Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χωρίς internal έκανα , αν και τράβηξα τα app που είχα από το back up στο le cloud, ίσως αυτό; σίγουρα δεν δούλεψε όμως σωστά, γιατί φαντάσου μου εμφάνισε τους μίσους φακέλους μου στην επιφάνεια εργασίας (και έχουν χαθεί φάκελοι και apps μαζι) , 1. και δεν μπορώ να το φτιάξω γιατί ο Leui Launcher ΔΕΝ είναι Σαν την 22αρα που έχει επιλογή φακέλων.

2. Με Asus όμως δείχνει κανονικά όλα τα app.

 

Τώρα με τον rootexplorer τι να κάνω δεν πολύ κατάλαβα, αλλά θα το ψάξω :p :p

Sent with Tapatalk from my Awesome Superphone LeMax2_5.9.023_CrisBalGreece Deep Deep in Space!.. :p

 

1. Ναι βρε λογικό. Άλλο system Launcher με default apps on screen. Κατέβασε το AnyCut από playstore. Πήγαινε στο app's ή στο activities και επέλεξε να σου κάνει οποία συντόμευση σου αρέσει. Τώρα αφού μου λες εμπλέκεται και το clouddrive ίσως να παίζει ρόλο και αυτό.

2. Λογικό γιατί έχει ως Default να εμφανίζει όλα τα app's που υπάρχουν στο OS.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες λοιπόν και από μένα φίλε Τάσο εκ Γερμανίας ...Με έναν δυναμίτη κάναμε σαματαδες..Με δύο θα κάνουμε εκρήξεις τρελές...
samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες λοιπόν και από μένα φίλε Τάσο εκ Γερμανίας ...Με έναν δυναμίτη κάναμε σαματαδες..Με δύο θα κάνουμε εκρήξεις τρελές...

 

Ήρθε παιδιά και ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ στην παρέα μας οπότε θα έχετε έναν πραγματικό Developer με ειδικότητα Μηχανικού και προγραμματιστη λειτουργικών & ηλεκτρονικών υπολογιστών με 25 έτη και βάλε εμπειρία στην ανάπτυξη OS και πολλών άλλων. Στην πορεία τα υπόλοιπα.

Είμαστε πολύ τυχεροί που τον έχουμε... Μόνο αυτό σας λέω..

:respect::respect::up::up::respect::respect:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεκα ευρω κάνανε, αλλά πάνω στο πακετο έγραφε κατι δασμούς.....3 ευρω, Δεν με πείραξε αυτό σιγά ότι ήταν σπασμενα με χάλασε κ Πρέπει να βρω από Ελλάδα αλλά σύντομα

 

Τα 3 ευρώ νομίζω είναι το στάνταρ ποσό όταν ελέγχεται, είναι φιξ. Έχω spare 1 τζαμάκι. Αν το θες στο στέλνω και όταν παραλάβειις ξανά μου στέλνεις πίσω. Όποτε και αν, δεν παίζει άγχος για 1 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι βρε λογικό. Άλλο system Launcher με default apps on screen. Κατέβασε το AnyCut από playstore. Πήγαινε στο app's ή στο activities και επέλεξε να σου κάνει οποία συντόμευση σου αρέσει. Τώρα αφού μου λες εμπλέκεται και το clouddrive ίσως να παίζει ρόλο και αυτό.

2. Λογικό γιατί έχει ως Default να εμφανίζει όλα τα app's που υπάρχουν στο OS.

Τα έκανα μόλις όλα από την αρχή ώστε να κάνω backup με την 23αρα στο LeCloud,.

Όμως λύσε μου την απορία, ο Launcher της 22 πως γίνεται να είναι πιο βελτίωμενος από την 23αρα σου; εάν κάνει κάποιος καλός σαμαριτης extract το apk του LeuiLauncher από την 22 λες να παίξει κανονικά; είχα αρχίσει να τον συνηθίζω πιο πολύ και από Zenui..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα μόλις όλα από την αρχή ώστε να κάνω backup με την 23αρα στο LeCloud,.

Όμως λύσε μου την απορία, ο Launcher της 22 πως γίνεται να είναι πιο βελτίωμενος από την 23αρα σου; εάν κάνει κάποιος καλός σαμαριτης extract το apk του LeuiLauncher από την 22 λες να παίξει κανονικά; είχα αρχίσει να τον συνηθίζω πιο πολύ και από Zenui..

Η 22s και η 23s έχει τον Launcher της 23s εγώ έπαιξα στην 22s με τον drawer Launcher της 466D αλλά επειδή είχα το YouTube που κάποιοι έκαναν αναβάθμιση και χανοταν μου την κάρφωσε και άφησα τον στοκ στην 23 με Google αντί για Live.

