Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες πέρασα το stock moded launcher στην tele 23s και το τηλ έπεσε σε bootlooop! Και είχα μόλις εγκαταστήσει όλες τις εφαρμογές.. :(

ΠΡΟΣΟΧΉ!

 

Αυτά παθαίνεις όταν δεν διαβάζεις πως και γιατί! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εδώ και τρεις μέρες έχω το τηλέφωνο φόρτιζε πάρα πολύ γρήγορα)(έχω βάλει την 23s) Σήμερα περιεργως κόλλησε αρκετή ώρα στο 62% Έβαλα ένα power bank και το συνέχισα τερμάτισε μέχρι 100% αλλά νομίζω ότι δεν είναι το ίδιο γρήγορο.. φυσικό βέβαια γιατί το power bank δεν υποστηρίζει quick charge Μήπως θέλει καμία ιδιαίτερη ρύθμιση μέσα στη rom?

 

η εχει η δεν εχει fast charge. Μαλλον το καλωδιο δεν ειχε καλη επαφη, είτε στο κινητο ειτε στον charger, συνηθως ο adaptorας

στην eu μπριζα και μενα μου το κανε 2-3 φορες στους 6 μηνες που τοχω.;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Αυτά παθαίνεις όταν δεν διαβάζεις πως και γιατί! ;)

Τι ιδιαίτερο έπρεπε να διαβάσω; Για τα wipes; Δεν έκανα κανένα. :rolleyes:

 

============================================

AnTuTu score με tele 23: 64614

 

WTF???

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

η εχει η δεν εχει fast charge. Μαλλον το καλωδιο δεν ειχε καλη επαφη, είτε στο κινητο ειτε στον charger, συνηθως ο adaptorας

στην eu μπριζα και μενα μου το κανε 2-3 φορες στους 6 μηνες που τοχω.;)

 

 

ευχαριστώ πολύ , σε πόση ώρα περίπου σας φορτίζει σε quick charge ?

Για να έχω ένα μετρο σύγκρισης ..

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εβαλα την 23s απο cris.

Οντως πολυ γρηγορη.

thumbs up.!!

thanks Cris

θα ηθελα να ρωτησο δυο πραγματα.

αν μπορει να βγει το Logo του δημιουργου απο το background + ρυθμισεις ..

και καπου καποια μερα ειχα διαβασει πως βγηκς ενα υpdate για το χ 829 με το οποιο μπορουμε να δουμε 4G .

το δικο μου δεν πιανει 4g με cosmote.

επισης αν υπαρχει τροπος να ψαχνουμε στο forum με keywords καθως οι σελιδες αυξανονται καθημερινα και ειναι δυσκολο να ακολουθησουμε ή να βρουμε κατι που εχει υποθει σε ενα post.

 

ευχαριστω για την rom CRIS!!

βασιλης!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιανει 4g το χ829???

Σε ποια περιοχη εισαι?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ξεκιναμε απο τα ευκολα..Εγιναν οι απαραιτητες ρυθμισεις APN?

Link to comment
Share on other sites

Τι ιδιαίτερο έπρεπε να διαβάσω; Για τα wipes; Δεν έκανα κανένα. :rolleyes:

 

============================================

AnTuTu score με tele 23: 64614

 

WTF???

Εδώ να διαβάσεις. >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7125709#post7125709

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. αν μπορει να βγει το Logo του δημιουργου απο το background + ρυθμισεις ..

2. και καπου καποια μερα ειχα διαβασει πως βγηκς ενα υpdate για το χ 829 με το οποιο μπορουμε να δουμε 4G .

3. το δικο μου δεν πιανει 4g με cosmote.

4. επισης αν υπαρχει τροπος να ψαχνουμε στο forum με keywords καθως οι σελιδες αυξανονται καθημερινα και ειναι δυσκολο να ακολουθησουμε ή να βρουμε κατι που εχει υποθει σε ενα post.

 

ευχαριστω για την rom CRIS!!

βασιλης!

 

1. Αλλάζεις θέμα και έφυγε.. Καλό δρόμο να έχει... :lol:

2. Update συγκεκριμένο για το Χ829 δεν υπάρχει. Αν εννοείς τα Modem Firmware update Δοκίμασε

3. Κάτι κάνεις λάθος έχω cosmote και έχω παντού. Κάνε μια αλλαγή δικτύου από 3g 4g και με μια επανεκκίνηση θα στρώσει.

