Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

CrisBal, κάνε ένα edit στο post στην AOSP με screenshots. ( για τους δύσπιστους) το βραδάκι θα την περάσω..

Για ποιο λόγο? Δλδ χωρίς screenshot δεν δοκιμάζουμε αν θέλουμε να δούμε κάτι? :lol::p

Βάλτην εσύ γιατί έχω την miui επάνω και δεν την βγάζω μέχρι να φτιάξω άλλη και μου τις στέλνεις να τις βάλω. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλεπω στο backup του TWRP ενα system image γυρω στα 4GB.. Τι ειναι αυτο? Υπαρχει τροπος να το διαγραψω?

 

Γιατί να το σβήσεις? Τράβα το στο Pc OLO το μπακαπ και άστο να το έχεις για ώρα ανάγκης (Fingerprint issues etc) ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω και θα σε τις στείλω, ρε συ CrisBal οδηγό για το πως να πάρουμε backup έχουμε πουθενά; είναι απλή διαδικασία από το twrp σου;

 

Send from my Superphone CrisBal LeMax2 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω και θα σε τις στείλω, ρε συ CrisBal οδηγό για το πως να πάρουμε backup έχουμε πουθενά; είναι απλή διαδικασία από το twrp σου;

 

Send from my Superphone CrisBal LeMax2 using Tapatalk

 

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το σβήσεις? Τράβα το στο Pc OLO το μπακαπ και άστο να το έχεις για ώρα ανάγκης (Fingerprint issues etc) ;)

 

Το τραβηξα αυτο: 8.5GB

Εκανα wipe τα παντα γιατι θελω να κανω clean install και τωρα λεει για τον αποθηκευτικο χωρο 23.7 of 23.8.. Δν ειναι λιγα τα 23.8GB για 32αρι?

Πιστευω κατι δν εχω σβησει ή μηπως εχει δηιουργηθει κανενα partition.

 

PS

στην αρχη του wipe ελεγε "Ε-Resource (image) -(background) failed to load" και μετα κανει τα υπολοιπα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί είναι πάνω δεξιά εγώ από εκεί το έκανα και έπαιξε μετά μια χαρά αλλά δεν τρελάθηκα κι όλας αφού τα άλλα θέματα είναι πολύ καλύτερα. Έχω την miui επάνω τώρα και δεν μπορώ να δω ακριβώς.

Πήγαινε apk mirror γράψε στην αναζήτηση Asus Launcher βρες την 20.1.17 έκδοση κατέβασε την και κάνε εγκατάσταση. Μετά θα παίζει μια χαρά. Επίσης αν θες βάλε την τελευταία έκδοση RR από το λινκ που έχω για να γίνουν οι βελτιώσεις που έχουν προστεθεί με dirty flash.

 

Κατέβασα κι εγκατέστησα τον Asus Launcher και όλα οκ. Πέρασα και το RR μέσω του TWRP (κάνοντας μετά wipe σε dalvik και cache) και τώρα δεν έχω GAPPS... Πως μπορώ να τα επαναφέρω;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Το τραβηξα αυτο: 8.5GB

Εκανα wipe τα παντα γιατι θελω να κανω clean install και τωρα λεει για τον αποθηκευτικο χωρο 23.7 of 23.8.. Δν ειναι λιγα τα 23.8GB για 32αρι?

Πιστευω κατι δν εχω σβησει ή μηπως εχει δηιουργηθει κανενα partition.

