Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το έστειλα σε απλό F2G και μου γράφει, "ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΠΡΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ. ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΗΣ F2G."
Link to comment
Share on other sites

Μοιράζουν πάντως και τηλεφωνικά νέα νούμερα, με την ειδική προσφορά. Τηλεφωνούν σε όσους ήδη έχουν την προσφορά αυτή, για να δώσουν νέα νούμερα σε γνωστούς/φίλους τους :)
Link to comment
Share on other sites

Μοιράζουν πάντως και τηλεφωνικά νέα νούμερα, με την ειδική προσφορά. Τηλεφωνούν σε όσους ήδη έχουν την προσφορά αυτή, για να δώσουν νέα νούμερα σε γνωστούς/φίλους τους :)

 

Δεν το έχω ακούσει αυτό αλλά σίγουρα είναι ευχάριστο :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνέχεια καλούν και παρακαλούν για πελάτες του ειδικού πακέτου.και τα.δίνουν σε πολύ καλές τιμές πια

Λογικά μιλάς για εργαζόμενους σε εταιρείες προώθησης που τα έχουν "καβαντζώσει" και τα πουλάνε για δικό τους όφελος, από τη στιγμή που λες για πολύ καλές τιμές. Γιατί όταν το έδινε επίσημα, 10€ θυμάμαι να κοστίζει για την κάρτα που έχει μέσα.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Μοιράζουν πάντως και τηλεφωνικά νέα νούμερα, με την ειδική προσφορά. Τηλεφωνούν σε όσους ήδη έχουν την προσφορά αυτή, για να δώσουν νέα νούμερα σε γνωστούς/φίλους τους :)

 

Σήμερα με κάλεσαν εμένα και μου είπαν αυτό που γράφεις.Μέχρι 4 νέα νούμερα σε κάθε όνομα,5€ το κούριερ για την αποστολή και 10€ κάρτα για κάθε νούμερο.Θα μου στείλουν ένα πακέτο καθώς με βολεύει γιατί αυτό που έχω έχει χαθεί η προσφορά αλλά το κυριότερο δεν έιναι και στο ονομα μου.Για να πω την αλήθεια το πιθανότερο είναι ότι και σε αυτό δεν θα βάλω το φοιτητικό πακέτο καθώς μου είναι υπερβολή για την χρήση που κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Κυριακή 10 ευρώ κάρτα σε wind card to all

Με τριπλασιασμο κάρτας.... για ένα μήνα....

 

Τώρα έχω υπόλοιπο 8.03 λεπτά και πατώντας 1 ακούω έχω 52 λεπτά σε χρόνο ομιλίας προς όλα τα δίκτυα με λήξη 2 Μαΐου. ..

 

Των τριπλασιασμο που των ακούω? ??

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αύριο πριν το απόγεμα: https://www.facebook.com/WINDF2G/

Πιο συγκεκριμένος δεν μπορώ να'μαι....Για να δούμε...

 

"Έχασα": Πάει για Μ. Τρίτη. ΑΝ όχι: ΟΚ.

 

https://www.facebook.com/WINDF2G/photos/a.172414882804184.35485.168980533147619/1331940910184903/?type=3&theater

Link to comment
Share on other sites

Ένα νούμερο που το έφερα (δωρεάν τελικά) σε Q πρόσφατα, πήγα σήμερα να το αλλάξω σε F2G. Μου ζήτησε 15€, 5 για την κάρτα και 10 για την πρώτη ανανέωση. Τη ρωτάω, άρα θα μπει χρόνος ομιλίας μέσα; Θα σου βάλω mb και κάποια λεπτά προς όλους. Έκανα ότι δεν κατάλαβα, και της είπα να το προχωρήσει. Είχε κάποιο πρόβλημα στο σύστημα και μου λέει πως θα το κάνει λίγο αργότερα και θα με πάρει τηλέφωνο να μου πει να βάλω την κάρτα κλπ.

Πριν πληρώσω, ξαναρωτάω, δηλαδή θα μπουν 10€ μέσα; Ναι μου λέει μείον το φόρο κλπ. Θα μπορώ να ενεργοποιήσω magic number, ε; Ναι, μου απαντάει.

 

Αφού πέρασαν κάποιες ώρες, ενεργοποιήθηκε πρώτα και βλέπω πως είχε 1€ μέσα. Αργότερα μου έκανε την ανανέωση και πλέον έχει 9,7 που λήγουν σε 3 μήνες.

Όλα καλά. Στην ουσία έγινε η φορητότητα από cu γλυτώνοντας το 30άρι, και πληρώνοντας 5€. Τα 10€ της ανανέωσης πες ότι θα έβαζα έτσι κι αλλιώς.

