Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κινέζικα έχει μόνο στις εφαρμογές Music και Hiapp.Πουθενά αλλού...ούτε στις επαφές κ.τ.λ.

Κινέζικα έχει στις επαφές με το yellow pages επίσης όταν ξεκινάς να γράφεις τον αριθμό σου πετάει κινεζικές συντομεύσεις, στην οθόνη κλειδώματος κάτω από την ώρα πετάει κινέζικα, και στην τελική το music είναι φανταστικό για τους Κινέζους με ένα σωρό πράγματα και ευκολίες αλλά για τους Ευρωπαίους δεν είναι έτσι και επειδή την είχα την κινεζική ο πυρήνας είναι στην κινεζική γλώσσα όσες γλώσσες και να αλλάξεις ακόμα και αγγλικά να βάλεις. Δεν είναι λοιπόν ανάγκη να τα ισοπεδώνουμε όλα και να λέμε δεν έχει πουθενά κινέζικα την στιγμή που έχει.

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

μόλις το δοκιμάζω, δείχνει να δουλεύει!! Παρακάτω και ο οδηγός στα ελληνικά!

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

μόλις το δοκιμάζω, δείχνει να δουλεύει!!

 

Ναι και εγώ αυτό βλέπω..

 

 

Οκ μπήκε μια χαρά .

Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση από L29C432B192 (Official) Stock σε NXT-L29C432B560 (Official) μέσω HiSuite και καλωδίου USB cable, σε συκευές χωρίς root.

 

Προγράμματα:

 

Huawei Updater 2.0

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=21886

 

HiSuite

http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/index.html

 

Διαδικασία :

 

1o βήμα

1. Ανοίγουμε το Huawei Updater 2.0

 

2. Τικάρουμε την επιλογή Custom Rom. Στην πάνω σειρα ( Custom ROM Version) γράφετε:L29C432B560

 

3. Στην δεύτερη σειρά (Custom ROM line URL) βάζουμε την παρακάτω διεύθυνση χωρίς τα " : "http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v73563/f1/"

 

4. Τικάρουμε το Custom port και φροντίζουμε η πόρτα να είναι η 41279 (αν δεν την βγάζει default την γράφουμε)

 

5. Πατάμε το start

 

2ο βήμα

 

1. Ανοίγουμε το HiSuite.

 

2. Στην πάνω δεξιά πλευρά έχει 3 οριζόντιες γραμμές τη μια κάτω από την άλλη. Πατάμε με το ποντίκι και στην 1η καρτέλα με τίτλο Γενικά στις ρυθμίσεις διακομιστή μεσολάβησης επιλέγουμε προσαρμοσμένο διαδρομή διακομιστή μεσολάβησης και βάζουμε στη διεύθυνση 127.0.0.1 και στη θύρα 41279 και πατάμε οκ.

 

3. Τέλος πατάμε το κουμπί της αναβάθμισης (αν το πρόγραμμα μας είναι σε ελληνικά έχει γίνει λάθος μετάφραση και πρέπει να πατήσουμε το κουμπί της επαναφοράς). Αν έχουν γίνει όλα σωστά, μας βγάζει ότι υπάρχει νέα ενημέρωση (L29C432B560)και αρχίζει η εγκατάσταση.

 

 

Υ.γ Αφού ολοκληρωθεί η διαδίκασία κλείνουμε το πρόγραμμα huawei updater και ς επαναφέρουμε τις ρυθμίσεις διακομιστή μεσολάβησης στην επιλογή χωρίς διακομιστή μεσολάβησης στο HiSuite. (Να συμπληρώσω ότι έιχα τις επιλογές προγραμματιστή ενεργοποιημένες, usb debbuging on)

 

 

H αναβάθμιση γίνεται με δική σας ευθύνη. Τα εύσημα στον rkgwarez (https://forum.xda-developers.com/mate-8/general/l29c432b192-stock-to-nxt-l29c432b560-t3549921)

