Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως με κλειστό το κινητό δεν λειτουργεί η αφύπνιση! :(

Γιατί το έκαναν έτσι δεν ξέρω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως με κλειστό το κινητό δεν λειτουργεί η αφύπνιση! :(

Γιατί το έκαναν έτσι δεν ξέρω.

 

Εγώ για να είμαι σίγουρος όταν χρησιμοποιώ το 735 μου για αφύπνιση (συνήθως εκτός σπιτιού) το αφήνω ανοιχτό αλλά σε flight mode, για να μην τρώω την ακτινοβολία δίπλα στο κεφάλι μου. Πραγματικά θα με βόλευε να λειτουργεί η αφύπνιση με κλειστή τη συσκευή...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο κάνω. Σε Flight Mode η κατανάλωση είναι σχεδόν μηδέν. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να το ανοιγοκλείνεις το βράδυ διότι δεν κερδίζεις τίποτα.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία αφύπνισης με κλειστό τηλ/νο έχει σταματήσει εδώ και χρόνια από όλα τα λειτουργικά και κατασκευαστές.

Υπήρχε ξεχωριστή μπαταρία ρολογιού για να κρατάει συνέχεια την ώρα, άσχετα αν έβγαζες τη μεγάλη και μικρές διεργασίες

που δούλευαν πάντα γι αυτό (να ξυπνήσουν το τηλ/νο). Τυχαία δεν εγκαταλείφτηκε από όλους και όχι μόνο για όσα γράφω,

άσχετα αν εμάς μας βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω καθημερινή αφύπνιση εδώ και μήνες αλλα σήμερα δεν χτύπησε,δεν ξέρω γιατί,μου το έκανε αυτό και άλλη φορα πριν την αναβάθμιση της εφαρμογής.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Έχω καθημερινή αφύπνιση εδώ και μήνες αλλα σήμερα δεν χτύπησε,δεν ξέρω γιατί,μου το έκανε αυτό και άλλη φορα πριν την αναβάθμιση της εφαρμογής.

Όταν το είδες όταν ξυπνησες, κοίταξες στο tile αν έχει το καμπανάκι δίπλα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πριν ήταν μικρά. Τώρα τα μεγάλωσαν λίγο! Εγώ το Χ το βλέπω και οριζόντια σχεδόν! ;)

 

Ε τότε ίσως η πρεσβυωπία μου αυξήθηκε!

Edited by scos
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Όταν το είδες όταν ξυπνησες, κοίταξες στο tile αν έχει το καμπανάκι δίπλα;

 

Δεν νομίζω ότι είχε ποτέ,μόνο το ρόλοι δείχνει στην οθόνη κλειδώματος.Η ρύθμιση ήταν και είναι ενεργή.

Υ.Γ.Τελικά είχες δίκιο με το καμπανάκι,το έκλεισα και το άνοιξα πάλι και τότε εμφανίστηκε το καμπανάκι.Μεχρι τώρα δεν το είχα προσέξει αν υπήρχε ή όχι.Ευχαριστώ.

Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είχε ποτέ,μόνο το ρόλοι δείχνει στην οθόνη κλειδώματος.Η ρύθμιση ήταν και είναι ενεργή.

Υ.Γ.Τελικά είχες δίκιο με το καμπανάκι,το έκλεισα και το άνοιξα πάλι και τότε εμφανίστηκε το καμπανάκι.Μεχρι τώρα δεν το είχα προσέξει αν υπήρχε ή όχι.Ευχαριστώ.

Το καμπανάκι το βγάζει στο tile, όχι στην οθόνη κλειδώματος!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το καμπανάκι το βγάζει στο tile, όχι στην οθόνη κλειδώματος!

