Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πέρασα και εγώ και μέχρι στιγμής ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Το κινητό είναι πιο smooth από ποτέ και εμφανισιακά γενικά νομιζω είναι καλυτερο. Περασα και ένα black theme, το Black το οποίο σας το προτείνω και όλα καλά.

Ο fingerprint είναι αστραπιαίος, γενικά είναι πιο γρήγορο και τα animations αρκετά καλα. Η αλλαγή στα settings μου αρέσει, είναι πιο οργανωμένα τώρα. Άλλαξα το mode στο entertainment, γιατί εχω μερικα χιλιαδες media αρχεια και γιατι ειλικρινά θεωρώ ότι δεν γίνεται να μην εκμεταλλεύεσαι αυτή την οθοναρα εστω και αν καιει ελαχιστα παραπανω και αυτο που παρατηρησα ειναι οτι βελτιωνει την εικονα στις pics και τα videos. Ειδικα στα videos με τον stock player βλεπω διαφορα, δεν νομιζω οτι ειναι ιδεα μου...

Factory reset πριν και μετά την εγκατάσταση της 7 και όλα κυλούν ομαλά.

Τα υπόλοιπα τα έκανε το samsung cloud που μου πέρασε τα πάντα χωρίς πολυ κοπο εκτος απο τα bookmarks στον stock browser που για καποιο λογο δεν μου τα επανεφερε ολα.

Σούπερ, προτείνω στα παιδιά που δεν θέλουν να περιμένουν αλλά διστάζουν να κάνουν την αναβάθμιση, αξίζει τον κόπο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια επειδη εχω μπερδευτει.

Εσεις που εχετε βαλει το Nougat με πιο τροπο το περασατε? Γιατι ενημερωση εμενα δεν μου εχει ερθει ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω μπερδευτει.

Εσεις που εχετε βαλει το Nougat με πιο τροπο το περασατε? Γιατι ενημερωση εμενα δεν μου εχει ερθει ακομη.

Χειροκίνητα μέσω Odin ή ΟΤΑ όσοι έχουν Αγγλικό firmware ήδη. Αναβαθμιση μόνο σε αγγλικές συσκευές έχει έρθει. Αυτή λοιπόν η αγγλική αναβάθμιση μπορεί να περάσει μέσω υπολογιστή χειροκίνητα.

Αν δε γνωρίζεις καλύτερα να περιμένεις να έρθει ΟΤΑ στο δικό σου.

Αν θές να τη περάσεις με odin αρκεί να διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες και να ψάξεις λίγο και στο google τη διαδικασία.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα μέσω Odin. Αναβαθμιση μόνο σε αγγλικές συσκευές έχει έρθει. Αυτή λοιπόν η αγγλική αναβάθμιση μπορεί να περάσει μέσω υπολογιστή χειροκίνητα.

Αν δε γνωρίζεις καλύτερα να περιμένεις να έρθει ΟΤΑ στο δικό σου.

Αν θές να τη περάσεις με odin αρκεί να διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες και να ψάξεις λίγο και στο google τη διαδικασία.

 

Δεν γνωριζω την διαδικαση οχι.

Βασικα τωρα που το σκεφτομαι ειχα κανει κατι παρομοιο στο lg g2 που ειχα παλαιοτερα.

Το συνδεσα στο pc και μεσω του softoware της lg που ειχα εγκαστεστημενο στο Pc που εβγαλε οτι υπηρχε διαθεσημη αναβαθμιση λογισμικου και περασα τοτε το android 5.0 αν θυμαμαι καλα.

Κατι αντιστοιχο ειναι και τωρα?

Αν το βαλω ετσι θα εχω ελληνικο μενου η θα εχει αποκλειστικα αγγλικη γλωσσα?

Sοrry αν ακουγονται αστειες οι ερωτησεις που κανω αλλα δεν το κατεχω καθολου.

Link to comment
Share on other sites

πως την έβαλες με csc home? εκανες unlock oem?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

CSC HOME και χωρις Unlock OEM (το ξεχασα)...

Μαλλον εκατσε πολύ καλα ως τωρα...Η μπαταρια μαλλον ειναι οπως το πήρα περυσι καινουριο...Καμμια σχεση με πριν!!!!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω την διαδικαση οχι.

Βασικα τωρα που το σκεφτομαι ειχα κανει κατι παρομοιο στο lg g2 που ειχα παλαιοτερα.