 

7543e03a145880c8adde7910f99ff57c.jpg

 

e086f836bbd777b4d47764157284d3c6.jpg

 

a21a12d13610c157bb8d58bd2fb06e34.jpg

 

589ca326cc46f357a02a4f74a6a70379.jpg

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η official δηλαδή με αυτόν τον τρόπο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προγράμματα:

 

Huawei Updater 2.0

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=21886

 

HiSuite

http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/index.html

 

Διαδικασία :

 

1o βήμα

1. Ανοίγουμε το Huawei Updater 2.0

 

2. Τικάρουμε την επιλογή Custom Rom. Στην πάνω σειρα ( Custom ROM Version) γράφετε:L29C432B560

 

3. Στην δεύτερη σειρά (Custom ROM line URL) βάζουμε την παρακάτω διεύθυνση χωρίς τα " : "http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v73563/f1/"

 

4. Τικάρουμε το Custom port και φροντίζουμε η πόρτα να είναι η 41279 (αν δεν την βγάζει default την γράφουμε)

 

5. Πατάμε το start

 

2ο βήμα

 

1. Ανοίγουμε το HiSuite.

 

2. Στην πάνω δεξιά πλευρά έχει 3 οριζόντιες γραμμές τη μια κάτω από την άλλη. Πατάμε με το ποντίκι και στην 1η καρτέλα με τίτλο Γενικά στις ρυθμίσεις διακομιστή μεσολάβησης επιλέγουμε προσαρμοσμένο διαδρομή διακομιστή μεσολάβησης και βάζουμε στη διεύθυνση 127.0.0.1 και στη θύρα 41279 και πατάμε οκ.

 

3. Τέλος πατάμε το κουμπί της αναβάθμισης (αν το πρόγραμμα μας είναι σε ελληνικά έχει γίνει λάθος μετάφραση και πρέπει να πατήσουμε το κουμπί της επαναφοράς). Αν έχουν γίνει όλα σωστά, μας βγάζει ότι υπάρχει νέα ενημέρωση (L29C432B560)και αρχίζει η εγκατάσταση.

 

 

Υ.γ Αφού ολοκληρωθεί η διαδίκασία κλείνουμε το πρόγραμμα huawei updater και ς επαναφέρουμε τις ρυθμίσεις διακομιστή μεσολάβησης στην επιλογή χωρίς διακομιστή μεσολάβησης στο HiSuite.

 

 

H αναβάθμιση γίνεται με δική σας ευθύνη. Τα εύσημα στον rkgwarez.

 

7543e03a145880c8adde7910f99ff57c.jpg

 

e086f836bbd777b4d47764157284d3c6.jpg

 

a21a12d13610c157bb8d58bd2fb06e34.jpg

 

589ca326cc46f357a02a4f74a6a70379.jpg

 

Με αυτόν τον τρόπο μπαίνει η official nougst etsi?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Κινέζικα έχει στις επαφές με το yellow pages επίσης όταν ξεκινάς να γράφεις τον αριθμό σου πετάει κινεζικές συντομεύσεις, στην οθόνη κλειδώματος κάτω από την ώρα πετάει κινέζικα, και στην τελική το music είναι φανταστικό για τους Κινέζους με ένα σωρό πράγματα και ευκολίες αλλά για τους Ευρωπαίους δεν είναι έτσι και επειδή την είχα την κινεζική ο πυρήνας είναι στην κινεζική γλώσσα όσες γλώσσες και να αλλάξεις ακόμα και αγγλικά να βάλεις. Δεν είναι λοιπόν ανάγκη να τα ισοπεδώνουμε όλα και να λέμε δεν έχει πουθενά κινέζικα την στιγμή που έχει.

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

 

 

Στο μοντελο NXT-DL00 με την C17Β577 :

Κινεζικα στις επαφες και yellow pages δεν βρηκα.