 

Ναι,το καμπανάκι στο tile,ενώ στην οθόνη κλειδώματος το ρολόι.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μιας και ειναι θεμα των 10ριων γενικοτερα να αναφερω καποιες ειδησεις που διαβασα σημερα, μονο και μονο για να ενημερωση ολων μας και για να γνωριζουμε σε τι βαση μιλαμε πλεον...

microsoft sold under 1 million lumia phones last quarter.. που σημαινει 81% πτωση σε σχεση με το τετραμηνο του 2015..

http://www.gsmarena.com/reports_say_microsoft_sold_under_1_million_lumia_phones_last_quarter-news-23014.php

 

Και αυτο για την υποτιθεμενη υποστηριξη των wm 10 απο τριτους κατασκευαστες που εκθείαζαν καποιοι..

http://www.gsmarena.com/theres_no_windows_10_anniversary_update_for_acer_jade_primo-news-23028.php

 

MS τα μεγαλεία σου, οταν τα λεγα ομως...

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μιας και ειναι θεμα των 10ριων γενικοτερα να αναφερω καποιες ειδησεις που διαβασα σημερα, μονο και μονο για να ενημερωση ολων μας και για να γνωριζουμε σε τι βαση μιλαμε πλεον...

microsoft sold under 1 million lumia phones last quarter.. που σημαινει 81% πτωση σε σχεση με το τετραμηνο του 2015..

http://www.gsmarena.com/reports_say_microsoft_sold_under_1_million_lumia_phones_last_quarter-news-23014.php

 

Και αυτο για την υποτιθεμενη υποστηριξη των wm 10 απο τριτους κατασκευαστες που εκθείαζαν καποιοι..

http://www.gsmarena.com/theres_no_windows_10_anniversary_update_for_acer_jade_primo-news-23028.php

 

MS τα μεγαλεία σου, οταν τα λεγα ομως...

 

Πιστευείς δηλαδή ότι η Microsoft θα σταματήσει την υποστήριξη επειδή απέτυχε στον τομέα του mobile; Το απέτυχε βέβαια είναι σχετικό αν δούμε μόνο τις πωλήσεις και Όχι την εμπειρία χρήσης σε αυτά τα χρήματα ας πούμε.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Πιστευείς δηλαδή ότι η Microsoft θα σταματήσει την υποστήριξη επειδή απέτυχε στον τομέα του mobile; Το απέτυχε βέβαια είναι σχετικό αν δούμε μόνο τις πωλήσεις και Όχι την εμπειρία χρήσης σε αυτά τα χρήματα ας πούμε.

 

To <<υποστηριξη>> στο Mobile ειναι καπως γενικο..αυτο που βλεπω εγω ειναι χαλια πωλησεις στα ταρταρα, εφαρμογες νεες δεν βγαινουν ενω το τελευταιο διαστημα πολλες εφαρμογες δεν αναβαθμιζονται ή σταματανε την υποστηριξη λεγοντας πως ειναι πολυ μικρος ο αριθμος χρηστων και δεν τους συμφερει..νεες συσκευες απο MS ουτε για αστειο..η υποστηριξη απο 3τους κατασκευαστες παει περιπατο...και η MS συνεχιζει η ιδια να αφαιρει δικες της εφαρμογες απο την <<πλατφορμα>> της σε συνδιασμο με το οτι επικρατει απολυτη σιωπη απο την πλευρα της για το τι θα κανει απο εδω και περα, τα οποια δειχνουν ξεκαθαρα οτι το εχει γραμμενο το λειτουργικο...πιθανοτατα το κανει στην ακρη με πιο <<ηπιο>> τροπο...

Επισης για να λεμε τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη, το λειτουργικο για ενα πολυ μεγαλο διαστημα ηταν γεματο Bugs και μικροπροβληματα, τωρα εχει στρωσει καπως και ειναι σε καλα επιπεδα..αν και σε συσκευες οπως τα 640 εχουν μεινει κουσουρακια και ειναι αποδεκτο απο τους περισσοτερους..

Επισης να ξεκαθαρίσουμε οτι το λειτουργικο εχει πολυ ωραια χαρακτηριστικα γενικοτερα αλλα πλεον απο εμπειρια χρησης στα χρηματα αυτα οπως λες δεν εχει κανενα πλεονεκτημα οπως ειχε παλια..και καθυστερησεις υπαρχουν και λαγκακια υπαρχουν..

