Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό δεν είναι περίεργο. Σύμφωνα με τη wind αν έχεις από παλιά αυτό το bonus στο εμφανίζει για επιλογή. Το θέμα είναι γιατί το εμφανίζει που και που σε νέους αριθμούς. Πιθανολογώ πως είναι κάποιο bug στο σύστημά τους και ίσως όταν αλλάζουν κάτι να εμφανίζεται και σε άλλους η συγκεκριμένη επιλογή

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα μια κάρτα Sim η οποία είναι πακέτο ειδικής προσφοράς αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. 4G θα έχει κανονικά ή θα πρέπει να στείλω κάποιο SMS για ενεργοποίηση?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα μια κάρτα Sim η οποία είναι πακέτο ειδικής προσφοράς αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. 4G θα έχει κανονικά ή θα πρέπει να στείλω κάποιο SMS για ενεργοποίηση?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν είναι 3 κομμάτια η κάρτα, θα παίζει με 4G. Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, σας εχω μια ερωτηση μπορει να να ειναι βλακεια...τελικα τωρα στις μερες που ζουμε τι ειναι πιο οικονομικο να κανει κλησεις καποιος με δεδομενα ή με φωνη? δηλαδη τι κοστιζει λιγοτερο τα μβ ή ο χρόνος ομιλίας; ρωταω γιατι καταλαβαινω οτι μαλλον εχουν ερθει αρκετα κοντα αυτα τα δυο τι λετε;Αν υποθεσουμε οτι οι επαφες μας ειναι 50-50...φωνη/δεδομενα... Edited by Ntinos_tech

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, σας εχω μια ερωτηση μπορει να να ειναι βλακεια...τελικα τωρα στις μερες που ζουμε τι ειναι πιο οικονομικο να κανει κλησεις καποιος με δεδομενα ή με φωνη? δηλαδη τι κοστιζει λιγοτερο τα μβ ή ο χρόνος ομιλίας; ρωταω γιατι καταλαβαινω οτι μαλλον εχουν ερθει αρκετα κοντα αυτα τα δυο τι λετε;Αν υποθεσουμε οτι οι επαφες μας ειναι 50-50...φωνη/δεδομενα...

 

Τα δεδομένα είναι πιο οικονομικά, κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σε ένα αριθμό Wind 5 ευρώ υπόλοιπο και λήγει σε λίγες ημέρες. Αν ανανεώσω θα πάρει παράταση 3 μήνες επιπλέον και το ποσό που έχω τώρα μέσα ή θα το χάσω?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Έχω σε ένα αριθμό Wind 5 ευρώ υπόλοιπο και λήγει σε λίγες ημέρες. Αν ανανεώσω θα πάρει παράταση 3 μήνες επιπλέον και το ποσό που έχω τώρα μέσα ή θα το χάσω?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα πάρει παράταση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εβαλα wind Vdsl μου ειπαν οτι δικαιουμαι μια καρτα με 200' λεπτα και μια με 1GB

Μου ειπαν οτι αν θελω μπορουν να μου βαλουν την καρτα με τα 200' σε αλλο νουμερο wind αν εχω

Εχω το φοιτητικο με τα 1500΄ 1,5GB

Μπορω να τους πω να τα βαλουν σε αυτο και να μη χασω το πακετο του φοιτητικου ?

δηλ να μην βαζω τα 8.5 ε το μηνα αλλα αργοτερα αν χρειαστω να μπορω να το κανω

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς ανεξάρτητα με το φοιτητικό πρόγραμμα μπορείς να έχεις και την Υπηρεσία BUY MORE.

(Τα 200 λεπτά Προς όλους Κάθε μήνα)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εβαλα wind Vdsl μου ειπαν οτι δικαιουμαι μια καρτα με 200' λεπτα και μια με 1GB

Μου ειπαν οτι αν θελω μπορουν να μου βαλουν την καρτα με τα 200' σε αλλο νουμερο wind αν εχω

Εχω το φοιτητικο με τα 1500΄ 1,5GB

Μπορω να τους πω να τα βαλουν σε αυτο και να μη χασω το πακετο του φοιτητικου ?

