Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώντας να μεταφέρω διάφορα απο το κινητό σε flashακι μέσα απο την διαχείριση αρχείων, δεν μου αντέγραψε τίποτα που ήταν video. Αλλου είδους αρχεία τα αντέγραψε κανονικά.

Τελικά τα video τα μετέφερα στο flashακι μέσα από τις ρυθμίσεις και την επιλογή αποθηκ.χωρο USB. Εχει συμβεί και σε κάποιον αλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσοι χρησιμοποιειτε nova launcher, σας δουλεύει η διαφανης γραμμη ειδοποιησεων;

 

Εννοείς το επάνω μέρος της οθόνης;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα να ειστε καλα,με κανατε και γελασα...ζητημα να εχει κανεις oukitel εδω που μενω!!!Ειστε φοβεροι,εαν παντως κανεις γνωριζει για τα bluetooth ακουστικα ας με συμβουλεψει!!

Θα σου δώσω 3 λύσεις...

1)Εγώ αγόρασα ένα ζευγάρι ακουστικά sony απο την Vodafone που λειτουργούν και σαν hands free εννοείται. Το μοντελο τους είναι το STH30 και έχουν φοβερή ποιότητα και μπάσα. Κοστιζουν περιπου στα 15 ευρώ. Αν σου περισσεύουν μπορεις να αγορασεις τα συγκεκριμένα και πριν πληρώσεις δες αν υπαρχει η δυνατότητα να τα δοκιμάσεις.

2) Είσαι απόλυτα σίγουρη πως πιέζεις μέχρι τερμα τα ακουστικά στην υποδοχή;;; Μπαίνει μεχρι ένα σημείο που κάνει κλατς και μετά θέλει και άλλη πίεση. Ετσι την είχα πατήσει εγω την πρώτη φορά. Πάτα δυνατά τα ακουστικά στην τρύπα, μη φοβασαι δε θα πάθει κάτι αν είναι ήδη χαλασμένο.

3) Αν τελικά φταίει όντως η υποδοχή μπορείς να πας σε έναν τεχνικό κινητών τηλεφώνων (αν έχει εκεί που μένεις) και να στο φτιάξει. Λογικά δε κάνει ένωση στην πλακέτα η υποδοχή ακουστικών. Είναι πολύ εύκολο και σε 10 λεπτά στο φτιάχνει.

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Εφαγε σκαλωμα και ηταν συνεχως η κλασικη μαυρη στην αρχικη οθονη μου, δεν γινοταν διαφανης. Τωρα μετα 2-3 επανεκκινησεις, δουλευει ξανα σωστα.
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ drivers ΓΙΑ ΤΟ oukitel k6000 pro (windows 10) ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ!!!

Υ.Γ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ "ΕΙΔΕ" ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΙΠΟΤΑ...

ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ drivers ΓΙΑ ΤΟ oukitel k6000 pro (windows 10) ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ!!!

Υ.Γ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ "ΕΙΔΕ" ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΙΠΟΤΑ...

ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...

 

 

Δές τα #477 & #480 .

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ κάποια πρόταση για προσφορά σε αξιοπιστη καρτα micro sd 128gb απο εξωτερικο ή Ελλαδα.Καποιος που σε προηγούμενη έρευνα του εχει πετυχει μαγαζι κελεπούρι... :D

 

Εγω βρηκα αυτο αλλα πάλι μου φαινεται ακριβο.

 

Τι σημαινει το u1 u3 kai 10 που έχει?

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-EVO-128GB-Micro-SDXC-48MB-s-UHS-I-U1-TF-Card-Adapter-Tracking-include-/151873589640?hash=item235c5f1188

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις πήρα κι εγώ το κινητό, εδώ και 2 ημέρες! Ολα καλά μέχρι στιγμής, το μόνο που μου έκανε εντύπωση, είναι οτι μέσα σε 2 ημέρες χρειάστηκε να το φορτίσω 1 φορά. Οταν το πήρα, ήταν περίπου στο 55% και το φορτισα πλήρως. Η χρήση που έκανα ήταν δεδομένα με Facebook και κάποια τηλέφωνα. Δικαιολογείται η μια φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις πήρα κι εγώ το κινητό, εδώ και 2 ημέρες! Ολα καλά μέχρι στιγμής, το μόνο που μου έκανε εντύπωση, είναι οτι μέσα σε 2 ημέρες χρειάστηκε να το φορτίσω 1 φορά. Οταν το πήρα, ήταν περίπου στο 55% και το φορτισα πλήρως. Η χρήση που έκανα ήταν δεδομένα με Facebook και κάποια τηλέφωνα. Δικαιολογείται η μια φόρτιση?

