Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στελνω σήμερα 31 λεφτά στη revolut, λογικά μπαίνουν αύριο, τι ημερομηνία θα πιάνονται; 31/10 ή 1/11;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στελνω σήμερα 31 λεφτά στη revolut, λογικά μπαίνουν αύριο, τι ημερομηνία θα πιάνονται; 31/10 ή 1/11;

 

Σας εξερχομενο εμβασμα απο την τραπεζα, λογικα την ημερα που θα χρεωθει. Δηλαδη στον Οκτωβρη

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ....

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.εχω καποια χρηματα στην revolut.μπορει να τα στειλω σε ελληνικη τραπεζα (πειραιως)?πως γινεται?ειναι ευκολο και ασφαλες?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.εχω καποια χρηματα στην revolut.μπορει να τα στειλω σε ελληνικη τραπεζα (πειραιως)?πως γινεται?ειναι ευκολο και ασφαλες?ευχαριστω.

 

Αν ειναι πανω απο 20 ευρω πας και τα παιρνεις απο ΑΤΜ χωρις χρεωση.Αν ειναι 15 ευρω και κατω μπορεις να τα κανεις μεταφορα χωρις χρεωση.Ποσα πανω απο 15 ευρω χρεωνει η πειραιως 4 ευρω για το εμβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι πανω απο 20 ευρω πας και τα παιρνεις απο ΑΤΜ χωρις χρεωση.Αν ειναι 15 ευρω και κατω μπορεις να τα κανεις μεταφορα χωρις χρεωση.Ποσα πανω απο 15 ευρω χρεωνει η πειραιως 4 ευρω για το εμβασμα.

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση.

Πηγα χθες το βραδυ και προσπαθησα να κανω αναληψη.στο τελευταιο βημα που περιμενω να μου δωσει τα χρηματα μου λεει οτι η συναλλαγη δεν ολοκληρωθηκε.φευγω αλλα μετα ειδα οτι στο λογαριασμο μου στην revolut εχει γινει η αναληψη,ενω η τραπεζα δεν μου εδωσε χρηματα?τι μπορω να κανω τωρα?υπαρχει πιθανοτητα να μην χασω τα χρηματα?ευχαριστω.

Edited by kostas2709
λαθος ορθογραφικο
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα είδες ότι έγινε ανάληψη;;;;.. γιατί ατο λογαριασμό φαίνονται και οι αναληψεις που απέτυχαν ...

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πρόκειται να ταξιδεψω σε στο Εδιμβούργο, Δουβλίνο και Κοπεγχάγη.. Πιστεύετε αξίζει η χρήση της revolut? Θα γλιτώσω εύλογο πόσο σε σχέση με την χρήση της χρεωστικης της εθνικής;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μου ηρθε φλασια να ενεργοποιησω το alpha wallet για να πληρωνω την εφορια μεσω τις american express χρεωστικης και να μαζευω ποντους και να τους εξαργυρωνω για δωρα κυριως για βενζινη που χαριζει το φπα 24% λεω , εχει δοκιμασει κανενας να πληρωσει μεσω alpha wallet βεβαιωμενες οφειλες και να μας πει τελικα αμα του μπηκανε οι ποντοι ; .

Αυτο ειναι συμφερον αφου το κρατος μας ζηταει τα μαλοκεφαλα να πληρωσουμε σε φορους τουλαχιστον να τα μαζευουμε σε ποντους .

Επισης αλλη χρησιμοτητα δεν βρισκω , παρα μονο εαν το site δεν εχει online συστημα πληρωμων δικο του , τοτε για να αποφυγω το alpha webbanking της alpha bank που πρεπει να καταχωρησεις αιτημα και μετα να μπεις να εκτυπωσεις την αποδειξη , τοτε να χρησιμοποιησω το alpha wallet , δεν υπαρχουνε ολες οι πληρωμες οπως στο webbanking αλλα συμφερει να πληρωσεις με την καρτα απο αλλη τραπεζα μεσω wallet με λιγοτερη προμηθεια πχ αμα πληρωσω λογαριασμο της elpedison σε Πειραιως εχει προμηθεια 0,50 ευρω , ενω στην alpha banking μεσω webbanking/wallet εχει προμηθεια 0,30ευρω , αλλα και παλι με συμφερει να μπω στο site τους και να πληρωσω κατευθειαν με την καρτα μου χωρις προμηθεια .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να ταξιδεψω σε στο Εδιμβούργο, Δουβλίνο και Κοπεγχάγη.. Πιστεύετε αξίζει η χρήση της revolut? Θα γλιτώσω εύλογο πόσο σε σχέση με την χρήση της χρεωστικης της εθνικής;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

