Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους.

Σκέφτομαι να αγοράσω κ εγώ το X829,

Θέλω να χρησιμοποιήσω στο εξωτερικό με 2η simcard (μάλλον μόνο data)

Διάβασα κάπου ότι η 2η sim του X829 δεν υποστηρίζει data.

Οπότε, μπορεί να μου απαντήσει κάποιος ειδήμων κάτοχος αν βάλω την ελληνική στη θέση της 2ης sim κ την (ξένη) data sim στην 1η θα έχω κανονικά κ δεδομένα κ κλήσεις από Ελλάδα ταυτόχρονα;

 

Επίσης θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν Hotspot για να συνδέω ένα τάμπλετ κ σε τι ταχύτητες πάνω κάτω;

 

Κ με το 4G της Wind τι παίζει;

Πολλά ρωτάω για πρώτο μήνυμα, ε;

 

Καλώς ήρθες. Υποστηρίζει Data και στις δύο κάρτες. Θα βάλεις την Ελληνική μας ρομ και το Update Firmware για τα Modem και θα έχεις ότι έχει και το χ820 χ822 κανονικά. ;)

οχι.1. τελικα το module του EUI Moder εφταιγε.

με το που το ξαναεβαλα μπλοκαρε τα παντα.

το ξετσεκαρα απ το Xposed και ολα εστρωσαν.

 

2. παλι ομως ρε Κρις καποια πραγματα δεν μπορω να τα αφαιρεσω.

εβγαλα ενα messenger που ειχε πχ, αλλά το εικονιδιο του στην αρχικη δεν φευγει με τιποτα.

απλά, οταν το πατας σου λεει οτι η εφαρμογη εχει σταματησει.

ειπα να μεινω στον μανισιο λαντσερ γιατι ειναι ωραιο το drop down menu με τις συντομευσεις, αλλα μαλλον θα παω στον go.

1. Το EUI MODER δουλεύει κανονικά εκτός από το πρώτο tab επάνω που πρέπει να το έχεις untick. Όλα τα άλλα παίζουν κανονικά (είπαν οι dev θα το φτιάξουν)

2. Πως το έκανες δλδ? Με Titanium ή απλά Force stop. Θέλει πλήρη απεγκατασταση από τον system Uninstaller με Root privileges.

Καλησπέρα παιδιά, έχει κατεβάσει κάποιος το mario run για τη συσκευής μας, όταν πατάω στο εικονίδιο του google play, μου λέει η εφαρμογή δεν βρέθηκε, στο mate 9 το έχω κατεβάσει κανονικά, φταίει το ότι δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή μας από την google ;

 

Καλημέρα. Δεν φταίει η πιστοποίηση. Δοκίμασα τώρα στο rn3 pro και δεν το εμφανίζει κι εδώ καθόλου. Στείλε λινκ ή aptoide ή apk-mirror

Και μενα κολλημενο στο ΚΔ αττικης ειναι εδω και 3 ημερες. Τι να πω...

 

Τίποτα... Εμένα ήρθε Ελλάδα στις 11/3 Ελ. Βενιζέλος και σπίτι στις 18/3 από τις 14 μέρες τις 8 Ελλάδα κολλημένο... οπότε υπομονή. :lol:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λειτουργία smart wake όπως double tap to wake και draw up to unlock, όπως είχα συνηθίσει σε άλλο τηλέφωνο για ευκολία και για να μην καταπονείται το φυσικό πλήκτρο; Edited by dpd
Link to comment
Share on other sites

Με τα πολλά πολλά, έβαλα εν τέλει την 23s...Το τηλέφωνο πετάει...145000 με το καλημέρα στο Antutu... Περιμένω με ανυπομονησία το πράσινο φως για τελική google...Ή είναι οκ αν την περάσουμε από τώρα; Για να αποφεύγουμε τα clean installation λέω...Ένα μεγάλο μπράβο στον σεφ μας chrisbal
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το απο aptoide.

Το κατέβασα από εκεί ευχαριστώ, αλλά ξέρεις τον λόγω που δεν το εμφανίζει σε μας ενώ στα αλλά μου Τηλέφωνα mate 9 το εμφανίζει? ,θα έχουμε γενικά τέτοια θέματα με το playstore στο le max?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λειτουργία smart wake όπως double tap to wake και draw up to unlock, όπως είχα συνηθίσει σε άλλο τηλέφωνο για ευκολία και για να μην καταπονείται το φυσικό πλήκτρο;

 

Tap to screen off με την google rom & 23s την δική μου ναι στο κεντρικό πλήκτρο και με nova prime παντού στην οθόνη. Wake up επίσης με το αποτύπωμα.;) Τώρα φτιάχνεται ο κερνελ για υποστήριξη dt2p - dt2s..:p

