Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα και τις τρεις ενέργειες, αλλά δυστυχώς το πρόβλημα δε διορθώθηκε...

 

Αν τα δοκιμασες ολα αυτα και δεν εγινε τιποτα μαλλον καποια εφαρμογη η τα google services το κανουν,δοκιμασε απλα να κανεις ενα wipe cache και wipe dalvik μηπως ειναι τιποτα παλια cache που κανουν conflict.

 

Αλλιως παρε ενα backup και βαλε μια rom να τσεκαρεις αν θα δουλεψει τοτε,για να αποκλεισεις το σεναριο οτι εχει παθει κατι το gps.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς το πρόβλημα του GPS δεν διορθώθηκε ούτε με το GPS connected ούτε με το wipe cache/dalvik.

Ποια ROM θα προτείνατε να βάλω, για να ελέγξω αν είναι θέμα hardware; Εννοείται ότι, αν είμαι τυχερός και διορθωθεί, η ROM αυτή θα μείνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, λίγο off-topic ερώτηση, απλά επειδή ψάχνομαι για νέο κινητό κυρίως γτ άρχισε να σαπίζει το κουλπαντάκι από τα πεσίματα, υπάρχει κάτι ανάλογο vfm σαν το f1 που το πήραμε πριν 3 χρόνια και ακόμη πάει τρένο;

 

Εγώ το είχα αγοράσει 125 ευρώ και τώρα να δώσω 250+ για τα επώνυμα κινέζικα που είναι πολύκροτα μου φαίνεται κάπως. Έχεις κάποιος κάποια πρόταση;

 

Αν θεωρηθεί εντελώς άσχετο το ποστ ας διαγραφεί, απλά το έγραψα εδώ γτ σαν χρήστες f1 καταλαβαίνετε τι ψάχνω από ένα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για meizu... είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

skroutz

 

e-shop.gr

 

Πολύ καλά για τα λεφτά τους και από Ελλάδα (εγγύηση)

 

Και ένα βασικό για εμένα είναι ότι είναι root εργοστασιακά ;)

Link to comment
Share on other sites

To m3 note που είχα πρόσφατα για λίγο καιρό στα χέρια μου, μου θύμησε αρκετά το coolpadάκι μας.

Γρήγορο, όμορφο με μέτρια κάμερα... Τιμιότατο για τα λεφτά του!

Απλά από Ελλάδα μάλλον θα προτιμούσα στα ίδια ή λιγότερα λεφτά το P8 Lite της huawei ή και το P9 lite όταν βγαίνει σε προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνονται τα meizu.

 

Έπεσε στο μάτι μου και το letv cool1 για το οποίο αναγράφονται πολύ καλά λόγια στο νήμα του εδώ στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

To m3 note που είχα πρόσφατα για λίγο καιρό στα χέρια μου, μου θύμησε αρκετά το coolpadάκι μας.

Γρήγορο, όμορφο με μέτρια κάμερα... Τιμιότατο για τα λεφτά του!

Απλά από Ελλάδα μάλλον θα προτιμούσα στα ίδια ή λιγότερα λεφτά το P8 Lite της huawei ή και το P9 lite όταν βγαίνει σε προσφορές.

 

Coolpadάρα λέμε!!! Η καλύτερη αγορά κινητού έβερ!! Δηλαδή, για να καταλάβω, η κάμερα του Coolpad θεωρείται μέτρια;;; Με τη stock rom ίσως... Αλλά με τις καλές custom roms και τη Snap Camera που μας είχε προσφέρει κάποια στιγμή ο Jpower εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!

 

Σχετικά με το off-topic, καταρχάς εγώ δε θα έπαιρνα κινητό για να αντικαταστήσω το F1 με λιγότερη από 4 Gb RAM! Δε βλέπω το λόγο, δηλαδή! Αν τώρα το ZUK, για το οποίο λένε ότι έχει μέτρια κάμερα, έχει κάμερα στα ίδια επίπεδα με του Coolpad, θα το έπαιρνα, αφού, όμως, πρώτα μου έβγαζε κάποιο πρόβλημα το Coolpadάκι!!

