Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

32 GB χωρητικοτητα μειον περιπου 1,48 GB που ειναι η rom = 23 περιπου GB για χρηση. Απλο!!!!

ΔΕΝ είναι έτσι όπως τα λές όπως δεν είναι σε κανένα φλασάκι ή σκληρο η χωρητικότητα ίση ποτέ με αυτή που λέει. Ανάλογα με τον τύπο διαμόρφωσης και στο πόσα διαμερίσματα χωρίζεται, "χάνεις" και τα ανάλογα GB. Έτσι από τα 32 καθαρά σαν δίσκο έχεις γύρω στα 29,8 μείον το system image άλλα 4,7GB μείον το system (rom) 1,54GB μείον τα άλλα ext4 διαμερίσματα firmware, boot,recovery κλπ 150mb = 23.41GB!

Τόσο απλό!!;):lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chrisbal στην νεα ρομ 23 υπαρχει θεμα με το fingerprint η παιζει κανονικα;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Γράψτε άκυρο έκανα πάλι τεστ και έβγαλε κανονικά 145000. Προφανώς για το προηγούμενο χαμηλό σκορ έφταιγε το ότι το φόρτιζα.
LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Για να τεσταρετε antutu:

Κανετε εγκατασταση τα antutu απο playstore.

Ανοιγετε τη εφαρμογη και δινετε τις αδειες που ζηταει.

Ξεκινατε να τρεξετε το τεστ.

Αν ζητησει extra εγκατασταση την κανετε.

Σταματατε το τεστ

Κλεινετε ολες τις ανοιχτες εφαρμογες.

Restart.

Ανοιγετε antutu

Τρεχετε test.

(Η συσκευη να ειναι κρυα χωρις θηκη)

 

Μεγιστο αποτελεσμα και αντικειμενικο

 

:)

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας επειδή οι σελίδες ειναι πολλές δεν μπόρεσα να τις διαβασώ όλες όμως από αυτές που διάβασα κατάλαβα οτι το κινητό τα σπαει και τα αξίεζει τα λεφτά του. θα ήθελα να μου πειτε αν έχω καταλάβει καλα αν ολα ειναι καλα και το κινητό δεν έχει κάποια σοβαρά προβλήματα. τι διαφορά έχει το χ820 με το χ829 ; μπορείτε να στείλετε κάποιο λινκ ασφαλής αγοράς και για τα 2 κινητα ; είναι η πρώτη φορα που θα αγοράσω αοο το εξωτερικό κινητο! ευχαριστώωωω

 

edit

http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X829-5_7-inch-4GB-64GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1125233.html αυτο ειναι το χ829

 

και αυτό το χ820

http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-6GB-64GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1060871.html?rmmds=search

οκ τα 2 συγκρκριμένα εχουν διαφορετική ραμ το χ829 δεν υποστηρίζει B20 ποιες αλλες διαφορές έχουν ;

Edited by panagos22
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας επειδή οι σελίδες ειναι πολλές δεν μπόρεσα να τις διαβασώ όλες όμως από αυτές που διάβασα κατάλαβα οτι το κινητό τα σπαει και τα αξίεζει τα λεφτά του. θα ήθελα να μου πειτε αν έχω καταλάβει καλα αν ολα ειναι καλα και το κινητό δεν έχει κάποια σοβαρά προβλήματα. τι διαφορά έχει το χ820 με το χ829 ; μπορείτε να στείλετε κάποιο λινκ ασφαλής αγοράς και για τα 2 κινητα ; είναι η πρώτη φορα που θα αγοράσω αοο το εξωτερικό κινητο! ευχαριστώωωω

Καλημέρα, λοιπόν το x829 είναι μια καινούρια έκδοση που τώρα ξεκινάει να παραδίδονται τα πρώτα κομμάτια ( έχει διάφορες στο είδος της οθόνης αλλά κυρίως η ελληψη της band 20 που χρησιμοποιεί και η Ελλάδα σε αρκετά σημεία) θα σου πρότεινα να περιμένεις μια βδομάδα, να παραλάβει ο CrisBal ο οποίος δημιουργεί ρομ για το κινητό μας και είναι ο καταλληλοτερος να απαντήσει για τις τελικές διάφορες. (η τιμή του x829 είναι φανταστική, αλλά και του X820 είναι καλή εάν σε ενδιαφέρει η band 20)