Με τα πολλά πολλά, έβαλα εν τέλει την 23s...Το τηλέφωνο πετάει...145000 με το καλημέρα στο Antutu... Περιμένω με ανυπομονησία το πράσινο φως για τελική google...Ή είναι οκ αν την περάσουμε από τώρα; Για να αποφεύγουμε τα clean installation λέω...Ένα μεγάλο μπράβο στον σεφ μας chrisbal

Σς λίγο...κάνουμε πρόσθετες δοκιμές με τον Τάσο για τα updates και μετά την ολοκλήρωση και κάποιων αλλαγών της τελευταίας στιγμής θα την έχετε. :) Τα μπράβο στον Τάσο...;)

Το κατέβασα από εκεί ευχαριστώ, αλλά ξέρεις τον λόγω που δεν το εμφανίζει σε μας ενώ στα αλλά μου Τηλέφωνα mate 9 το εμφανίζει? ,θα έχουμε γενικά τέτοια θέματα με το playstore στο le max?

Πιθανόν να είναι η ποιστοποίηση αλλά όχι και απόλυτα...Αφού υπάρχει τρόπος όμως δεν μας ενδιαφέρει με τέτοιο hardware σε τέτοια τιμή..:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Tap to screen off με την google rom & 23s την δική μου ναι στο κεντρικό πλήκτρο και με nova prime παντού στην οθόνη. Wake up επίσης με το αποτύπωμα.;) Τώρα φτιάχνεται ο κερνελ για υποστήριξη dt2p - dt2s..:p

 

Σς λίγο...κάνουμε πρόσθετες δοκιμές με τον Τάσο για τα updates και μετά την ολοκλήρωση και κάποιων αλλαγών της τελευταίας στιγμής θα την έχετε. :) Τα μπράβο στον Τάσο...;)

 

Πιθανόν να είναι η ποιστοποίηση αλλά όχι και απόλυτα...Αφού υπάρχει τρόπος όμως δεν μας ενδιαφέρει με τέτοιο hardware σε τέτοια τιμή..:lol:

 

Το τηλέφωνο από μόνο τού δεν έχει επίσημα playstore σε καμία έκδοση ούτε indian ?, Chris ότι ισχυει σε roms για x 820 ισχύει και για x829 ? Μπορώ να περάσω όποια Θέλω ?

Link to comment
Share on other sites

Tap to screen off με την google rom & 23s την δική μου ναι στο κεντρικό πλήκτρο και με nova prime παντού στην οθόνη. Wake up επίσης με το αποτύπωμα.;) Τώρα φτιάχνεται ο κερνελ για υποστήριξη dt2p - dt2s..:p

 

Σς λίγο...κάνουμε πρόσθετες δοκιμές με τον Τάσο για τα updates και μετά την ολοκλήρωση και κάποιων αλλαγών της τελευταίας στιγμής θα την έχετε. :) Τα μπράβο στον Τάσο...;)

 

Πιθανόν να είναι η ποιστοποίηση αλλά όχι και απόλυτα...Αφού υπάρχει τρόπος όμως δεν μας ενδιαφέρει με τέτοιο hardware σε τέτοια τιμή..:lol:

Το πανελ ρυθμισεων θα είναι στο κατω κουμπί αριστερά η θα το αλλάξεις προς πανω μερια μαζι με τις ειδοποιήσεις?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζουμε τη ρομ κάνουμε εγκατάσταση Clean για όσους έρχονται από άλλη πατάμε το OTA από το εικονίδιο δίνουμε Root permissions και download installation από TWRP το 1ο τα άλλα θα τα κάνει αυτόματα.

 

DOWNLOAD LINK

https://mega.nz/#!xhAj1TZA!uYtQf_zZRVTp1AElE3ZFMav2lu2FR5NIWuZiUkoGqAQ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζουμε τη ρομ κάνουμε εγκατάσταση Clean για όσους έρχονται από άλλη πατάμε το OTA από το εικονίδιο δίνουμε Root permissions και download installation από TWRP το 1ο τα άλλα θα τα κάνει αυτόματα.

 

DOWNLOAD LINK

https://mega.nz/#!xhAj1TZA!uYtQf_zZRVTp1AElE3ZFMav2lu2FR5NIWuZiUkoGqAQ

 

Για όσους είμαστε ήδη σε google, dirty από πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Chris δεν καταλαβα.εμεις που εχουμε βαλει tele 23 πως το περναμε;τι ειναι το dirty ?

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις ρομ ΔΥΣΤΥΧΏΣ από εδώ και πέρα ΔΕΝ θα μπαίνει τίποτα στην αρχική σελίδα λόγω νέων αλλαγών στην διαχείριση του myphone.gr. :(

Μήπως να βάλεις ένα link για φάκελο mega στην υπογραφή σου για να βρίσκουμε τ' αρχεία της κάθε rom?