δηλ να μην βαζω τα 8.5 ε το μηνα αλλα αργοτερα αν χρειαστω να μπορω να το κανω

 

Αν το αφήσεις πολύ καιρό το φοιτητικό θα χαθεί ως προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι 120 είναι. Κάθε πότε πρέπει να βάζω λεφτά και να στέλνω το 1000 για να μη χαθεί? Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Χάνεται η προσφορά ΤΟΎ φοιτητικού πακέτου ΜΕΤΆ απο 6 μήνες....

Μια φορά Κάθε 5 μήνες Εάν ενεργοποιηθεί θα το έχεις συνέχεια.

Τα 120 λεπτά θα τα έχεις Όσο έχεις ενεργεί την σταθερή σού γραμμή στην wind

Link to comment
Share on other sites

Ναι 120 είναι. Κάθε πότε πρέπει να βάζω λεφτά και να στέλνω το 1000 για να μη χαθεί?

 

άμα δεν το ενεργοποιήσεις νομίζώ μια φορά στους 3 μήνες! κάτι τέτοιο πάντως μπορείς να κάνεις αίτημα να στο ξανά ενεργοποιησουν το ρώτησα γίνεται ανεξάρτητα εάν έχει λήξει το πάσο σου!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν ενεργοποιηθεί Μέσα σε 6 μήνες ακυρώνεται...

 

Μπορεί να ισχύει θεωρητικά αλλά όχι στην πράξη.

Στη μια από τις δύο ειδικές προσφορές που έχω, έκανα προχθές 20/1/17 αγορά του πακέτου 8,57€ ενώ η προηγούμενη έγινε 19/5/2016, δηλαδή 8 μήνες μετά. Φυσικά, ενεργοποιούσα, ενδιάμεσα, είτε φτηνότερα πακέτα είτε δωρεάν λεπτά με αγορά χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=314

 

Εδώ λέει ότι τα λεφτά χάνονται σε 6 μήνες και στο χρόνο το νούμερο

 

Για το φοιτητικό δε βρήκα

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=314

 

Εδώ λέει ότι τα λεφτά χάνονται σε 6 μήνες και στο χρόνο το νούμερο

 

Για το φοιτητικό δε βρήκα

Αυτό είναι παλιά ανακοίνωση, και δεν ισχύει. Πλέον έχει πάει στους 3 μήνες μετά από τους οποίους χάνεις τά χρήματα αν δεν ανανεώσεις.

Ωστόσο αυτό είναι άσχετο. Μιλάμε για την ενεργοποίηση του πακέτου των 8,57€ που δίνει 1500' προς όλους και 1000mb στα φοιτητικά και τα νούμερα που "απολαμβάνουν" την ειδική προσφορά. Κάποια στιγμή σε αρκετούς που είχαν καιρό να το ενεργοποιήσουν τους αφαίρεσε τη δυνατότητα, μετατρέποντας πρακτικά τον αριθμό τους σε απλό F2G. Ακόμα και να το είχες αποκτήσει σαν φοιτητής με την κανονική διαδικασία μπορούσες να το πάθεις. Κάτι ακούστηκε μετά από επικοινωνία πως θέλει ενεργοποίηση μία φορά το 6μηνο, ωστόσο αυτό είναι κάτι που δεν αναφέρεται πουθενά επίσημα. Όποτε είτε θα ισχύει ανεπίσημα κάτι τέτοιο και θα κοιτάνε ποιος δεν έχει ενεργοποιήσει το πακέτο για να του το κόψουν, είτε το κάνουν περιστασιακά για "εκφοβισμό". Σαν αποτέλεσμα έχει βγει ο άτυπος κανόνας ότι το ενεργοποιείς μία φορά κάθε 6 μήνες για να είσαι σίγουρος. Χωρίς φυσικά να είναι κάτι σίγουρο...