Οταν ξεκινας να κανεις κληση στα πρωτα 2 ψηφια κανει προβλεψη απο τον προεγκατεστημενο κινεζικο χρυσο οδηγο και μετα το 2ο ψηφιο επιλεγει προβλεψη απο το μενου επαφων-κλησεων.

Στην οθονη κλειδωματος Ναι βγαζει κινεζικα κατω απο την ωρα.Οταν σβησεις τις προεγκατεστημενες φωτογραφιες και προσθεσεις δικες σου (π.χ. την Στρογγουλα απο τα τιμημενα Τζουμέρκα) τοτε δεν σου βγαζει κινεζικα.

Στην εφαρμογη Music ναι ισχυουν ολα οσα αναφερει παραπανω ο συμφουριτης jote.

Ελπιζω λοιπον να βοηθησα λιγο και να δηλωσω πως δεν υπαρχει λογος για αναφορες σε ισοπεδωτικους χαρακτηρισμους επειδη οτι γραφουμε εδω μεσα αφορα παντα την προσωπικη μας αποψη που απλα την παραθετουμε και ο καθενας επιλεγει εαν θα την δεχτει ή θα την απορριψει...:cool:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

H διαδίκασία που περιγράφεται πιο πάνω θέλει ξεκλείδωτο bootloader;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H διαδίκασία που περιγράφεται πιο πάνω θέλει ξεκλείδωτο bootloader;

όχι φίλε μου, δεν θέλει...

Link to comment
Share on other sites

δουλεψε και σε εμενα μια χαρα!ευχαριστω πολυ!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς 1+3 πριν να μου πει αν αξίζει η μετάβαση στον γίγαντα?

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς 1+3 πριν να μου πει αν αξίζει η μετάβαση στον γίγαντα?

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

Αλήθεια, γιατί προτιμησες το 1+3 μετά το G5 και όχι αυτό (μιας και το κοίταζες, αν θυμάμαι καλά); Και τώρα, γιατί ψάχνεσαι να το αλλάξεις;

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, γιατί προτιμησες το 1+3 μετά το G5 και όχι αυτό (μιας και το κοίταζες, αν θυμάμαι καλά); Και τώρα, γιατί ψάχνεσαι να το αλλάξεις;

Γιατί σε όσους πρότεινα ανταλλαγή με το g5 που είχαν mate 8 δεν ήθελαν. Επίσης και το 1+ ήταν μέσα στις επιλογές μου απλά μου αρέσουν οι ακόμα μεγαλύτερες οθόνες και έλεγα μπας και την κάνω τώρα... Αν και είμαι υπό σκέψη. Πάντα ψάχνομαι να αλλάξω δεν είναι ότι έχει κάτι το 1+... Το μόνο που θα ήθελα καλύτερο είναι οι κάμερες. Αν και μετά το g5 λογικό είναι να μου φανούν κάπως, όχι ότι είναι κακές αλλά σαφώς του g5 είναι καλύτερες

 

Στάλθηκε από το 1+3

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μόλις το δοκιμάζω, δείχνει να δουλεύει!! Παρακάτω και ο οδηγός στα ελληνικά!

 

Ναι και εγώ αυτό βλέπω..

 

 

Οκ μπήκε μια χαρά .

 

δουλεψε και σε εμενα μια χαρα!ευχαριστω πολυ!

 

Επαναφορά εργοσταστιακών ρυθμίσεων κάνατε μετά την εγκατάσταση ή απλά αφήσατε την καινούργια έκδοση πάνω από την παλιά;

 

