Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, ήρθα κι εγώ στην παρέα με ένα ωραιότατο x820 6/64 force gold που ήρθε με φορεμένη την 19s(indian?)...Το αρχικό backup πρέπει να γίνει ΜΕΤΑ το τσεκ bootloader και πέρασμα twrp?Ή γίνεται με το stock recovery?

Παρεμπιπτόντως, η οθόνη είναι truly και όχι sharp :( βέβαια, είναι κρύσταλλο

Edited by nicorcam
Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζουμε θέση στο ρολόι στην lock screen;

 

Xposed modules.. :p;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, ήρθα κι εγώ στην παρέα με ένα ωραιότατο x820 6/64 force gold που ήρθε με φορεμένη την 19s(indian?)...Το αρχικό backup πρέπει να γίνει ΜΕΤΑ το τσεκ bootloader και πέρασμα twrp?Ή γίνεται με το stock recovery?

Παρεμπιπτόντως, η οθόνη είναι truly και όχι sharp :( βέβαια, είναι κρύσταλλο

 

Καλορίζικο. Ναι drivers check bootloader πέρασμα twrp full backup wipe data (λόγω encryption) reboot recovery παλι full wipe ολα παλι reboot recovery μετα φλασάρισμα ρομ.. :shock::shock:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση...Σχετικά με τις εκδόσεις twrp τι γίνεται; Είναι λίγο κομφουζιο μέσα στο νήμα...Original ,by Chrisbal , 3.0.2, 3.1...Ποιο;;;;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες, το Εfox το γερμανικό με τι κούριερ στέλνει ; Πήρα μήνυμα ότι έγινε η αποστολή, αλλά ούτε τρακιν νο ούτε υπηρεσία...

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

 

Και σε εμένα φιλαράκι έγινε το ίδιο πράγμα. Ξέχασαν να το στείλουν. Στείλε και ζητά το ή κάνε comment κάτω από το προϊόν και θα στο πουν.

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια aosp προτείνετε; Έβαλα την τελευταία Resurrection remix αλλά η μπαταρία ήταν χάλια. Chris η δικιά σου RR έχει καλύτερη μπαταρία να υποθέσω; Αν περάσω το update που δίνεις στο τέλος του Post για την RR θα χαθούν τα δικά σου tweaks;

 

Στάλθηκε από το Le+X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι η μέρα της ανάστασης των FP σήμερα. Αν και δεν χρησιμοποιώ το FP με ενοχλούσε γιατί να μην δουλεύει. Δοκίμασα διαφορά αλλά ποτέ δεν δούλεψε. Ανταποκρίθηκε κάπως όταν έβαλα το firmware που ανέβασε ο CrisBal αλλά και πάλι μόνο στιγμιαία. Διάβαζα σήμερα στους xda για το πρόβλημα με το FP και κάποιος είπε ότι εάν ενεργοποιήσεις το AppLock θα σου ζητήσει αποτύπωμα και το δικό δούλεψε. Γενικά έλεγαν διάφορα, όπως να το καθαρίσεις το FP με οινόπνευμα, και για το πακέτο com.qualcomm.qti.fingerprint.biometrics.service του οποίου καθάρισα το cache. Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε όμως ο πειραματισμός με αυτά ενεργοποίησε το FP. Δεν είναι ακαριαίο, όμως είναι αρκετά καλό.

