Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έκανα update το miui σε 8.2.2.0 με αλλαγή region. Να ξανά αλλάξω το region σε Ελλάδα ή δεν χρειάζεται; ευχαριστώ

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

Αμα δεν σε πειραζει να εισαι σε ωρα Ινδιας και με ινδικες εφαρμογες, αστο :p

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν σε πειραζει να εισαι σε ωρα Ινδιας και με ινδικες εφαρμογες, αστο :p

Εννοώ αν έχω θέμα με την έκδοση λογισμικού καθώς με ελληνική region δεν είχα την συγκεκριμένη αναβάθμιση :o

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

Με σύνδεση εκ νέου στο λογαριασμό με έχει σε ώρα Ελλάδας

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Για να σου κανω χαβαλε σημαινει οτι δεν εχεις θεμα :) Αμα πηρε το update δεν αλλαζει. Ο μονος λογος που αλλαξες ηταν γιατι συνηθως τους Ινδους τους εχουν σε προτεραιοτητα και παιρνουν πιο γρηγορα τα updates.
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Παιδιά συγνώμη αλλά έχω χαθεί τελείως με τα μοντέλα...

Το παρακάτω είναι με B20;

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/172791-xiaomi-note-4x-32gb-dual-sim-black

 

Επειδή γενικά δεν μου πολυαρέσει η MIUI, και έχω αγορασμένο το Nova Launcher θα λειτουργήσει στο συγκεκριμένο τηλέφωνο;

Δηλαδή να έχω app drawer;

 

Για unlock της συσκευής έχει πέσει κάτι στην υπόληψή σας και αν υπάρχουν custom roms σωστές για το τηλέφωνο;

 

Ρωτάω γιατί έχω κλείσει ήδη 3 χρόνια με το Moto G 2nd gen (titan) και φοράω Android 7.1.1 το οποίο μετά από τόσα χρόνια και για τέτοιο φτηνό κινητό (150€ τότε) με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο για mail, gps, fb, browsing, youtube...

Θέλω δηλαδή να ξέρω (με την εμπειρία σας όσοι το έχετε πάρει) αν το πάρω δηλαδή, υπάρχει community support ενεργό για ROMS; Με τα μοντέλα όπως είναι στο XDA έχω χαθεί :D

 

Redmi Note 4, Note 4, Note 4x είναι ουσιαστικά το ίδιο μοντέλο (με snapdragon);

 

Όχι δεν την έχει.Το note 4 international edition την έχει . Το 4Χ απ' όσο ξέρω όχι.

Link to comment
Share on other sites

Την έχει φίλτατε

Είναι το 4Χ που έτσι το βαφτίζει η infoquest το 4 Clobal edition δηλαδή

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τα 4Χ αλλά μόνο αυτά από τους επίσημους διανομείς της Infoquest μεταξύ των οποίων και ο Κωτσοβολος εχουν την 800αρα.

Τα υπόλοιπα 4Χ από Κίνα δεν την έχουν

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω κανένα adaway πως βάζουμε; πως κάνουμε ροοτ στα xiaomi;

 

Για το πρώτο δες εδώ και για το δεύτερο εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την έχει φίλτατε

Είναι το 4Χ που έτσι το βαφτίζει η infoquest το 4 Clobal edition δηλαδή

Αν είναι το Note 4 global edition και το έχει βαπτίση 4Χ , τότε οκ υποκλίνομαι.:lol:

Κατά τα άλλα ίδια smartphones είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εκδοσεις

Redmi Note 4: Helio x20, δεν εχει 800αρα

Redmi Note 4X: snapdragon 625 χωρις 800αρα

Redmi Note 4 (snapdragon): snapdragon 625 χωρις 800αρα

Redmi Note 4 Global Edition: snapdragon 625 με 800αρα (προσοχη πολλα σκρουτζομαγαζα λενε global στο ονομα αλλα εννοουνε την Rom)

Redmi Note 4X της infoquest: η infoquest βαπτιζει ετσι το global οποτε εχει κανονικα 800αρα στα μεγαλα καταστηματα Κωτσοβολος/Πλαισιο/Γερμανος κλπ

 

Για να σιγουρευτειτε οτι ειναι οντως η εκδοση με 800αρα, στο πλαϊ το κουτι γραφει Global Version με κοκκινα γραμματα και τοσο πισω στο κουτι οσο και στο αυτοκολλητακι στη πλατη του κινητου γραφει Model: 2016102 . Προσοχη πισω στο κουτι μην το μπερδεψετε με την ημερομηνια συσκευασιας.

