Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημη ανακοίνωση της leeco china (όπου μαντολατο =Nougat) :lol:

μεταφραση google

Leeco Ο Max 2: Android Μαντολάτο έχει αναπτυχθεί για το τερματικό!

Μετά από αίτηση του κατόχου της Leeco Ο Max 2 στην Ιστοσελίδα LeBug, έναν υπάλληλο του τμήματος «s εμπειρία του χρήστη - Κέντρο επιβεβαίωσε ότι το phablet υποστηρίζει μαντολάτο Android και σήμερα η εταιρεία εργάζεται για την ενημέρωση. Μόλις το firmware θα είναι σταθερή βασίζονται στο Android Ν, η εταιρεία θα πάει με την επίσημη εγκατάσταση.

Μετάφραση Google

:up::dance::up:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Συνδεσου με το Pc και ριξτην μέσα και κάνε Install. Αλλά πρώτα να έχεις κάνει όλα τα Wipe και reboot to recovery και μετα μέσα η ρομ και φλασάρισμα. Έχω εγώ εντολή μέσα στην ρομ πριν την έναρξη για Wipe σε όλα τα cache.

 

το έκανα. ΤΙΠΟΤΑ δεν άλλαξε

Link to comment
Share on other sites

το έκανα. ΤΙΠΟΤΑ δεν άλλαξε

 

Άρα όταν έφτασε το τέλος μέσα στο qfil δεν πάτησες κάτι σωστά στα Wipes (από ότι μου λένε). Δοκίμασε πάλι και κάνε με προσοχή τα βήματα. >>https://www.gizmochina.com/2016/11/20/leeco-x820-max-2-super-unbrick-guide/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άρα όταν έφτασε το τέλος μέσα στο qfil δεν πάτησες κάτι σωστά στα Wipes (από ότι μου λένε). Δοκίμασε πάλι και κάνε με προσοχή τα βήματα. >>https://www.gizmochina.com/2016/11/20/leeco-x820-max-2-super-unbrick-guide/

 

αυτο τον οδηγο ακολουθησα.

Ξανακατεβάζω το qfil αρχει αν και νομιζω οτι ειναι το ιδιο αρχειο με διαφορετική ονομασία.

Τέλος πάντων δεν έχω και άλλη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη ανακοίνωση της leeco china (όπου μαντολατο =Nougat) :lol:

μεταφραση google

Leeco Ο Max 2: Android Μαντολάτο έχει αναπτυχθεί για το τερματικό!

Μετά από αίτηση του κατόχου της Leeco Ο Max 2 στην Ιστοσελίδα LeBug, έναν υπάλληλο του τμήματος «s εμπειρία του χρήστη - Κέντρο επιβεβαίωσε ότι το phablet υποστηρίζει μαντολάτο Android και σήμερα η εταιρεία εργάζεται για την ενημέρωση. Μόλις το firmware θα είναι σταθερή βασίζονται στο Android Ν, η εταιρεία θα πάει με την επίσημη εγκατάσταση.

Μετάφραση Google

:up::dance::up:

 

Ψήθηκε το μαντολατο;;;;

samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

αυτο τον οδηγο ακολουθησα.

Ξανακατεβάζω το qfil αρχει αν και νομιζω οτι ειναι το ιδιο αρχειο με διαφορετική ονομασία.

Τέλος πάντων δεν έχω και άλλη επιλογή

 

Περίμενε.. Μου λένε ότι δεν θέλει για αρχή Custom rom αλλά επίσημη ρομ! Κατέβασε την 20s από το επίσημο site (ξέρεις) αρχική σελίδα και πέρασε την με όλα τα Wipe μέχρι να κατέβει και το Qfil . μέσα έχει και τον Bootloader που λείπει από την dev rom. Δοκίμασε

Αυτό λείπει IMG_20170305_214635.jpg' alt='IMG_201703

Αν δεν παίξει κατέβασε αυτό το qfil https://mega.nz/#!t0hRQZDZ!UrBCcopLAL_e-bxlI9iWAWrFLghFjkRF-boFwWDS5AU

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε.. Μου λένε ότι δεν θέλει για αρχή Custom rom αλλά επίσημη ρομ! Κατέβασε την 20s από το επίσημο site (ξέρεις) αρχική σελίδα και πέρασε την με όλα τα Wipe μέχρι να κατέβει και το Qfil . μέσα έχει και τον Bootloader που λείπει από την dev rom. Δοκίμασε

Αυτό λείπει IMG_20170305_214635.jpg' alt='IMG_201703

Αν δεν παίξει κατέβασε αυτό το qfil https://mega.nz/#!t0hRQZDZ!UrBCcopLAL_e-bxlI9iWAWrFLghFjkRF-boFwWDS5AU

 

Χρηστάρα

ολα ΟΚ με την επισημη 20s.

META ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΤΟ FINGERPRINT ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

 

Μπορώ να περάσω τωρα μεσω TWRP την 23s?

Edited by marios479
Link to comment
Share on other sites

Χρηστάρα

ολα ΟΚ με την επισημη 20s.

META ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΤΟ FINGERPRINT ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

 

Μπορώ να περάσω τωρα μεσω TWRP την 23s?

 

Ναι μπουμουνατη κανονικά. Τουλάχιστον ξέρουμε για τους άλλους. Να είσαι καλά καλό βράδυ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπουμουνατη κανονικά. Τουλάχιστον ξέρουμε για τους άλλους. Να είσαι καλά καλό βράδυ.

 

ευχαριστώ

καλό βράδυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι μπουμουνατη κανονικά. Τουλάχιστον ξέρουμε για τους άλλους. Να είσαι καλά καλό βράδυ.

 

Πηγαίνω recovery και μου βγάζει το update system.

Nα μετονομάσω την 23S σε update ή να ξαναπροσπαθήσω να βάλω το TWRP?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση για τα τηλέφωνα χ820 και το χ829 εδώ https://www.kimovil.com/el/sygkrish/leeco-le-max-2,leeco-letv-le-max-2-4gb-64gb-x829 έχω μια σύγκριση σε ένα απο τα ποιο αξιόπιστα σαιτ για κινητά όπου υπάρχει μια μεγάλη διαφορά στα υλικά, σχεδίαση και στην συνδεσιμότητα είναι άραγε αλήθεια αυτές οι διαφορές;ο φίλος μας ο Crisbal θα ήθελα να μας δώσει μια απάντηση ευχαριστώ
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση για τα τηλέφωνα χ820 και το χ829 εδώ https://www.kimovil.com/el/sygkrish/leeco-le-max-2,leeco-letv-le-max-2-4gb-64gb-x829 έχω μια σύγκριση σε ένα απο τα ποιο αξιόπιστα σαιτ για κινητά όπου υπάρχει μια μεγάλη διαφορά στα υλικά, σχεδίαση και στην συνδεσιμότητα είναι άραγε αλήθεια αυτές οι διαφορές;ο φίλος μας ο Crisbal θα ήθελα να μας δώσει μια απάντηση ευχαριστώ

 

Έχει απαντήσει το παιδί 23 φορές. Είτε διάβασε τις τελευταίες 10 σελίδες, είτε δες τα ποστ του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση για τα τηλέφωνα χ820 και το χ829 εδώ https://www.kimovil.com/el/sygkrish/leeco-le-max-2,leeco-letv-le-max-2-4gb-64gb-x829 έχω μια σύγκριση σε ένα απο τα ποιο αξιόπιστα σαιτ για κινητά όπου υπάρχει μια μεγάλη διαφορά στα υλικά, σχεδίαση και στην συνδεσιμότητα είναι άραγε αλήθεια αυτές οι διαφορές;ο φίλος μας ο Crisbal θα ήθελα να μας δώσει μια απάντηση ευχαριστώ

 

1. Χ825 & Χ829. Λείπει η 20band(800άρα) & διαφορετικά modem +wifi firmware για US bands. Δεν πάει να πει ότι δεν δουλεύει.. Σαν τα xiaomi που δεν έχουν την 800αρα. US Editions οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

2. Χ820, China telecom, 800αρα οθόνη SHARP IPS FHD 60ΜΗΖ, ultrasonic fing. 2nd gen (best edition)

3. Χ822 - (Χ821 με ινδική ρομ India netcom) -, Χ822 China whole netcom 800αρα (international edition) οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω recovery και μου βγάζει το update system.

Nα μετονομάσω την 23S σε update ή να ξαναπροσπαθήσω να βάλω το TWRP?

Μόνος σου απάντησες παραπάνω>>" Μπορώ να περάσω τωρα μεσω TWRP την 23s?"

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λογο έχω ως πληκτρολογιο το gboard και το swiftkey και οχι το αρχικο που ηρθε με την ρομ. Στο gboard παω να βαλω και αγγλικά και κρασάρει. Καμιά ιδέα πως επαναφέρω το αρχικό?
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λογο έχω ως πληκτρολογιο το gboard και το swiftkey και οχι το αρχικο που ηρθε με την ρομ. Στο gboard παω να βαλω και αγγλικά και κρασάρει. Καμιά ιδέα πως επαναφέρω το αρχικό?

Το gboard δεν είναι το αρχικό;

Εκκαθάριση δεδομένων, αναγκαστική διακοπή και δοκιμή ξανά;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

παίδες, να σας ενημερώσω ότι αν θέλετε να πάρετε το τηλέφωνο από το EFox, μπορείτε να γλυτώσετε ακόμη 8-10 ευρώ ως εξής:

 

βάζετε το τηλέφωνο στο καλάθι, αφού έχετε κανονικά εγγραφεί στο σάιτ τους και τελικά δεν ολοκληρώνετε την πληρωμή ... θα ακολουθήσουν συνεχή μηνύματα τους, όπου σας θα ζητούν να επιστρέψετε και να ολοκληρώσετε την πληρωμή, προσφέροντας ως δώρο, επιπλέον έκπτωση 3% ... αν λοιπόν θέλετε όντως το τηλέφωνο, βάζετε τον κωδικό έκπτωσης που θα σας στείλουν και προχωράτε ...

