Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα.

κάτοχος και εγω του S7 εδώ και καμιά βδομάδα

οι εντυπώσεις έως τώρα θετικές εκτός από ένα μεγάλο θέμα που έχω και ακόμα δεν έχω βρει λύση.

 

Αν το κινητό μείνει με σβηστή οθόνη για περίπου 30 λεπτά (από δικά μου τεστ) από εκεί και πέρα οι ειδοποιησεις δεν το "ξυπνάνε" εκτός και αν ανοίξω εγώ την οθόνη..τότε έρχονται όλες μαζεμένες. Δηλαδή...αν δεν ασχοληθώ με το κινητό για κάνα μισάωρο..άμα μου στείλει κάποιος στο viber..το μήνυμα θα το δω όποτε ξαναενεργοποιήσω την οθόνη..αυτο συμβαινει και με watsapp mesenger mails κτλ κτλ.

Τα έχω βάλει όλα "high priority", τα έχω βγάλει από τη λίστα αδράνειας αλλά και πάλι τιποτα.

Αν κάποιος ξέρει κάτι και το εχει αντιμετωπισει κάπως θα του ήμουν υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενα ακομη θεματακι που εχω με την 7αρα ειναι με την ασυρματη φορτιση. Μερικες φορες δε φτανει στο 100%, αλλα σταματαει μεταξυ 80-90%. Επισης ο ρυθμος φορτισης ειναι πιο χαμηλος απο τοι με την 6αρα. Με τον ιδιο ασυρματο φορτιστη φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλά οι Ελβετοί είναι τραγικοί... Άρχισε η αναβάθμιση του S6 σε Nougat και αυτοί δεν έχουν δώσει ακόμα την αναβάθμιση στο S7. Και μάλιστα η Swisscom έδωσε Nougat στο S6 κατευθείαν!Μα τι στο καλό κάνουν τόσο καιρό; Η Samsung από ότι φαίνεται δε θα καταφέρει ποτέ να διορθώσει το πρόβλημα των αργοπορημένων αναβαθμίσεων... Τόσα χρόνια τα ίδια χάλια και συνεχίζει... Έλεος... :mad:
Link to comment
Share on other sites

και ακομα πιο απαραδεκτη η samsung ελβετιας που τους ρωτησα μεσω email στα αγγλικα αν γνωριζουν κατι για το ποτε θα βγει η nougat και μου απαντησαν οτι η επικοινωνια μαζι μας πρεπει να ειναι στα γερμανικα η γαλλικα :( . Μεσω fb δεν δοκιμασα να επικοινωνησω με την samsung ελβετιας αλλα θα μου πουν το γνωστο οτι εργαζονται ακομα πανω σε αυτο και θα την δωσουν συντομα
Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομη θεματακι που εχω με την 7αρα ειναι με την ασυρματη φορτιση. Μερικες φορες δε φτανει στο 100%, αλλα σταματαει μεταξυ 80-90%. Επισης ο ρυθμος φορτισης ειναι πιο χαμηλος απο τοι με την 6αρα. Με τον ιδιο ασυρματο φορτιστη φυσικα.

 

Εγκατέστησε το Gsam Battery Monitor που εμφανίζει γραφήματα μπαταρίας και θερμοκρασίας. Δες μήπως ζεσταίνεται και σταματάει η φόρτιση. Ποιο φορτιστή έχεις; Αργη φόρτιση κάνεις ή Fast;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλουμε BTU. Δεν πάει άλλο αυτή η τραγελαφική κατάσταση με τις αναβαθμίσεις.

Πρώτη φορά Sasmung μέσω S7...αυτό το σκάλωμα με τις αναβαθμίσεις δεν το περίμενα. :down:

 

Μόνος τρόπος για να ξεφύγουμε από αυτό το θέμα μία για πάντα (γιατί αυτό θα συνεχιστεί εσαεί) είναι να βάλουμε BTU που παίρνει τις αναβαθμίσεις πρώτη.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ και λίγες μέρες με την 7. Γενικά καλές εντυπώσεις εκτός από κάτι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

Πολλές φορές μου στέλνει με μήνυμα τις κλήσεις που δέχτηκα και δεν έχει χτυπήσει για να με ειδοποιήσει!!!

 

Συμβαίνει σε κάποιον άλλον αυτό. Είμαι με Cosmote αλλά αυτό δεν έχει αλλάξει...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

και ακομα πιο απαραδεκτη η samsung ελβετιας που τους ρωτησα μεσω email στα αγγλικα αν γνωριζουν κατι για το ποτε θα βγει η nougat και μου απαντησαν οτι η επικοινωνια μαζι μας πρεπει να ειναι στα γερμανικα η γαλλικα :( . Μεσω fb δεν δοκιμασα να επικοινωνησω με την samsung ελβετιας αλλα θα μου πουν το γνωστο οτι εργαζονται ακομα πανω σε αυτο και θα την δωσουν συντομα

 

 

να και τι λενε στο fb :

The update has been released to certain phone models already. We are still working on the updates for some phone models. It will be released to the remaining phones, as soon as the testing phase has been completed. We kindly ask you to be patient. Many thanks.