 

http://m.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z2-5_0-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-2_15GHz-Quad-core-4G-Smartphone-p-1064299.html

 

Αλλιώς πάμε Letv, για το οποίο λένε πολύ καλά λόγια τόσο για την κάμερα όσο και για την οθόνη, απλά νομίζω ότι θα είναι μπαχατελίτσα από άποψη μεγέθους!

 

http://m.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X829-5_7-inch-4GB-64GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1125233.html

 

Αυτά από εμένα!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Για'μενα που εχω το coolpad f1 εδώ και 3 χρονια(σε 1μιση μηνα κλεινω τα 3)αναβαθμηση συσκευης σημαινει τουλάχιστον 3-4gb ram,gorilla 4,οθονη τουλάχιστον full hd η 2κ ,και καμερα επωνυμη 16 mpix και όλα αυτά σε τιμη κατω από 140 ευρω!

Oταν βρω τετοιο τηλ. τοτε θα αλλαξω συσκευή!

Γιατι?

Γιατι μας κακομαθε η coolpadara!

Link to comment
Share on other sites

Coolpadάρα λέμε!!! Η καλύτερη αγορά κινητού έβερ!! Δηλαδή, για να καταλάβω, η κάμερα του Coolpad θεωρείται μέτρια;;; Με τη stock rom ίσως... Αλλά με τις καλές custom roms και τη Snap Camera που μας είχε προσφέρει κάποια στιγμή ο Jpower εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!

 

Σχετικά με το off-topic, καταρχάς εγώ δε θα έπαιρνα κινητό για να αντικαταστήσω το F1 με λιγότερη από 4 Gb RAM! Δε βλέπω το λόγο, δηλαδή! Αν τώρα το ZUK, για το οποίο λένε ότι έχει μέτρια κάμερα, έχει κάμερα στα ίδια επίπεδα με του Coolpad, θα το έπαιρνα, αφού, όμως, πρώτα μου έβγαζε κάποιο πρόβλημα το Coolpadάκι!!

 

http://m.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z2-5_0-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-2_15GHz-Quad-core-4G-Smartphone-p-1064299.html

 

Αλλιώς πάμε Letv, για το οποίο λένε πολύ καλά λόγια τόσο για την κάμερα όσο και για την οθόνη, απλά νομίζω ότι θα είναι μπαχατελίτσα από άποψη μεγέθους!

 

http://m.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X829-5_7-inch-4GB-64GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1125233.html

 

Αυτά από εμένα!

 

θενξς για την άποψη.

 

Για'μενα που εχω το coolpad f1 εδώ και 3 χρονια(σε 1μιση μηνα κλεινω τα 3)αναβαθμηση συσκευης σημαινει τουλάχιστον 3-4gb ram,gorilla 4,οθονη τουλάχιστον full hd η 2κ ,και καμερα επωνυμη 16 mpix και όλα αυτά σε τιμη κατω από 140 ευρω!

Oταν βρω τετοιο τηλ. τοτε θα αλλαξω συσκευή!

Γιατι?

Γιατι μας κακομαθε η coolpadara!

 

Νομίζω αυτό πεθανε πλέον, είναι αυτό που λέμε "ξύπνησαν" και οι κινέζοι

 

Εσείς με τι ρομ είστε; Εγώ έχω την τελευταία Miui του jpower αλλά έχω θέμα με το gps το οποίο λειτουργούσε κανονικά αλλά μου κάνει νούμερα πλέον και δνε κλειδώνει χωρίς ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστα νεα..!

 

Η θεωρια που ειχα επιβεβαιωθηκε:Eκανα OTA την miui του Xs και μετα φλασαρα τα τελευταια gapps απο πανω και ολα δουλευουν αψογα!