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-leeco-le-max-2

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λοιπόν το x829 είναι μια καινούρια έκδοση που τώρα ξεκινάει να παραδίδονται τα πρώτα κομμάτια ( έχει διάφορες στο είδος της οθόνης αλλά κυρίως η ελληψη της band 20 που χρησιμοποιεί και η Ελλάδα σε αρκετά σημεία) θα σου πρότεινα να περιμένεις μια βδομάδα, να παραλάβει ο CrisBal ο οποίος δημιουργεί ρομ για το κινητό μας και είναι ο καταλληλοτερος να απαντήσει για τις τελικές διάφορες. (η τιμή του x829 είναι φανταστική, αλλά και του X820 είναι καλή εάν σε ενδιαφέρει η band 20)

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-leeco-le-max-2

αυτο είδα οτι το χ829(4/64) έιναι φτηνότερο απο το χ820 (είναι 4/32) και μου έκανε εντύπωση . θα περιμέμω το review του CrisBal .

Η B20 δεν με ενδιαφέρει έχω COSMOTE.

μέχρι τώρα εψαχνα για XIAOMI κάνω καλά που κοιτάω αυτά τα 2 κινήτα τι πιστεύετε εσεέις που το έχετε ;

Edited by panagos22
Link to comment
Share on other sites

αυτο είδα οτι το χ829(4/64) έιναι φτηνότερο απο το χ820 (είναι 4/32) και μου έκανε εντύπωση . θα περιμέμω το review του CrisBal .

Η B20 δεν με ενδιαφέρει έχω COSMOTE.

μέχρι τώρα εψαχνα για XIAOMI κάνω καλά που κοιτάω αυτά τα 2 κινήτα τι πιστεύετε εσεέις που το έχετε ;

Πολύ καλή και η Xiaomi,αξιόπιστη και ποιοτική με ακόμα μεγαλύτερη υποστήριξη από την ελληνική κιόλας κοινότητα. Φοβερά hardware τα LeEco με τρελή υποστήριξη (για συγκεκριμένα μοντέλα) από τον Έλληνα τρελομάγειρα CrisBal! :lol:

Από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου! ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

για να δουμε παράγγειλα και γω ενα x829 4/64 απο banggod και περιμενω.

 

με αυτο το κουπονι Kimovilx829 βγαινει στα 183 ευρω

το bangood έχει κάποια μέθοδο αποστολής με ενδιάμεση στάση (όπως vickmall, to2c) ή τρώμε αναγκαστικά τελωνείο στο τέλος;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

το bangood έχει κάποια μέθοδο αποστολής με ενδιάμεση στάση (όπως vickmall, to2c) ή τρώμε αναγκαστικά τελωνείο στο τέλος;

 

Υπαρχει το 6GB/128GB στο e fox & στο antelife απο EU warehouse. Γιατι να παραγγειλεις απο Κινα?

Link to comment
Share on other sites

το bangood έχει κάποια μέθοδο αποστολής με ενδιάμεση στάση (όπως vickmall, to2c) ή τρώμε αναγκαστικά τελωνείο στο τέλος;

 

Το παρήγγειλα και εγώ απο banggood και το tracking number που μου έδωσαν είναι από PostNL.

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε παράγγειλα και γω ενα x829 4/64 απο banggod και περιμενω.

Με το καλό ...;) Απλά να ξέρετε ότι μετά από εξονυχιστικούς ελέγχους και προσπάθειες μαζί με άλλους devs καταλήξαμε ότι η 800άρα ΔΕΝ παίζει στο χ829 γιατί λείπει antena-hardware. Κατά τα άλλα θα είναι όπως τα χ822.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γράψτε άκυρο έκανα πάλι τεστ και έβγαλε κανονικά 145000. Προφανώς για το προηγούμενο χαμηλό σκορ έφταιγε το ότι το φόρτιζα.