θα παίρνεις λίρες απο τα ατμ χωρίς καμμια χρέωση με την καλύτερη ισοτιμία....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

θα παίρνεις λίρες απο τα ατμ χωρίς καμμια χρέωση με την καλύτερη ισοτιμία....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Αρα συμφερει καλυτερα να μην κανω καν συναλλαγμα απο εδω αλλα να τα τραβηξω κατευθειαν απο ΑΤΜ εκει ? Βεβαια τα πιο πολλα εξοδα θα τα κανω με την χρηση της καρτας παρα τοις μετρητοίς .

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αρα συμφερει καλυτερα να μην κανω καν συναλλαγμα απο εδω αλλα να τα τραβηξω κατευθειαν απο ΑΤΜ εκει ? Βεβαια τα πιο πολλα εξοδα θα τα κανω με την χρηση της καρτας παρα τοις μετρητοίς .

 

Μιλάμε για την revolut έτσι? Απλά το αναφέρω μην γίνει καμια παρεξήγηση και χρεωθείς άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την revolut έτσι? Απλά το αναφέρω μην γίνει καμια παρεξήγηση και χρεωθείς άδικα.

 

Για τη revolut ναι !

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αρα συμφερει καλυτερα να μην κανω καν συναλλαγμα απο εδω αλλα να τα τραβηξω κατευθειαν απο ΑΤΜ εκει ? Βεβαια τα πιο πολλα εξοδα θα τα κανω με την χρηση της καρτας παρα τοις μετρητοίς .

Συναλλαγμα σε καμια περιπτωση μην κανεις απο εδω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αρα μεταφερω τα λεφτα στη revolut και ειτε πληρωνω με καρτα ειτε τραβαω απο καποιο ΑΤΜ .. Το εμβασμα μεχρι 500ε εχει χρεωση 1ε ? η θυμαμαι λαθος?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αρα μεταφερω τα λεφτα στη revolut και ειτε πληρωνω με καρτα ειτε τραβαω απο καποιο ΑΤΜ .. Το εμβασμα μεχρι 500ε εχει χρεωση 1ε ? η θυμαμαι λαθος?

οχι δεν θυμάσαι λαθος..... 1 ευρώ το εμβασμα....

 

 

ναι μην κάνεις συνάλλαγμα, συμφέρει η revolut..... τουλάχιστον μέχρι τώρα την εχω χρησιμοποιήσει το καλοκαίρι και έμεινα πολύ ευχαριστημένος

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αρα μεταφερω τα λεφτα στη revolut και ειτε πληρωνω με καρτα ειτε τραβαω απο καποιο ΑΤΜ .. Το εμβασμα μεχρι 500ε εχει χρεωση 1ε ? η θυμαμαι λαθος?

Και η ανάληψη σε μετρητά μέχρι 650€ νομίζω τον μήνα είναι δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Αρα μεταφερω τα λεφτα στη revolut και ειτε πληρωνω με καρτα ειτε τραβαω απο καποιο ΑΤΜ .. Το εμβασμα μεχρι 500ε εχει χρεωση 1ε ? η θυμαμαι λαθος?