4. Στείλε μνμ στους διαχειριστές.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τάσσο καλησπέρα, το Νοva στο update δεν είναι το prime, ε;; Ρωτάω διότι κάθε φορά ξανακάνω εγκατάσταση το Prime, σε κάθε ΟΤΑ η Flash update...τα...

 

Όχι βέβαια. Δεν μπορούμε να δώσουμε κάτι που είναι επί πληρωμή. Το αγοράζεις ή αλλάζεις Launcher. Σε ΟΤΑ δεν αλλάζει μόνο αν φλασαρετε καινούργια ρομ ή και στο τελευταίο που έβαλε ο Τάσος την Update Version. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δοκιμάσει αυτή είναι η τελευταία που έχει βγει σαν Full rom.

Όσοι την έχετε ΔΕΝ κάνετε τίποτα. Την ξανάδινω γι αυτούς που πήραν τώρα το κινητό και δεν υπάρχει στην 1η σελίδα αλλά έχει μέσα τα σωστά scripts for OTA updater. Όσοι είσαστε με αυτή ξέρετε ότι έχετε την ΟΤΑ. 33.

 

DOWNLOAD Link

 

https://mega.nz/#!1kJFkQqa!KOHiL9P5IoI150Iv1Eur3QcsF114w92D9BirUAhm1dQ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

AnTuTu score με tele 23: 64614

 

WTF???:blink::blink:

Εχει δει κανεις αλλος τετοιο σκορ με αυτη τη Ρομ;;

 

επισης κατι αλλο που ειδα μετα τη δευτερη εγκατασταση της OTA 32, βαζω πολλες εφαρμογες να κατεβουν απο το Play Store και δεν κατεβαζει αν δεν ειναι ανοιχτη η οθονη. Στην πρωτη εγκατασταση της ιδιας Ρομ δεν υπηρχε αυτο το προβλημα. Μαλλον κατι δε θα εκατσε καλα λογικα..:confused:

Δεν το ειχα δει αυτο οντως. Θα στειλω μηνυμα στο διαχειριστη να το βαλει την πρωτη σελιδα στην ιδια γραμμη με το λινκ του launcher. ;)

Όποιος θέλει να δοκιμάσει αυτή είναι η τελευταία που έχει βγει σαν Full rom.

Όσοι την έχετε ΔΕΝ κάνετε τίποτα. Την ξανάδινω γι αυτούς που πήραν τώρα το κινητό και δεν υπάρχει στην 1η σελίδα αλλά έχει μέσα τα σωστά scripts for OTA updater. Όσοι είσαστε με αυτή ξέρετε ότι έχετε την ΟΤΑ. 33.

 

DOWNLOAD Link

 

https://mega.nz/#!1kJFkQqa!KOHiL9P5IoI150Iv1Eur3QcsF114w92D9BirUAhm1dQ

Το v.32 ειναι το ΟΤΑ 33;;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω στο δεύτερο slot μία sim την οποία θα έχω αποκλειστικά για δεδομένα 4g?? Μιας και η κανονική μου σύνδεση έχει μόνο 850 mb όριο; Ξέρετε κάποια εταιρία με αξιόλογο πακέτο στα mb? Μόνο αυτό με ενδιαφέρει, για ομιλία έχω την άλλη.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες της πρώτης σελίδας είναι υπέρ - αναλυτικές. Αν δεν τρέμει το χέρι σου και δεν προσπερνάς βήματα είναι σίγουρο ότι θα τα καταφέρεις. Είναι πολύ καλό. Χτύπα το. ;)

 

Είναι το X829 ναι.

Από άποψη baseband το X820 είναι καλύτερο ναι. Αν σε καίει πρέπει να διαλέξεις αυτό.

Σχετικά με ευρωπαϊκή αποθήκη, κάποια παιδιά το έχουν πάρει από το μαγαζί που έστειλες παραπάνω. Άλλοι με κάποια μικροπροβλήματα, άλλοι χωρίς.

Ζύγισε τα και προχώρα! :D

Ευχαριστώ.

Αυτό εδώ είναι το X820 έτσι;

http://www.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le-max-2-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-g-306970

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια η μονη διαφορα x820 / Χ829 ειναι η μπαντα 20? τι εχει αυτη? ειναι προβλημα αν δεν υπαρχει?

