Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ανανέωσα για 24 μήνες, στην ίδια τιμή και μου χάρισαν τα 5 ευρώ (τέλη ανανέωσης......:down: ) και πρόσθεσαν άλλα 120' για κινητά. 'Ηθελα κι άλλη μείωση στην τιμή αλλά δεν......ας οψεται η μη εναλλακτική, για τις δικές μου ανάγκες, λύση για φορητότητα.

 

Έχω δει πρόσφατες αναφορές από χρήστες ότι ο ΟΤΕ δίνει τα στοιχεία VoIP, δεν ξέρω όμως με τί περιορισμούς. H Vodafone δίνει VoIP (πχ τα Vodafone Business Connect) αλλά δε νομίζω ότι δίνουν τα στοιχεία σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε κρουση μου για ανανέωση συμβολαίου μου έδωσαν την ίδια τιμή (16,80 περίπου χωρίς τον φόρο του 5%) για dp ευελικτο 300.

 

Λογικά θα δεχθώ γιατί δεν βρήκα καλύτερη τιμή.

 

Έχει τύχει να πάρω και χαμηλότερη...Βασικά ίδια ζητάω, αλλά δεν μου την δίνουν συνήθως οπότε η διαδικασία είναι γνωστή και εκεί μπορεί να πετύχεις και κάτι χαμηλότερο :)

 

Με φορητότητα θα πάρεις τουλάχιστον την ίδια τιμή. Αν βγάλεις τα διεθνή (αν δεν τα χρειάζεσαι) υπολόγιζε γύρω στα 17-18€.

 

Πείτε βρε παιδιά και σε εμένα το μυστικό,που θέλω να κάνω φορητότητα από Κότες,να πάρω κ εγώ αυτές τις τιμές!

Link to comment
Share on other sites

Πείτε βρε παιδιά και σε εμένα το μυστικό,που θέλω να κάνω φορητότητα από Κότες,να πάρω κ εγώ αυτές τις τιμές!

 

Εγώ έχω δύο γραμμές οι οποίες ληγουν διαφορετικές ημερομηνίες, με αποτέλεσμα να ζητάω την τιμή που έχω στην δεύτερη γραμμή. Οπότε το παίζω έτσι, αλλά είμαι και χρόνια συνδρομητής. Αλλά από Cosmote μην περιμένεις και τρελή προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

οι τιμές των 16 - 18€ είναι για αυτούς που έχουν στην ίδια εταιρία και κάποιο πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας.

Εγώ μετά από πολύ κουβέντα κατάφερα ανανέωση συμβολαίου στην vodafone στα 22,86€ συμπεριλαμβανομένου και του φόρου 5% από 1/1/17 για τις παρακάτω παροχές:

α. Αστικά / υπεραστικά

β. internet έως 24

γ. 120' προς κινητά

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

οι τιμές των 16 - 18€ είναι για αυτούς που έχουν στην ίδια εταιρία και κάποιο πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας.

Εγώ μετά από πολύ κουβέντα κατάφερα ανανέωση συμβολαίου στην vodafone στα 22,86€ συμπεριλαμβανομένου και του φόρου 5% από 1/1/17 για τις παρακάτω παροχές:

α. Αστικά / υπεραστικά

β. internet έως 24

γ. 120' προς κινητά

 

Και που είναι η προσφορά;

Από την σελίδα αν το έκανες,θα έπαιρνες με περισσότερο χρόνο προς κινητά,ίδια τιμή.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=12608&gclid=CJ_ao_bO5dECFRS6GwodIvEBRA

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αντιμετωπισει προβλημα με την αυτοματη πληρωμη λογαριασμων με Alpha Bonus;

Ειναι η δευτερη φορά σε 3 μηνες που η voda δεν πληρωνεται, εννοειται δεν ερχεται καμιά ειδοποίηση, και φτάνουμε στον επόμενο λογαριασμό, που όχι μονο δεν παιρνουν τους ποντους για να εχουμε εκπτωση, χρεωνουν και το ενα ευρω του ηλεκτρονικού λογαριασμού... Στην αιτιολογία δινει λαθος συστηματος, άρα υπαιτιότητα δική τους ξεκάθαρα!!!

