Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Dihnekis300, ναι μεν αναφέρεις προβλήματα με τις συγκεκριμένες εφαρμογές που έχεις στο τηλέφωνό σου (και καλά κάνεις) αλλά παρά το γεγονός ότι η συντριπτική πλειοψηφία των υπόλοιπων WP χρηστών δε τα έχουν ή έχουν ελάχιστα από αυτά εσύ το αγνοείς, το γενικεύεις ως πρόβλημα και "συμβουλεύεις" τους άλλους να στραφούν αλλού. Εγώ αυτό βλέπω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@Dihnekis300, ναι μεν αναφέρεις προβλήματα με τις συγκεκριμένες εφαρμογές που έχεις στο τηλέφωνό σου (και καλά κάνεις) αλλά παρά το γεγονός ότι η συντριπτική πλειοψηφία των υπόλοιπων WP χρηστών δε τα έχουν ή έχουν ελάχιστα από αυτά εσύ το αγνοείς, το γενικεύεις ως πρόβλημα και "συμβουλεύεις" τους άλλους να στραφούν αλλού. Εγώ αυτό βλέπω...

 

Το κάνω μωρε επειδή πουλησα τις μετοχές στη ΜΣ και αγόρασα της Google. Έχω κι ένα μαγαζί που φέρνω μόνο ανδροιδη τώρα, ε και λέω να τα προωθησω με αυτό τον τρόπο...

 

Με κοροϊδεύετε παλικάρια μου; Τι είναι πάλι αυτό "το έχεις μόνο εσύ και το γενικεύεις"; Για το skype, είναι καθαρά θέμα software, δεν έχει να κάνει με το 735 σαν συσκευή. Απλά για μια ακόμη φορά "κάτι δεν έκατσε καλά" και μια εφαρμογή δεν δουλεύει. Έτσι χρειάζεται hard reset (διαδικασία 3 ωρών) μπας και...

 

Αν μπορώ να δεχτώ ότι το skype λοιπόν στο κινητό μου εχει πρόβλημα, δε μπορώ να πω τα ίδια για το Viber, που έχει αυτά τα λίγα προβλήματα, με πιο βασικό αυτό που σου εξαφανίζει το μήνυμα του αποστολέα (υπό συνθήκες, όμως το κάνει). Συν αυτό που εμφανίζει κατά το δοκούν τα μηνύματα μέσα στη συζήτηση, αν απαντάς απο τη γραμμή ειδοποιήσεων. Επίσης, να πούμε πως το tile δεν ενημερώνεται, αν δεν ανοίξεις την εφαρμογή απο εκεί και σου δείχνει το notification και το μήνυμα ενώ εσύ μπορεί να έχεις απαντήσει από προχθές.

 

ΥΓ: Όταν μπαίνει και ρωτάει ένας άνθρωπος συμφορουμιτης εδώ για ένα κινητό, εγώ δε θα κάτσω να του προτείνω με παρωπίδες την "καλύτερη" επιλογή που έχω κάνει ο ίδιος προκειμένου να ικανοποιήσω το "εγώ" μου. Θα του απλώσω κυρίως τα μειονεκτήματα, ειδικά όταν μιλάει για εφαρμογές που ΤΟΝ ΚΑΙΝΕ! Μεγάλα παιδια είμαστε, ας κρίνει μόνος μετά...

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Your SMS ID has been merged with your Caller ID.

 

 

 

Display this number when I call or text (SMS) mobiles and landlines from Skype -CHECKED

 

 

 

Τα έχω ενεργοποιημένα χρόνια αυτά. Απλά ποτέ δεν έστελνα μηνύματα. Τηλέφωνα παίρνω συχνά και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το Called ID και μια χαρά μου εμφανίζει το νούμερό μου.

 

Τότε νομίζω πως πρέπει να μιλήσεις με την γραμμή υποστήριξης τους.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω μωρε επειδή πουλησα τις μετοχές στη ΜΣ και αγόρασα της Google. Έχω κι ένα μαγαζί που φέρνω μόνο ανδροιδη τώρα, ε και λέω να τα προωθησω με αυτό τον τρόπο...

 

Με κοροϊδεύετε παλικάρια μου; Τι είναι πάλι αυτό "το έχεις μόνο εσύ και το γενικεύεις"; Για το skype, είναι καθαρά θέμα software, δεν έχει να κάνει με το 735 σαν συσκευή. Απλά για μια ακόμη φορά "κάτι δεν έκατσε καλά" και μια εφαρμογή δεν δουλεύει. Έτσι χρειάζεται hard reset (διαδικασία 3 ωρών) μπας και...