 

PS

στην αρχη του wipe ελεγε "Ε-Resource (image) -(background) failed to load" και μετα κανει τα υπολοιπα κανονικα

 

Όχι δεν είναι σωστό. Πρέπει να είναι γύρω στα 25 κάτι... Υπάρχουν κι άλλα partitions μέσα μην το ξεχνάμε.. Τα 23,8 τα έχεις αφού έχει μπει η ρομ και μετά. Δοκίμασε πρώτα Wipe σκέτο data κάνε reboot to recovery και μετα ξανακάνε φουλ Wipe επιλέγοντας τα πάντα. Τσέκαρε και τα mount.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασα κι εγκατέστησα τον Asus Launcher και όλα οκ. Πέρασα και το RR μέσω του TWRP (κάνοντας μετά wipe σε dalvik και cache) και τώρα δεν έχω GAPPS... Πως μπορώ να τα επαναφέρω;

 

Πώς την πέρασες από πάνω? Έκανες κανένα Wipe πρώτα? Αν ναι γιαυτό τα έχασες. Πήγαινε εδώ

http://opengapps.org επέλεξε arm64 - 6.0 - nano κατέβασε το ζιπ και πέρνα το από TWRP με Wipe dalvik cache & cache πριν και μετά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το κάνω και θα σε τις στείλω, ρε συ CrisBal οδηγό για το πως να πάρουμε backup έχουμε πουθενά; είναι απλή διαδικασία από το twrp σου;

 

Αν και απαντήθηκε πατάς backup στο twrp τα επιλέγεις όλα (αν θες) και τα βάζεις στον HDD or usb.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα , έχω δοκιμάσει όλες τις rom σχεδόν που έχουν κυκλοφορήσει μπας και καταφέρω και κανο το fingerprint να ξανά λυτουργισει + το fixaki με τα αρχεία χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Πέρασα χωρίς βέβαια καμία ελπίδα του Mokee την rom με ημερομηνία 21-2 καί επανιρθε,δουλεύει πολύ καλά δεν ξέρω τι άλλαξε αλλά δεν είχε δουλέψει σχεδόν ποτέ μόνο όταν το πείρα 4 με 5 φορές
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα , έχω δοκιμάσει όλες τις rom σχεδόν που έχουν κυκλοφορήσει μπας και καταφέρω και κανο το fingerprint να ξανά λυτουργισει + το fixaki με τα αρχεία χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Πέρασα χωρίς βέβαια καμία ελπίδα του Mokee την rom με ημερομηνία 21-2 καί επανιρθε,δουλεύει πολύ καλά δεν ξέρω τι άλλαξε αλλά δεν είχε δουλέψει σχεδόν ποτέ μόνο όταν το πείρα 4 με 5 φορές

 

Καλησπέρα. Πολύ καλά έκανες και ποσταρεις αυτό το σημαντικό νέο. Δώσε λινκ στα παιδιά που έχουν θέμα να δοκιμάσουν μήπως και έχουν ενσωματωμένο το Firmware με τροποποίηση και γι αυτό δουλεύει. Ίσως να είναι αυτό που λέω παραπάνω για Fingerprint 1st GEN & 2nd Gen.

Εδώ το λινκ >> https://download.mokeedev.com/?device=le_x2

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Χρήστο, τα επανέφερα όπως μου υπέδειξες. Σ ευχαριστώ για μια ακόμα φορά
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πολύ καλά έκανες και ποσταρεις αυτό το σημαντικό νέο. Δώσε λινκ στα παιδιά που έχουν θέμα να δοκιμάσουν μήπως και έχουν ενσωματωμένο το Firmware με τροποποίηση και γι αυτό δουλεύει. Ίσως να είναι αυτό που λέω παραπάνω για Fingerprint 1st GEN & 2nd Gen.

Εδώ το λινκ >> https://download.mokeedev.com/?device=le_x2

 

Απ'οτι βλέπω το ίδιο θέμα το έχουν και αυτοί με 1st gen και με 2nd. Και αν πράγματι λειτουργεί με αυτή τη ρομ τι είναι αυτό που μόνο αυτή η ρομ προσφέρει; γιατί αν βάλουν άλλη ρομ ίσως να έχουν πάλι τα ίδια

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδεα για το back up που δεν μου βγαζει το pc? USB-OTG μου το διαβαζει κανονικα αλλα δεν εχω μεγαλο φλασακι για να τραβηξω φουλ μπακ απ.. *αν και τωρα κανω στο φλασακι αλλα χωρις τα Data. Edited by Meyas
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Μια ιδεα για το back up που δεν μου βγαζει το pc? USB-OTG μου το διαβαζει κανονικα αλλα δεν εχω μεγαλο φλασακι για να τραβηξω φουλ μπακ απ.. *αν και τωρα κανω στο φλασακι αλλα χωρις τα Data.

