Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, τις τελευταίες μέρες βλέπω ότι καταναλώνει μπαταρία το OS.. Συνήθως ήταν πρώτη η οθόνη με μεγάλη διαφορά... έχετε καμία ιδέα γιατί;

 

a9609aa091078e60efb688214748304f.jpg

f3f7859b73b7449b9436c73ecfceed21.jpg

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

Δε βλέπω τίποτα το περίεργο. Σχεδόν 24 ώρες μετά, με χαλαρή χρήση του τηλεφώνου σου, είσαι στο 54% και το λειτουργικό με συγχρονισμους κτλπ σου έχει καταναλώσει ένα χ ποσοστό. Συνήθως η οθόνη ήταν πρώτη με μεγάλη διαφορά, γιατί στις αρχές ήταν καινούριο κοσκινακι και του πέταγες τα μάτια έξω. :lol:

Αναλογικά αν κάνεις ακριβώς την ίδια χρήση, μέχρι να μείνεις από μπαταρία θα φτάσεις τις 2.5 μέρες, από ένα τηλ με 5.7 ίντσες και 2.5κ οθόνη. Δε το βρίσκεις πουθενά αυτό σε κανένα άλλο τηλ με ίδια χαρακτηριστικα - μπαταρία. Όποτε που το πρόβλημα? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στην 20Grs παραμενει το προβλημα στο messenger και μετα το φιξακι Cris!

 

Πριν το φιξάκι δεν έπαιζε το βίντεο στο Facebook που είναι Sister App of messenger ουτε η βίντεο κλήση στο messanger ούτε το Send video στο Google duo ούτε στο instagram ούτε στο Watsup App κλπ. Όλα αυτά λοιπόν μπήκαν στο ειδικό script που δημιουργήθηκε για να επιτρέπονται να έχουν πρόσβαση στην κάμερα που η Leeco δεν επέτρεπε να έχουν. Δοκίμασα και εγώ τώρα το messenger και ενώ κάνει κανονικά βιντεοκληση όντως δεν στέλνει βίντεο από το max2, Redmi Note 3 pro μου και από το Elephone P6000 δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει (το App maybe?) Πάντως όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά και αυτός ήταν ο σκοπός μας. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω τίποτα το περίεργο. Σχεδόν 24 ώρες μετά, με χαλαρή χρήση του τηλεφώνου σου, είσαι στο 54% και το λειτουργικό με συγχρονισμους κτλπ σου έχει καταναλώσει ένα χ ποσοστό. Συνήθως η οθόνη ήταν πρώτη με μεγάλη διαφορά, γιατί στις αρχές ήταν καινούριο κοσκινακι και του πέταγες τα μάτια έξω. :lol:

Αναλογικά αν κάνεις ακριβώς την ίδια χρήση, μέχρι να μείνεις από μπαταρία θα φτάσεις τις 2.5 μέρες, από ένα τηλ με 5.7 ίντσες και 2.5κ οθόνη. Δε το βρίσκεις πουθενά αυτό σε κανένα άλλο τηλ με ίδια χαρακτηριστικα - μπαταρία. Όποτε που το πρόβλημα? :rolleyes:

Έχεις δίκαιο, σε ευχαριστώ. Όντως στις αρχές του, είχα χρόνο και του "άλλαζα τα φώτα"..!

 

Chris δεν έχω πειράξει ROM (με 19s ήρθε). Μόλις βρω χρόνο, επειδή δεν σκαμπάζω πολλά και πρέπει να δω καλά τους οδηγούς, τότε θα αρχίσω να "παίζω" και με αυτά...

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το fixακι δεν κολλάει στην αρχή αλλά βίντεο δεν στέλνει, δεν κολλάει πάντως

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το fixακι δεν κολλάει στην αρχή αλλά βίντεο δεν στέλνει, δεν κολλάει πάντως

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ποια εφαρμογη ?Σε instagram facebook watsup google duo δουλεύει κανονικά και στο messenger κάνει video κλήση κανονικά και στα άλλα εννοείται.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στο messenger του facebook. Δεν μπορεί να τραβήξει βίντεο και να στέιλει

 

Σε κανένα κινητό μου... Το λέω ποιο πάνω...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάνει τίποτα άλλο εκτός από το να περάσετε την rom παιδιά? Τι 2,5 μέρες ρε παιδιά, ούτε μέρα δεν βγάζω και η οθόνη λιγότερο από 5 ώρες όσο και η 18s stable πάνω κάτω
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάνει τίποτα άλλο εκτός από το να περάσετε την rom παιδιά? Τι 2,5 μέρες ρε παιδιά, ούτε μέρα δεν βγάζω και η οθόνη λιγότερο από 5 ώρες όσο και η 18s stable πάνω κάτω