Έκανα αυτό που λέει το xda και δούλεψε αμέσως. Για να δούμε για πόσο καιρό.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω τον χρονο να κατσω να ψαξω ολο το θεμα για να βρω πληροφοριες για το συγκεκριμενο κινητο θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει τι γινετε με το συγκεκριμενο κινητο σε θεματα μπαταριας, ποιοτητα καμερας , gps , αξιοπιστια, και αν λειτουργει out of the box ή πρεπει να το πειραξω... Να πω οτι ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο xiaomi redmi note 4 pro me snapdragon. Αν μπορειτε να μ στειλετε και ενα λινκ απο αξιοπιστο καταστημα με καλη τιμη σε χρωμα χρυσο ή γκρι. Ευχαριστω παρα πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτό που λέει το xda και δούλεψε αμέσως. Για να δούμε για πόσο καιρό.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Μήπως μπορείς να πεις ποιο ακριβώς, app lock, fp service clear, καθάρισμα sensor;

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να πεις ποιο ακριβώς, app lock, fp service clear, καθάρισμα sensor;

Εσβησα τα fingers

Καθαρισα με ένα στεγνό μαλακό πανί τον αισθητήρα.

Έκανα Force stop το service

Clear cache, clear data.

Reboot

Έβαλα screen lock , app lock και πρόσθεσα 3 δάκτυλα.

Μέχρι στιγμής δουλεύει.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

NL (μια χαρά μη μιλάς καθόλου) :lol::p σε 3 - 5 θα έχεις ενημερωθεί..

Ευχαριστώ, δεν διευκρίνησα ότι παρήγγειλα από ευρωπαϊκή αποθήκη...

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε εμένα φιλαράκι έγινε το ίδιο πράγμα. Ξέχασαν να το στείλουν. Στείλε και ζητά το ή κάνε comment κάτω από το προϊόν και θα στο πουν.

Ευχαριστώ

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια aosp προτείνετε; Έβαλα την τελευταία Resurrection remix αλλά η μπαταρία ήταν χάλια. Chris η δικιά σου RR έχει καλύτερη μπαταρία να υποθέσω; Αν περάσω το update που δίνεις στο τέλος του Post για την RR θα χαθούν τα δικά σου tweaks;

 

Στάλθηκε από το Le+X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι από μπαταρία είναι τα ίδια γιατί έχει μέσα η τελευταια και τα ΑΚΤ που βάλαμε με τους Developer αν έχεις την τελευταία βάλε και το πακέτο με τα Ελληνικά που έφτιαξα. Ακόμα δεν έχουμε σταθερή aosp για καθημερινή χρήση χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα μπαταρία κάμερα. Σε λίγες μέρες πιστεύω θα είναι οκ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστοοοοο

το twrp μπορει να εγκατασταθει και απο το playstore?

Στο δικο μου μολις μου εστειλαν μνμ οτι το εστειλαν.... απο Γερμανια με DHL.....

Edited by geomar100
Link to comment
Share on other sites

χαιρεται βλεπω οτι το χ829 το εχει στα 174 ευρω εδω http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_616000.html

απο ρομ πως τα παει? παιρνει τις ιδιες με το χ820?

Link to comment
Share on other sites

1. Χρηστοοοοο

το twrp μπορει να εγκατασταθει και απο το playstore?

2. Στο δικο μου μολις μου εστειλαν μνμ οτι το εστειλαν.... απο Γερμανια με DHL.....

 

1. Όχι.. Με πρόγραμμα ναι αλλά πρέπει να είσαι Root.

2. Μια χαρά σε 3-4 μέρες θα το έχεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαιρεται βλεπω οτι το χ829 το εχει στα 174 ευρω εδω http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_616000.html

απο ρομ πως τα παει? παιρνει τις ιδιες με το χ820?

 

Ναι απλά δεν έχει τη 800αρα μπάντα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Όχι.. Με πρόγραμμα ναι αλλά πρέπει να είσαι Root.

2. Μια χαρά σε 3-4 μέρες θα το έχεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι απλά δεν έχει τη 800αρα μπάντα.