Το συνδεσα στο pc και μεσω του softoware της lg που ειχα εγκαστεστημενο στο Pc που εβγαλε οτι υπηρχε διαθεσημη αναβαθμιση λογισμικου και περασα τοτε το android 5.0 αν θυμαμαι καλα.

Κατι αντιστοιχο ειναι και τωρα?

Αν το βαλω ετσι θα εχω ελληνικο μενου η θα εχει αποκλειστικα αγγλικη γλωσσα?

Sοrry αν ακουγονται αστειες οι ερωτησεις που κανω αλλα δεν το κατεχω καθολου.

Περίπου το ίδιο μόνο που το odin δεν είναι επίσημο εργαλείο της Samsung.

Φίλε μου έχεις διάβασμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412759

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με το root τι γίνεται ? Διαβάζω για κάποια προβήματα με το WiFi. Το έχει δοκιμάσει κανείς στην 7 official ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω μπερδευτει.

Εσεις που εχετε βαλει το Nougat με πιο τροπο το περασατε? Γιατι ενημερωση εμενα δεν μου εχει ερθει ακομη.

 

1 κατεβάζετε το firmware από sammobile

2 κατεβάζετε το odin 3.11 η 3.12 (jodin3 για mac)

3 αποσυμπιέστε τα αρχεία (firmware & odin)

4 τρέχετε στο pc το odin (jodin στο mac) και δεξιά έχει κενά κουτάκια με κουμπιά που γράφου = BL - AP - CP - CSC, βάζετε ένα ένα τα αρχεία από το φάκελο της rom που έχετε αποσυμπιέσει πριν = πατάτε το κουμπί bl στο odin και επιλέγουμε το αρχείο που ξεκινά από bl, το ίδιο κάνουμε και με τα υπόλοιπα =ap = ap, cp =cp (χρειάζεται λίγο χρόνο να φορτώσει το κάθε αρχείο άρα μην ανησυχείτε αν αργεί) στο csc εξαρτάται από πια χώρα είναι η συσκευή σας πχ αν έχετε ήδη btu 6.0 βάζετε home csc, αν δεν γνωρίζεται! = βάζετε αυτό που ξεκινά από csc (αν δεν θέλετε να σβηστούν τα πάντα και απλά θέλετε να βάλετε τη nougat μέχρι να βγει για τη δικιά σας συσκευή επιλέγετε το home csc)

5 κλείστε τη συσκευή (power off) την ανοίγετε με power & home & volume down ταυτόχρονα τα κρατάτε μέχρι να μπει σε download mode

6 συνδέστε με το pc/mac το odin θα αναγνωρίσει την συσκευή και θα γράψει added

7 πατάτε start (βεβαιωθείτε ότι το re-partition δεν είναι τσεκαρισμένο πριν πατήσετε start)

 

 

ΠΡΟΣΟΧΉ

πρέπει να έχετε εγκαταστήσει τους drivers πριν (η εγκατάσταση του smart switch θα βάλει και τους drivers, εάν βάλετε τους drivers τώρα (πριν τη διαδικασία δηλαδή) κάντε restart πριν τα windows (mac δε χρειάζεται)

 

Νομίζω ότι είναι αρκετά απλός ο οδηγός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,θα ηθελα την βοηθεια σας..Ειμαι με nougat και προσπαθω να κατεβαζω θεματα απο το Samsung Themes και συνεχεια μου γραφει "Δεν ειναι δυνατη η ληψη θεματων στην λειτουργια Εμφανιση σχηματων κουμπιων",οταν παω να κατεβαζω οποιοδηποτε θεμα.Τι ειναι αυτο παλι?Πως διορθωνεται?Πριν στο καταστημα θεματων με την 6 δεν ειχα τετοια προβληματα με το κατεβασμα θεματων....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,θα ηθελα την βοηθεια σας..Ειμαι με nougat και προσπαθω να κατεβαζω θεματα απο το Samsung Themes και συνεχεια μου γραφει "Δεν ειναι δυνατη η ληψη θεματων στην λειτουργια Εμφανιση σχηματων κουμπιων",οταν παω να κατεβαζω οποιοδηποτε θεμα.Τι ειναι αυτο παλι?Πως διορθωνεται?Πριν στο καταστημα θεματων με την 6 δεν ειχα τετοια προβληματα με το κατεβασμα θεματων....

 

Την έχεις περάσει χωρίς ρεσετ τη Ν?

Δοκίμασε σε 1η φάση εκκάθαριση cache της εφαρμογής των θεμάτων (και εκκαθάριση δεδεομένων αυτής σε 2η φάση)

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις περάσει χωρίς ρεσετ τη Ν?