 

Αναλιψη μεχρι 650 ευρω τον μηνα απο την revolut ειναι δωρεαν.Η χρεωση της ελληνικης τραπεζας για εμβασμα ειναι 1 ευρω και μπορεις να στειλεις μεχρι 1.000 ευρω τον μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Είστε ωραίοι! Σας ευχαριστώ πολύ όλους

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαζή ερώτηση αλλά θα την κάνω :P την φυσική κάρτα της revolut δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ .. πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο την πρώτη φορά ή απλά την δίνω και πληρώνω κανονικά ;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση αλλά θα την κάνω :P την φυσική κάρτα της revolut δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ .. πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο την πρώτη φορά ή απλά την δίνω και πληρώνω κανονικά ;

 

Νομίζω πως όχι, αλλά για να είσαι 100% σίγουρος κάνε μια ενημέρωση υπολοίπου σε ATM (θα σου βγάλει λάθος υπόλοιπο, μην αγχωθείς).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση αλλά θα την κάνω :P την φυσική κάρτα της revolut δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ .. πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο την πρώτη φορά ή απλά την δίνω και πληρώνω κανονικά ;

 

την γεμίζεις μέσω εμβασματος καλύτερα μέσω internet banking διότι είναι 1ευρώ η προμήθεια. και μόλις μπουν τα λεφτά και το δεις μέσω της εφαρμογής. την χρησιμοποιείς κατευθείαν. εγώ δεν έβγαλα την κάρτα αλλά την έβλεπα από την εφαρμογή και πήρα τα στοιχεία και έκανα κανονικά συναλλαγή. δεν χρειάζεται να τρέχεις στο ατμ!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω ibank της Εθνικης τραπεζας, εκει εχω εναν λογαριασμου ταμιευτηριου του πατερα μου, σε αυτο το λογαριασμο ειμαι συνδικαιουχος.

Μιας και του απερριψαν αιτηση για πιστωτικη καρτα στην εθνικη τραπεζα λογο ηλικιας ψαχνω για εναλλακτικη.

 

Θελουμε μια καρτα σε πλαστικη μορφη και να του τη "φορτωνω" απο το λογαριασμο του μεσω ibank.

Η revolut ειναι μια καλη περιπτωση, φυσικη καρτα και εξοδα μεταφορας 1 ευρω.

Μια ισως χαζη ερωτηση, επειδη ειναι καρτα εξωτερικου θα πρεπει να τη δηλωσει στη φορολογικη του δηλωση ? Δηλαδη οτι εχει χρηματα στο εξωτερικο ?

Μετα ειδα και τη viva, βλεπω στα εξοδα οτι η φορτιση ebanking εχει εξοδα 0,75€ και γραφει ""Ενδέχεται να επιβληθούν πρόσθετες χρεώσεις από την τράπεζά σας"". Εχει κανει καποιος απο εσας φορτιση απο ibank εθνικης τραπεζας σε viva και να μου πει αν και ποσο εχει επιπλεον εξοδα ? Επισης ποσες μερες κανουν να φανουν τα χρηματα στη καρτα ?

Viva https://www.vivawallet.com/el-gr/personal/pricing

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ibank της Εθνικης τραπεζας, εκει εχω εναν λογαριασμου ταμιευτηριου του πατερα μου, σε αυτο το λογαριασμο ειμαι συνδικαιουχος.

Μιας και του απερριψαν αιτηση για πιστωτικη καρτα στην εθνικη τραπεζα λογο ηλικιας ψαχνω για εναλλακτικη.

 

Θελουμε μια καρτα σε πλαστικη μορφη και να του τη "φορτωνω" απο το λογαριασμο του μεσω ibank.

Η revolut ειναι μια καλη περιπτωση, φυσικη καρτα και εξοδα μεταφορας 1 ευρω.

Μια ισως χαζη ερωτηση, επειδη ειναι καρτα εξωτερικου θα πρεπει να τη δηλωσει στη φορολογικη του δηλωση ? Δηλαδη οτι εχει χρηματα στο εξωτερικο ?

Μετα ειδα και τη viva, βλεπω στα εξοδα οτι η φορτιση ebanking εχει εξοδα 0,75€ και γραφει ""Ενδέχεται να επιβληθούν πρόσθετες χρεώσεις από την τράπεζά σας"". Εχει κανει καποιος απο εσας φορτιση απο ibank εθνικης τραπεζας σε viva και να μου πει αν και ποσο εχει επιπλεον εξοδα ? Επισης ποσες μερες κανουν να φανουν τα χρηματα στη καρτα ?

Viva https://www.vivawallet.com/el-gr/personal/pricing

 

Για προπληρωμενη ελληνικης τραπεζας εχεις σκεφτει;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...