Νομιζω μως καταλαβαινεις που παει το πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Πωλήσεις χωρίς συσκευές λογικό είναι να πέσουν! Όσο για το λειτουργικό δεν πιστεύω ότι θα το αφήσει! Οι μαμά εφαρμογές ενημερώνονται κάθε μέρα τώρα τελευταία! Παλιά ούτε αυτό γινόταν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πωλήσεις χωρίς συσκευές λογικό είναι να πέσουν! Όσο για το λειτουργικό δεν πιστεύω ότι θα το αφήσει! Οι μαμά εφαρμογές ενημερώνονται κάθε μέρα τώρα τελευταία! Παλιά ούτε αυτό γινόταν!

 

Συσκευες σου εβγαλε evris, τα εχουμε ξαναπει...550,650,950,950xl...απλα οταν τις εβγαλε το λειτουργικο ηταν για κλωτσιες και εστρωσε μετα απο μηνες ετσι χαντακωθηκαν και φυσικα η επιλογη αυτων των συσκευων ηταν απολυτως λαθος..

Οταν βγαζεις 2 καραlow συσκευες οπως τα 550-650 ενω ηδη εχεις τα αντιστοιχα 535-540-730-830-640 τι περιμενεις? Οταν δεν βγαζεις μια Mid συσκευη της προκοπης τι περιμενεις? Οταν βγαζεις τα εξαιρετικα 950-950xl επισημα, αλλα με beta λειτουργικο και σε θαβουν ολοι οι reviewers τι περιμενεις? Αλλα οταν τα λεγα οτι δεν στεκουν αυτα εδω και ενα χρονο και βαλε ημουν παραλογος...

Link to comment
Share on other sites

Συσκευες σου εβγαλε evris, τα εχουμε ξαναπει...550,650,950,950xl...απλα οταν τις εβγαλε το λειτουργικο ηταν για κλωτσιες και εστρωσε μετα απο μηνες ετσι χαντακωθηκαν και φυσικα η επιλογη αυτων των συσκευων ηταν απολυτως λαθος..

Οταν βγαζεις 2 καραlow συσκευες οπως τα 550-650 ενω ηδη εχεις τα αντιστοιχα 535-540-730-830-640 τι περιμενεις? Οταν δεν βγαζεις μια Mid συσκευη της προκοπης τι περιμενεις? Οταν βγαζεις τα εξαιρετικα 950-950xl επισημα, αλλα με beta λειτουργικο και σε θαβουν ολοι οι reviewers τι περιμενεις? Αλλα οταν τα λεγα οτι δεν στεκουν αυτα εδω και ενα χρονο και βαλε ημουν παραλογος...

Γιατί πολλές είναι οι 4 συσκευές; Έπρεπε να συνεχίσει να βγάζει κι άλλες! Με 2GB ram τουλάχιστον, εφόσον έβλεπε ότι ακόμα κι αυτές με 1GB ζορίζονται! Αλλά και εσωτερική τουλάχιστον 16GB!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολλές είναι οι 4 συσκευές; Έπρεπε να συνεχίσει να βγάζει κι άλλες! Με 2GB ram τουλάχιστον, εφόσον έβλεπε ότι ακόμα κι αυτές με 1GB ζορίζονται! Αλλά και εσωτερική τουλάχιστον 16GB!

Καλημέρα evris!

Για αρχη μια χαρα ειναι και οι 4 συσκευές..αλλου τα έκαναν μανταρα, εδω άλλοι βγάζουν 1 ή 2 συσκευές τον χρόνο και πουλάνε δεκάδες εκατομμύρια συσκευές...άρα αλλου επασχε-πάσχει το πράγμα, μην τα ξαναπούμε θα ξεφυγουμε ομως...

Στα αλλα συμφωνώ και επαυξάνω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα evris!

Για αρχη μια χαρα ειναι και οι 4 συσκευές..αλλου τα έκαναν μανταρα, εδω άλλοι βγάζουν 1 ή 2 συσκευές τον χρόνο και πουλάνε δεκάδες εκατομμύρια συσκευές...άρα αλλου επασχε-πάσχει το πράγμα, μην τα ξαναπούμε θα ξεφυγουμε ομως...