 

Βάλε ΑΤΚ με xana battery το πρώτο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγω το κινητό . Παρακολουθώ απο καιρό το νήμα αλλα δεν μπορώ να καταλήξω σε ποια rom του Cris θα ήταν καλύτερη να περασω στο κινητο. Καποια προτίμηση απο τις διαθέσιμες Rom στην αρχικη σελιδα? Το κινητο φοραει την ΕUI 5.8.018S Stable
Η Ευρυτανία ελκύει τους ποιοτικούς ταξιδιώτες,αυτούς που αγαπούν πραγματικά το αγνό φυσικό περιβάλλον!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγω το κινητό . Παρακολουθώ απο καιρό το νήμα αλλα δεν μπορώ να καταλήξω σε ποια rom του Cris θα ήταν καλύτερη να περασω στο κινητο. Καποια προτίμηση απο τις διαθέσιμες Rom στην αρχικη σελιδα? Το κινητο φοραει την ΕUI 5.8.018S Stable

 

20s stable αν δεν χρησιμοποιείς xposed αλλιώς 20s xposed ή 21s που είναι indian με την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. + updates.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα...το κινητο δεν ανοιγει... bootloop...μια βοηθεια παρακαλω... εχω τραβηξει βεβαια βιντεο κατα το ανοιγμα της συσκευασιας σε περιπτωση ελατοματικης συσκευης...

 

Εκανα fc και ανοιξε.. φοραει 5.8.018s(stable). Ειναι official η ρομ αυτη σωστα? Για να περασω 20s stable Crisbal απλα ακολουθω την διαδιακασια απο εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7055908#post7055908 ??

Edited by ntel0s

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το fix για το πρόβλημα με τις εφαρμογές και την κάμερα, στο messenger δουλεύει πλέον κανονικά. Δεν δοκίμασα ακόμα στο Instagram αλλά λογικά δουλεύει και εκεί. Άλλο τώρα "bug" να υποθέσω είναι ότι όταν θες να τραβήξεις βίντεο και θες να κλείσεις τον ήχο μέσα από τις επιλογές (να μην ηχογραφήσει ήχο το βίντεο) αυτό πάλι ηχογραφεί τον ήχο στο βίντεο. Δεν είναι κάτι σπουδαίο απλά το αναφέρω
Link to comment
Share on other sites

Για Nougat έχουμε κανένα update; Να υποθέσω τέλος Μάρτη; :confused:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το fix για το πρόβλημα με τις εφαρμογές και την κάμερα, στο messenger δουλεύει πλέον κανονικά. Δεν δοκίμασα ακόμα στο Instagram αλλά λογικά δουλεύει και εκεί. Άλλο τώρα "bug" να υποθέσω είναι ότι όταν θες να τραβήξεις βίντεο και θες να κλείσεις τον ήχο μέσα από τις επιλογές (να μην ηχογραφήσει ήχο το βίντεο) αυτό πάλι ηχογραφεί τον ήχο στο βίντεο. Δεν είναι κάτι σπουδαίο απλά το αναφέρω

Στο messenger Δεν δουλεύει η λήψη βίντεο ή βίντεο κλήση κανονικά. Όμως σε όλα τα υπόλοιπα δουλεύει μια χαρά . Το άλλο με τον ήχο θέλει Advanced Settings.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για Nougat έχουμε κανένα update; Να υποθέσω τέλος Μάρτη; :confused:

 

Πρς το παρόν βγήκε η επίσημη 23s φουλ ρομ με νέο κερνελ & security patch Feb 1 2017. Από Nougat τίποτα ακόμα... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πρς το παρόν βγήκε η επίσημη 23s φουλ ρομ με νέο κερνελ & security patch Feb 1 2017. Από Nougat τίποτα ακόμα... ;)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση Χρήστο. Δεν έχω βρει κάτι σε επίσημο σαιτ. έχεις κάτι;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση Χρήστο. Δεν έχω βρει κάτι σε επίσημο σαιτ. έχεις κάτι;

 

Source >>>> http://bbs.ydss.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=759993&pe=1&mobile=2