 

Οποτε πλεον για οποιον γουσταρει miui η αναβαθμιση γινεται απλα απο τις ρυθμισεις,ουτε κατεβασμα rom ουτε wipes ουτε τιποτα.Update απο τα settings μολις σκασει ειδοποιηση οτι υπαρχει update και μετα φλασαρισμα το zip των gapps,ειτε το τελευταιο απο open gapps ειτε αυτο που υπηρχε στην sd απο την προηγουμενη φορα.Και ολα τζετ!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστα νεα..!

 

Η θεωρια που ειχα επιβεβαιωθηκε:Eκανα OTA την miui του Xs και μετα φλασαρα τα τελευταια gapps απο πανω και ολα δουλευουν αψογα!

 

Οποτε πλεον για οποιον γουσταρει miui η αναβαθμιση γινεται απλα απο τις ρυθμισεις,ουτε κατεβασμα rom ουτε wipes ουτε τιποτα.Update απο τα settings μολις σκασει ειδοποιηση οτι υπαρχει update και μετα φλασαρισμα το zip των gapps,ειτε το τελευταιο απο open gapps ειτε αυτο που υπηρχε στην sd απο την προηγουμενη φορα.Και ολα τζετ!

 

Ωραίος!! Δεν το έχω κάνει ακόμα και μάλλον θα το κάνω την επόμενη εβδομάδα που θα έχω άδεια! Το περίμενα ότι κάτι τέτοιο θα ισχύει, αλλά ήθελα να το δω και στην πράξη! Έκανες ένα reboot πριν φλασάρεις ξανά gapps ή τα φλάσαρες κατευθείαν;;

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!! Δεν το έχω κάνει ακόμα και μάλλον θα το κάνω την επόμενη εβδομάδα που θα έχω άδεια! Το περίμενα ότι κάτι τέτοιο θα ισχύει, αλλά ήθελα να το δω και στην πράξη! Έκανες ένα reboot πριν φλασάρεις ξανά gapps ή τα φλάσαρες κατευθείαν;;

εκανα,και στο τελος ενα wipe cache και dalvik για σιγουρια

 

Η διαδικασια γινεται ακομα πιο ευκολη με την εφαρμογη των open gapps,ουτε browser δεν ανοιγεις.

 

 

 

offtopic,για vfm που μιλατε εγω εχω στο ματι τα zuk z2 (γυρω στα 160€) zuk z2 pro (που εχει και την B20 για wind) και leeco le pro 2.Και το leeco le max 2 αν και η οθονη ειναι 5,7 λιγο μεγαλη για μενα. Αυτα τα κινητα ειναι τρελο vfm αυτη τη στιγμη με snapdragon 820 και 4gb ram,τερατα και futureproof για τουλαχιστον 3 χρονια ακομα.

 

Τα εχω δει σε speedtest να κοντραρουν στα ισια google pixel,galaxy s7 ακομα και iphone 7

 

 

Για xiaomi θα πηγαινα μονο με 4gb ram,τα οποια οσα βγαζει τα χει λιγο ακριβα ακομα.Επιπλεον εχει το θεμα με την B20 που την δινει σε πολυ λιγα τηλεφωνα.Σε xiaomi θα πηγαινα σε redmi 4 pro χθες αν εβγαινε με 4gb και B20

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

offtopic,για vfm που μιλατε εγω εχω στο ματι τα zuk z2 (γυρω στα 160€) zuk z2 pro (που εχει και την B20 για wind) και leeco le pro 2.Και το leeco le max 2 αν και η οθονη ειναι 5,7 λιγο μεγαλη για μενα. Αυτα τα κινητα ειναι τρελο vfm αυτη τη στιγμη με snapdragon 820 και 4gb ram,τερατα και futureproof για τουλαχιστον 3 χρονια ακομα.

