα τα αλλα που γραφω στο λινκ τοτε εχει μια καλη πιθανοτητα... απο την αλλη αν δεν το γραφει στα χαρακτηριστικα του το καταστημα οτι εχει 800αρα LTE δεν μπορεις να εισαι σιγουρος γιατι εχει βγαλει 3-4 εκδοσεις η xiaomi...

 

Υ.Γ. Δεν ειναι αυτοκολλητο. Αν ειναι με αυτοκολλητακι τοτε σιγουρα ειναι αλλη εκδοση.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά το κουτί έχει ένα κόκκινο αυτοκόλλητο με άσπρα γράμματα και λέει Global Version τελικά είναι με τον 800άρι ?

 

είσαι κομπλέ τότε φίλε μου, δες κι εδώ φώτο από το κουτί του

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1c_RhPVXXXXc8XXXXq6xXFXXXd/228319068/HTB1c_RhPVXXXXc8XXXXq6xXFXXXd.jpg?size=307226&height=400&width=1000&hash=8ba41e86d2d1e3f71110075a9c650d92

και από το to2c

https://to2cnews.blogspot.gr/2017/03/xiaomi-redmi-note4-global-version-real.html

η

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαναλεω, δεν ειναι αυτοκολλητο. Εκτος εαν ο φιλος το περασε για αυτοκολλητο αλλα δεν ειναι.

 

Επισης απο μια συζητηση που καναμε στο xiaomi-miui.gr ακομα και αν εχει ολα αυτα τα χαρακτηριστικα που χω στο link δεν ειμαστε σιγουροι αν σημαινει απαραιτητα οτι εχει 800αρα... απλα ξερεις ποτε δεν την εχει σιγουρα. Για αυτο καλυτερα ρωτηστε το καταστημα αν εχει την B20.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η επιλογή

http://m.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-3G-3GB-32GB-Smartphone---Black-377527.html

είναι οκ για το χάσαμε την μπάλα με τις εκδόσεις!

Επίσης το geekbuying μέσω πιο ταχυδρομείο στέλνει;

Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαναλεω, δεν ειναι αυτοκολλητο. Εκτος εαν ο φιλος το περασε για αυτοκολλητο αλλα δεν ειναι.

 

Επισης απο μια συζητηση που καναμε στο xiaomi-miui.gr δεν ειμαστε σιγουροι αν σημαινει απαραιτητα οτι εχει 800αρα... απλα ξερεις ποτε δεν την εχει σιγουρα. Για αυτο καλυτερα ρωτηστε το καταστημα αν εχει την B20.

 

Φαντάζομαι αυτονόητο ότι ρωτάμε και κατάστημα πρώτα αν δε το τονίζει ότι ειναι η global version και ότι έχει τη Β20 όπως κάνε πχ στο Ali ή στο to2c. Υπέθεσα ότι ο φίλος ήθελε απλά να το επιβεβαιώσει γιατί αλλιώς να στο λένε και αλλιώς να το δεις και στο κουτί για ασφάλεια

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...