 

Με 2-3 φορτισεις θα στρωσει η μπαταρια

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να διαρκέσει με τέτοια χρήση ακόμη και 4 ημέρες. Πολλή μπαταρία καταναλώνεται με το WiFi.
Happy user of: OUKITEL K6000 Pro (recent), UMI Rome, (DOOGEE Y100), Haier W910.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να διαρκέσει με τέτοια χρήση ακόμη και 4 ημέρες. Πολλή μπαταρία καταναλώνεται με το WiFi.

Με δεδομένα κινητής έχει περισσότερη κατανάλωση.

Καλησπέρα! Μόλις πήρα κι εγώ το κινητό, εδώ και 2 ημέρες! Ολα καλά μέχρι στιγμής, το μόνο που μου έκανε εντύπωση, είναι οτι μέσα σε 2 ημέρες χρειάστηκε να το φορτίσω 1 φορά. Οταν το πήρα, ήταν περίπου στο 55% και το φορτισα πλήρως. Η χρήση που έκανα ήταν δεδομένα με Facebook και κάποια τηλέφωνα. Δικαιολογείται η μια φόρτιση?

Μπορείς να δεις στη μπαταρία σου τις λεπτομέρειες. Ρυθμίσεις /μπαταρία κι εκεί μέσα μπορείς να δεις κάποια πράγματα που αφορούν την κατανάλωση. Το να το φόρτισες δυο μέρες μετά την τελευταία φόρτιση δε μου ακούγεται και τραγικό με χρήση δεδομένων. Επίσης τα δεδομένα τα είχες μόνιμα ανοιχτά ή μόνο όταν ήθελες να μπεις fb; Σε wifi δεν κούμπωσες καθόλου 2 μέρες; Σε ποιο ποσοστό ήταν όταν μετά από δυο μέρες το έβαλες στο φορτιστή; Εγώ πάντως τα βράδια είτε είμαι με 70% είτε με 30% πάντα το φορτίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα σου δώσω 3 λύσεις...

1)Εγώ αγόρασα ένα ζευγάρι ακουστικά sony απο την Vodafone που λειτουργούν και σαν hands free εννοείται. Το μοντελο τους είναι το STH30 και έχουν φοβερή ποιότητα και μπάσα. Κοστιζουν περιπου στα 15 ευρώ. Αν σου περισσεύουν μπορεις να αγορασεις τα συγκεκριμένα και πριν πληρώσεις δες αν υπαρχει η δυνατότητα να τα δοκιμάσεις.

2) Είσαι απόλυτα σίγουρη πως πιέζεις μέχρι τερμα τα ακουστικά στην υποδοχή;;; Μπαίνει μεχρι ένα σημείο που κάνει κλατς και μετά θέλει και άλλη πίεση. Ετσι την είχα πατήσει εγω την πρώτη φορά. Πάτα δυνατά τα ακουστικά στην τρύπα, μη φοβασαι δε θα πάθει κάτι αν είναι ήδη χαλασμένο.

3) Αν τελικά φταίει όντως η υποδοχή μπορείς να πας σε έναν τεχνικό κινητών τηλεφώνων (αν έχει εκεί που μένεις) και να στο φτιάξει. Λογικά δε κάνει ένωση στην πλακέτα η υποδοχή ακουστικών. Είναι πολύ εύκολο και σε 10 λεπτά στο φτιάχνει.

Σε ευχαριστω παρα πολυ!Θα δοκιμασω και τις τρεις λυσεις!Οτι καλυτερο σου ευχομαι!
Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένα κινητής έχει περισσότερη κατανάλωση.

 

Μπορείς να δεις στη μπαταρία σου τις λεπτομέρειες. Ρυθμίσεις /μπαταρία κι εκεί μέσα μπορείς να δεις κάποια πράγματα που αφορούν την κατανάλωση. Το να το φόρτισες δυο μέρες μετά την τελευταία φόρτιση δε μου ακούγεται και τραγικό με χρήση δεδομένων. Επίσης τα δεδομένα τα είχες μόνιμα ανοιχτά ή μόνο όταν ήθελες να μπεις fb; Σε wifi δεν κούμπωσες καθόλου 2 μέρες; Σε ποιο ποσοστό ήταν όταν μετά από δυο μέρες το έβαλες στο φορτιστή; Εγώ πάντως τα βράδια είτε είμαι με 70% είτε με 30% πάντα το φορτίζω.