 

Ναι βρε εννοείται ότι δεν βλέπει Pc ή το κάνεις στο κινητό και το τραβάς μετά ή σε φλασακι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί να ενσωματωθεί το fingerprint του Mokee σε άλλες rom ευχαριστώ!

 

Δοκιμάστε μερικοί ότι όντως μετά την Mokee δουλεύει ενώ δεν δούλευε καθόλου πριν και θα δούμε τι θα κάνουμε μετά. Αλλά πρέπει να το βάλουν 5-6 άτομα για να σιγουρεψουμε ότι όντως το Firmware update που περιλαμβάνει με τα configuratios κάνει δουλειά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

"Εχετε ξεπερασει τον μεγιστο επιτρεπόμενο αριθμό συσκευών χρήσης του Eurobank App".

 

Με αυτό το μήνυμα δε μου επιτρέπει η εφαρμογή της Γιουρομπανκ να εισέλθω στο περιβάλλον της. Προφανώς κάθε φορά που αλλάζω ΡΟΜ και την εγκαθιστώ, βλέπει το κινητό μου σαν νέα συσκευή. Είχε κανείς το ίδιο θέμα; Τρόποι επίλυσης;

 

Σας ευχαριστώ

 

Εντάξει, το βρήκα. Στη σελίδα της τράπεζας, υπάρχει η δυνατότητα διαγραφής προηγούμενων συσκευών. Διέγραψα καμιά 10ρια Leeco, λόγω των ΡΟΜ του Χρήστου.... :)

Edited by kak13000
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μωρε, μην βαρατε τον nooba μεχρι να αγγιξω το Le x800 US ουτε Rom δεν ειχα αλλαξει!!!... hackerαδες μας καταντησε η LeEco...:lol::grin::geek::geek:
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οποίος μπορεί ας ανεβάσει την mokee στο mega server αδυνάτων να την κατεβάσω ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε τις πρώτες εμπειρίες από φλας ρομ των χ820 χ822 σε χ829

http://www.chinamobiles.org/threads/leeco-le-max-2-x829.52258/

Όπως θα δείτε λοιπόν ο τύπος έβαλε την τελευταία 20s για δοκιμή και ΠΑΊΖΟΥΝ ΌΛΑ κανονικά... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν το τελευταίο Firmware Update Official για τις China ROMs

Από TWRP πέρασμα χωρίς WIPE.

LINK

https://mega.nz/#!0cUg3DKT!CfcdCo8fVDwKm3Zutey7vwsz8kTme0LjMb46MXg1FO0

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από miui μπορεί να περαστή ?

 

 

Η MIUI8 v.3 7.2.20 είναι αποτέλεσμα miui-patch-rom, από sources: miui.com - miui.gr -mi.code.nian(China & xiaomi-miui.gr) και έχει σαν βάση την τελευταία CN 20s

Edited by Zioa
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από miui μπορεί να περαστή ?

 

 

Η MIUI8 v.3 7.2.20 είναι αποτέλεσμα miui-patch-rom, από sources: miui.com - miui.gr -mi.code.nian(China & xiaomi-miui.gr) και έχει σαν βάση την τελευταία CN 20s

 

Λογικά ναι γιατί αλλάζει μόνο και βελτιώνει τα Modem Firmware. Δοκίμασε και πες μας ή περίμενε να το βάλω εγώ και να σας πω.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω ένα backup και θα δοκιμάσω

 

Ok. Περιμένω εντυπώσεις... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

12gb backup ....

Τα επέλεξα όλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

5 min στο leeco κολλημένος και περιμένω :(:(

 

 

10min στο leeco

 

λέω να το κάνω επανεκκίνηση ..... παραμένη κολιμέννο στο leeco

Επαναφέρω το backup

Edited by Zioa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...