Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχεις τους σωστους drivers πήγαινε διαχείριση συσκευών να δεις και βάλτους χειροκίνητα. Δες στο έλεγχος Bootloader που έχει λινκ και οδηγίες

που να βρω τους σωστους ?

Link to comment
Share on other sites

Cris. Ναι Φούλ wipe και internal έκανα. Το θέμα είναι ότι τα μισά apps μετακινούνται. Τα άλλα μισά όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς τσεκαρω τις άδειες του launcher?

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

]Πώς τσεκαρω τις άδειες του launcher?

 

Ρυθμίσεις - εφαρμογές - Όλες - ψάχνεις τον Launcher και πατάς εκεί που λέει Άδειες αλλά και στις ειδοποιήσεις για να έρχονται όλες. Βέβαια αν έχεις και τον prime θα είναι ακόμα καλύτερα με περισσότερες επιλογές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

που να βρω τους σωστους ?

 

Σου απάντησα. Στο ποστ Bootloader έχει λινκ και για αυτόματη και χειροκινητη εγκατάσταση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το x829 128gb. Έχω 3 ερωτήσεις.

1ον έχει το ultrasonic fingerprint της Qualcomm ;

2ον η μπαταρία αν χρειαστεί αλλαγή μετά από καμία διετία είναι η LTH21A ;

3ον θα πιάνει το 4G της wind στην Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το x829 128gb. Έχω 3 ερωτήσεις.

1ον έχει το ultrasonic fingerprint της Qualcomm ;

2ον η μπαταρία αν χρειαστεί αλλαγή μετά από καμία διετία είναι η LTH21A ;

3ον θα πιάνει το 4G της wind στην Αθήνα;

 

1. ΝΑΙ

2. ΙΣΩΣ

3. Μπες στο SITE της wind και δες τι μπάντες έχει Αθήνα αν δεις μία από Β3- 1800_Β7-2600 είσαι οκ. Λογικά Αθήνα θα είσαι οκ.

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Antennas_EMR/health/BaseStationRdt/GRNetworks/

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για την Google Rom. Αυτόματη ηχογράφηση υπάρχει η πρέπει να μπει σαν module από xposed?

 

υπάρχουν και σχετικές εφαρμογές γι αυτό που δεν χρειάζονται Xposed...

Link to comment
Share on other sites

παίδες, η google rom είναι μαντολατένια ;;;;

 

πάντως, το δικό μου από γερμανική αποθήκη του εφοξ, συμπλήρωσε ήδη μια εβδομάδα από την αποστολή του, και ακόμη φαίνεται να είναι σε γερμανικό αεροδρόμιο... θέλω να πω, πως καλύτερα είναι από Κίνα μέσω ΝΛ, όπου πχ. του Χρήστου ήρθε σε 14 ημέρες και γλυτώνετε και το 20 ρικο που είναι το επιπλέον για την ευρωπαϊκή αποθήκη ...

Edited by spirosgon
Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

1. παίδες, η google rom είναι μαντολατένια ;;;;

2. πάντως, το δικό μου από γερμανική αποθήκη του εφοξ, συμπλήρωσε ήδη μια εβδομάδα από την αποστολή του, και ακόμη φαίνεται να είναι σε γερμανικό αεροδρόμιο... θέλω να πω, πως καλύτερα είναι από Κίνα μέσω ΝΛ, όπου πχ. του Χρήστου ήρθε σε 14 ημέρες και γλυτώνετε και το 20 ρικο που είναι το επιπλέον για την ευρωπαϊκή αποθήκη ...

1. Όχι δεν είναι.

2. Και εγώ από efox το πήρα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παίδες, η google rom είναι μαντολατένια ;;;;

 

πάντως, το δικό μου από γερμανική αποθήκη του εφοξ, συμπλήρωσε ήδη μια εβδομάδα από την αποστολή του, και ακόμη φαίνεται να είναι σε γερμανικό αεροδρόμιο... θέλω να πω, πως καλύτερα είναι από Κίνα μέσω ΝΛ, όπου πχ. του Χρήστου ήρθε σε 14 ημέρες και γλυτώνετε και το 20 ρικο που είναι το επιπλέον για την ευρωπαϊκή αποθήκη ...

 

Ααα πολύ ωραία μ'έφτιαξες τωρα :worry::mad:

Χτες το βράδυ το παρήγγειλα κ έλεγα οτι θα το πάρω μέχρι την τετάρτη.

Με dhl το στέλνουν?

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για την Google Rom. Αυτόματη ηχογράφηση υπάρχει η πρέπει να μπει σαν module από xposed?