Όλα τα τεστ τα κάνουμε με πλήρως φορτισμένο κινητό και μετά από ώρα αφού έχει κρυώσει και χωρίς άλλα apk μέσα μόνο τα antutu και τα μαμά!;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

crisBal εσυ που έχεις και XIAOMI τι γ΄νωμη έχει για το κινητό υπερ κατα .

το χ829 το πήρες θα κάνεις κανένα review ;

ποιό προτείνεις ; χ820 χ822 χ829 ;

Edited by panagos22
Link to comment
Share on other sites

1. crisBal εσυ που έχεις και XIAOMI τι γ΄νωμη έχει για το κινητό υπερ κατα .

2. το χ829 το πήρες θα κάνεις κανένα review ;

3. ποιό προτείνεις ; χ820 χ822 χ829 ;

1. xiaomi mi5 plus ή περίμενε το 6

2. Όχι ακόμα...

3. χ820-822 για την 800άρα άν ζεις επαρχία χ829 για τιμή-hardware(vfm);)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με ποιο app μπορώ να δω τι μπάντα δουλεύω εδώ επαρχία (Ρόδος)? γιατι με τρώει το x829...

 

Sent From my Awesome LeMax2_5.9.022S_CrisBalGreece_Stable using TaPaTaLk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με ποιο app μπορώ να δω τι μπάντα δουλεύω εδώ επαρχία (Ρόδος)? γιατι με τρώει το x829...

 

Sent From my Awesome LeMax2_5.9.022S_CrisBalGreece_Stable using TaPaTaLk

 

Αυτο >>>>>https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dwireless+guru+apk&pcampaignid=APPU_19_6IW5WLqqBujP6ATgpaW4AQ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με το fingerprint εχουμε κανενα νεοτερο στη 23rom?

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω το βλεπω γρηγοροτερο. Αλλα δεν νομιζω να εχει γινει καποια αλλαη στο fingerprint firmware. Βεβαια καλυτερα απο ολους αυτο το γνωρζει ο CrisBal.

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Εγω το βλεπω γρηγοροτερο. Αλλα δεν νομιζω να εχει γινει καποια αλλαη στο fingerprint firmware. Βεβαια καλυτερα απο ολους αυτο το γνωρζει ο CrisBal.

 

δλδ δουλευει κανονικα?

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

δλδ δουλευει κανονικα?

 

Όπως είναι λογικό σε κάθε νέα ρομ με νέο κερνελ και Firmware σίγουρα κάποια πράγματα θα είναι καλύτερα γιατί ουσιαστικά είναι Update και Bug fix της προηγούμενης 22s. Κι εγώ το βλέπω γρήγορο αλλά εμένα ποτέ δεν είχε πρόβλημα. ;)

Το έριξε κι άλλο το efox το 6/128 235 όποιος προλάβει.. http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

δλδ δουλευει κανονικα?

 

Και πριν κανονικα δουλευε και εμένα. Καποιες φορες μονο δεν διαβαζει το αποτυπωμα,βγαζει λαθος.

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε βρίσκω το fix για το fingerprint μπορεί να μου στείλει κάποιος το λινκ; Από εχθές νεκρό!! Είχα την 22s και έβαλα την 23 ελπίζοντας να φτιάξει. Απενεργοποίησα το Enable background resource control αλλά τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε βρίσκω το fix για το fingerprint μπορεί να μου στείλει κάποιος το λινκ; Από εχθές νεκρό!! Είχα την 22s και έβαλα την 23 ελπίζοντας να φτιάξει. Απενεργοποίησα το Enable background resource control αλλά τίποτα!

 

Αν έχεις κρατήσει (που θα έπρεπε) φουλ μπακαπ με το Firmware system image κλπ της 16s που ήρθε πέρασε το από TWRP να δεις μήπως και. Τελικά πάντως με το μόνο που λένε ότι επανέρχεται είναι με Unbrick qfil αλλά και αυτό δεν ισχύει 100% πιστεύω.

Link https://mega.nz/#!dE1jVA7L!x48_kI26rnk71zhXWF_5THJxET3gpRZTZAfIwHTj40Y

Βάλε μια και το καινούριο Firmware update που έχω στην ρομ πολλοί λένε ότι βοήθησε...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...