Στο xda έγραψε ο rkgwarez ότι δεν έκανε reset.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εκανα καμια επαναφορα μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα θεμα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε όσους πρότεινα ανταλλαγή με το g5 που είχαν mate 8 δεν ήθελαν. Επίσης και το 1+ ήταν μέσα στις επιλογές μου απλά μου αρέσουν οι ακόμα μεγαλύτερες οθόνες και έλεγα μπας και την κάνω τώρα... Αν και είμαι υπό σκέψη. Πάντα ψάχνομαι να αλλάξω δεν είναι ότι έχει κάτι το 1+... Τόσα μόνο που θα ήθελα καλύτερο είναι οι κάμερες. Αν και μετά το g5 λογικό είναι να μου φανούν κάπως, όχι ότι είναι κακές αλλά σαφώς του g5 είναι καλύτερες

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

Καλά, από άποψη κάμερας (μετά από το πέρασμά σου από G4 και V10 και G5) μόνο αν πας σε κανένα S7 θα πεις ότι θα κάνεις αναβάθμιση. Στο Mate 8 ρίχνει στ' αυτιά (αν και δεν είναι κακή του Mate, αλλά είναι με τι τη συγκρίνεις...).

 

Έχεις σκεφτεί για Mate 9 (που έχει καλύτερη κάμερα από το 8, όπως λένε οι κάτοχοί του); Ή ανεβαίνει πολύ οικονομικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλά, από άποψη κάμερας (μετά από το πέρασμά σου από G4 και V10 και G5) μόνο αν πας σε κανένα S7 θα πεις ότι θα κάνεις αναβάθμιση. Στο Mate 8 ρίχνει στ' αυτιά (αν και δεν είναι κακή του Mate, αλλά είναι με τι τη συγκρίνεις...).

 

Έχεις σκεφτεί για Mate 9 (που έχει καλύτερη κάμερα από το 8, όπως λένε οι κάτοχοί του); Ή ανεβαίνει πολύ οικονομικά;

 

Προς το παρόν δεν είμαι για να ανέβω τόσο σε χρήματα. Ίσως αν πέσει λίγο.

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοσταστιακών ρυθμίσεων κάνατε μετά την εγκατάσταση ή απλά αφήσατε την καινούργια έκδοση πάνω από την παλιά;

 

Στο xda έγραψε ο rkgwarez ότι δεν έκανε reset.

Στην αρχή δεν έκανα. Αλλα είδα ότι στις ρυθμίσεις πρόσθεσαν την επιλογή δίδυμη εφαρμογή αλλά δεν μου έβγαζε το viber. Λέω..δεν κάνω μία επαναφορά; Κι έκανα αλλά πάλι δεν το βγάζει. Δεν είδα διάφορες πάντως. Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nαι φίλε, αν είσαι στην 192.

 

Σ ευχαριστουμε! Τα καταφερα και γω επιτελους! Την ειχα ξαναδοκιμασει αυτη την μεθοδο χωρις επιτυχια και δεν ξερω βασικα τι ειχε παει στραβα αλλα αυτη την φορα δουλεψε!!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να καρφιτσωθει και στην αρχική.

Για πείτε εντυπώσεις μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το x96 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να καρφιτσωθει και στην αρχική.

Για πείτε εντυπώσεις μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το x96 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Καρφιτσώθηκε"!:)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστουμε! Τα καταφερα και γω επιτελους! Την ειχα ξαναδοκιμασει αυτη την μεθοδο χωρις επιτυχια και δεν ξερω βασικα τι ειχε παει στραβα αλλα αυτη την φορα δουλεψε!!

Σε ευχαριστώ αλλά δεν έκανα και πολλά! Απλά το δοκίμασα από τον οδηγό που δόθηκε στο xda και αφού είδα ότι δουλεύει , το μετέφρασα για να βοηθήσω τα παιδιά που τυχόν έχουν θέμα με τα αγγλικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλά δεν έκανα και πολλά! Απλά το δοκίμασα από τον οδηγό που δόθηκε στο xda και αφού είδα ότι βολεύει , το μετέφρασα για να βοηθήσω τα παιδιά που τυχόν έχουν θέμα με τα αγγλικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λες να κανουμε καλου κακου καμια επαναφορα σε εργοστασιακές ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...