 

Εδώ είσαι >>> https://mega.nz/#!MUswTKyI!s9lrfZf28lElmuVQvpYAYaDEq3SizkHvfytfOgShOig

Κατεβάζεις εγκατασταση σαν απλή εφαρμογή δίνεις δικαιώματα κάνεις ρυθμίσεις μέσα στην εφαρμογή αν θες να καταγράφει αυτόματα ή να επιλέγεις εσύ την ώρα της κλήσης. Εμφανιζεται ένα κόκκινο ή πράσινο μπουτόν που μπορείς να το πας όπου θέλεις. ;) Δοκίμασε και αυτό αν δεν σου αρέσει το άλλο >> http://www.apkmirror.com/apk/nll/call-recorder-acr/call-recorder-acr-22-5-release/call-recorder-acr-22-5-android-apk-download/

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ψήνεται για νέα miui? Έφτιαξα και την χειροκίνητη αναζήτηση δικτύων και έβαλα πολλά έξτρα. Άρα όλα τώρα πια δουλεύουν χωρίς bugs.

Screenshot_2017_03_18_19_17_18_818_com_miui_home.png

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα που τα έχεις και δύο Chris τι λες υπάρχουν διάφορες αποτρεπτικες για μας που παράγγειλαμε το χ829 ?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, το x829 6GB-128GB στα 248$ από Banggood με το κουπόνι x829pro, και φυσικά με τριγωνική αποστολή (Swiss Post κυρίως στα τηλέφωνα)

http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X829-5_7-inch-6GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1133296.html

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που τα έχεις και δύο Chris τι λες υπάρχουν διάφορες αποτρεπτικες για μας που παράγγειλαμε το χ829 ?

 

Ναι δεν έχει γυναίκες και δεν φτιάχνει ωραίο fredo espresso! :dash::rocket::shoot::dizzy:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CrisBal σούπερ η νέα google rom!

Υπάρχει, όμως, περίπτωση να επαναφέρει κάποιος τη "Συλλογή" και τη "Μουσική"

όπως τα έχει κανονικά η Leeco?

Επίσης, προσπαθώ να αλλάξω την ταπετσαρία κλειδώματος και δεν βρήκα τρόπο.

Any ideas?

 

Ευχαριστούμε για όλα!

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, Τάσο και λοιποί, πέρασε κανένας την AOKP να τσεκάρει; Διαβάζω καλά σχόλια. VoLTE, και κάμερα βρήκαν κολπάκι δουλεύουν κανονικά. 4.000mah βαράει στην φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, Τάσο και λοιποί, πέρασε κανένας την AOKP να τσεκάρει; Διαβάζω καλά σχόλια. VoLTE, και κάμερα βρήκαν κολπάκι δουλεύουν κανονικά. 4.000mah βαράει στην φόρτιση.

 

Ναι την είδα. Καλή δουλειά αν και ουσιαστικά η RR είναι με λίγο διαφορετικό Interface. Το sot δεν μου άρεσε που είναι στις 3 ώρες MAX και αυτό με την μπαταρία είναι εικονικό καθαρά... Είναι σαν να μου λες ότι σε μια δεξαμενή 1000 τόνων έβαλες 1500 είναι ποτέ δυνατόν! :lol::p

Πάντως κάνουν καλή δουλειά τα παιδιά και αν ξεπεράσουν μερικά σοβαρά θέματα (sot, camera, network stability) θα είναι σούπερ! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CrisBal σούπερ η νέα google rom!

Υπάρχει, όμως, περίπτωση να επαναφέρει κάποιος τη "Συλλογή" και τη "Μουσική"

όπως τα έχει κανονικά η Leeco?

Επίσης, προσπαθώ να αλλάξω την ταπετσαρία κλειδώματος και δεν βρήκα τρόπο.

Any ideas?

 

Ευχαριστούμε για όλα!

Για την ταπετσαρία μπες με Root Explorer στο /data/letvTheme/wallpaper/2k και βαλε αυτό που θες, αφού το μετονομάσεις σε default_lock_wallpaper.jpg

Μετά κάνε επανεκκίνηση και είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το Le+X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

CrisBal δεν μπορώ να βρω το root explorer στην google beta rom. Κατέβασα το es manager αλλά δεν υπάρχει τέτοιος φάκελος.

 

Τραβηξε τον από μια άλλη δική μου ρομ και κάνε εγκατάσταση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CrisBal δεν μπορώ να βρω το root explorer στην google beta rom. Κατέβασα το es manager αλλά δεν υπάρχει τέτοιος φάκελος.

Αν θυμάμαι σωστά και Es έχει λειτουργία Root. Το αρχείο δεν βρίσκεται στην sd card αλλά στην root του τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το Le+X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι την είδα. Καλή δουλειά αν και ουσιαστικά η RR είναι με λίγο διαφορετικό Interface. Το sot δεν μου άρεσε που είναι στις 3 ώρες MAX και αυτό με την μπαταρία είναι εικονικό καθαρά... Είναι σαν να μου λες ότι σε μια δεξαμενή 1000 τόνων έβαλες 1500 είναι ποτέ δυνατόν! :lol::p

Πάντως κάνουν καλή δουλειά τα παιδιά και αν ξεπεράσουν μερικά σοβαρά θέματα (sot, camera, network stability) θα είναι σούπερ! ;)

 

Βρε για τη φόρτιση εννοώ ότι φτάνει να δίνει 4Αh την ώρα! Όχι πως θα μεγαλώσει η μπαταρία! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...