 

Τα εχω δει σε speedtest να κοντραρουν στα ισια google pixel,galaxy s7 ακομα και iphone 7

 

 

Για xiaomi θα πηγαινα μονο με 4gb ram,τα οποια οσα βγαζει τα χει λιγο ακριβα ακομα.Επιπλεον εχει το θεμα με την B20 που την δινει σε πολυ λιγα τηλεφωνα.Σε xiaomi θα πηγαινα σε redmi 4 pro χθες αν εβγαινε με 4gb και B20

Από τα μοντέλα που αναφέρεις, ποια έχουν την καλύτερη φωτογραφική;
Link to comment
Share on other sites

Από τα μοντέλα που αναφέρεις, ποια έχουν την καλύτερη φωτογραφική;

 

το zuk z2 pro εχει καλυτερη απο το zuk z2 το απλο που η καμερα του ειναι μετρια προς τα κατω.Σε σχεση με τα αλλα δεν ξερω αλλα νομιζω εχουν ois οποτε θα ειναι σχετικα καλες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους, Επειδή το μπρίκαρα το coolpadaki τελικά, οποιος ενδιαφερεται να το παρει για ανταλλακτικά, μπαταρία-θηκη καινουρια, κλπ.....just pm. Να είσαι καλά τηλεφωναρα, τα εβγαλες τα λεφτα σου
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εχω κρατησει για πολυ καιρο τη HiveUI..πολυ σταθερη ρομ..ειναι τοσο γρηγορη οσο τη πρωτη μερα που την εβαλα..δεν εχει μπουκωσει καθολου..ομως με δυο σοβαρα προβληματα..

 

1) χτες χρειαστηκα να βαλω πρωτη φορα σε αυτη τη ρομ gps και δε δουλευει με τιποτα..ανοιξα και το gps test αλλα ειναι πραγματικα σαν να μην ανοιγω καν τον αισθητηρα gps..υπαρχει κανα φιξακι???

 

2)μιας και την επαθα ασχημα με τη μαμισια της ρομ εφαρμογη καμερας (τραβουσα για μερες φωτο και ξσαφνικα ανακαλυψα οτι απλα δεν αποθηκευονται πουθενα), εχω ταλαιπωρηθει ωστε να βρω μια σοβαρη εφαρμογη να τραβαει και φωτο και βιντεο χωρις πρασσινες γραμμες στο πλαι..εχετε καμια υπ οψιν??

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εχω κρατησει για πολυ καιρο τη HiveUI..πολυ σταθερη ρομ..ειναι τοσο γρηγορη οσο τη πρωτη μερα που την εβαλα..δεν εχει μπουκωσει καθολου..ομως με δυο σοβαρα προβληματα..

 

1) χτες χρειαστηκα να βαλω πρωτη φορα σε αυτη τη ρομ gps και δε δουλευει με τιποτα..ανοιξα και το gps test αλλα ειναι πραγματικα σαν να μην ανοιγω καν τον αισθητηρα gps..υπαρχει κανα φιξακι???

 

Έχω τη HiveUI από το Needrom, δεν έχω κανένα πρόβλημα με το GPS.

 

2)μιας και την επαθα ασχημα με τη μαμισια της ρομ εφαρμογη καμερας (τραβουσα για μερες φωτο και ξσαφνικα ανακαλυψα οτι απλα δεν αποθηκευονται πουθενα), εχω ταλαιπωρηθει ωστε να βρω μια σοβαρη εφαρμογη να τραβαει και φωτο και βιντεο χωρις πρασσινες γραμμες στο πλαι..εχετε καμια υπ οψιν??

 

Εξ ορισμού αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη και δεν αλλάζει με τα sd card fix και συναφή προγράμματα, μάλλον δεν άλλαζε αφού δεν υπήρχε επιλογή. Τώρα από μόνο του αποθηκεύει στην sd card αλλά ειλικρινά ούτε ξέρω πως έγινε.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω εγώ είναι ότι όταν κάποιος σε καλεί δεν μπορείς πατώντας το power button να κάνεις σίγαση του ήχου κλήσης ενώ συνεχίζει να καλεί. Επίσης όταν ενώ μιλάω με καλεί κάποιος άλλος δεν ακούγεται μόνο το μπιπ της υπηρεσίας αναμονής κλήσης στο αυτί μου αλλά χτυπάει και το τηλέφωνο κανονικά και είναι λίγο σπαστικό.