Και δεν συζηταμε καν για τον αν υπάρχει υπολοιπο ειτε στην τραπεζα είτε σε bonus ποντους.... Εξυπακούεται αυτό.

Την πρωτη φορά ειπαν οτι θα επιστρεψουν τις "εξτρά" χρεώσεις ... Τιποτα μεχρι σημερα.

Τώρα αναγκάστηκα να τους στειλω mail. Μέσα σε μια ώρα ειχαν κανει από το συστημα τους την είσπραξη για τον "και καλά" ανεξόφλητο προηγουμενο λογαριασμό.. Αλλά για τον τελευταίο λογαριασμό, δεν φαινονται να εχουν αφαιρεσει τις εξτρα χρεώσεις, κτλ.

Να τους πρηξω στο τμήμα παραπονων ε;

 

Ναι, αλλά καθε τρεις και λιγο αυτό δεν ειναι δουλειά.. Τα πρωτα δυο χρονια ηταν ολα τέλεια.. Μολις εφτασε ο τελευταιος μηνας πριν τη ληξη του συμβολαιου, αρχισαν τα προβληματα..κι ας εκανα ανανέωση, βλέπω οτι η απόδοσή τους έχει πέσει..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Και που είναι η προσφορά;

 

Αυτό δεν το είχα δει όταν με πήραν για ανανέωση συμβολαίου, δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι τώρα.....

 

Με το προηγούμενο συμβόλαιο είχα μόνο αστικά / υπεραστικά και 24αρι internet στα 26€ χωρίς τον νέο φόρο που είναι περίπου 1,5€ και θεώρησα ότι τα 22,80€ είναι καλύτερο.

Ήταν να κάνω φορητότητα στον ΟΤΕ, αλλά υπολογίζοντας τα σε ετήσια βάση είδα ότι έχω κέρδος 50€ τον χρόνο

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το είχα δει όταν με πήραν για ανανέωση συμβολαίου, δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι τώρα.....

 

Με το προηγούμενο συμβόλαιο είχα μόνο αστικά / υπεραστικά και 24αρι internet στα 26€ χωρίς τον νέο φόρο που είναι περίπου 1,5€ και θεώρησα ότι τα 22,80€ είναι καλύτερο.

Ήταν να κάνω φορητότητα στον ΟΤΕ, αλλά υπολογίζοντας τα σε ετήσια βάση είδα ότι έχω κέρδος 50€ τον χρόνο

 

Αν δεν έχουν περάσει 15 μέρες, μπορείς να το ψαξεις για υπαναχώρηση στον προηγούμενο πάροχο,κ ίσως έτσι σου δώσουν κάτι καλύτερο,που δεν το νομίζω

Link to comment
Share on other sites

ανανέωση συμβολαίου έκανα, στην vodafone είμαι από το το 2008.

Πριν λίγο έστειλα μήνυμα στην vodafone για τα παραπάνω, όταν έχω απάντηση θα επανέλθω....

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

ανανέωση συμβολαίου έκανα, στην vodafone είμαι από το το 2008.

Πριν λίγο έστειλα μήνυμα στην vodafone για τα παραπάνω, όταν έχω απάντηση θα επανέλθω....