Δοκίμασε σε 1η φάση εκκάθαριση cache της εφαρμογής των θεμάτων (και εκκαθάριση δεδεομένων αυτής σε 2η φάση)

 

Με h.reset την περασα,θα κανω εκκαθαριση και βλεπουμε.Ευχαριστω...

Edit:Τίποτα τα ίδια κ μετά την εκκαθάριση

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,θα ηθελα την βοηθεια σας..Ειμαι με nougat και προσπαθω να κατεβαζω θεματα απο το Samsung Themes και συνεχεια μου γραφει "Δεν ειναι δυνατη η ληψη θεματων στην λειτουργια Εμφανιση σχηματων κουμπιων",οταν παω να κατεβαζω οποιοδηποτε θεμα.Τι ειναι αυτο παλι?Πως διορθωνεται?Πριν στο καταστημα θεματων με την 6 δεν ειχα τετοια προβληματα με το κατεβασμα θεματων....

Μήπως έχεις ενεργοποιημενη την εύκολη λειτουργία;

Edit: πήγαινε ρυθμισεις-προσβασιμοτητα-οραση μάλλον έχεις ενεργοποιημενο το "εμφάνιση σχημάτων κουμπιων"

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 κατεβάζετε το firmware από sammobile

2 κατεβάζετε το odin 3.11 η 3.12 (jodin3 για mac)

3 αποσυμπιέστε τα αρχεία (firmware & odin)

4 τρέχετε στο pc το odin (jodin στο mac) και δεξιά έχει κενά κουτάκια με κουμπιά που γράφου = BL - AP - CP - CSC, βάζετε ένα ένα τα αρχεία από το φάκελο της rom που έχετε αποσυμπιέσει πριν = πατάτε το κουμπί bl στο odin και επιλέγουμε το αρχείο που ξεκινά από bl, το ίδιο κάνουμε και με τα υπόλοιπα =ap = ap, cp =cp (χρειάζεται λίγο χρόνο να φορτώσει το κάθε αρχείο άρα μην ανησυχείτε αν αργεί) στο csc εξαρτάται από πια χώρα είναι η συσκευή σας πχ αν έχετε ήδη btu 6.0 βάζετε home csc, αν δεν γνωρίζεται! = βάζετε αυτό που ξεκινά από csc (αν δεν θέλετε να σβηστούν τα πάντα και απλά θέλετε να βάλετε τη nougat μέχρι να βγει για τη δικιά σας συσκευή επιλέγετε το home csc)

5 κλείστε τη συσκευή (power off) την ανοίγετε με power & home & volume down ταυτόχρονα τα κρατάτε μέχρι να μπει σε download mode

6 συνδέστε με το pc/mac το odin θα αναγνωρίσει την συσκευή και θα γράψει added

7 πατάτε start (βεβαιωθείτε ότι το re-partition δεν είναι τσεκαρισμένο πριν πατήσετε start)

 

 

ΠΡΟΣΟΧΉ

πρέπει να έχετε εγκαταστήσει τους drivers πριν (η εγκατάσταση του smart switch θα βάλει και τους drivers, εάν βάλετε τους drivers τώρα (πριν τη διαδικασία δηλαδή) κάντε restart πριν τα windows (mac δε χρειάζεται)

 

Νομίζω ότι είναι αρκετά απλός ο οδηγός.

 

Φιλε μου σε υπερ ευχαριστω!!

Πιο κατατοπιστικος δεν γινεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιημενη την εύκολη λειτουργία;

Edit: πήγαινε ρυθμισεις-προσβασιμοτητα-οραση μάλλον έχεις ενεργοποιημενο το "εμφάνιση σχημάτων κουμπιων"

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αυτό έφταιγε .Ευχαριστώ παιδιά

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,θα ηθελα την βοηθεια σας..Ειμαι με nougat και προσπαθω να κατεβαζω θεματα απο το Samsung Themes και συνεχεια μου γραφει "Δεν ειναι δυνατη η ληψη θεματων στην λειτουργια Εμφανιση σχηματων κουμπιων",οταν παω να κατεβαζω οποιοδηποτε θεμα.Τι ειναι αυτο παλι?Πως διορθωνεται?Πριν στο καταστημα θεματων με την 6 δεν ειχα τετοια προβληματα με το κατεβασμα θεματων....