 

Εγινε χρήση και wifi, όταν επέστρεψα σπιτι. Τα δεδομένα ήταν σε περισσότερο βαθμό ενεργοποιημένα. Το έβαλα ξανά για φόρτιση στο 11%. Παρατηρώ όμως ότι έχω πιο αργή εκφορτιση, με σχεδόν την ίδια χρήση. Ισως να περιμένω 3-4 φορτίσεις ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Εγινε χρήση και wifi, όταν επέστρεψα σπιτι. Τα δεδομένα ήταν σε περισσότερο βαθμό ενεργοποιημένα. Το έβαλα ξανά για φόρτιση στο 11%. Παρατηρώ όμως ότι έχω πιο αργή εκφορτιση, με σχεδόν την ίδια χρήση. Ισως να περιμένω 3-4 φορτίσεις ακόμα?

 

Ναι σίγουρα. Αν θες τη γνώμη μου, μην το αφήνεις να πηγαίνει τόσο χαμηλά όπως το 11%. Τέλος πάντων, αυτό εσύ θα το αποφασίσεις.

Απόψε είδα ολόκληρο αγώνα basket από streaming και το διέκοψα μόνο στο ημίχρονο. Με 71% ήμουν όταν ξεκίνησε, και όταν τελείωσε ήταν 50%. Το έχω ένα μήνα στα χέρια μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια, το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο

εγω το φορτιζω καθε 4-5 ημερες γιατι δεν κανω πολυ χρηση

Αλλοι φιλοι μου, ειναι ολη ημερα με τον φοριστη στο χερι....

Edited by impreza_sti

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παρέλαβα το κινητό. Το άνοιξα και μου έβγαλε να κάνω update στην έκδοση v12 από όσο θυμάμαι. Συμφώνησα με το να γίνει η ενημέρωση άρχισε να την περνάει και αυτη τη στιγμή το κινητό είναι κλειστό και δεν ανοίγει. Έχει τύχει σε κανένα αυτό; Καμιά βοήθεια; Ούτε 10 λεπτά δεν πρόλαβα να το λειτουργήσω...
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλες να φορτίσει;;; Σου δειχνει ότι φορτίζει; Μηπως δεν είχε μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παρέλαβα το κινητό. Το άνοιξα και μου έβγαλε να κάνω update στην έκδοση v12 από όσο θυμάμαι. Συμφώνησα με το να γίνει η ενημέρωση άρχισε να την περνάει και αυτη τη στιγμή το κινητό είναι κλειστό και δεν ανοίγει. Έχει τύχει σε κανένα αυτό; Καμιά βοήθεια; Ούτε 10 λεπτά δεν πρόλαβα να το λειτουργήσω...

 

Βάλτο να φορτίσει καταρχήν και άστο λιγάκι. Αν δεν ανοίξει μόνο του δοκίμασε να το ανοίξεις μετά από αρκετή ώρα. Να έχει φορτίσει τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται μόλις έβαλα στο κινητό μου μία κάρτα sd 128GB και λειτουργεί άψογα. Μάρκα SanDisk.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα! Παρηγγειλα και εγω το κινητο απο gearbest στα 131Ευρω και ανυπομονω να το παρω. Ελπιζω να μην καθυστερησει πολυ Edited by Fivos2004

Nokia 5800 XpressMusic

Sony Ericsson K750i

Sony Ericsson T68i

Panasonic GD90

Siemens C10

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ολοκληρώθηκε η πρώτη του φόρτιση και είπα να το κλείσω και να το ξανα ανοίξω για να δω αν είναι όντως 100%. Τελικά πάλι δεν ανοίγει. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό. Λογικά θέλω να πιστεύω ότι θα γίνει όπως πριν που ανοιξε μετά από κάμποση ώρα. Έχετε ξανασυναντήσει κάτι τέτοιο; Εντωμεταξύ είδα μια επιλογή για quick boot η οποία ήταν απενεργοποιημένη. Μήπως αυτό φταίει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιπλέον τώρα που είναι κλειστό και συνδέω το φορτιστή δεν ανταποκρίνεται, δηλαδή παραμένει κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...