 

Βέβαια επειδή χρησιμοποιώ δύο κάρτες και δεν μπορούσα να ορίσω ξεχωριστό ήχο κλήσης για κάθε μία αφού δεν υπήρχε επιλογή χρησιμοποιώ το Dual sim ringtone το οποίο κάνει τη δουλειά αλλά μάλλον εμφανίζεται και το πρόβλημα που περιέγραψα.

 

Η rom πέρα από αυτά τα μικροπροβλήματα είναι άψογη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εχω κρατησει για πολυ καιρο τη HiveUI..πολυ σταθερη ρομ..ειναι τοσο γρηγορη οσο τη πρωτη μερα που την εβαλα..δεν εχει μπουκωσει καθολου..ομως με δυο σοβαρα προβληματα..

 

1) χτες χρειαστηκα να βαλω πρωτη φορα σε αυτη τη ρομ gps και δε δουλευει με τιποτα..ανοιξα και το gps test αλλα ειναι πραγματικα σαν να μην ανοιγω καν τον αισθητηρα gps..υπαρχει κανα φιξακι???

 

 

Εγώ έβαλα το FasterGPS , ρύθμισα region Europe και είναι μιά χαρά

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ακόλουθο πρόβλημα με την EMUI 3.0: μέχρι πρότινος, όταν σύνδεα το καλώδιο USB για να μεταφέρω αρχεία στο PC (που έχει Windows 10), με ρωτούσε σε ποια διαμόρφωση να δουλέψει. Εδώ και λίγες μέρες δε βγαίνει αυτή η επιλογή, και ο μόνος τρόπος για να να μεταφέρω αρχεία (πέραν του να βγάλω την κάρτα TF), είναι μέσω της εφαρμογής της Huawei, που όμως αφορά ορισμένους μόνο τύπους αρχείων.

Υπάρχει τρόπος να ξαναεμφανιστεί εκείνο το μενού επιλογής ή, ακόμα καλύτερα, να είναι μόνιμα στη διαμόρφωση όπου εμφανίζονται οι αποθηκευτικοί χώροι ως εξωτερικοί δίσκοι και μπορώ να μεταφέρω αρχεία μέσα από τα Windows;

Edited by MaxH
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ακόλουθο πρόβλημα με την EMUI 3.0: μέχρι πρότινος, όταν σύνδεα το καλώδιο USB για να μεταφέρω αρχεία στο PC (που έχει Windows 10), με ρωτούσε σε ποια διαμόρφωση να δουλέψει. Εδώ και λίγες μέρες δε βγαίνει αυτή η επιλογή, και ο μόνος τρόπος για να να μεταφέρω αρχεία (πέραν του να βγάλω την κάρτα TF), είναι μέσω της εφαρμογής της Huawei, που όμως αφορά ορισμένους μόνο τύπους αρχείων.

Υπάρχει τρόπος να ξαναεμφανιστεί εκείνο το μενού επιλογής ή, ακόμα καλύτερα, να είναι μόνιμα στη διαμόρφωση όπου εμφανίζονται οι αποθηκευτικοί χώροι ως εξωτερικοί δίσκοι και μπορώ να μεταφέρω αρχεία μέσα από τα Windows;

 

βαλε το samba απο play store,ουτε καλωδια ουτε τιποτα,το pc θα σου εμφανιζει τις sd ως δισκους https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funkyfresh.samba&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ακόλουθο πρόβλημα με την EMUI 3.0: μέχρι πρότινος, όταν σύνδεα το καλώδιο USB για να μεταφέρω αρχεία στο PC (που έχει Windows 10), με ρωτούσε σε ποια διαμόρφωση να δουλέψει. Εδώ και λίγες μέρες δε βγαίνει αυτή η επιλογή, και ο μόνος τρόπος για να να μεταφέρω αρχεία (πέραν του να βγάλω την κάρτα TF), είναι μέσω της εφαρμογής της Huawei, που όμως αφορά ορισμένους μόνο τύπους αρχείων.