 

Μιας και το είχα αναφέρει, αυτό το νούμερο είχε παλιά το bonus με τα 300' σε ανανέωση των 10€. Όπως υποπτευόμασταν δεν ισχύει πλέον.

 

Επίσης πήρα άλλο ένα νούμερο από τα public που περιμένω να μου πιστώσουν 63€ από μία αγορά. Στο χαμόγελο μπορώ να τα χαλάσω αυτά είπαμε,ή όχι;

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Lycachat και wind = ασύμβατα κατά την γνώμη μου για πάρα πολύ κόσμο αφού δουλεύει μέσω ιντερνετ και με δίκτυο της wind δεν γίνεται δουλειά..Για wind καλύτερα η ειδική προσφορά λόγω του άριστου 2g δικτύου που έχει
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι βάλε το Lycachat με 10 ευρώ 1500 λεπτά προς όλους εντός Ελλάδος και με χρέωση ανά λεπτό. Μην ασχολείσαι με τις προσφορές των καρτέλ

 

Και τα 1500΄πότε λήγουν; Ποτέ, έτσι; Δεν είπες το καλύτερο: Πχ 10€ για 1500΄ την 4/4/2017 και τα'χεις και το 2019 (ΑΝ δεν τα φας)!!

 

Ένα νούμερο που το έφερα (δωρεάν τελικά) σε Q πρόσφατα, πήγα σήμερα να το αλλάξω σε F2G. Μου ζήτησε 15€, 5 για την κάρτα και 10 για την πρώτη ανανέωση. Τη ρωτάω, άρα θα μπει χρόνος ομιλίας μέσα; Θα σου βάλω mb και κάποια λεπτά προς όλους. Έκανα ότι δεν κατάλαβα, και της είπα να το προχωρήσει. Είχε κάποιο πρόβλημα στο σύστημα και μου λέει πως θα το κάνει λίγο αργότερα και θα με πάρει τηλέφωνο να μου πει να βάλω την κάρτα κλπ.

Πριν πληρώσω, ξαναρωτάω, δηλαδή θα μπουν 10€ μέσα; Ναι μου λέει μείον το φόρο κλπ. Θα μπορώ να ενεργοποιήσω magic number, ε; Ναι, μου απαντάει.

 

Αφού πέρασαν κάποιες ώρες, ενεργοποιήθηκε πρώτα και βλέπω πως είχε 1€ μέσα. Αργότερα μου έκανε την ανανέωση και πλέον έχει 9,7 που λήγουν σε 3 μήνες.

Όλα καλά. Στην ουσία έγινε η φορητότητα από cu γλυτώνοντας το 30άρι, και πληρώνοντας 5€. Τα 10€ της ανανέωσης πες ότι θα έβαζα έτσι κι αλλιώς.

 

Μιας και το είχα αναφέρει, αυτό το νούμερο είχε παλιά το bonus με τα 300' σε ανανέωση των 10€. Όπως υποπτευόμασταν δεν ισχύει πλέον.

 

Επίσης πήρα άλλο ένα νούμερο από τα public που περιμένω να μου πιστώσουν 63€ από μία αγορά. Στο χαμόγελο μπορώ να τα χαλάσω αυτά είπαμε,ή όχι;

 

Sent from my Moto X Play

 

Well done 4 Q-->f2go.

Αν δε γλίτωνες (για κάποιο λόγο έγινε σε σένα, δεν το΄χουν επιβεβαιώσει άλλοι το X-->Q με 0€) θα ερχόταν περίπου τα ίδια.

 

Να σε ρωτήσω;

Από ποιά περιοχή f2go-Public; Αθήνα δεν έδιναν πριν 1 μήνα. Μόνο επαρχία. Ξεκίνησαν πάλι να δίνουν στην Αθήνα;

 

Yiok σε 5ψήφια από αυτό: Τα'χουμε ξαναπεi. Απλά δεν "πάει" το sms. Δοκίμασε, όμως, να μας πεις.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δεν λέω ότι γενικά η μεταφορά σε Q από άλλο πάροχο είναι δωρεάν. Απλά έτσι συνέβη σε εμένα, ενώ μου είχαν πει τηλεφωνικά πως θα έχει 10€ κόστος για την κάρτα(ανανέωσης), και ήρθε τελικά χωρίς αυτήν.

 

Public στο Athens metro mall. Δίνανε σε όλους στο ταμείο.

 

Πριν λίγες μέρες ήθελα να στείλω sms στο χαμόγελο του παιδιού από ένα άλλο f2g που θα το καταργήσω. Στέλνω ένα sms στον αριθμό που είδα ότι έπρεπε, και δεν έγινε τίποτα. Τελικά το κατάφερα μέσω κλήσης. Κάθε φορά που έπαιρνα μου αφαιρούσε 2,5€. Και το υπόλοιπο που είχα ήταν αγορασμένο κανονικά. Το αναφέρω μπας και υπήρχε κάποιο πρόβλημα με τα sms. Όταν με το καλό μπει το "δώρο" θα το δοκιμάσω και θα σας πω.