 

Εγώ ειχα πετύχει μια προσφορά πριν χρόνια που έδινε 22 Ευρώ αστικά περαστικά διεθνή 24Mbps και 300' προς κινητά(χωρίς κινητό Vodafone). Μετά από μία διαφωνία που είχαμε (γιατί δεν μου έκαναν ανανέωση στην ίδια τιμή με την δεύτερη γραμμή) έκανα φορητότητα και μου δώσαν τιμη 21,7. Με μερικές αυξήσεις που έχουν γίνει από την Vodafone + το τέλος σταθερής πάει στα 22,86. Αλλά δεν τους χαρίζομαι, ουτε καν το 5ευρω ανανέωσης. Πιο συγκεκριμένα στην τελευταία κρούση μου (επειδή τελειώνει το συμβόλαιο μου) μου είπαν από μόνοι τους ανανέωση στην ίδια τιμη + 5ευρώ, του αναφέρω οτι δεν το εχω πληρώσει σε καμία ανανέωσή μου και δεν σκοπέυω να το κάνω τώρα, το αποδέχτηκε λέγοντας οτι εγώ έπρεπε να το πώ. Κοιτάω μηπως πάρω κάποια κάρτα με λίγα λεπτά και MB

Link to comment
Share on other sites

τους έγραψα μήνυμα στην σελίδα τους στο facebook και μετά από 1 ώρα με πήραν τηλέφωνο. Μετά από αρκετή ώρα παζαριών :) πήρα + 1 ώρα προς κινητά.

Οι παροχές δηλαδή με 22,80€ (τελική τιμή) είναι οι παρακάτω:

α. Αστικά / υπεραστικά

β. internet έως 24

γ. 180' προς κινητά

Θα σταματήσω τα παζάρια γιατί τα παραπάνω μου φτάνουν...:)

 

** @Aifel_tower την 1 ώρα την πήρα χάρις το post σου πιο πριν

Ευχαριστώ :bow:

Edited by kostas69
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

τους έγραψα μήνυμα στην σελίδα τους στο facebook και μετά από 1 ώρα με πήραν τηλέφωνο. Μετά από αρκετή ώρα παζαριών :) πήρα + 1 ώρα προς κινητά.

Οι παροχές δηλαδή με 22,80€ (τελική τιμή) είναι οι παρακάτω:

α. Αστικά / υπεραστικά

β. internet έως 24

γ. 180' προς κινητά

Θα σταματήσω τα παζάρια γιατί τα παραπάνω μου φτάνουν...:)

 

** @Aifel_tower την 1 ώρα την πήρα χάρις το post σου πιο πριν

Ευχαριστώ :bow:

 

Αλίμονο φίλε μου.Ειμαι κ εγώ σε φάση αναζήτησης,για αυτό το ήξερα.Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στη hol-vodafone με24αρι ιντερνετ απερ.σταθ./υπερ. κ 240λ. προσ κινητα.

Και δυο καρτοκινητα με 120λ. το μηνα χωρις προυποθεση ανανεωσης,19.05ε τελικη τιμη.(δεν θυμαμαι το -1ε του ebillειναι μεσα στα19 η οχι.θα το δω...)

Ανανεωνα σε 12 μηνα συμβολαια.

φετος μου κοβουν τα καρτοκινητα και μου κανουν 24μηνο συμβολαια.

Εχω φαει λιγο ξενερα,αλλα στον ανταγωνισμο που ψαχνω δεν βρισκω κατι αλλο. Αυτο που με χαλαει ποιο πολυ ειναι το 24μηνο συμβολαιο,θελω να ειμαι ποιο ευελικτοσ!!

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα σήμερα στα 22,86(με τον φόρο) απεριόριστα, αστικά-υπεραστικά, διεθνή, 300' προς κινητά και 24Mbps με συμβόλαιο ενός χρόνου. Ζήτησα κάρτα αλλά δεν μπορούσε και δεν είχα όρεξη να επιμείνω. Πως και το έπαθαν και διατήρησαν την τιμή από μόνοι τους σταθερή δεν το ξέρω :)
Link to comment
Share on other sites

Τι τηλέφωνο έχουν στη βονταφον γιατί τελειώνει το 24μηνο να δω τι έχουν να μου προτείνουν;

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Νέες αυξήσεις. Όσοι ψάχνατε την ευκαιρία να φύγετε δωρεάν, τώρα έφτασε! :rolleyes: Αρκεί να ξέρετε τη διαδικασία...