 

Αν μπορώ να δεχτώ ότι το skype λοιπόν στο κινητό μου εχει πρόβλημα, δε μπορώ να πω τα ίδια για το Viber, που έχει αυτά τα λίγα προβλήματα, με πιο βασικό αυτό που σου εξαφανίζει το μήνυμα του αποστολέα (υπό συνθήκες, όμως το κάνει). Συν αυτό που εμφανίζει κατά το δοκούν τα μηνύματα μέσα στη συζήτηση, αν απαντάς απο τη γραμμή ειδοποιήσεων. Επίσης, να πούμε πως το tile δεν ενημερώνεται, αν δεν ανοίξεις την εφαρμογή απο εκεί και σου δείχνει το notification και το μήνυμα ενώ εσύ μπορεί να έχεις απαντήσει από προχθές.

 

ΥΓ: Όταν μπαίνει και ρωτάει ένας άνθρωπος συμφορουμιτης εδώ για ένα κινητό, εγώ δε θα κάτσω να του προτείνω με παρωπίδες την "καλύτερη" επιλογή που έχω κάνει ο ίδιος προκειμένου να ικανοποιήσω το "εγώ" μου. Θα του απλώσω κυρίως τα μειονεκτήματα, ειδικά όταν μιλάει για εφαρμογές που ΤΟΝ ΚΑΙΝΕ! Μεγάλα παιδια είμαστε, ας κρίνει μόνος μετά...

 

 

 

Sent from mTalk

 

Δίκιο έχεις στο ίντερνετ αν ψάξεις πιο εύκολα βρίσκεις τα πλεονεκτήματα παρά τα μειονεκτήματα, οπότε καλώς και τα αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Όταν μπαίνει και ρωτάει ένας άνθρωπος συμφορουμιτης εδώ για ένα κινητό, εγώ δε θα κάτσω να του προτείνω με παρωπίδες την "καλύτερη" επιλογή που έχω κάνει ο ίδιος προκειμένου να ικανοποιήσω το "εγώ" μου. Θα του απλώσω κυρίως τα μειονεκτήματα, ειδικά όταν μιλάει για εφαρμογές που ΤΟΝ ΚΑΙΝΕ! Μεγάλα παιδια είμαστε, ας κρίνει μόνος μετά...

Επειδή είμαστε μεγάλα παιδιά χωρίς παρωπίδες, έτσι; Θα του απλώσεις κυρίως τα μειονεκτήματα... Κυρίως... Δεκτό... Δείξε μου σε ποιο, δευτερεύον σημείο αναφέρεις τα πλεονεκτήματα... Πουθενά... Ο σωστός χρήστης, ο χωρίς παρωπίδες όπως λες, αναφέρει και τα δύο...

 

Να θυμίσω ότι όλοι μας, όλοι μας όμως, έχουμε περάσει και από άλλες επιλογές. Η επιλογή σε Windows δεν είναι η μοναδική που έχουμε κάνει, προκειμένου να θέλουμε να ικανοποιήσουμε το οποιοδήποτε "εγώ" μας όπως πολύ εσφαλμένα λες, και ούτε και η τελευταία μας. Οπότε το σχόλιό σου είναι πέρα ως πέρα άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα μιας και ειμαστε μεγαλα παιδια λοιπον και μιας και η εμμονη σου με την αναφορα των πλεονεκτηματων ειναι εντονη...

Θα μπορουσες σε παρακαλω να μας γραψεις τα πλεονεκτηματα του λειτουργικου-πλατφορμας μας σε σχεση με τον ανταγωνισμο, τα πλεονεκτηματα των αντίστοιχων εφαρμογών της πλατφορμας μας σε σχεση με τον ανταγωνισμο καθως και τα πλεονεκτηματα των κινησεων της Εταιρειας που ανηκει η πλατφορμα μας, ωστε να <<καλύψεις>> τα ατομα που ρωτουν να αγορασουν ενα wm phone ?

Και θα σου πω λεπτομερως την αποψη μου..σε τι συμφωνω σε τι διαφωνώ κλπ..με απολυτη σοβαροτητα.

 

 

Για οτιδηποτε προσωπικο σε ενδιαφερει μιας και δεν απαντησα σε αλλο θεμα, εχω pm να σου λύσω καθε απορια για το τι γραφω ή τι δεν γραφω.