Υπάρχει τρόπος να ξαναεμφανιστεί εκείνο το μενού επιλογής ή, ακόμα καλύτερα, να είναι μόνιμα στη διαμόρφωση όπου εμφανίζονται οι αποθηκευτικοί χώροι ως εξωτερικοί δίσκοι και μπορώ να μεταφέρω αρχεία μέσα από τα Windows;

 

Το έκανε και σε μένα, απενεργοποίησε τις επιλογές για προγραμματιστές ή το usb debugging.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα άλλο κουφό της HiveUI είναι ότι αν πάω να τραβήξω φωτογραφία και η μπαταρία είναι κάτω από το 50% φορτισμένη, η συσκευή κάνει επανεκκίνηση.

 

Edit: Τράβηξα φωτογραφίες με 25% μπαταρία χωρίς πρόβλημα. Πάντως αυτό που ανέφερα το έχω πάθει δύο φορές.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ακόλουθο πρόβλημα με την EMUI 3.0: μέχρι πρότινος, όταν σύνδεα το καλώδιο USB για να μεταφέρω αρχεία στο PC (που έχει Windows 10), με ρωτούσε σε ποια διαμόρφωση να δουλέψει. Εδώ και λίγες μέρες δε βγαίνει αυτή η επιλογή, και ο μόνος τρόπος για να να μεταφέρω αρχεία (πέραν του να βγάλω την κάρτα TF), είναι μέσω της εφαρμογής της Huawei, που όμως αφορά ορισμένους μόνο τύπους αρχείων.

Υπάρχει τρόπος να ξαναεμφανιστεί εκείνο το μενού επιλογής ή, ακόμα καλύτερα, να είναι μόνιμα στη διαμόρφωση όπου εμφανίζονται οι αποθηκευτικοί χώροι ως εξωτερικοί δίσκοι και μπορώ να μεταφέρω αρχεία μέσα από τα Windows;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hexamob.drivers

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Αποκαταστάθηκε η η σύνδεση μέσω USB, ενώ και το Samba είναι πολύ εύχρηστο.

 

Επ' ευκαιρία, να σας πω ότι αποκαταστάθηκε και το θέμα του GPS, με ένα λίγο απροσδόκητο τρόπο: ενώ είχα κάνει wipe τις cache των προγραμμάτων πλοήγησης όπως και wipe cache/dalvik χωρίς αποτέλεσμα, το πρόβλημα λύθηκε όταν έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση τους Χάρτες Google. Το περίεργο είναι ότι με αυτή την ενέργεια αποκαταστάθηκε η λειτουργία και του Here maps, που επίσης ήταν προβληματική.

 

Τελικά, πάνω που έλεγα να το αλλάξω, αυτό το Coolpad αποδεικνύεται εφτάψυχο!

Edited by MaxH
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παιδάκια!!

 

Είμαι εδώ και λίγες μέρες με την προτελευταία Miui του XS και παρατήρησα ότι έχει το γνωστό θεματάκι με την απώλεια σήματος!! Όταν χάσει, δηλαδή, το σήμα της κινητής, δεν επανέρχεται παρά μόνο αν το βάλω σε λειτουργία πτήσης και το επαναφέρω ή αν αλλάξω τη λειτουργία δικτύου, πχ από 2g σε 3g! Οπότε θα περάσω με καθαρή εγκατάσταση τη νέα έκδοση (και όχι με αναβάθμιση OTA) και θα επανέλθω με τα αποτελέσματα!

 

Αζούλι, έχεις παρατηρήσει τίποτα τέτοιο εσύ;;

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...