 

όλο αυτό έγινε σε μένα, που είμαι αμφιταλαντευόμενος και απλά έκανα όλη την διαδικασία για να δω τα τελικά ποσά (τηλέφωνο, αξεσουάρ, αποστολή, κλπ.) για να το έχω υπόψη μου ... δεν ολοκλήρωσα και τρεις μέρες τώρα μου έχουν στείλει 10 εμαιλς όπως παραπάνω ... βασικά ο μόνος λόγος που δεν το αποφασίζω, είναι ότι μετά τρεις σπασμένες οθόνες στο χ600 και μια στο χ800 δεν θα το αντέξω να πάρω το 820 και με μια απλή πτώση να σπάσει η οθόνη... πάνω που έβλεπα στο νήμα ότι το 820 δεν έχει τέτοιες αναφορές και πήρα θάρρος, πριν 2-3 σελίδες φάνηκε ένας φίλος με σπασμένη οθόνη και μου έπεσαν τα αυτιά στο πάτωμα ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

όλο αυτό έγινε σε μένα, που είμαι αμφιταλαντευόμενος και απλά έκανα όλη την διαδικασία για να δω τα τελικά ποσά (τηλέφωνο, αξεσουάρ, αποστολή, κλπ.) για να το έχω υπόψη μου ... δεν ολοκλήρωσα και τρεις μέρες τώρα μου έχουν στείλει 10 εμαιλς όπως παραπάνω ... βασικά ο μόνος λόγος που δεν το αποφασίζω, είναι ότι μετά τρεις σπασμένες οθόνες στο χ600 και μια στο χ800 δεν θα το αντέξω να πάρω το 820 και με μια απλή πτώση να σπάσει η οθόνη... πάνω που έβλεπα στο νήμα ότι το 820 δεν έχει τέτοιες αναφορές και πήρα θάρρος, πριν 2-3 σελίδες φάνηκε ένας φίλος με σπασμένη οθόνη και μου έπεσαν τα αυτιά στο πάτωμα ...

 

Για να γελάσουμε λίγο, ένα χαρακτηριστικό που λείπει από τα LeEco είναι ότι δεν πέφτουν προς τα πάνω αλλά προς τα κάτω. Νόμος της βαρύτητας και χαμζομάρες... Τρακάρω με Volkswagen συνέχεια, δεν ξαναγοράζω Volkswagen... :lol:

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω οι περισσότεροι να ξέρετε για τα τζαμακια αγγλιστί Tempered Glass τα οποία το κόστος είναι 1 με 2 ευρώ αλλά μπορούν να σε σώσουν από αρκετούς μπελάδες με σπασμένες οθόνες και αλλαγές...
Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε εχθές από τα χέρια μου Καταλαθος διαζωμουν να φύγω και έπεσε με την οθόνη στο πάτωμα. Έφαγε γερό ταρακουνημα γιατί δεν είμαι και κανένας κοντός σχεδόν 2 μέτρα ύψος έχω οποτε καταλαβαίνετε ότι έπεσε από ύψος. Αλλά τπτ το σήκωσα το πήρα ούτε γρατζουνιά πουθενά. Και δεν είναι η πρώτη φορά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει κανεις καμμια εφαρμογη που οταν σε παιρνουν τηλεφωνο ηφωτογραφια του καλουντος να πιανει ολη την οθονη;

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχω παραγγειλει το χ829 και επιτέλους έφτασε Αθήνα. Ξέρει κανείς να μου πει αν γλίτωσα το τελενείο;

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 06-03-2017 01:36 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 06-03-2017 06:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχω παραγγειλει το χ829 και επιτέλους έφτασε Αθήνα. Ξέρει κανείς να μου πει αν γλίτωσα το τελενείο;

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 06-03-2017 01:36 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 06-03-2017 06:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Nαι αφού πήγε στο κέντρο διαλογής Αττικής είναι Καπανδρίτι τώρα...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει κανεις καμμια εφαρμογη που οταν σε παιρνουν τηλεφωνο ηφωτογραφια του καλουντος να πιανει ολη την οθονη;

 

True phone dialer and contacts Νομίζω..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Χ825 & Χ829. Λείπει η 20band(800άρα) & διαφορετικά modem +wifi firmware για US bands. Δεν πάει να πει ότι δεν δουλεύει.. Σαν τα xiaomi που δεν έχουν την 800αρα. US Editions οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

2. Χ820, China telecom, 800αρα οθόνη SHARP IPS FHD 60ΜΗΖ, ultrasonic fing. 2nd gen (best edition)

3. Χ822 - (Χ821 με ινδική ρομ India netcom) -, Χ822 China whole netcom 800αρα (international edition) οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου και μπράβο σου για την μεγάλη υπομονή που έχεις για όλους μας!!!!! :)

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Το gboard δεν είναι το αρχικό;

Εκκαθάριση δεδομένων, αναγκαστική διακοπή και δοκιμή ξανά;

 

Το θέμα μου είναι οτι για κάποιο παραξεονο λογο όταν πατας στην υδρόγειο δεν αλλάζει απο ελληνικά σε Αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...