Στα αλλα συμφωνώ και επαυξάνω!!!!

Αυτό με 1 ή 2 συσκευές, μόνο η Apple το κάνει λόγο πολύ καλου μάρκετινγκ, κάτι που δεν είχε ποτέ η MS! ;)

 

Περιμένω να δω τι θα κάνει με την Redstone 2 και τα φημολογούμενα Surface phones! Ευελπιστώ σε κάτι πολύ καλύτερο! Διότι αν το σκοτώσει κι αυτό το επιχείρημα της ενοποίησης όλο, τότε καλύτερα να ασχοληθεί με τα pc και λαπτοπ μόνο!....

Προσωπικά θα καθησω στο λειτουργικό μέχρι εσχάτως, όπως έκανα και με το Symbian άλλωστε! Κάτι που μ' αρέσει πολύ, δεν θέλω να το αλλάζω τόσο εύκολα! Ποσο μάλλον τώρα που έχω και το 950 XL!!!! :)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

το marketing δεν μας ενδιαφέρει,στην παρούσα φάση.

Εδώ σαν καταναλωτές κρίνουμε το αποτέλεσμα και πως το βιώνει ο καθένας.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το marketing δεν μας ενδιαφέρει,στην παρούσα φάση.

Εδώ σαν καταναλωτές κρίνουμε το αποτέλεσμα και πως το βιώνει ο καθένας.

Ειδικά αυτοί που έχουν ή είχαν τα 640/XL!!!! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με 1 ή 2 συσκευές, μόνο η Apple το κάνει λόγο πολύ καλου μάρκετινγκ, κάτι που δεν είχε ποτέ η MS! ;)

 

Περιμένω να δω τι θα κάνει με την Redstone 2 και τα φημολογούμενα Surface phones! Ευελπιστώ σε κάτι πολύ καλύτερο! Διότι αν το σκοτώσει κι αυτό το επιχείρημα της ενοποίησης όλο, τότε καλύτερα να ασχοληθεί με τα pc και λαπτοπ μόνο!....

Προσωπικά θα καθησω στο λειτουργικό μέχρι εσχάτως, όπως έκανα και με το Symbian άλλωστε! Κάτι που μ' αρέσει πολύ, δεν θέλω να το αλλάζω τόσο εύκολα! Ποσο μάλλον τώρα που έχω και το 950 XL!!!! :)

 

To marketing ηταν το τελευταιο που εφταιξε...μονη της βαζει τα χερακια της και βγαζει τα ματακια της συνεχως και αδιαλλειπτως..καθημερινα και με προγραμμα κιολας...χαχαχα...Παντα για τα wm 10 μιλαμε ετσι?

Ευχομαι να χαρεις την συσκευη σου οσο περισσοτερο γινεται evris!!

Επισης ειδες οτι η MS εδιωξε και τα βασικα ατομα που δημιουργησαν το Pureview ετσι? Και αμεσως τα πηρε η Huawei..οτι να ναι..χαχαχα

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

To marketing ηταν το τελευταιο που εφταιξε...μονη της βαζει τα χερακια της και βγαζει τα ματακια της συνεχως και αδιαλλειπτως..καθημερινα και με προγραμμα κιολας...χαχαχα...Παντα για τα wm 10 μιλαμε ετσι?

Ευχομαι να χαρεις την συσκευη σου οσο περισσοτερο γινεται evris!!

Επισης ειδες οτι η MS εδιωξε και τα βασικα ατομα που δημιουργησαν το Pureview ετσι? Και αμεσως τα πηρε η Huawei..οτι να ναι..χαχαχα

Αυτό το τελευταίο δεν το ήξερα καν! Πως και δεν τους ξαναπήρε η Nokia!

Μάλλον δεν θέλει να υπάρχει ίχνος από Nokia η MS! Όσο αφορά το hardware....

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ηθελα να ρωτησω αν κανω hard reset οι επαφες χανονται??

 

Χάνονται φυσικά, αλλά μόλις περάσεις το email σου (αν έχεις επιλέξει να αποθηκεύεις τις επαφές σου στο Outlook) θα επανέλθουν όπως ήταν πριν.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...