Κάνε διπλό κλικ με winrar ή 7zip στην 22 την δική μου και χωρίς αποσυμπίεση πήγαινε στην διαδρομή system/priv-app /Launcher3 πάτα να δεις μέσα τραβά έξω στην επιφάνεια εργασίας το Launcher3.apk κλείσε την ρομ πάρε το apk και βάλτο μέσα στο κινητό πήγαινε το με έναν Root Browser file manager Στην ίδια διαδρομή μετονομασε τον υπάρχον σε Launcher3a.apk ρίξε της 22s μέσα και πάτα επάνω του να δώσεις δικαιώματα Read right. Επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος. Ή σου φτιάχνω αύριο το πρωί ζιπ για TWRP.. Διαλέγεις.... ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε ρε άνθρωπε ένα ζιπ αύριο μεθαύριο, εντάξει δεν καίγομαι κιόλας, δουλεύει το κινητό!!.. Αλλά όλα αυτά που λες δεν νομίζω να τα έκανα ούτε σε μια ώρα.. Οπότε βρεις χρόνο κάνε το γιατί με τις επεμβάσεις σου λοιπόν είχε φυσουσε ο Launcher (ναι με μικρό bug το YouTube)..

A, και στείλε και τις ιδέες σου στην Leeco να μαθαίνουν!..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Crisbal, σε 23s δε λαμβάνω ειδοποιήσεις αν δεν ανοίξω οθόνη. Μπορείς να κάνεις μια γρήγορη λίστα με τι να ελέγξω; Ευχαριστώ

 

Προστασία εφαρμογών θέλει η eui από διαχειριστή τηλεφώνου και όλες τις ειδοποιησεις ενεργές.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει αυτά από ali...

 

Μόλις σήμερα παρέλαβα και φόρεσα το δεύτερο. Η αλήθεια είναι ότι με δυσκόλεψε αρκετά μέχρι να κεντράρω, αλλά κολλάει και ξεκολλάει πολλές, μα πάααααρα πολλές φορές χωρίς να έχει θέμα.

 

 

tasos_ger, καλώς ήρθες κι από εμένα!

 

CrisBal, δεύτερη μέρα με την 23s κι όλα απροβλημάτιστα με το κινητό. Μπράβο και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.de_studio.recentappswitcher.pro

 

Για τις επόμενες δύο ώρες τζάμπα. Προτιμώ βέβαια το lmt (https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150) αλα όταν μας το χαρίζουν δεν λέμε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλεο στις ρυθμισεις ως προεπιλεγμενο browser το Chrome. Με το ετσι θελω οποτε θελει μου γυρναει σε default... Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος σε 23s?

Ναι το έκανε και σε εμένα. Τελικά πάγωσα τον default browser από το titanium και όλα οκ

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ;το τηλεφωνο εχει 3g και στις 2 καρτες;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ;το τηλεφωνο εχει 3g και στις 2 καρτες;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει 4g και στης 2 κάρτες απλά πρέπει να επιλέξεις ποια από της 2 θέλεις να σου το προσφέρει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει 4g και στης 2 κάρτες απλά πρέπει να επιλέξεις ποια από της 2 θέλεις να σου το προσφέρει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι ομως το x829 που υποστηριζει μονο κλησεις στη δευτερη sim

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή μου το ζητήσατε έφτιαξα τον multi-drawLauncher για την 23s και με screen off με ένα πάτημα!;)

Φλασάρουμε από TWRP χωρίς WIPE πριν και μετά.

 

Download

https://mega.nz/#!5VUSXaRA!PBA9XvhEZGZ6sP2Nmy7vTm6FdA38DvcF1WJAyUwOk4M

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή μου το ζητήσατε έφτιαξα τον multi-drawLauncher για την 23s και με screen off με ένα πάτημα!;)

Φλασάρουμε από TWRP χωρίς WIPE πριν και μετά.

 

Download

https://mega.nz/#!5VUSXaRA!PBA9XvhEZGZ6sP2Nmy7vTm6FdA38DvcF1WJAyUwOk4M

Στείλε τον στην Leeco!!!.... Ουτε καν χρειάζεται ο ZenUI με αυτόν, μια χαρά και η επιλογή με το one touch lock auto group Και κυλιση και όλα τα καλά!! Ευχαριστώ CrisBal!..

CrisBal LeuiLauncher : 36faa0460a23bd4a08a0fb0e060d89e4.jpg

ZenUI :184d7ab48ca440e98ad496cb836e1079.jpg

Sent with Tapatalk from my Awesome Superphone LeMax2_5.9.023_CrisBalGreece Deep Deep in Space!..