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Πάνο, μη χρησιμοποιείς λέξεις όπως "εμμονή"... Εκτίθεσαι... Γράφω μόνο για πράγματα που εγώ ξέρω από τη χρήση που κάνω στο δικό μου 650 και στο αντίστοιχο 640 της γυναίκας μου. Δε γράφω ούτε για το άλλο κινητό του μπάρμπα του ξαδέρφου του γαμπρού της νύφης μου, ούτε θεωρώ δεδομένο ότι εφόσον συμβαίνει κάτι σε μένα, συμβαίνει και σε όλο τo πλανήτη. Ο άνθρωπος στη προκειμένη δε έθεσε θέμα Vs, είπε ξεκάθαρα ότι θέλει να αγοράσει το συγκεκριμένο και αν 4-5 δουλειές που θέλει να κάνει τον καλύπτουν. Τι σχέση έχει εδώ το WP vs Android;

 

Υ.Γ.: Προσωπικά δεν έχω με κανέναν, οπότε είναι και αχρείαστα τα μηνύματα...

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Πάνο, μη χρησιμοποιείς λέξεις όπως "εμμονή"... Εκτίθεσαι... Γράφω μόνο για πράγματα που εγώ ξέρω από τη χρήση που κάνω στο δικό μου 650 και στο αντίστοιχο 640 της γυναίκας μου. Δε γράφω ούτε για το άλλο κινητό του μπάρμπα του ξαδέρφου του γαμπρού της νύφης μου, ούτε θεωρώ δεδομένο ότι εφόσον συμβαίνει κάτι σε μένα, συμβαίνει και σε όλο τo πλανήτη. Ο άνθρωπος στη προκειμένη δε έθεσε θέμα Vs, είπε ξεκάθαρα ότι θέλει να αγοράσει το συγκεκριμένο και αν 4-5 δουλειές που θέλει να κάνει τον καλύπτουν. Τι σχέση έχει εδώ το WP vs Android;

 

Υ.Γ.: Προσωπικά δεν έχω με κανέναν, οπότε είναι και αχρείαστα τα μηνύματα...

 

Το ποιος εκτιθεται αστο να το κρινουν οι υπόλοιποι..εσυ μιλουσες για Κασσανδρες και Fun zone ατομα..οταν ομως στοχοποιουμε και χαρακτηριζουμε αλλα μελη ειναι καλα ετσι?

Τωρα για την απαντηση σου σε οτι ρωτησα.. θεωρω πως απλα αποφευγεις να απαντησεις επι της ουσιας.

Τουλαχιστον γιατι δεν λες στον ανθρωπο πιο λεπτομερως τι παιζει με τις εφαρμογες που τον ενδιαφερουν? Το <<κανενα προβλημα>> οπως αναφερεις ειναι κατι εντελως γενικο και αοριστο και σε καμμια περιπτωση δεν παρουσιαζει την εικονα που πρεπει.

Εδω ειναι η απαντηση μου, στο ιδιο ακριβως ερωτημα του ενδιαφερομενου απο αλλο thread...

 

Το skype ειναι καταπληκτικο και λειτουργει μια χαρα, βεβαια κανει κατι κουλα με τις βιντεοκλησεις καποιες φορες αλλα μετα απο updates φτιαχνονται..

Το Viber ειναι καλο γενικα..το χρησιμοποιω καθημερινα και δεν εχω καποιο θεμα με τις ειδοποιησεις, ειναι αξιολογο..απλα εχει μεινει πισω σε Updates και απο οτι εγινε γνωστο πριν μερες δεν θα παρει και αλλο..αρα δεν ξερεις τους επομενους μηνες τι μπορει να προκυψει.

To whats up ειναι το χειροτερο απο τα 3...θα κανεις την δουλεια σου αλλα η εφαρμογη ειναι πισω σε αρκετα πραγματα που σου κανουν την ζωη πιο δυσκολη.

 

Διαφωνεις σε κατι απο τα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

@panos9553 σε τι είναι πίσω το WhatsApp σε σχέση με τα άλλα λειτουργικά; Προσωπικά την βρισκω την πιο απροβλημάτιστη εφαρμογή!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε συμμετέχω άλλο σε αυτή την ανούσια κουβέντα που στο τέλος αν το συνεχίσουμε θα καταλήξει σε προσωπική αντιπαράθεση. Καλή συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

@panos9553 σε τι είναι πίσω το WhatsApp σε σχέση με τα άλλα λειτουργικά; Προσωπικά την βρισκω την πιο απροβλημάτιστη εφαρμογή!

 

Ξαναλεω κανεις την δουλεια σου ΑΛΛΑ...Δεν εχει μπει αμεση απαντηση εδω και τοσο καιρο οπως το skype - viber

Δεν μενει ΠΟΤΕ στην μνημη ακομα και αν προσπαθησεις να μπεις και να ξαναμπεις αμεσως σε αυτη..οπου σε συνδυασμό με την απουσια της αμεσης απαντησης απο το Notification center την κανει καπως <<δυσκίνητη>>.

Δεν ειναι Universal και απο εμφανιση (υποκειμενικο βεβαια) σε σχεση με τα υπολοιπα μοιαζει σαν chat εφαρμογη πολλων ετων πισω...