 

edit: Τελικά δοκίμασα με κλήση στο χαμόγελο του παιδιού σήμερα το πρωί που μπήκε το υπόλοιπο, αλλά δεν. Λέει πως δεν επαρκεί για την κλήση.

Δε βαριέσαι, θα τα φάω σε πακέτα για 2 μήνες.

Έχω να κάνω speedtest τώρα..... :p

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Γράφω εδώ γιατί στο θέμα του frog είναι off topic.

Δεν θα απέκλεια το ενδεχόμενο να υπάρχει όντως συστημικό πρόβλημα.

Εχθές στις 13:30 πήγα να αλλάξω το Q νούμερό μου σε F2G, και μου είπε ότι έχει πρόβλημα το σύστημα και δεν μπορούσε να το κάνει.

Και δεν μου το είπε έτσι, πραγματικά έκανε αρκετές προσπάθειες.

Όταν έγινε η μεταφορά(που κανονικά θα έπρεπε να γίνει αμέσως μιας και η διαδικασία είχε ξεκινήσει και είχα ήδη χάσει το σήμα στην παλιά κάρτα από το μεσημέρι), είχε πάει 18:00 περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Γράφω εδώ γιατί στο θέμα του frog είναι off topic.

Δεν θα απέκλεια το ενδεχόμενο να υπάρχει όντως συστημικό πρόβλημα.

Εχθές στις 13:30 πήγα να αλλάξω το Q νούμερό μου σε F2G, και μου είπε ότι έχει πρόβλημα το σύστημα και δεν μπορούσε να το κάνει.

Και δεν μου το είπε έτσι, πραγματικά έκανε αρκετές προσπάθειες.

Όταν έγινε η μεταφορά(που κανονικά θα έπρεπε να γίνει αμέσως μιας και η διαδικασία είχε ξεκινήσει και είχα ήδη χάσει το σήμα στην παλιά κάρτα από το μεσημέρι), είχε πάει 18:00 περίπου.

 

δεν γινεται παντα αμεσως η μεταφορα.Επειδη ειχα παει ιδια ωρα να κανω κι εγω την ιδια δουλεια,πριν 2 χρονια,εμεινα και εγω χωρις σημα για ωρες και το απογευμα ολοκληρωθηκε. Το προβλημα του αυστηματος που πεφτει στα καταστηματα ειναι συνηθες φαινομενο. Αρα ολο αυτο που περιγραφεις δεν το θεωρω παραξενο. Το ερωτημα ειναι οσον αφορα την φορητοτητα σε αλλες εταιριες,και αν ολοκληρωνεται κανονικα

Ποσα σου ζητησανε για την αλλαγη τελικα?

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται παντα αμεσως η μεταφορα.Επειδη ειχα παει ιδια ωρα να κανω κι εγω την ιδια δουλεια,πριν 2 χρονια,εμεινα και εγω χωρις σημα για ωρες και το απογευμα ολοκληρωθηκε. Το προβλημα του αυστηματος που πεφτει στα καταστηματα ειναι συνηθες φαινομενο. Αρα ολο αυτο που περιγραφεις δεν το θεωρω παραξενο. Το ερωτημα ειναι οσον αφορα την φορητοτητα σε αλλες εταιριες,και αν ολοκληρωνεται κανονικα

Ποσα σου ζητησανε για την αλλαγη τελικα?

Απλά λέω πως το σύστημα δεν ολοκλήρωνε τη διαδικασία, έστω και αν θέλει να περιμένεις μετά.

Δεν είπα ότι είναι το ίδιο, αλλά αν έχει κάποιο πρόβλημα μπορεί να επηρεάζει και φορητότητες από άλλο πάροχο.

 

Μου ζήτησαν 15€, εκ των οποίων τα 10€ ήταν ανανέωση κανονική(με ισχύ 3 μήνες και bonus καταστήματος).

Όπως έγραψα και εχθές στην αρχή πήγε να μου το φέρει πως θα μου δώσει 1gb και κάποια λεπτά ομιλίας όταν ρώτησα "θα μπει χρόνος ομιλίας", αλλά τελικά όταν ξαναρώτησα αν κατάλαβα καλά πως θα μου βάλει 10€, μου είπε ναι, και έτσι έγινε.