Your Samsung Social Team

 

ακομα στο testing phase βρισκονται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Έχει η κοπέλα μου το S7 και χτες με θήκη της έπεσε και της έσπασε το πίσω τζαμακι!! Ρώτησα στην Samsung στην Πάτρα και μου είπαν 59 ευρώ... Έψαξα και στο skroutz και το βρηκα κάπου στα 35 περίπου.. Το ερώτημα μου είναι επειδή τυχαίνει να έχω εργαλεία να το φτιάξω (θερμοπιστολο) και ξέρω αν το αλλάξω εγώ ξέρει κανένας αν θα είναι στην εγγύηση ακομα επειδή πίσω έχει το IMEI του κινητου;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Έχει η κοπέλα μου το S7 και χτες με θήκη της έπεσε και της έσπασε το πίσω τζαμακι!! Ρώτησα στην Samsung στην Πάτρα και μου είπαν 59 ευρώ... Έψαξα και στο skroutz και το βρηκα κάπου στα 35 περίπου.. Το ερώτημα μου είναι επειδή τυχαίνει να έχω εργαλεία να το φτιάξω (θερμοπιστολο) και ξέρω αν το αλλάξω εγώ ξέρει κανένας αν θα είναι στην εγγύηση ακομα επειδή πίσω έχει το IMEI του κινητου;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλα δεν ξερω κατα ποσο θα πετυχεις την αδιαβροχοποιηση....

Εγω παντος θα το πηγαινα στο service μιας και το ποσο των 59€ δεν ειναι και τοσο απαγορευτικο,ετσι και αλλιως τα 35€ θα τα δωσεις που θα τα δωσεις,δεν αξιζει να μπλεξεις σε περιπετειες...

Αλλα οπως παντα εσυ αποφασιζεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση να ανοίξεις την συσκευή μόνο σου και να συνεχίσει να ισχύει η εγγύηση. ΚΑΜΙΑ. ;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...αφου εβαλα την 7 ,για να επαναφερω τους κωδικους wifi που εχω κρατησει σε αντ.ασφ. αυτο γινετε απο τον λογαριασμο της Samsung,στο αντιγρ.ασφαλ.-ρυθμησεις και εκει δεν ειναι οι κωδικοι του wi fi?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επανηλθα σε 2k αναλυση και προς το παρων μου φαινεται οτι εχει την ιδια καταναλωση με 1080. Απλα μαλλον εχει καλυτερη η διαχειρηση η 7αρα απο την 6.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όλα καλά με την αναβάθμιση και νομίζω πως το κινητό πάει πολύ καλά. Ήθελα να ρωτήσω επειδή το έχω παρατηρήσει και εγώ και ένα άλλο παιδί με OnePlus 3 ότι το fb messenger φαίνεται να κολλάει στη nougat. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? Υπάρχει κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το Gsam Battery Monitor που εμφανίζει γραφήματα μπαταρίας και θερμοκρασίας. Δες μήπως ζεσταίνεται και σταματάει η φόρτιση. Ποιο φορτιστή έχεις; Αργη φόρτιση κάνεις ή Fast;

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Εχω μια κινεζικη βαση, αργης ασυρματης φορτισης, 450-500 mah και, την εχω συνδεσει στο μαμα φορτιστη. Με την 6αρα ολα ηταν ΟΚ, δεν ειχα το παραμικρο προβλημα με την ασυρματη. Με την 7αρα εγινε πιο αργη, κατω απο 400mah και μερικες φορες δε φτανει το 100%. Μιλαμε για 6+ ωρες στη φορτιση, οταν μου βγαζει μνμ οτι σε 4 ωρες περιπου θα ειναι ετοιμο, οταν ξεκιναει η φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επανηλθα σε 2k αναλυση και προς το παρων μου φαινεται οτι εχει την ιδια καταναλωση με 1080. Απλα μαλλον εχει καλυτερη η διαχειρηση η 7αρα απο την 6.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λες άδικα το έχω FHD? Μπορεί να το πάω και τω 2Κ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Εχω μια κινεζικη βαση, αργης ασυρματης φορτισης, 450-500 mah και, την εχω συνδεσει στο μαμα φορτιστη. Με την 6αρα ολα ηταν ΟΚ, δεν ειχα το παραμικρο προβλημα με την ασυρματη. Με την 7αρα εγινε πιο αργη, κατω απο 400mah και μερικες φορες δε φτανει το 100%. Μιλαμε για 6+ ωρες στη φορτιση, οταν μου βγαζει μνμ οτι σε 4 ωρες περιπου θα ειναι ετοιμο, οταν ξεκιναει η φορτιση.