 

Sent from my XT1562

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εβαλα wind Vdsl μου ειπαν οτι δικαιουμαι μια καρτα με 200' λεπτα και μια με 1GB

Μου ειπαν οτι αν θελω μπορουν να μου βαλουν την καρτα με τα 200' σε αλλο νουμερο wind αν εχω

Εχω το φοιτητικο με τα 1500΄ 1,5GB

Μπορω να τους πω να τα βαλουν σε αυτο και να μη χασω το πακετο του φοιτητικου ?

δηλ να μην βαζω τα 8.5 ε το μηνα αλλα αργοτερα αν χρειαστω να μπορω να το κανω

 

Μπορεις να βαζεις καρτα καθε 30 μερες,γιατι τις πρωτες 5 αφου ανανεωσεις μενεις με το bonus των 500MB και τα 200' λεπτα.Μετα να βαζεις το φοιτητικο και θα βγαζεις ολο το μηνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό που λέγαμε για την εμφάνιση της επιλογής free2surf/free2talk στην εφαρμογή σε νέους αριθμούς που δεν το δικαιούνται.

 

Νωρίτερα μου ήρθε μία ειδοποίηση για κάποια προσφορά στο blender. Ανοίγω να το δω στην εφαρμογή, και με έχει στα πακέτα. Φεύγω και πάω στις υπηρεσίες, και νά'το πάλι.

728b7ec149bef97f6f684bb4b58bae3c.jpg

 

Λέω τώρα θα το πατήσω να δω τι θα γίνει.

3f649a80a8d7f738c75c45ecaee80481.jpg

 

Και τελικά έβγαλε αυτό :

1e3864c86f26050de036ae5ad1867f8e.jpg

 

Οπότε μάλλον πρόκειται για κάποιο bug στο σύστημά τους, που ενεργοποιείται όταν στέλνουν κάποια ενημέρωση που εμφανίζεται ως ειδοποίηση εκτός εφαρμογής αλλά μπορεί να ανοίξει την εφαρμογή για να σου δείξει περισσότερα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

@Mark_K Έχω κοιτάξει πολλές φορές από περιέργεια, αλλά σ' εμένα αυτή η επιλογή δεν υπάρχει... Μήπως επειδή έχω φοιτητικό, δε μου βγάζει καμία άλλη προσφορά; :blink:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό που λέγαμε για την εμφάνιση της επιλογής free2surf/free2talk στην εφαρμογή σε νέους αριθμούς που δεν το δικαιούνται.

 

Νωρίτερα μου ήρθε μία ειδοποίηση για κάποια προσφορά στο blender. Ανοίγω να το δω στην εφαρμογή, και με έχει στα πακέτα. Φεύγω και πάω στις υπηρεσίες, και νά'το πάλι.

 

 

Λέω τώρα θα το πατήσω να δω τι θα γίνει.

 

 

Και τελικά έβγαλε αυτό :

 

 

Οπότε μάλλον πρόκειται για κάποιο bug στο σύστημά τους, που ενεργοποιείται όταν στέλνουν κάποια ενημέρωση που εμφανίζεται ως ειδοποίηση εκτός εφαρμογής αλλά μπορεί να ανοίξει την εφαρμογή για να σου δείξει περισσότερα.

 

Sent from my XT1562

Μάλλον συστημικό λάθος πρέπει να είναι. Είδα σε 2 διαφορετικά f2g φίλων το ένα έχει την προσφορά free talk - free surf και ένα άλλο χωρίς το πακέτο και εκεί δεν εμφανίζει τίποτα.

 

Send by Doogee Y6 Max 6.5" using Tapatalk.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Mark_K Έχω κοιτάξει πολλές φορές από περιέργεια, αλλά σ' εμένα αυτή η επιλογή δεν υπάρχει... Μήπως επειδή έχω φοιτητικό, δε μου βγάζει καμία άλλη προσφορά; :blink:

Δεν παίζει ρόλο το φοιτητικό. Αν έχεις την προσφορά free talk - free surf εμφανίζεται κανονικά.

 

Send by Doogee Y6 Max 6.5" using Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...