Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πράγματι το πήρα και εγώ αυτό και ευτυχώς διότι εάν ενεργοποιούνταν το νούμερο στην wind που είχα κάνει αίτηση φορητότητας, δεν θα είχα σήμα στον χώρο εργασίας.

 

Μέσω Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το 4G της Cosmote? από το πρωί ενώ έχω ΜΒ δεν συνδέεται. Ρυθμίσεις όλα σωστά.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σέρνεται σημερα ολο το δίκτυο. Θεσσαλονίκη, δυτικά

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Εγώ Ηράκλειο Κρήτης έχω θέμα πάντος. Σέρνεται, δεν δουλεύει viber και διάφορα άλλα...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ακομη και τωρα δεν αλλαξε κατι.

Απ τις 7 το πρωι....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Μόλις συνδέθηκα ε wifi όλα επανήλθαν κανονικά! άρα ναι έχουν θέμα...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το 4G της Cosmote? από το πρωί ενώ έχω ΜΒ δεν συνδέεται. Ρυθμίσεις όλα σωστά.

Χθες δεν έμπαινε ανα διαστηματα. Το άνοιγα και δεν έκανε συνδεση καν. Δεν μου εμφανιζε καν το εικονίδιο των data! Σημερα όλα καλά!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια. Δυτικη Θεσσαλονίκη.

Με το ζορι ανοιγει σελιδες

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Μηπως μπαινουν ολοι οι πιτσιρικαδες 0.facebook? Μπορει να φταιει αυτο και να υπερφορτωθηκε το δικτυο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πιτσιρικάδες και να μπουν με αυτό, με το δεδομένο ότι δεν κατεβάζει τίποτα πέρα από κείμενο και εικόνες χαμηλής ανάλυσης(;), μου φαίνεται αδύνατο να προκληθεί κάτι τέτοιο και να είναι αυτή η αιτία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

είμαι κάτοχος cosmoκάρτας εδώ και πολλά χρόνια αλλά δεν θα είμαι για πολύ ακόμη.

 

Ο λόγος είναι ότι ανέβασαν τις τιμές των πακέτων και με 10€ ανανέωση κάθε μήνα δεν καλύπτονται οι ανάγκες μου πλέον.

 

Πιο συγκεκριμένα με χρεώνει 4€ για να μου δώσει 450λεπτά προς όλους από τα οποία δεν καταναλώνω ούτε τα 100.

Και μου περισσεύουν λιγότερα από 5€ για να βάλω κάποιο πακέτο. Άσε που άλλαξαν και το πακέτο των 500mb σε 600mb

με χρεώση 6€.

 

Το θέμα είναι σε τι να αλλάξω;

 

Εγώ χρειάζομαι συνήθως γύρω στο 1gb το μήνα, καμιά 100 λεπτά προς όλους και ελάχιστα sms. Και δεν θέλω να πληρώνω πάνω απο 10€ το μήνα.

 

Θα έφευγα σε F2go αλλά φοβάμαι για το σήμα της wind.

 

Βλέπω ότι η frog έχει κάποιες προσφορές που ίσως με βολεύουν.

 

Τι μου προτείνετε να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μέσα από το 1330 να καταργήσεις την προσφορά αυτή και να παίρνεις το πακέτο 200' και 100 mb με 6 ευρώ. Αλλιώς για να μην μπλέκεις με φορητότητα μπορείς να γυρίσεις σε φρογκ (χρέωση αλλαγής 3 ευρώ) και να έχεις 60' ή 120' με 3ευρώ (κανονικά είναι 60' αλλά κάποιες εβδομάδες δίνουν τα διπλά).
Link to comment
Share on other sites

Όσοι πιτσιρικάδες και να μπουν με αυτό, με το δεδομένο ότι δεν κατεβάζει τίποτα πέρα από κείμενο και εικόνες χαμηλής ανάλυσης(;), μου φαίνεται αδύνατο να προκληθεί κάτι τέτοιο και να είναι αυτή η αιτία.

 

Ναι αλλα ακομα και με 3G εβλεπα κολληματα στο loading.Περυσι τον Σεπτεμβρη στη ΔΕΘ,τελευταια μερα εκει να δεις κολλημα.4G δεν ειχα,ενω πριν 1 ωρα ειχα,3G σερνοταν και με το ζορι εμπαινα.Γενικα στη βορεια ελλαδα πολυς κοσμος εχει cosmote.

Καμια σχεση με Νοτια Ελλαδα οπου οι αλλες εως τωρα εχουν καλη καλυψη.Για να μη βγουμε offtopic,η κοσμοτε στη Βορεια ελλαδα ειναι πολυ καλυτερη γενικα.Λιγα σημεια ειναι οπου εχει θεματα και αυτα ειναι χωρητικοτητα κυριως.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και να σου ξαναπώ, αναλογίσου τι απαιτήσεις για μεταφορά δεδομένων έχει το 0.facebook και κάνε σύγκριση με τη ΔΕΘ που που λες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

είμαι κάτοχος cosmoκάρτας εδώ και πολλά χρόνια αλλά δεν θα είμαι για πολύ ακόμη.