Edited by Meyas
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανε και σε εμένα. Τελικά πάγωσα τον default browser από το titanium και όλα οκ

 

Μπορω να το παγωσω χωρις titanium,με root explorer? Βασικα αν το σβησω τελειως δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα ε?

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το παγωσω χωρις titanium,με root explorer? Βασικα αν το σβησω τελειως δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα ε?

Ουσιαστικά άχρηστος είναι απλά τον αφήνω μέσα μόνο για το scan qr code. και να τον σβήσεις τελείως δεν έχει θέμα αλλά πάγωσε τον για να τον έχεις αν και εφόσον κάτι χρειαστεί.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οχι ομως το x829 που υποστηριζει μονο κλησεις στη δευτερη sim

Από αυτό και μόνο δεν θα το αγόραζα το 829. Θεωρώ σημαντικό το κομμάτι αυτό, όπως και την μπάντα 800

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό και μόνο δεν θα το αγόραζα το 829. Θεωρώ σημαντικό το κομμάτι αυτό, όπως και την μπάντα 800

Κανονικά έχει και 4G /3G /2G και στις δύο κάρτες. ;)

Και όπως είπαμε ξανά στο non hlos.bin είναι διαφορετικά modem profile.

Τα οποία τα κοιτάει ο @tasos_ger για να τα κάνει να παίζει η 800αρα!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris.. μου ειπες λιγο νωριτερα για να παρω backup να μην χρησιμοποιω third party εφαρμογες αλλα να καρφωσω ενα στικακι και να παρω backup απο TWRP. Ελα μου ντε ομως που η μονη επιλογη που μου δινει στην επιλογη αποθηκευτικου χωρου ειναι ο εσωτερικος αποθηκευτικος χωρος!! Μου εχει και την επιλογη usb-otg αλλα δεν ειναι επιλεξιμη!! Οταν το καρφωσω το στικακι μου το αναγνωριζει κανονικα, γραφει sony usb και τα λοιπα. Και η διαχειριση αρχειων το βλεπειΜηπως πρεπει να κανω κατι αλλο στο στικακι ωστε να το βλεπει κανονικα το TWRP?? Με NTFS το εχω φορμαρει για να παιρνει μεγαλα αρχεια. Μηπως να καρφωσω το στικακι αφου μπω στο recovery??

 

Κατι αλλο που ηθελα να πω ειναι σχετικα με το moden firmware της 20s που εχει συζητηθει νωριτερα. Το εβαλα γιατι στην Καλογρεζα το 3G / H+ ειναι χαλια. Ελοιπον οχι μονο πιανω παντου, αλλα σημερα μεσα στο μπαλετο της μικρης που δεν ειχα ουτε τηλεφωνικο σημα τοσα χρονια, μου εβγαλε 4 μπαρες στη Vodaphone!! Παιδια μην το σκεφτεστε!! Περαστε το 20s modem firmware ΤΩΡΑ!!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Cris.. μου ειπες λιγο νωριτερα για να παρω backup να μην χρησιμοποιω third party εφαρμογες αλλα να καρφωσω ενα στικακι και να παρω backup απο TWRP. Ελα μου ντε ομως που η μονη επιλογη που μου δινει στην επιλογη αποθηκευτικου χωρου ειναι ο εσωτερικος αποθηκευτικος χωρος!! Μου εχει και την επιλογη usb-otg αλλα δεν ειναι επιλεξιμη!! Οταν το καρφωσω το στικακι μου το αναγνωριζει κανονικα, γραφει sony usb και τα λοιπα. Και η δια

χειριση αρχειων το βλεπειΜηπως πρεπει να κανω κατι αλλο στο στικακι ωστε να το βλεπει κανονικα το TWRP?? Με NTFS το εχω φορμαρει για να παιρνει μεγαλα αρχεια. Μηπως να καρφωσω το στικακι αφου μπω στο recovery??

 

Κατι αλλο που ηθελα να πω ειναι σχετικα με το moden firmware της 20s που εχει συζητηθει νωριτερα. Την εβαλα γιατι στην Καλογρεζα το 3G / H+ ειναι χαλια. Ελοιπον οχι μονο πιανω παντου, αλλα σημερα μεσα στο μπαλετο της μικρης που δεν ειχα ουτε τηλεφωνικο σημα τοσα χρονια, μου εβγαλε 4 μπαρες στη Vodaphone!! Παιδια μην το σκεφτεστε!! Περαστε το 20s modem firmware ΤΩΡΑ!!

 

Όταν βάλεις το στικάκι στο ρικάβερι πήγαινε mount---> usb otg. Μετά θα το βλέπει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...