 

Εγώ θα καταγγείλω τη σύμβαση του αδερφού μου στην Καλαμάτα, γιατί το ίντερνετ που έχει είναι χάλια και θ' αλλάξει πάροχο...

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40464&dateFrom=&dateUntil=

 

 

Υ.Γ. Καταργούν και το απλό Double Play που είχε μόνο ίντερνετ... Το Φοιτητικό Ίντερνετ, ξεκίνησε από 15€, έχει φτάσει ήδη τα 18 και συνεχίζει... Το Ευέλικτο 300, είναι ασύμφορο στην τιμή που το έφτασαν. Θυμάμαι τις τιμές που είχε η HOL πριν 2 χρόνια, για τα ίδια προγράμματα και "κλαίω"...

 

Είναι αποφασισμένη η Vodafone, να γίνει η ακριβότερη εταιρία της χώρας, έχοντας μέτριες υπηρεσίες... :down:

Link to comment
Share on other sites

Νέες αυξήσεις. Όσοι ψάχνατε την ευκαιρία να φύγετε δωρεάν, τώρα έφτασε! :rolleyes: Αρκεί να ξέρετε τη διαδικασία...

 

Εγώ θα καταγγείλω τη σύμβαση του αδερφού μου στην Καλαμάτα, γιατί το ίντερνετ που έχει είναι χάλια και θ' αλλάξει πάροχο...

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40464&dateFrom=&dateUntil=

 

 

Υ.Γ. Καταργούν και το απλό Double Play που είχε μόνο ίντερνετ... Το Φοιτητικό Ίντερνετ, ξεκίνησε από 15€, έχει φτάσει ήδη τα 18 και συνεχίζει... Το Ευέλικτο 300, είναι ασύμφορο στην τιμή που το έφτασαν. Θυμάμαι τις τιμές που είχε η HOL πριν 2 χρόνια, για τα ίδια προγράμματα και "κλαίω"...

 

Είναι αποφασισμένη η Vodafone, να γίνει η ακριβότερη εταιρία της χώρας, έχοντας μέτριες υπηρεσίες... :down:

 

Απίστευτο:

 

http://i67.tinypic.com/2qsqfm1.jpg

 

Δεν πρέπει να υπάρχει ακριβότερο.

Από εκεί που ξεκινήσαμε με 0,03€/1΄ομιλίας σε σταθερό!

 

 

Όλοι για "πακέτα":

Πακέεεετοοοοοοο......:mad:

Link to comment
Share on other sites

Νέες αυξήσεις. Όσοι ψάχνατε την ευκαιρία να φύγετε δωρεάν, τώρα έφτασε! :rolleyes: Αρκεί να ξέρετε τη διαδικασία...

 

Εγώ θα καταγγείλω τη σύμβαση του αδερφού μου στην Καλαμάτα, γιατί το ίντερνετ που έχει είναι χάλια και θ' αλλάξει πάροχο...

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40464&dateFrom=&dateUntil=

 

 

Υ.Γ. Καταργούν και το απλό Double Play που είχε μόνο ίντερνετ... Το Φοιτητικό Ίντερνετ, ξεκίνησε από 15€, έχει φτάσει ήδη τα 18 και συνεχίζει... Το Ευέλικτο 300, είναι ασύμφορο στην τιμή που το έφτασαν. Θυμάμαι τις τιμές που είχε η HOL πριν 2 χρόνια, για τα ίδια προγράμματα και "κλαίω"...