Rom 23s >>> https://mega.nz/#!q08UjIxa!sIh9zTHwc_pkik_eHSXNPxlSRRUlMxW2HPIvnNEqg5U

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Θεός. Να περιμένουμε και το επίσημο release βέβαια - δε βιάζομαι μιας και η αδελφή μου το χρησιμοποιεί το τηλέφωνο πλέον :lol: . Περιττό να σας πω ότι η αδελφή μου έχει ενθουσιαστεί και μου λέει τα καλύτερα. Πραγματικά χαίρομαι που το έχει ένα μέλος της οικογένειάς μου και το χαίρεται τόσο πολύ :love:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θεός. Να περιμένουμε και το επίσημο release βέβαια - δε βιάζομαι μιας και η αδελφή μου το χρησιμοποιεί το τηλέφωνο πλέον :lol: . Περιττό να σας πω ότι η αδελφή μου έχει ενθουσιαστεί και μου λέει τα καλύτερα. Πραγματικά χαίρομαι που το έχει ένα μέλος της οικογένειάς μου και το χαίρεται τόσο πολύ :love:

 

Όλες αυτές οι ρομ 21s 22s 23s είναι από το επίσημο developer site της leeco και είναι ουσιαστικά Developer editions. Όποια λοιπόν από αυτές δουλέψει πιο στρώτα χωρίς Bugs θα είναι και η επόμενη επίσημη. Το κακό είναι ότι ενώ οι dev λένε ότι στηνουν την Nougat δεν έχω δει Beta tested release ακόμα. Θα δούμε. Πάντως για λίγο που την έβαλα (είναι φουλ στις κινεζιες) μου κόλλησε στα πρώτα 5 λεπτά γιατί έβαλαν στη θέση του Live button ένα whole lock system button Και δεν μπόρεσα να ξεκλειδωσω ποτέ μόλις το έκανα Enable! :lol::p

Θα περιμένουμε να την φτιάξουν λίγο καλύτερα ή θα πάρουμε τον καινούριο κερνελ με τα security patches και θα τα βάλουμε στην 22s ή στην 20s που δούλευαν σωστά. Επίσης το baseband παραμένει 033....:mad:

Το firmware update βέβαια περιλαμβάνει modem bands update δεν πρόλαβα να δω μήπως επιτέλους βλέπουμε cat12.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το AKT προφιλς πως το εγκαθιστουμαι? εκανα απλα install την εφαρμογη (οχι απο TWRP). παταω να ανοιξει αλλα τιποτα... Εχω πλεον 20ς Crisball stable με το update.

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Το AKT προφιλς πως το εγκαθιστουμαι? εκανα απλα install την εφαρμογη (οχι απο TWRP). παταω να ανοιξει αλλα τιποτα... Εχω πλεον 20ς Crisball stable με το update.

 

Ποια έβαλες? Την 1.3.3 ή αυτήν που είχε στο ποστ? Αυτή στο ποστ θέλει και το patch από TWRP. Βάλε αυτή και δοκίμασε.. >> https://mega.nz/#!BFNBXKhD!ZZyHnSPDz-fPJvCHX8Txxcu0HFVNHJXPxliLNQgHjn0

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποια έβαλες? Την 1.3.3 ή αυτήν που είχε στο ποστ? Αυτή στο ποστ θέλει και το patch από TWRP. Βάλε αυτή και δοκίμασε.. >> https://mega.nz/#!BFNBXKhD!ZZyHnSPDz-fPJvCHX8Txxcu0HFVNHJXPxliLNQgHjn0

 

 

Eβαλα απο το ποστ... να ρωτησω κατι ακομα.. ερχομενως απο Xiaomi mi4 στην καμερα υπηρχε ρυθμιση:χρονος εκθεσης. Υπαρχει και στο δικο μας καπου?? εκτος απο το ISO.

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα και εγώ το τηλέφωνο (2μιση μήνες έκανε να έρθει. 0% μπαταρία είχε...τέσπα)

Είναι Χ822 με την ΕUI 5.8.018S Stable.

Θα βάλω την 22S μάλλον.

 

Μία ερώτηση μόνο. Η ΕUI 5.8.018S Stable είναι indian;

(απλά για να ξέρω τι να κάνω στην εγκατάσταση)

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Και ποιο επιλεγουμε?? Παμε Balanced και X.A.N.A ?? διαβασα εδω οτι αρκετοι το εχουν δοκιμασει και εχει πολυ μεγαλοι διαρκεια η μπαταρια αν δεν κανω λαθος.

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...