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την 1η Version κατεβάζετε την πετάτε μέσα και χωρίς κανένα Wipe φλασαρετε στεγνά! DIRTY INSTALLATION... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την 1η Version κατεβάζετε την πετάτε μέσα και χωρίς κανένα Wipe φλασαρετε στεγνά! DIRTY INSTALLATION... :lol::p

Συγγνωμη επειδη ειμαι και λιγο noobas μην κανουμε καμια λαλακια βαζουμε το αρχειο στο κινητο μπαινουμε twrp παταμε install και επιλεγουμε το αρχειο.Σωστα;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα.....και κατευθειαν καινουρια ενημερωση ;)

 

 

Edit:Πολυ καλη δουλεια με τις ιδοποιησεις.Μπαβο παιδια!

Edited by Christrans
One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη επειδη ειμαι και λιγο noobas μην κανουμε καμια λαλακια βαζουμε το αρχειο στο κινητο μπαινουμε twrp παταμε install και επιλεγουμε το αρχειο.Σωστα;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι. Dirty σημαίνει χωρίς κανένα wipe :P

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Dirty σημαίνει χωρίς κανένα wipe :P

 

Eχει δοκιμασει κανεις με xana battery ποσες ωρες SOT εχει η google rom?

ειναι καλυτερη απο 23s ?

επισης το μενου με wifi, data, gps κ.τ.λ. ειναι απο κατω προς τα πανω εμφανιση στην οθονη ή το αντιθετο?

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

τελικα ερχεται με dhl κουριερ μεχρι το σπιτι η περναει απο ελτα ? εμενα δειχνει τα εξης

Status From Wed, 22.03.17 06:34 a.m./p.m.

The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/en/express/tracking/shippers_reference.html )

 

σπίτι έρχεται με ΕΛΤΑ

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγές στην νέα Ρομ; Έχω ήδη την πρώτη. Στις άλλες Ρομ έχεις change log ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τα λέει από το ΟΤΑ??

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Cris φίλε μου θέλω την βοήθεια σου καθότι είμαι αρχάριος και προσπαθώ να ρουτάρω το Χ829 που έχω.

Πρώτα από όλα θα ήθελα να σε ρωτήσω αν αυτή η έκδοση μετά το ρουτάρισμα θα λειτουργεί σαν την 820

δηλαδή θα έχω διαθέσιμη την 800αρα για 4G?

Έπειτα θα πρέπει να έχουμε την TWRP?Έχω διαβάσει άλλους οδηγούς σου,

κατεβάζω και κάνω εγκατάσταση το img από εδώ https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img

ή πρώτα κατεβάζω και εγκαταστώ από εδώ https://mega.nz/#!8AUn3RTJ!9wBhdHxPHwIFNZzldd24chhyqVv4HUkGhC6SEKHDcNE ?

Βοήθησε με σε παρακαλώ,έχω μπερδευτεί:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο η οποιος μπορει να βοηθησει, εβαλα την καινουργια Google αλλα οταν παω στο ΟΤΑ δεν μου το ανοιγει....

Οσες φορες και να το πατησω...σε ολες τις αλλες ρυθμισεις μπαινω κανονικα εκτος απο εκει...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο η οποιος μπορει να βοηθησει, εβαλα την καινουργια Google αλλα οταν παω στο ΟΤΑ δεν μου το ανοιγει....

Οσες φορες και να το πατησω...σε ολες τις αλλες ρυθμισεις μπαινω κανονικα εκτος απο εκει...

Μπες από το εικονίδιο που έχει στις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

Link to comment
Share on other sites

Μπες από το εικονίδιο που έχει στις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

 

Σε ευχαριστω...

Γιατι ομως γινεται αυτο? :O

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το x829 128gb. Δεν ασχολούμαι με root, custom rom και τέτοια. Έχει προβλήματα το κινητό; έχω διαβάσει κάπου ότι έχει θέματα με το fingerprint και το Wi-Fi. Τι ισχύει τελικά; αξίζει σαν κινητό χωρίς να το "πειράξω" ?
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο η οποιος μπορει να βοηθησει, εβαλα την καινουργια Google αλλα οταν παω στο ΟΤΑ δεν μου το ανοιγει....

Οσες φορες και να το πατησω...σε ολες τις αλλες ρυθμισεις μπαινω κανονικα εκτος απο εκει...

 

Από τα Settings δεν ανοίγει γιατί άλλαξε η έκδοση και είναι καινούργια από το εικονίδιο μόνο και στην επόμενη θα διορθωθεί. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το x829 128gb. Δεν ασχολούμαι με root, custom rom και τέτοια. Έχει προβλήματα το κινητό; έχω διαβάσει κάπου ότι έχει θέματα με το fingerprint και το Wi-Fi. Τι ισχύει τελικά; αξίζει σαν κινητό χωρίς να το "πειράξω" ?

 

Αν σου περάσουν με fastboot τα κινεζομάγαζα ρομ μπορεί και να έχεις θέμα με το αποτύπωμα αλλιώς κανένα θέμα με wifi σκοτώνει και 4G θα έχεις κανονικά εκτός στον Όλυμπο και στις Οινουσες! :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...