 

Θηκες/Τζαμακια

Οι θηκες τους 4 mtk δεν κανουν για κανενα λογο στο 4X ή 4 Global. Ισως κανει το τζαμακι του 4 mtk αν ειναι με κενο αντι για τρυπες (αν και αισθητικα ισως δεν κεντραρει σωστα καμερα/ηχειο/αισθητηρα). Το Redmi Note 4 Global φοραει ιδιες θηκες και τζαμακια με το Redmi Note 4X.

 

Αγορα απο σκρουτζ

Πολλα σκρουτζομαγαζα γραφουν σκετα Redmi Note 4 (snapdragon) αλλα αν τους ρωτησετε μπορει να ειναι το global αρκει να εχει τις ενδειξεις που ανεφερα παραπανω. Γενικα αν γραφουν EU υπαρχει καλη πιθανοτητα οποτε παρτε τηλεφωνο και ρωτηστε αν γραφουν οπως λεω.

 

Διαφορες Infoquest απο παραεισαγωγης

Τελος επισημη ελληνικη εγγυηση εχετε μονο απο οσα φερνει η infoquest. Οποιοδηποτε αλλο (ειτε Κινα, ειτε ευρωπαικη αποθηκη ειτε σκρουτζομαγαζου) εχετε μονο εγγυηση καταστηματος ενω δεν ειναι σιγουρο οτι φορανε official rom (πρεπει να το σιγουρεψετε απο το καταστημα). Δεν σημαινει βεβαια οτι ειναι και το τελος του κοσμου... αλλαζεις Rom αφου πιθανοτατα θα εχουν αφησει και ξεκλειδωτο το bootloader. ;)

Edited by Antretng
Προσθηκη σχολιου για θηκες/τζαμακια
Link to comment
Share on other sites

20-25/4 κυκλοφορεί πλέον και η νέα global έκδοση της συσκευής που ανέφερε και ο φίλος πιο πάνω την έχουν για προπώληση όλα τα καταστήματα που φέρνουν xiaomi πλέον με ίδια χαρακτηριστικά αλλά 4GB/64GB στα 188€ (200$). Αρκετά καλή τιμή για τιμή εκκίνησης αν σκεφτούμε ότι η 3/32 ξεκίνησε στα 175$ και έχει πέσει πλέον στα 150$

 

https://www.aliexpress.com/item/Original-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4G-RAM-64G-ROM-Snapdragon-625-Smartphone-5/32803026778.html?spm=2114.01010208.8.48.tbAeJZ

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-Prime-4GB-64GB-International-EditioSnapdragon-625-Octa-Core-Mobile/32804354900.html?spm=2114.01010208.8.57.tbAeJZ

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-625-Octa-Core-CPU-Mobile-Phone-4GB-RAM-64GB/32805219820.html?spm=2114.01010208.8.52.tbAeJZ

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μπει σαν link στην πρώτη σελίδα, αλλιώς θα πρέπει να το κάνεις re-post ανά δύο σελίδες! :up:

 

Ναι αυτο εννοουσα :)

Link to comment
Share on other sites

20-25/4 κυκλοφορεί πλέον και η νέα global έκδοση της συσκευής που ανέφερε και ο φίλος πιο πάνω την έχουν για προπώληση όλα τα καταστήματα που φέρνουν xiaomi πλέον με ίδια χαρακτηριστικά αλλά 4GB/64GB στα 188€ (200$). Αρκετά καλή τιμή για τιμή εκκίνησης αν σκεφτούμε ότι η 3/32 ξεκίνησε στα 175$ και έχει πέσει πλέον στα 150$

 

Είμαι περίεργος να δω αν θα φέρουν επίσημα το 4/64 εδώ και πόσο θα το κοστολογήσουν.

