Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μια λεπτομερή ανάλυση του τι σας τρώει την μπαταρία (και ειστε ρουτ βέβαια) δοκιμάστε το better battery stats

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω ότι ευθύνεται η τοποθεσία είναι κάποιες διεργασίες από αυτές που έκλεισα στις ρυθμίσεις που ξυπνάνε την συσκευή,και φυσικά αν δοκιμάσεις μόνο με data να είναι μόνιμα ανοιχτά όχι μόνο όταν χρειάζεσαι internet

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λέγοντας χρησιμοποιώ δεδομένα εννοώ να τα ανοίξω πχ το πρωί και να τα κλείσω το απόγευμα που γυρίζω σπίτι.

Όχι να τα ανοιγοκλείνω μόνο όσο τα χρειάζομαι

Τις καθημερινές δεν τα κλείνω καθόλου απλά γυρνώντας σπίτι μπαίνει wifi και όταν βγω έξω ξανά ανοίγουν τα δεδομένα

Έτσι εννοώ την μικρή χρήση.

Δεν παίζω όλη μέρα με τους διακόπτες. Ούτε το wifi το κλείνω ποτέ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόνο άμα κλείσεις το wifi θα δεις γιατί το λέω και εγώ με μικτή χρήση δεν έχω πρόβλημα και ούτε κανένας άλλος, απλά έτυχε πριν μερικές μέρες να είμαι εκτός χωρίς wifi και εκεί το εντόπισα, τέλος πάντων εγώ ανέβασα τις ρυθμίσεις όποιος κατάλαβε έχει καλώς όποιος δεν θέλει να τις κάνει πάλι δικαίωμα του είναι δεν επιββαλω σε κανένα τίποτα :cool:

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο άμα κλείσεις το wifi θα δεις γιατί το λέω και εγώ με μικτή χρήση δεν έχω πρόβλημα και ούτε κανένας άλλος, απλά έτυχε πριν μερικές μέρες να είμαι εκτός χωρίς wifi και εκεί το εντόπισα, τέλος πάντων εγώ ανέβασα τις ρυθμίσεις όποιος κατάλαβε έχει καλώς όποιος δεν θέλει να τις κάνει πάλι δικαίωμα του είναι δεν επιββαλω σε κανένα τίποτα :cool:

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι σχέση έχει το WiFi;

Όταν φεύγω από το σπίτι χρησιμοποιώ δεδομένα

Το WiFi είναι ανοιχτό αλλά δεν είναι συνδεμένο κάπου

Δεν παίζει ρόλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες για να καταλάβω ότι εσύ με data δεν έχεις πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος ο Tugabrowser αλλά δυστυχώς χωρίς συγχρονισμό δε πας πουθενά, μέχρι προσφάτως είχε συχρονισμό αλλα το έκοψε η google σε 3rd party εφαρμογές :(

 

Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Τον συγχρονισμό για τι τον θες πιο πολύ; Φαντάζομαι bookmarks και passwords. Τα passwords λύνονται με εφαρμογή τύπου LastPass. Τα bookmarks (αν για κάποιο λόγο θες όλα τα desktop bookmarks σου και στο κινητό, που δεν μπορώ να φανταστώ για ποιο λόγο θα χρειαστείς πάνω από 20-30 max, αλλά anyway) αν είσαι root μπορείς να συγχρονίσεις μια φορά τον chrome και μετά να πας στον φάκελο του και να πάρεις το αρχείο των bookmarks και να το κάνεις paste στον Tuga. /data/data/com.android.chrome/app_chrome/Default/Bookmarks είναι η διαδρομή. Απλά δεν θα συγχρονίζει, θα πρέπει να το κάνεις κάθε φορά που αλλάζεις πολύ τα bookmarks σου. Δεύτερη λύση είναι να βάλεις Xmarks στο PC και μετά από τον Tuga να βάλεις homepage το https://my.xmarks.com/

 

EDIT: Γίνεται και άμεσα copy από τον Chrome του PC στο κινητό: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=71132449&postcount=694

Και αν με κάποιον τρόπο (πχ Tasker) μπορείς να το αυτοματοποιήσεις έχεις στην ουσία αυτοσχέδιο bookmarks sync. :)

 

EDIT 2: Φυσικά το έχουν κάνει ήδη: https://www.xda-developers.com/how-to-sync-your-desktop-chrome-bookmarks-with-third-party-chrome-browsers-on-android/

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμάζω κι εγώ φίλε Βαγγέλη στο 3 και σας λέω.Ωραιο το βήμα 2 δεν το γνώριζα!

