Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις παρελαβα το τηλεφωνο και ειμαι πολυ χαρουμενος !!!!!

Σκευτομαι τωρα να το ρουταρω και να δοκιμασω τις rom !!!!

ποια λετε να βαλω?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/leeco-lepro-3-lex7-20-27-cm13-aokp-t3569799

Αν δεν ήταν ο turbo..., η μόνη Ρομ πού δουλεύουν όλα.

Όταν γίνει λίγο πιό smooth κάποια στιγμή, θα απογείωση την συσκευή.

Χωρίς china bloatware και την google μέσα με όλες τις εφαρμογές της.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ το ξέρω έμπλεξα τώρα γιατί φτιάχνω νέα ρομ με φίλο με permissive kernel με dt2wp dt2s και πολλές αλλαγές για το max2. Θα σας στήσω την 23s αν είναι με ένα γρήγορο debloat και Ελληνικά καθώς και με αρκετά Tweaks για απόδοση και μπαταρία. Υπομονή.. :p

 

Cristal μην μας ξεχνάς.......

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα προσπαθω να βαλω την ρομ του turbo και δεν μου αναγνωριζει της sim τι να κανω?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα προσπαθω να βαλω την ρομ του turbo και δεν μου αναγνωριζει της sim τι να κανω?
συμβαινει αυτο μερικες φορες με την αλλαγη rom.σπανια μεν,αλλα μου εχει τυχει κι εμενα μια φορα.

χάνεται το IMEI.κατεβασε απο το google play καποια σχετικη εφαρμογη ανάκτησης του imei και θα την δει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα προσπαθω να βαλω την ρομ του turbo και δεν μου αναγνωριζει της sim τι να κανω?

 

Αν εχεις κρατήσει nandroid backup από TWRP πάτα restore και φλάσαρε μόνο το EFS partition και θα γυρίσουν μόνα τους! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το custom recovery εχω καταλαβει οτι μερικες φορες τρεμοπαιζει η οθονη!!! και ενω εκανα κανονικα backup δεν μου εκανε restore σε δυο rom...Εχω βαλει 3,1,1!!!
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το κινητό εδώ και 3 μήνες τώρα με μοναδικό bug το γεγονός ότι σε κλήσεις VOIP (viber,skype etc) δεν λειτουργεί το mic απο τα hands free (τα ακουστικά δουλεύουν κανονικά) οπότε αναγκαστικά πρέπει να μιλάω κοντά στο built in mic της συσκευής. Είναι κάτι που μου διαφεύγει από τις ρυθμίσεις? Έχω δοκιμάσει πολλά hands free με η χωρίς CDLA. Σε άλλο app όπως sound recorder κτλ όλα λειτουργούν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Miui8 εκδοχή, πάλι από τον turbo.

Το εντυπωσιακό στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι ότι κάνεις εγγραφή στην xiaomi και έχεις όλα τα προνόμια του ενεργού λογαριασμού.

Το link δεν το δίνει στην αρχή της σελίδας ..... αλλά λίγο πρίν τα τελευταία post.

Η εγκατάσταση παίρνει περισσότερο από τον συνήθη χρόνο, οπότε μην φανταστείτε ότι κάτι πηγαίνει στραβά.

Πολύ σταθερή!

Link to comment
Share on other sites

Miui8 εκδοχή, πάλι από τον turbo.

Το εντυπωσιακό στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι ότι κάνεις εγγραφή στην xiaomi και έχεις όλα τα προνόμια του ενεργού λογαριασμού.

Το link δεν το δίνει στην αρχή της σελίδας ..... αλλά λίγο πρίν τα τελευταία post.

Η εγκατάσταση παίρνει περισσότερο από τον συνήθη χρόνο, οπότε μην φανταστείτε ότι κάτι πηγαίνει στραβά.

Πολύ σταθερή!

 

Καλημέρα ...απλά για ενημέρωση το λέω ..όλες οι eui-Miui turbo είναι κλεμ.... με παραλλαγές, του δικού μας @torra33 που τoν βοηθάω κι εγώ με τις γλώσσες>>

5.9.23s >> http://www.leeco.re/topic/2326-5923s_le-pro-3_3th-version-by-tora33/

Miui8 >> http://www.leeco.re/topic/2134-tora33le-pro-3-multi_miui_pro3_7223_base_20s_tora33/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ...απλά για ενημέρωση το λέω ..όλες οι eui-Miui turbo είναι κλεμ.... με παραλλαγές, του δικού μας @torra33 που τoν βοηθάω κι εγώ με τις γλώσσες>>

5.9.23s >> http://www.leeco.re/topic/2326-5923s_le-pro-3_3th-version-by-tora33/

Miui8 >> http://www.leeco.re/topic/2134-tora33le-pro-3-multi_miui_pro3_7223_base_20s_tora33/

 

To καλο ειναι οτι την ονομασαι και MIAU!!!!!!!!:lol::lol:

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

To καλο ειναι οτι την ονομασαι και MIAU!!!!!!!!:lol::lol:

 

Ετσι δεν λέμε? Τι κάνει miau miau στα κεραμίδια? Ένας γάτος που παίρνει ξένες ρομ! :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα μικροφώνου και Viber υπάρχει και σε αλλη συσκευή φίλου που ήρθε χθες. Υπάρχει άλλος με το ίδιο προβλημα? Ανακηρύσσεται πλέον ως επίσημο bug της συσκευής ;) ? Edited by drChris
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα μικροφώνου και Viber υπάρχει και σε αλλη συσκευή φίλου που ήρθε χθες. Υπάρχει άλλος με το ίδιο προβλημα? Ανακηρύσσεται πλέον ως επίσημο bug της συσκευής ;) ?

 

Στο δικο μου δουλεύει κανονικα.......

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ακουστικά.....

 

Χωρις ακουστικα λειτουργει κανονικα και εμενα. Αν μπορεις δοκιμασε με τα handsfree αν δουλευει το mic των ακουστικων στο viber η στο skype

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τι διαφορά στην κατασκευή έχει το 32gb απ' το 64gb? η μια έκδοση λέει είναι sandblast και ή άλλη drawing process.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ακουστικά.....

 

Καλό μεσημέρι. Έτοιμη η ρομ η τελευταία 23s. Καθαρή από κινεζιες με Ελληνικά στο 90%+ pre-rooted xposed busybox και όλα τα καλά.. Και Tweaks για μπαταρία και performance κλπ κλπ.. Δοκιμάζεις αύριο το πρωί γιατί όπως ξέρεις δεν έχω το κινητό. Πάρε μπακαπ πρώτα και Φλασαρε. TWRP - WIPE - Factory reset ή Advance wipe και επιλέγεις όλα εκτός από Internal & USB. Reboot to recovery & flash. Θα ξεκινήσει μόνο του το κινητό στο σύστημα και θα έχει κάνει τα απαραίτητα Wipes από μόνο του. Δοκίμασε και πες μου. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

o. k ευχαριστούμε πάρα πολύ... περιμένω link

 

Εδώ είσαι. Δοκίμασε από TWRP όπως είπα παραπάνω και μου λες.

Δεν έχω το τηλέφωνο, οπότε δεν ξέρω τι προβλήματα μπορούν να βγουν. Με δική σας ευθύνη γίνεται το flash.

CN-23S Debloated-Reloaded Pre-rooted

DOWNLOAD LINK

 

https://mega.nz/#!JEcyGZJB!67UIJTqs7KWD8qta1U3muHHofpfcbEt8W8JYseuWSI8

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...