Link to comment
Share on other sites

20-25/4 κυκλοφορεί πλέον και η νέα global έκδοση της συσκευής που ανέφερε και ο φίλος πιο πάνω την έχουν για προπώληση όλα τα καταστήματα που φέρνουν xiaomi πλέον με ίδια χαρακτηριστικά αλλά 4GB/64GB στα 188€ (200$). Αρκετά καλή τιμή για τιμή εκκίνησης αν σκεφτούμε ότι η 3/32 ξεκίνησε στα 175$ και έχει πέσει πλέον στα 150$

 

https://www.aliexpress.com/item/Original-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4G-RAM-64G-ROM-Snapdragon-625-Smartphone-5/32803026778.html?spm=2114.01010208.8.48.tbAeJZ

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-Prime-4GB-64GB-International-EditioSnapdragon-625-Octa-Core-Mobile/32804354900.html?spm=2114.01010208.8.57.tbAeJZ

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-625-Octa-Core-CPU-Mobile-Phone-4GB-RAM-64GB/32805219820.html?spm=2114.01010208.8.52.tbAeJZ

 

Δεν μας παρατας και συ λεω εγω :lol::lol::lol::lol: (χαβαλε). Εκανα υπομονη 1 μηνα, δεν αντεξα αλλο. Με το που βγηκε σε μαυρο το τσιμπησα :)

 

Επειδη ειναι preorder, πρακτικα σημαινει οτι οποιος το παραγγειλει δεν θα το χει νωριτερα απο το 2μηνο. Προσωπικα αν ηταν να κανω τοση υπομονη σε παραγγελια θα συγκρατιομουν μα ως τοτε μεχρι και σκρουτζομαγαζα μπορει να το χουν φερει ή να χουν βγει και αλλες συσκευες.

 

Quiz: Ποσα Redmi Note 4 εχει βγαλει η Xiaomi το τελευταιο 6μηνο;:p

Link to comment
Share on other sites

 

Quiz: Ποσα Redmi Note 4 εχει βγαλει η Xiaomi το τελευταιο 6μηνο;:p

 

Για να μην μπερδευόμαστε, θα βγάλει το καλοκαιράκι το note 5 και θα μας στείλει όλους!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας παρατας και συ λεω εγω :lol::lol::lol::lol: (χαβαλε). Εκανα υπομονη 1 μηνα, δεν αντεξα αλλο. Με το που βγηκε σε μαυρο το τσιμπησα :)

 

Επειδη ειναι preorder, πρακτικα σημαινει οτι οποιος το παραγγειλει δεν θα το χει νωριτερα απο το 2μηνο. Προσωπικα αν ηταν να κανω τοση υπομονη σε παραγγελια θα συγκρατιομουν μα ως τοτε μεχρι και σκρουτζομαγαζα μπορει να το χουν φερει ή να χουν βγει και αλλες συσκευες.

 

Quiz: Ποσα Redmi Note 4 εχει βγαλει η Xiaomi το τελευταιο 6μηνο;:p

 

Κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα περίμενα περίμενα αν και σκέφτομαι μήπως το δώσω το 32άρι και πάω για 64 αλλά μετά σκέφτομαι και τα 50€ για τη διαφορά θεωρώ ότι είναι πολύ σε κανά τρίμηνο που θα πέσει στα 170-180$ θα είναι μια καλή τιμή και θα βγαινει και το 5άρι τότε. Βασικά για όποιον δε θέλει δυο κάρτες δεν υπάρχει λόγος σκέψης εγώ το έχω σαν δίκαρτο και τα 64 θα μου έλυναν τα χέρια

 

Για να μην μπερδευόμαστε, θα βγάλει το καλοκαιράκι το note 5 και θα μας στείλει όλους!:lol:

 

Ανατριχιαστικό ακούγεται... σκέψου πόσους μήνες αναμονής θα φάμε πάλι μέχρι να δούμε τη πρώτη snapdragon έκδοση και πόσο καιρό για snapdragon&global version μαζί. Φέτος φάγαμε 9 μήνες πάντως....

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

η global version εχει μεσα τα ελληνικα;;

 

Φυσικά ελληνικά έχουν και οι απλές εκδοσεις της συσκευής όχι μόνο η global version που φέρνει επίσημα η infoquest

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για να σιγουρευτειτε οτι ειναι οντως η εκδοση με 800αρα, στο πλαϊ το κουτι γραφει Global Edition με κοκκινα γραμματα και τοσο πισω στο κουτι οσο και στο αυτοκολλητακι στη πλατη του κινητου γραφει Model: 2016102 . Προσοχη πισω στο κουτι μην το μπερδεψετε με την ημερομηνια συσκευασιας.

 

Σωστός, άρα έχω την 800αρα.

 

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...