Μονο το skype ειναι αυτο που πρεπει και εχει ολο το πακετο....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε συμμετέχω άλλο σε αυτή την ανούσια κουβέντα που στο τέλος αν το συνεχίσουμε θα καταλήξει σε προσωπική αντιπαράθεση. Καλή συνέχεια.

 

Αφού δεν γίνεται εκκαθάριση από τους mod.... Τελικά πρέπει να κάνουμε αναφορά για κάποιους για να σταματήσουν το τρολαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν γίνεται εκκαθάριση από τους mod.... Τελικά πρέπει να κάνουμε αναφορά για κάποιους για να σταματήσουν το τρολαρισμα.

 

Εξαρτάται πως ορίζεις το τρολαρισμα. Γιατί όταν εμενα μου λένε "όλα δουλεύουν ρολόι" στο Viber πχ, κι εγώ μόλις τώρα προσπαθούσα να στείλω ένα βίντεο 60sec και επί ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΕ έπαιρνα "message not sent", μπορώ να πω κι εγώ πως με τρολαρουν φίλε μου...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει μόνο σε μεγάλα βίντεο αυτό; Δοκίμασα τώρα σε Lumia 535 που είναι το πιο αδύναμο hardware που υπάρχει και έστειλα και έλαβα κλιπακι mp4 , 45 δευτερολεπτων από και προς άλλη συσκευή και λειτούργησαν όλα οκ και οι ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει μόνο σε μεγάλα βίντεο αυτό; Δοκίμασα τώρα σε Lumia 535 που είναι το πιο αδύναμο hardware που υπάρχει και έστειλα και έλαβα κλιπακι mp4 , 45 δευτερολεπτων από και προς άλλη συσκευή και λειτούργησαν όλα οκ και οι ειδοποιήσεις.

Πάντως εγώ πριν λίγο έστειλα βίντεο στο Viber 1:07 (69,75MB) σε 4 λεπτά! Με το 950XL όμως. Αλλά και με 830 παλιότερα πάλι στάλθηκε!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και δεύτερο βίντεο 1.20 διάρκεια, περίπου 31 mb μέγεθος και πάλι έφυγε με την πρώτη. Οπότε αφού δουλεύει ακόμα και στο Lumia 535 δεν υπάρχει θέμα με το software. Ότι κόφτη έχουν βάλει είναι περιορισμος στο σερβερ.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι τόσο σημαντικό να γράφετε κάθε φορά ποια εφαρμογή έχει ενημέρωση;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει μόνο σε μεγάλα βίντεο αυτό; Δοκίμασα τώρα σε Lumia 535 που είναι το πιο αδύναμο hardware που υπάρχει και έστειλα και έλαβα κλιπακι mp4 , 45 δευτερολεπτων από και προς άλλη συσκευή και λειτούργησαν όλα οκ και οι ειδοποιήσεις.

 

Παρόλο που η σύνδεση που έχω είναι οκ με upload γύρω στο 6mbps, δεν ξέρω γιατί έφαγε αυτό το σκάλωμα. Επίσης, με ενοχλεί τρομερά, που αν κλείσει η οθόνη και δεν έχει ολοκληρώσει η φορτωση, τοτε σταματάει η αποστόλη

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, με ενοχλεί τρομερά, που αν κλείσει η οθόνη και δεν έχει ολοκληρώσει η φορτωση, τοτε σταματάει η αποστόλη

Αυτό κάπου το έχω δει και εγώ να γίνεται, δε θυμάμαι όμως αν ήταν στο Viber ή σε άλλη εφαρμογή. Έπρεπε να κρατάω ανοιχτή την οθόνη για να ανεβάσει, διαφορετικά σταμάταγε το upload.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι τόσο σημαντικό να γράφετε κάθε φορά ποια εφαρμογή έχει ενημέρωση;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Για όποιους έχουν πρόβλημα με συγκεκριμένες εφαρμογές, να γνωρίζουν ότι εχει έρθει αναβάθμιση μπας και λυθεί! Ειδικά το Xbox και πριν λίγο το Excel!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που παρατήρησα εγώ με τη νέα έκδοση του λειτουργικού είναι ότι το Messenger ανοίγει σχεδόν χρόνο σε σχέση με πριν, αισθητή διαφορά στην έναρξη της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που παρατήρησα εγώ με τη νέα έκδοση του λειτουργικού είναι ότι το Messenger ανοίγει σχεδόν χρόνο σε σχέση με πριν, αισθητή διαφορά στην έναρξη της εφαρμογής.

Τι εννοείς; Για δες τι έγραψες.... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...