Στο 3 βήμα βοήθησέ με σε παρακαλώ.τι εννοείς να κόψουμε;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο flikr να δεις τις ρυθμίσεις για το βήμα 3 ουσιαστικά κόβεις data από κάποιες εφαρμογές συστήματος κυρίως αλλά και από κάποιες που δεν χρειάζεσαι και τις έχεις απενεργοποιήσει

 

Αυτή είναι η χρήση μου αποκλειστικά με data

 

https://flic.kr/p/SqgQM9

https://flic.kr/p/Tvjxug

https://flic.kr/p/TGPrZt

https://flic.kr/p/SqgRdj

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ήδη βελτίωση μετά από πλήρη φόρτιση. Θα ανεβάσω screenshot αύριο λογικά. Μέχρι στιγμής πάμε καλά.

 

Βαγγέλη πολύ καλές οι ρυθμίσεις. Και είναι κάτι που ο καθένας μπορεί να φτιάξει ανάλογα με τη χρήση. Εννοώ τη χρήση data από τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Στα screenshot δείχνω τις ρυθμίσεις που προτείνω φίλε

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα λεβεντες, μιας και χρειαζομαι dual sim κινητο σκεφτομαι να παρω το 1+3Τ ,

1.σε γενικες γραμμες πως τα παει;

2. εχει παιδικες αρρωστιες;

3. κατι που πρεπει να προσεξω;

4.πιο ειναι το ευρωπαικο μοντελο;

5.Εχει και στις δυο θεσεις sim την επιλογη για 4G;

 

Τωρα εχω το s7 edge που ειμαι υπερ ευχαριστημενος ,(λυπαμαι να το δωσω) , με το 1+3Τ θα ειμαι ευχαριστημενος; καποιος που τα ειχε και τα δυο;

Link to comment
Share on other sites

Έχει 4g και στις 2 θέσεις sim, τώρα από το s7 edge έχει αρνητικά και θετικά και εγώ το είχα s7 edge

πριν το op3t και δεν απογοητευτικά ίσα ίσα :o

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει 4g και στις 2 θέσεις sim, τώρα από το s7 edge έχει αρνητικά και θετικά και εγώ το είχα οριν το op3t και δεν απογοητευτικά ίσα ίσα :o

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορεις να μου πεις τα + και τα - ; Μιας και περασαν απο τα χερια σου και τα δυο θα μου βοηθουσες πολυ για να παρω την αποφαση

, ευχαριστω για τον χρονο σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα λεβεντες, μιας και χρειαζομαι dual sim κινητο σκεφτομαι να παρω το 1+3Τ ,

1.σε γενικες γραμμες πως τα παει;

2. εχει παιδικες αρρωστιες;

3. κατι που πρεπει να προσεξω;

4.πιο ειναι το ευρωπαικο μοντελο;

5.Εχει και στις δυο θεσεις sim την επιλογη για 4G;

 

Τωρα εχω το s7 edge που ειμαι υπερ ευχαριστημενος ,(λυπαμαι να το δωσω) , με το 1+3Τ θα ειμαι ευχαριστημενος; καποιος που τα ειχε και τα δυο;

 

Κ εγώ από το Edge πήγα στο 1+3T κ δεν το μετάνιωσα στιγμή!Ίσα ίσα δεν έχει και τα σπαστική της Samsung με το TouchWiz!Απλά αν τα πιο βασικά για σένα είναι η 2k οθόνη και η κάμερα ειδικά το βράδυ τότε κάτσε στο edge!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις τα + και τα - ; Μιας και περασαν απο τα χερια σου και τα δυο θα μου βοηθουσες πολυ για να παρω την αποφαση

, ευχαριστω για τον χρονο σου

Η κάμερα όπως γράφει ο φίλος Alfie 86 σωστά και οθόνη αλλά για μένα η διαφορά σε αυτά τα 2 δεν είναι μεγάλη,στα υπόλοιπα το 3t είναι μπροστά

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ από το Edge πήγα στο 1+3T κ δεν το μετάνιωσα στιγμή!Ίσα ίσα δεν έχει και τα σπαστική της Samsung με το TouchWiz!Απλά αν τα πιο βασικά για σένα είναι η 2k οθόνη και η κάμερα ειδικά το βράδυ τότε κάτσε στο edge!