 

Είναι αποφασισμένη η Vodafone, να γίνει η ακριβότερη εταιρία της χώρας, έχοντας μέτριες υπηρεσίες... :down:

 

Πια είναι η τελευταία ημερομηνία μέχρι την οποία μπορώ να αποχωρίσω ατελώς;

Όσο ήτανε HOL ήταν άψογη σε μένα. Από τότε που προσχώρησε πλήρως στην vodafone και αυξήσεις έχει κάνει και αποσυνδέσεις εχω και η ταχύτητα έχει πέσει.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα. Με τον επόμενο λογαριασμό θα έρθουν οι ειδοποιήσεις και από τότε μετράς ένα μήνα για διακοπή αζημίως.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ωστόσο στην ανακοίνωση γράφει "εντός μηνός από την παρούσα" καλό είναι να υπολογίζει όποιος θέλει να προβεί σε καταγγελία της σύμβασής του την 3/3/2017 για να μην βρεθεί προ εκπλήξεως. Ο λογαριασμός μπορεί να αργήσει να φτάσει π.χ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό είπα, και η απάντηση ήταν πως η εσωτερική πληροφόρηση είναι αυτή που έγραψα πιο πάνω. Πάντως, ανέκαθεν η vodafone, ή hol παλιότερα, στέλνει ειδοποίηση στους λογαριασμούς, έστω και με μικρά γράμματα και δεν αρκείται στην ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρειάζομαι επειγόντως τη βοήθειά σας. Άλλαξα ρουτερ μετά απο 3 χρόνια, και με το νέο ρούτερ παρόλο που οι η/υ συνδέονται κανονικά, το s5 συνδέεται αλλά χάνει τη σύνδεση μετα απο κάποια λεπτά και πρέπει να το συνδέσω χειροκίνητα (μέχρι να την ξαναχάσει). Ξέρει κανείς τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρειάζομαι επειγόντως τη βοήθειά σας. Άλλαξα ρουτερ μετά απο 3 χρόνια, και με το νέο ρούτερ παρόλο που οι η/υ συνδέονται κανονικά, το s5 συνδέεται αλλά χάνει τη σύνδεση μετα απο κάποια λεπτά και πρέπει να το συνδέσω χειροκίνητα (μέχρι να την ξαναχάσει). Ξέρει κανείς τι παίζει?

Δοκιμασε να βαλεις static ip δες το βιντεο

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone τη 1η κάθε μήνα δε βγάζει λογαριασμούς ; Λογικά σε αυτούς που εκδόθηκαν 1/2 θα υπάρχει αυτή η ανακοίνωση για τις αυξήσεις. Δεν έχει βγει ακόμα το pdf για να το επιβεβαιώσω.

Το κύριο είναι οι αυξήσεις στις τιμές των παγίων και όχι τόσο στις χρεώσεις για χρήση εκτός παγίου. Η πλειοψηφία, αν όχι όλοι, θα δουν αυξήσεις στους λογαριασμούς από 1/4.

Υπάρχει κάπου αναλυτικά η διαδικασία για να γίνει σωστά η καταγγελία, όπως λέει η ανακοίνωση ; Ρωτάω επειδή θα κάνω μάλλον καταγγελία, για να γίνει σωστά και να μην έχει η εταιρία αφορμή για έξτρα χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανα κίνηση να φύγω θα έστελνα μέσω fax το εξής (πάνω-κάτω) :

 

"Είμαι συνδρομητής της εταιρίας σας αφμ:..........και τηλ:................ στο πρόγραμμα....................

Δυνάμει της από 3/2/2017 ανακοίνωσή σας σχετικά με αύξηση του ονομαστικού παγίου του ως άνω προγράμματος, σας γνωστοποιώ με την παρούσα ότι δεν αποδέχομαι την μεταβολή αυτή, καταγγέλω την σύμβαση μας και εντός της ταχθείσας ημερομηνίας θα προβώ σε αίτημα για φορητότητα του αριθμού σε άλλον πάροχο."

 

Και κάτι βασικό! Πρώτα γνωστοποιούμε τις προθέσεις μας κι ύστερα κάνουμε ενέργεια για φορητότητα, γιατί το αίτημα από μόνο του δε λέει κάτι. Αυτό που πρέπει να αναφέρουμε ρητά είναι η μη αποδοή των αυξήσεων και καταγγελία της σύμβασης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...