Φορτισε το βραδυ και αύριο στειλε τα charts temperature και rate of charge για να τα συγκρίνω με τα δικα μου

Link to comment
Share on other sites

Φορτισε το βραδυ και αύριο στειλε τα charts temperature και rate of charge για να τα συγκρίνω με τα δικα μου

 

OK. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όλα καλά με την αναβάθμιση και νομίζω πως το κινητό πάει πολύ καλά. Ήθελα να ρωτήσω επειδή το έχω παρατηρήσει και εγώ και ένα άλλο παιδί με OnePlus 3 ότι το fb messenger φαίνεται να κολλάει στη nougat. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? Υπάρχει κάποια λύση?

Το messenger είναι γενικά τέρμα καλογραμμένη εφαρμογή, συχνά πυκνά κολλάει.. Δεν φταίει η συσκευή, φταίει η άτιμη η εφαρμογή.. Κινητό ναυαρχίδα, 8πυρηνο με 4 ραμ και τα σχετικά και ν κολλάει για μια και μόνο εφαρμογή

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Το messenger είναι γενικά τέρμα καλογραμμένη εφαρμογή, συχνά πυκνά κολλάει.. Δεν φταίει η συσκευή, φταίει η άτιμη η εφαρμογή.. Κινητό ναυαρχίδα, 8πυρηνο με 4 ραμ και τα σχετικά και ν κολλάει για μια και μόνο εφαρμογή

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Πραγματικά τραγικό... Τι να πω. Πάντως στο στο marshmallow ήταν κάπως καλύτερα σε όσα τηλεφωνα έχω δει. Λογικά θα κάνουν κάποιο update. Τι στο καλο.

Link to comment
Share on other sites

Λες άδικα το έχω FHD? Μπορεί να το πάω και τω 2Κ.

Θα δειξει. Μονο με 1080 το ειχα στη nugat. Σημερα δοκιμασα 2k αλλα προς το παρων δεν εχει διαφορα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα... Γρήγορη ερώτηση... Έχω ελληνικό με 7 eu, και πήρα κανονικά ενημέρωση από τις αρχές της εβδομάδος και όλα καλά.... Από προχθές μου εμφανίζει ειδοποίηση για ενημέρωση... Πατάω.... Ψάχνει.... Και λέει είναι ενημερωμένο... Γιατί το κάνει αυτό..?

 

Σας ευχαριστώ θερμά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

κάτοχος και εγω του S7 εδώ και καμιά βδομάδα

οι εντυπώσεις έως τώρα θετικές εκτός από ένα μεγάλο θέμα που έχω και ακόμα δεν έχω βρει λύση.

 

Αν το κινητό μείνει με σβηστή οθόνη για περίπου 30 λεπτά (από δικά μου τεστ) από εκεί και πέρα οι ειδοποιησεις δεν το "ξυπνάνε" εκτός και αν ανοίξω εγώ την οθόνη..τότε έρχονται όλες μαζεμένες. Δηλαδή...αν δεν ασχοληθώ με το κινητό για κάνα μισάωρο..άμα μου στείλει κάποιος στο viber..το μήνυμα θα το δω όποτε ξαναενεργοποιήσω την οθόνη..αυτο συμβαινει και με watsapp mesenger mails κτλ κτλ.

Τα έχω βάλει όλα "high priority", τα έχω βγάλει από τη λίστα αδράνειας αλλά και πάλι τιποτα.

Αν κάποιος ξέρει κάτι και το εχει αντιμετωπισει κάπως θα του ήμουν υπόχρεος.

 

Κάποιος να έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα??

Αρχίζω να πιστεύω ότι έπεσα σε ελαττωματική συσκευή:(.... ή απλά κανείς σας δεν το αφήνει ανενεργό για πάνω από 30 λεπτά:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλουμε BTU. Δεν πάει άλλο αυτή η τραγελαφική κατάσταση με τις αναβαθμίσεις.

Πρώτη φορά Sasmung μέσω S7...αυτό το σκάλωμα με τις αναβαθμίσεις δεν το περίμενα. :down:

 

Μόνος τρόπος για να ξεφύγουμε από αυτό το θέμα μία για πάντα (γιατί αυτό θα συνεχιστεί εσαεί) είναι να βάλουμε BTU που παίρνει τις αναβαθμίσεις πρώτη.

 

τι ειναι το btu ?

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα??

Αρχίζω να πιστεύω ότι έπεσα σε ελαττωματική συσκευή:(.... ή απλά κανείς σας δεν το αφήνει ανενεργό για πάνω από 30 λεπτά:lol:

 

Εχεις κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...