Το θέμα που πας να βάλεις δεν είναι φτιαγμένο για την 7 αλλά για την 6 πχ το notificatio bar είναι άλλο και δεν μπορεί να γίνει εφαρμογή στο θέμα γι'αυτό δεν σε αφήνει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σήμερα για κάποιο λόγο χάθηκε το εικονίδιο του stock internet browser.. η εφαρμογή υπάρχει στο τηλέφωνο και ανοίγει και δουλεύει σωστά... Επίσης οταν ενεργοποιήσω την εμφάνιση με apps drawer mode.. το εικονίδιο εμφανίζεται... όταν όμως έχω ολα τη λειτουργία εμφάνισης όλων των εικονιδίων στην επιφάνεια εργασίας (εμφανιση τύπου ios) το εικονίδιο χάνεται... Ξέρει κάποιος πως μπορεί να το επαναφέρω???

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας. Σήμερα για κάποιο λόγο χάθηκε το εικονίδιο του stock internet browser.. η εφαρμογή υπάρχει στο τηλέφωνο και ανοίγει και δουλεύει σωστά... Επίσης οταν ενεργοποιήσω την εμφάνιση με apps drawer mode.. το εικονίδιο εμφανίζεται... όταν όμως έχω ολα τη λειτουργία εμφάνισης όλων των εικονιδίων στην επιφάνεια εργασίας (εμφανιση τύπου ios) το εικονίδιο χάνεται... Ξέρει κάποιος πως μπορεί να το επαναφέρω???

 

Ξεχασα πριν να πω οτι είμαι με nougat beta...

Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έβαλα την 7 καμία λύση να κλειδωνουμε το τηλέφωνο με εφαρμογη αλλά να ξεκλειδώνει με αποτύπωμά

Με nova launcher μπορείς να κλειδώσεις με διπλό πάτημα και να ξεκλειδώσεις με αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

Με nova launcher μπορείς να κλειδώσεις με διπλό πάτημα και να ξεκλειδώσεις με αποτύπωμα.

 

Ναι,αλλά μετα το αποτυπωμα,ζηταει και μοτίβο για να ξεκλειδωσει,που ειναι αρκετα σπαστικο....Μιλαω για την Prime εκδοση...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλά μετα το αποτυπωμα,ζηταει και μοτίβο για να ξεκλειδωσει,που ειναι αρκετα σπαστικο....Μιλαω για την Prime εκδοση...

Όχι δεν ζητάει, μόνο στην περίπτωση που βάλεις πολλές λάθος το αποτύπωμα.

 

Δες στα settings του Nova, advanced κάτω κάτω screen lock method Άμα είναι στην επιλογή timeout.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Στην 6 είχε κάποιο widget που έβαζες στην αρχική οθόνη να εμφανίζει κάποιες φωτογραφίες. Στην 7 δεν υπάρχει? Δεν το βρίσκω.

 

Και με βόλευε γιατί έβαζα το πρόγραμμα της δουλειάς να μπορώ να το βλέπω άμεσα και εύκολα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σήμερα για κάποιο λόγο χάθηκε το εικονίδιο του stock internet browser.. η εφαρμογή υπάρχει στο τηλέφωνο και ανοίγει και δουλεύει σωστά... Επίσης οταν ενεργοποιήσω την εμφάνιση με apps drawer mode.. το εικονίδιο εμφανίζεται... όταν όμως έχω ολα τη λειτουργία εμφάνισης όλων των εικονιδίων στην επιφάνεια εργασίας (εμφανιση τύπου ios) το εικονίδιο χάνεται... Ξέρει κάποιος πως μπορεί να το επαναφέρω???

 

Ξεχασα πριν να πω οτι είμαι με nougat beta...

Note 9
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ζητάει, μόνο στην περίπτωση που βάλεις πολλές λάθος το αποτύπωμα.

 

Δες στα settings του Nova, advanced κάτω κάτω screen lock method Άμα είναι στην επιλογή timeout.

 

Ευχαριστω,δεν το ηξερα αυτο το κολπακι...;)

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πεί πολλές φορές..οταν αλλαζει όλη η έκδοση android κάνουμε hard reset οπωσδήποτε.....ειδικά μετά!πάντως είναι πολύ καλή μέχρι στιγμής!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με την αναβαθμιση σε nugat με Hard Reseet κτλ...αλλα στις αναπαντητες δεν αναβει το led και σε καμια-δυο αλλες εφαρμογες...εχει παρατηρησει κανεις κατι?Η μονο σε εμενα συμβαινει?Επισης κανοντας μια κληση καποιες φορες κανει ενα μεταλλικο ηχο στην αρχη.Αυτο το θεματακι το ειχα και οταν ειχα ξαναπερασει την beta εκδοση...μαλλον φταιει το HD Voice;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...