 

Cris η άλλη ρομ με τα παιδιά απο Γερμανία πως πάει; Για κάποιο λόγο η 23άρα δεν μου κάθεται καλά, κι ας την πέρασα 2 φορές με full wipe, κι ας έκανα όοοοοοτι ρύθμιση υπάρχει για τις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όχι από μπαταρία είναι τα ίδια γιατί έχει μέσα η τελευταια και τα ΑΚΤ που βάλαμε με τους Developer αν έχεις την τελευταία βάλε και το πακέτο με τα Ελληνικά που έφτιαξα. Ακόμα δεν έχουμε σταθερή aosp για καθημερινή χρήση χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα μπαταρία κάμερα. Σε λίγες μέρες πιστεύω θα είναι οκ..

 

Χρηστο σε λιγες μερες λες οτι θα υπαρχει aosp για (ασ πουμε) καθημερινη χρηση, σε ποια αναφερεσαι? στην δικη σου η στην RR?

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Eγω τελικα με το V4A δεν τα καταφερα. Κατι δεν γινεται σωστα και δεν παιζει. Driver abnormal και κατι τετοια μου βγαζει στο driver status. Εβαλα και φωτο στο προηγουμενο ποστ.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Και εγώ καινούργιος κάτοχος του LE max 2 (από προηγούμρνη Παρασκευή). Έβαλα από την αρχή την 23s του ChrisBal.

Σήμερα προσπάθησα να ενεργοποιήσω mobile data και δεν έχω καθόλου internet (ούτε 4G 3G ή οτίδήποτε).

 

Σημ.: Δεν είναι ότι είχα mobile data και άλλαξα κάτι, απλά δεν μπαίνει.

 

Ξέρετε τι μπορεί να είναι;

 

Ευχαριστώ.

 

 

Εξαρτάται τι ρομ φορούσε πριν και πως την πέρασες. Αν δεν βαριέσαι κάνε φουλ Wipe με πρώτο τα Data reboot και μετά πάλι όλα τα άλλα και πέρασε και το τελευταίο Firmware να δεις που θα στρώσει. Κάνε πρώτα τα Wipe και αν έχεις θέμα πέρασε το Firmware. ;)

 

Chris heeelp,

 

έκανα wipe πρώτα τα data και μετά από κανονικό reboot έκανα wipe ξανά Data & Cache & ART DALVIC/cache. Έκανα κανονικό reboot αλλά δεν έφτιαξε το mobile data. Μετά έκανα install το τελευταίο Firmware που μου είπες αλλά πάλι τίποτα...:(

 

Κάνω κάτι λάθος ή είναι κάτι άλλο που μπορώ να δοκιμάσω?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τελικά το μόνο που θέλει για να ξαναδουλέψει το fingerprint σε όλα τα le max ειναι όντως το clear data και cache

Άντε παίδες δοκιμάστε και πείτε. Εμένα ακόμα δουλεύει.

Λες να ήταν τόσο απλό;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Chris heeelp,

 

έκανα wipe πρώτα τα data και μετά από κανονικό reboot έκανα wipe ξανά Data & Cache & ART DALVIC/cache. Έκανα κανονικό reboot αλλά δεν έφτιαξε το mobile data. Μετά έκανα install το τελευταίο Firmware που μου είπες αλλά πάλι τίποτα...:(

 

Κάνω κάτι λάθος ή είναι κάτι άλλο που μπορώ να δοκιμάσω?

 

Ευχαριστώ

 

Όχι βρε έτσι. Κανείς από TWRP ΌΛΑ τα Wipe και βάζεις τη ρομ από TWRP μέσα και κάνεις Clean installation.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άντε παίδες δοκιμάστε και πείτε. Εμένα ακόμα δουλεύει.

Λες να ήταν τόσο απλό;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Που κανεις το clear data και cache?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το κινητό με την 5.9.020s Stable εργοστασιακο, ήθελα να ρωτήσω αν αλλάξω launcher πχ βάλω τον nova θα επηρεάσει την κατανάλωση μπαταρίας περισσότερο η δεν παίζει ρόλο στην λειτουργία της συσκευής?και επίσης αν κάποιος γνωρίζει κάποιο καλό powerbank για το κινητό να προτείνει. Edited by GiannisTsil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...