 

Ευχαριστω φιλε ,ενταξει ,το touchwiz δεν με πειραζει ,ουτε η 2Κ οθονη μιας και οταν την βαζω αυτην σε FHD δεν βλεπω διαφορα , επισης για φωτο με ενδιαφερουν να ειναι καλες την ημερα, για νυχτα μικρο το κακο αν και το s7 edge βγαζει τελειες για μενα , η μπαταρια του θα με ενδιεφερε πιο πολυ και το μεγεθος, δεν ξερω πως ειναι η αισθηση στο χερι ,αν δειχνει τεραστιο η οχι, τωρα οσο αφορα την ταχυτητα δεν εχω και τοσο προβλημα μιας και πιστευω κινητα με 3ram και πανω δεν εχουν θεμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η κάμερα όπως γράφει ο φίλος Alfie 86 σωστά και οθόνη αλλά για μένα η διαφορά σε αυτά τα 2 δεν είναι μεγάλη,στα υπόλοιπα το 3t είναι μπροστά

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλιστα ,δεν πρεπει να προσεξω κατι αλλο; λεω μηπως βγηκαν ελαττωματικες παρτιδες για να τις αποφυγω ,ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα όπως γράφει ο φίλος Alfie 86 σωστά και οθόνη αλλά για μένα η διαφορά σε αυτά τα 2 δεν είναι μεγάλη,στα υπόλοιπα το 3t είναι μπροστά

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως η διαφορά δεν είναι μεγάλη και στα δύο απλά ειδικά στις βραδινές φωτογραφίες υπάρχει μία διαφορά!Πάντως εμένα δεν ήταν λόγος να μην το δώσω!Άσε που η 2K οθόνη πέρα από το αν χρησιμοποιει κάποιος vr δεν έχει κάπου όφελος ίσα ίσα που καίει και πολύ μπαταρία!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε ,ενταξει ,το touchwiz δεν με πειραζει ,ουτε η 2Κ οθονη μιας και οταν την βαζω αυτην σε FHD δεν βλεπω διαφορα , επισης για φωτο με ενδιαφερουν να ειναι καλες την ημερα, για νυχτα μικρο το κακο αν και το s7 edge βγαζει τελειες για μενα , η μπαταρια του θα με ενδιεφερε πιο πολυ και το μεγεθος, δεν ξερω πως ειναι η αισθηση στο χερι ,αν δειχνει τεραστιο η οχι, τωρα οσο αφορα την ταχυτητα δεν εχω και τοσο προβλημα μιας και πιστευω κινητα με 3ram και πανω δεν εχουν θεμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μαλιστα ,δεν πρεπει να προσεξω κατι αλλο; λεω μηπως βγηκαν ελαττωματικες παρτιδες για να τις αποφυγω ,ευχαριστω και παλι

 

Η μπαταρία του είναι καλύτερη και όσον αφορά το μέγεθος ίδιες ιντσες είναι!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ok ,κατι τελευταιο για να κλεισω ,κατι που πρεπει να προσεξω για το μοντελο; βγηκαν παρτιδες προβληματικες;
Link to comment
Share on other sites

Ok ,κατι τελευταιο για να κλεισω ,κατι που πρεπει να προσεξω για το μοντελο; βγηκαν παρτιδες προβληματικες;

 

Ένα μοντέλο είναι για όλους και αν το πάρεις και από το site τους θα είναι κομπλέ!Α3003 είναι το μοντέλο και για ελαττωματικές παρτίδες δεν άκουσα κάτι πέρα από την νέα έκδοση τη μαύρη που βγήκαν κάποια με στραβωμενη πίσω κάμερα! Πάρτο άφοβα και δεν θα το μετανιώσεις από μένα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ένα μοντέλο είναι για όλους και αν το πάρεις και από το site τους θα είναι κομπλέ!Α3003 είναι το μοντέλο και για ελαττωματικές παρτίδες δεν άκουσα κάτι πέρα από την νέα έκδοση τη μαύρη που βγήκαν κάποια με στραβωμενη πίσω κάμερα! Πάρτο άφοβα και δεν θα το μετανιώσεις από μένα!

 

Οκ φιλε ,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ . Μια επιφύλαξη κρατησα γαι τις ρυθμίσεις Google, δεν τις απενεργοποίηση όλες για τι πιστεύω ότι μειώνει την εμπειρία χρήσης . Γα μένα πάντα.

 

 

 

+φωνω

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες για να καταλάβω ότι εσύ με data δεν έχεις πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα σου πω αύριο που θα είμαι από τις 8 το πρωί μέχρι τις 5 το απόγευμα με δεδομένα τι παίζει για σίγουρα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...