 

Απλά υποπτεύομαι πως έχουν την δυνατότητα είτε να χρεώσουν 10€ και να σου δώσουν τις συγκεκριμένες παροχές που αναφέρω(όπως μου είχε γίνει 1 χρόνο πριν σε νέο νούμερο που πήρα) είτε να σου ανανεώσουν κανονικά χρόνο ομιλίας. Αλλά είναι κάτι που δεν μπορώ να αποδείξω, απλά έχω τις συγκεκριμένες ενδείξεις βάση της συνομιλίας που είχα με την υπάλληλο.

Link to comment
Share on other sites

Απλά λέω πως το σύστημα δεν ολοκλήρωνε τη διαδικασία, έστω και αν θέλει να περιμένεις μετά.

Δεν είπα ότι είναι το ίδιο, αλλά αν έχει κάποιο πρόβλημα μπορεί να επηρεάζει και φορητότητες από άλλο πάροχο.

 

Μου ζήτησαν 15€, εκ των οποίων τα 10€ ήταν ανανέωση κανονική(με ισχύ 3 μήνες και bonus καταστήματος).

Όπως έγραψα και εχθές στην αρχή πήγε να μου το φέρει πως θα μου δώσει 1gb και κάποια λεπτά ομιλίας όταν ρώτησα "θα μπει χρόνος ομιλίας", αλλά τελικά όταν ξαναρώτησα αν κατάλαβα καλά πως θα μου βάλει 10€, μου είπε ναι, και έτσι έγινε.

 

Απλά υποπτεύομαι πως έχουν την δυνατότητα είτε να χρεώσουν 10€ και να σου δώσουν τις συγκεκριμένες παροχές που αναφέρω(όπως μου είχε γίνει 1 χρόνο πριν σε νέο νούμερο που πήρα) είτε να σου ανανεώσουν κανονικά χρόνο ομιλίας. Αλλά είναι κάτι που δεν μπορώ να αποδείξω, απλά έχω τις συγκεκριμένες ενδείξεις βάση της συνομιλίας που είχα με την υπάλληλο.

Σε φίλο που είχε κάνει φορητοτητα από cosmote πριν κάτι μήνες του πήραν 10 ευρώ και του έβαλαν 200 λεπτά και 1GB δεν του πήραν λεφτά για την κάρτα sim

 

 

Σε κατάστημα το είχε κάνει πριν βάλουν τα 30 ευρώ ταρίφα

 

 

Σε 24 ώρες είχε γίνει η φορητοτητα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν στα public δωρεάν μια κάρτα wind με χρόνο 100€ με ημερομηνία λήξης σε ένα μήνα ακριβώς. Αν ανανεώσω γνωρίζει κανείς αν μεταφέρεται το υπόλοιπο?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς. Φάε ότι μπορείς μέσα στο μήνα γιατί δεν μπορείς ούτε να κάνεις τίποτα άλλο με αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν στα public δωρεάν μια κάρτα wind με χρόνο 100€ με ημερομηνία λήξης σε ένα μήνα ακριβώς. Αν ανανεώσω γνωρίζει κανείς αν μεταφέρεται το υπόλοιπο?

Βαλε οσα περισσοτερα πακετα MB μπορεις,και χρησιμοποιησε τα.Μπορεις να βαλεις 20GB με 60€,4Gb με 24€ και 1,400MB με 5€.

25GB για ενα μηνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το μοιράσεις σε σχεδόν 2 μήνες. Αν αγοράσεις σήμερα και την τελευταία μέρα πάρεις και άλλα.

Λογικά θα έχει και ένα μικρό υπόλοιπο μέσα που θα λήγει στο 3μηνο. Εμένα είχε 0,36€.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το μοιράσεις σε σχεδόν 2 μήνες. Αν αγοράσεις σήμερα και την τελευταία μέρα πάρεις και άλλα.

Λογικά θα έχει και ένα μικρό υπόλοιπο μέσα που θα λήγει στο 3μηνο. Εμένα είχε 0,36€.

 

Aν έχεις και στικάκι είναι καλή φάση να το χρησιμοποιείσεις για Mobile broadband

ck
Link to comment
Share on other sites

Μπα, έχω Mi-Fi έτσι κι αλλιώς.

Τα στικάκια που έχω από παλιές συνδέσεις έχουν χάλια ταχύτητα (νομίζω 7.2 το καλύτερο), συν του ότι είναι για έναν υπολογιστή μόνο.

Θα ήταν ότι καλύτερο αν έφευγα για το πάσχα. Δυστυχώς δεν, οπότε απλά θα τα χαλάσω για πακέτα έτσι για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω με τους πόντους από winclub τι κάνετε εσείς. Το είχα ξεχάσει ότι είχα γραφτεί και είπα να μπω να δω και έχω 370 πόντους. Κάνω κάτι με αυτά ή τα αφήνω?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...