και απο οτι καταλαβαινω ολες οι roms κανουν και για τα 2 μοντελα σωστα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια η μονη διαφορα x820 / Χ829 ειναι η μπαντα 20? τι εχει αυτη? ειναι προβλημα αν δεν υπαρχει?

και απο οτι καταλαβαινω ολες οι roms κανουν και για τα 2 μοντελα σωστα?

Ναι αυτή ειναι η διαφορα.

Σε ορισμενα σημεία δε θα υπαρχει καλη κάλυψη σε 4g, κυριως με wind

 

Ναι οι ρομς κανουν για ολα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας. Η συσκευή μου έχει έρθει με την 5.8.016s και δεν υπάρχει πουθενά επιλογή για OTA.Υπαρχει και πιο καινούρια έκδοση από αυτή;Αν ναι πώς κάνω ΟΤΑ;

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι το Χ829.

Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας. Η συσκευή μου έχει έρθει με την 5.8.016s και δεν υπάρχει πουθενά επιλογή για OTA.Υπαρχει και πιο καινούρια έκδοση από αυτή;Αν ναι πώς κάνω ΟΤΑ;

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άλλαξε ρομ και βάλε κάποια από αυτές που θα βρεις στην πρώτη σελίδα που είναι καλύτερα μονταρισμένες και καθαρές. Δεν ξέρω υπάρχει άλλο official λογισμικό για το X829, αλλά για το CN μοντέλο η 16s έχει την ηλικία του Παρθενώνα :p:lol:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Είναι το Χ829.

 

 

Άλλαξε ρομ και βάλε κάποια από αυτές που θα βρεις στην πρώτη σελίδα που είναι καλύτερα μονταρισμένες και καθαρές. Δεν ξέρω υπάρχει άλλο official λογισμικό για το X829, αλλά για το CN μοντέλο η 16s έχει την ηλικία του Παρθενώνα :p:lol:

Οκ σ'ευχαριστω! Μπορώ να περάσω την τελευταία 23s EUI του crisbal έχοντας stock recovery;

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τάσσο καλησπέρα, το Νοva στο update δεν είναι το prime, ε;; Ρωτάω διότι κάθε φορά ξανακάνω εγκατάσταση το Prime, σε κάθε ΟΤΑ η Flash update...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχει απαντηθεί πρόσφατα και πιο πίσω κάνε μία αναζήτηση....

Μια σημαντική διαφορά... Το χ829 δεν έχει την B20(800) μπάντα...

To prime είναι το κλειδί που σου ανοίγει κάποιες δυνατότητες όπως dt2s. Το update δεν σβηνει της ρυθμίσεις που έχεις κανει

Edited by tassos_ger
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δοκιμάσει αυτή είναι η τελευταία που έχει βγει σαν Full rom.

Όσοι την έχετε ΔΕΝ κάνετε τίποτα. Την ξανάδινω γι αυτούς που πήραν τώρα το κινητό και δεν υπάρχει στην 1η σελίδα αλλά έχει μέσα τα σωστά scripts for OTA updater. Όσοι είσαστε με αυτή ξέρετε ότι έχετε την ΟΤΑ. 33.

 

DOWNLOAD Link

 

https://mega.nz/#!1kJFkQqa!KOHiL9P5IoI150Iv1Eur3QcsF114w92D9BirUAhm1dQ

Αυτη ειναι ιδια με αυτη που αναφερεις εδω;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7131901#post7131901

Οκ σ'ευχαριστω! Μπορώ να περάσω την τελευταία 23s EUI του crisbal έχοντας stock recovery;

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενδεχομενως ναι, αν τη μετονομασεις σε update.zip, αλλα σου προτεινω να περασεις custom recovery (να υπαρχει κιολας) και να το εκανες ομορφα και ευκολα απο εκει.

Η διαδικασια ειναι απλη και υπαρχουν ολα στην πρωτη σελιδα. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια η μονη διαφορα x820 / Χ829 ειναι η μπαντα 20? τι εχει αυτη? ειναι προβλημα αν δεν υπαρχει?

και απο οτι καταλαβαινω ολες οι roms κανουν και για τα 2 μοντελα σωστα?

Mπάντα και Display μόνο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...