 

Ο λόγος είναι ότι ανέβασαν τις τιμές των πακέτων και με 10€ ανανέωση κάθε μήνα δεν καλύπτονται οι ανάγκες μου πλέον.

 

Πιο συγκεκριμένα με χρεώνει 4€ για να μου δώσει 450λεπτά προς όλους από τα οποία δεν καταναλώνω ούτε τα 100.

Και μου περισσεύουν λιγότερα από 5€ για να βάλω κάποιο πακέτο. Άσε που άλλαξαν και το πακέτο των 500mb σε 600mb

με χρεώση 6€.

 

Το θέμα είναι σε τι να αλλάξω;

 

Εγώ χρειάζομαι συνήθως γύρω στο 1gb το μήνα, καμιά 100 λεπτά προς όλους και ελάχιστα sms. Και δεν θέλω να πληρώνω πάνω απο 10€ το μήνα.

 

Θα έφευγα σε F2go αλλά φοβάμαι για το σήμα της wind.

 

Βλέπω ότι η frog έχει κάποιες προσφορές που ίσως με βολεύουν.

 

Τι μου προτείνετε να κάνω;

 

Όπως είπε και ένας φίλος ποιο πάνω για να μην μπλέκεις με φορητότητα μπορείς να γυρίσεις σε FROG (χρέωση αλλαγής 3 ευρώ) και να έχεις 60' ή 120' με 3ευρώ (κανονικά είναι 60' αλλά κάποιες εβδομάδες δίνουν τα διπλά) + πακέτο internet με 4,44 ευρώ 4GB.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Αγόραζα με 5 ευρώ 200 λεπτά προς όλους και με άλλα τόσα 100 μηνύματα και 120 mb (που με την προσφορά γίνονταν 500 ή 1 gb) και τώρα πρέπει να ξεπερνάω την αξία μιας κάρτας. Μιλάω συνήθως 100 λεπτά, 50 μηνύματα και καμια 300 mb. Υπάρχει κάτι σε καρτοκινητή που βολεύει καλύτερα;
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ένας φίλος ποιο πάνω για να μην μπλέκεις με φορητότητα μπορείς να γυρίσεις σε FROG (χρέωση αλλαγής 3 ευρώ) και να έχεις 60' ή 120' με 3ευρώ (κανονικά είναι 60' αλλά κάποιες εβδομάδες δίνουν τα διπλά) + πακέτο internet με 4,44 ευρώ 4GB.

 

1. Κατά την μετάβαση από Cosmocarta σε Frog τα δωρεάν λεπτά ομιλίας που έχω και τα εναπομείναντα mb μεταφέρονται;

 

2. Οι 2 αριθμοί της Cosmote με πολύ χαμηλή χρέωση ισχύουν στην Frog; Λογικά όχι ε;

 

3. Με την αλλαγή πακέτου ισχύουν κάτι bonus mb που δίνει η Frog για ενεργοποίηση;

 

Έχω καταλήξει να το γυρίσω στη Frog για κανά εξάμηνο να δω πως είναι και μετά βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

1. Σίγουρα χάνεις τα λεπτά,τα mb νομίζω όχι

2. Οχι

3. Μπόνους υπάρχουν,με ανανέωση όμως. Για ανανέωση ανω των 10,για τους πρώτους 6 μήνες έχεις 100' προς όλους. Με ανανέωση από 5 ευρώ έχεις 60' προς Ελλάδα και Βαλκανικές χώρες με ελάχιστη 3'. Επισης με κληση στο 1317 δίνει δωρεάν λεπτά προς φρογκ σε κάθε ανανέωση. Τα μπόνους mb με την ανανέωση ισχύουν οπως και στην κοσμοκάρτα. Αν δεν κανω λάθος σε ανανέωση 5 ευρώ που εκανα προχτές έδωσε και 500 mb.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται η από 25/01/2017, εμπορική διάθεση του πακέτου ομιλίας «300’ προς Όλους και

500ΜΒ» για τους συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ της COSMOTE. https://goo.gl/K9uc77

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται η από 25/01/2017, εμπορική διάθεση του πακέτου ομιλίας «300’ προς Όλους και

500ΜΒ» για τους συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ της COSMOTE. https://goo.gl/K9uc77

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T23B/section/anakoinoseis_xreoseon

 

"Το πακέτο ομιλίας «250’ προς Όλους και 300ΜΒ» για τους συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ, το οποίο είχε ανακοινωθεί ότι θα ήταν διαθέσιμο από 21/12/2016, δεν θα διατεθεί εμπορικά."

 

Άρα αλλάξαν (κατήργησαν) αυτό:

http://i68.tinypic.com/2wrggid.jpg

 

Με το καινούριο:

http://i65.tinypic.com/6h2vk7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φεύγω από Wind και έρχομαι σε wtp μάλλον σίγουρα όμως cosmote

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι το f2g με μία ανανέωση 10€ σου έδειξε 300' για 1 μήνα και τα λεφτά σου έμεναν για αγορά πακέτου αργότερα έχει κάτι τέτοιο και το wtp? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι κανενα πακετο σε καμμια εταιρια δεν εχει αυτη την προσφορα,μονο οι παλιοι που την ειχαν ενεργοποιησει οταν ηταν εμπορικα διαθεσιμη την εχουν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...